خبر رسمی اخبار‌مربوط به HANDHELD PC

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
اخبار مرتبط به HANDHELD PC در این تاپیک اطلاع رسانی میشود

Screenshot_20210715-214129_Twitter.jpg

کنسول دستی استیم به اسم steam deck رونمایی شد

مشخصات:

Screenshot_20210715-214229_Twitter.jpg

قیمت :

۶۴ گیگ ۴۰۰ دلار
۲۵۶ گیگ ۵۳۰
۵۱۲ گیگ ۶۵۰

-سیستم عاملش نسخه ای از لینوکس هست ولی میتونه تمام بازیهای ویندوز و لینوکس رو اجرا کنه.
-ماوس و کیبور و مانتور بهش وصل میشه.
-بازیهای در حالت ۷۲۰ اجرا میشوند.
- نسخه های ۵۱۲ گیگ و ۲۵۶ گیگ از nvme استفاده کردن که باعث لود شدن سریعتر بازی ها میشه.
- در اصل استیم دک یک pc هست...میتونید هرکار خواستید باهاش انجام بدین...نصب ویندوز و یا استورهای دیگه.
- سایز صفحه ۷ اینچ هست که رزولوشن 1280×800 هست
- هر ۳ مدل sd کارت هم رو هم ساپورت میکنن

ویدو ign اطاعات بسیار‌کاملی میده

۳۱ سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه:

دسامبر امسال هم عرضه میشه.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
به نظرم تمامی این محصولات یک ضعف اساسی دارند اونم نداشتن سیستم عام مخصوص گیم
این دستگاه ها با توجه به محدودیت های سخت افزاری عملا در رده ی پی سی گیمینگ قرار نمیگرد پس بهتره در دسته ی کنسول گیمینگ قرار گیرند این وسط ایستادن حقیقتا کمکی نمیکند
به نظرم اگر سونی و مایکروسافت به صورت جدی وارد این عرضه بشن هیچ شانسی برای سایر دستگاه ها نمی ماند چون قطعا این دو کمپانی میتوانند از تمام ظرفیت دستگاه استفاده کنند به نظرم در مجموع محصول بهتری و ارزان تری این دو کمپانی میتوانند ارائه کنند
من از طراحی این محصول جدید سونی خیلی خوشم اومد به نظرم طراحی جالبی داشت ولی کن ابدا هیچی برای ارائه نداره

• Like
Reactions: Sega_genesis

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,279
نام
علیرضا
به نظرم تمامی این محصولات یک ضعف اساسی دارند اونم نداشتن سیستم عام مخصوص گیم
این دستگاه ها با توجه به محدودیت های سخت افزاری عملا در رده ی پی سی گیمینگ قرار نمیگرد پس بهتره در دسته ی کنسول گیمینگ قرار گیرند این وسط ایستادن حقیقتا کمکی نمیکند
به نظرم اگر سونی و مایکروسافت به صورت جدی وارد این عرضه بشن هیچ شانسی برای سایر دستگاه ها نمی ماند چون قطعا این دو کمپانی میتوانند از تمام ظرفیت دستگاه استفاده کنند به نظرم در مجموع محصول بهتری و ارزان تری این دو کمپانی میتوانند ارائه کنند
من از طراحی این محصول جدید سونی خیلی خوشم اومد به نظرم طراحی جالبی داشت ولی کن ابدا هیچی برای ارائه نداره
سیستم عامل جدید بیاد وسط یا باید بازی براش پورت بشه تا Native ران شه یا هم اینکه با لایه های مترجم مثل Wine, CrossOver, Bottles, PlayOnLinus و همین پروتون استیم و PortingToolKit اپل بیاد و بازی رو جوری گول بزنن که فک کنه رو ویندوز داره ران میشه.
و همه هم میدونیم هیچوقت عملکرد Native رو راه های دیگه نداره.
و این همون دلیل هست که یکی از شکست های استیدیا رقم زد. سرویس اورد بعد گفت بازی هاتون رو پورت کنید رو Debian (عجب توزیعی هم انتخاب کرده بودن جناب گوگل) ملت نخواستن هزینه کنن. پورت نکردن. اینا میرن سمت ویندوز چون نیاز نباشه برای داشتن محتوا دست به دامن توسعه دهنده ها بشن. راحت پلتفرم عرضه میشه از همون روز اول هم بازی توش هست.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
سیستم عامل جدید بیاد وسط یا باید بازی براش پورت بشه تا Native ران شه یا هم اینکه با لایه های مترجم مثل Wine, CrossOver, Bottles, PlayOnLinus و همین پروتون استیم و PortingToolKit اپل بیاد و بازی رو جوری گول بزنن که فک کنه رو ویندوز داره ران میشه.
و همه هم میدونیم هیچوقت عملکرد Native رو راه های دیگه نداره.
و این همون دلیل هست که یکی از شکست های استیدیا رقم زد. سرویس اورد بعد گفت بازی هاتون رو پورت کنید رو Debian (عجب توزیعی هم انتخاب کرده بودن جناب گوگل) ملت نخواستن هزینه کنن. پورت نکردن. اینا میرن سمت ویندوز چون نیاز نباشه برای داشتن محتوا دست به دامن توسعه دهنده ها بشن. راحت پلتفرم عرضه میشه از همون روز اول هم بازی توش هست.
با حرفت موافقم
منتها من نگفتم سیستم عامل جدید
گفتم همینایی که روی کنسول ها سوار هست را میتونن بیارن روی این دستگاه ها اینجوری بهتره میشه
به نظرم من بهتر میشه به نظر شما چی میشه؟

• Like

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,279
نام
علیرضا
همینایی که روی کنسول ها سوار هست را میتونن بیارن روی این دستگاه ها اینجوری بهتره میشه
سیستم عامل کنسول فرق داره . سیستم عامل کنسول یه چیزیه مثل دیوایس های اپل. اختصاصی ساخته شده برا اون سخت افزار تا بهترین عملکرد داشته باشه اگه قرار بود این سیستم عامل بیاد طوری ساخته بشه که روی انواع دیوایس ها اجرا بشه اونوقت چه فرقی داشت با ویندوز و لینوکس؟

کما اینکه همین سیستم عامل فعلی اکس باکس وان و سریز هم یه نسخه به شدت کاستومایز شده از همون ویندوز 10 هست یا برا پلی استیشن توزیعی هست از FreeBSD.
البته اینکه سونی کنسول دستی بده با سیستم عامل فعلی پلی استیشن (OrbisOS) یا مایکروسافت کنسول دستی بده با سیستم عامل اکس باکس بله اون موقع داستان متفاوت دیوایس ها قرار نیست گسترده باشن و بازم محدودن.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
سیستم عامل کنسول فرق داره . سیستم عامل کنسول یه چیزیه مثل دیوایس های اپل. اختصاصی ساخته شده برا اون سخت افزار تا بهترین عملکرد داشته باشه اگه قرار بود این سیستم عامل بیاد طوری ساخته بشه که روی انواع دیوایس ها اجرا بشه اونوقت چه فرقی داشت با ویندوز و لینوکس؟

کما اینکه همین سیستم عامل فعلی اکس باکس وان و سریز هم یه نسخه به شدت کاستومایز شده از همون ویندوز 10 هست یا برا پلی استیشن توزیعی هست از FreeBSD.
البته اینکه سونی کنسول دستی بده با سیستم عامل فعلی پلی استیشن (OrbisOS) یا مایکروسافت کنسول دستی بده با سیستم عامل اکس باکس بله اون موقع داستان متفاوت دیوایس ها قرار نیست گسترده باشن و بازم محدودن.
عزیزم من هم دقیقا همین را گفتم احتمالا شاید خوب ننوشته بودم

که سونی و مایکروسافت اگر کنسول دستی خودشان را بدهند از هر نظر یک سر و گردن بالاتر از این دستگاه های ولو ایسوس و لنوو هست
چون
1. سخت افزار را بنا به سیستم عامل انتخاب میکنند
2. بازی ها برای سیستم عامل و سخت افزار بهینه شده است

• Like

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,247
نمیدونم کسی قبلا گفته بوده یا نه ولی یه دستگاه خیلی جذاب و اعجاب انگیز دیگه هم امروز دیدم:D
با این سایز کوچیک عملکردش از استیم دک و rog علی هم بهتره حتی

• Wow
Reactions: majidred2011

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
نمیدونم کسی قبلا گفته بوده یا نه ولی یه دستگاه خیلی جذاب و اعجاب انگیز دیگه هم امروز دیدم:D
با این سایز کوچیک عملکردش از استیم دک و rog علی هم بهتره حتی

دستگاه خوبیه اینم
قبلا ویدیو ازش گذاشتن بچه ها
فقط سری aya neo اینه که از نظر در دسترس بودن جهانی مشکل دارن و فقط از سایت indiegogo در دسترسن انگار
ولی برندای ایسوس و لنوو تقریبا توی همه فروشگاهای معتبر دنیا در دسترسن
این lenovo legion go ، همین الان توی سایتای خارجی در دسترسه برای پیش خرید

• Like
Reactions: Sepi_60

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
یه دستگاه دیگه ای هم هست که فروششم بد نشده یادم رفته اسمش شبیه ویتا زده و صفحه ش می ره بالا زیرش کیبورد داره عین گوشی های فسیل قدیمیه ترکیب سمی جالبی داره هر چند چون صفحه ش کوچیکه کارایی نداره اما من از استایلش خیلی خوشم میاد

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
Valve خیلی بی سر و صدا مشخصات جدیدی برای چیپ وای فای و بلوتوث Steam Deck توی FCC ثبت کرده که ممکنه حکایت از نسخه جدیدی از Steam Deck داشته باشن.+
البته Valve چندین بار تاکید کرده که نسخه ای از Deck که تفاوت قابل توجهی از لحاظ قدرت سخت افزاری با نسخه فعلی داشته باشه به زودی عرضه نمی شه.
---
مدل جدید با شماره 1030 شناخته می شه و به نظر از WiFi 6E پشتیبانی می کنه.

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر