خبر رسمی اخبار‌مربوط به HANDHELD PC

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
اخبار مرتبط به HANDHELD PC در این تاپیک اطلاع رسانی میشود

Screenshot_20210715-214129_Twitter.jpg

کنسول دستی استیم به اسم steam deck رونمایی شد

مشخصات:

Screenshot_20210715-214229_Twitter.jpg

قیمت :

۶۴ گیگ ۴۰۰ دلار
۲۵۶ گیگ ۵۳۰
۵۱۲ گیگ ۶۵۰

-سیستم عاملش نسخه ای از لینوکس هست ولی میتونه تمام بازیهای ویندوز و لینوکس رو اجرا کنه.
-ماوس و کیبور و مانتور بهش وصل میشه.
-بازیهای در حالت ۷۲۰ اجرا میشوند.
- نسخه های ۵۱۲ گیگ و ۲۵۶ گیگ از nvme استفاده کردن که باعث لود شدن سریعتر بازی ها میشه.
- در اصل استیم دک یک pc هست...میتونید هرکار خواستید باهاش انجام بدین...نصب ویندوز و یا استورهای دیگه.
- سایز صفحه ۷ اینچ هست که رزولوشن 1280×800 هست
- هر ۳ مدل sd کارت هم رو هم ساپورت میکنن

ویدو ign اطاعات بسیار‌کاملی میده

۳۱ سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه:

دسامبر امسال هم عرضه میشه.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
بازار داره به سمت همین کنسول های دستی می ره و من خیلی وقت بودم منتظر بودم شرکت های بزرگ هم واردش بشن قطعا اینده خیلی خوبی داره شک ندارم و شرکت های بیشتری و حتی تعداد بیشتری در سال از همون شرکت ها خواهیم دید

اما تا یک دستگاه با صفحه نمایش oled 1080p vrr دار ندادن هیچ کدومش ریالی ارزش ندارن به نظرم 7 اینچ هم یکم کوچیکه 8 اینچ گزینه ای پرفکتی برای کنسول دستی هست
نسخه راگ جدید می تونه بهترین گزینه با صفحه نمایش اولد بشه و البته باتریشم باید بهتر کنه مشکل درگاه میکرو اس دی هم درست کنه

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
اینا عملکرد همشون شبیه به هم هست ولی هر شرکتی یدونه داد جا نمونه :D ادم گیج میشه

اتفاقا این msi از پردازنده ی اینتل استفاده میکنه...با بقیه فرق داره (اونا از amd استفاده میکنن)

El sigloBlanco

کاربر سایت
Sep 29, 2010
2,240
نام
فراز
اتفاقا این msi از پردازنده ی اینتل استفاده میکنه...با بقیه فرق داره (اونا از amd استفاده میکنن)
حالا باید بیا پرفورمنسش ببینیم ولی فعلا من اگر بخوام رده بندی کنم :D legion go اول بعدش استیم و ایسوس

• Like
Reactions: Adam

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
حالا باید بیا پرفورمنسش ببینیم ولی فعلا من اگر بخوام رده بندی کنم :D legion go اول بعدش استیم و ایسوس
هر کدوم یک مزیتی دارن اما همشون مشکلات اساسی دارن
برای legion go صفحه نمایش خیلی بزرگش و جدا شدن دسته هیلی مزیت خوبیه اما vrr نداره کیفیت صداش خوب نیست زیاد اولد نیست رزولوشن 2k اصلا برای 780m مناسب نیست و پهنای رم ddr5 هم برای این رزولوشن افتضاح کمه
فکر نیتیو بازی نکردنم از سرتون روش بیرون کنید این دستگاه ها هیچ اپ اسکیلری عین تی وی ها ندارن ساب نیتیو قطعا مات می شه

ایسوس بهترین پکیج داره اما پورت میکرو اس دی ش مشکل داره حتی اگه استفاده نشه می سوزه کیفیت اسپیکرهاشم خیلی خوبه تنها دستگاهی هست که vrr داره که خیلی مهمه برای دستگاه ضعیفی که مدام فریم افت پیدا می کنه باعث می شه دیگه استاتر یا پارگی تصویر نداشته باشید ضمنا vrr به شدت اینپوت لگ هم پایین میاره چون دیگه vsync نیازی نیست. اما از طرفی باتری افتضاحی داره حتی یک ساعتم روی شدید ترین حالت نمی ده

استیم دک اولد خیلی چیزاش بهتر شده اما چیپ قدیمی داره که نه avx-512 داره
که برای شبیه ساز rpcs3 خیلی تاثیر داره
برای شبیه ساز سوییچ باز خیلی کم میاره چون cpu ش تقریبا 1/3 سری جدیده عملا خیلی بین پردازنده ها فرقه
کلا هم برای بازی های cpu محور ضعیفه
از طرفی حتی 120 هرتز نیست 90 هرتزه vrr هم نداره
از طرف دیگه dpi صفحه نمایش حدود 200 هست یعنی کمتر از سوییچ که یکم توی ذوق می زنه و توی برخی موارد مخصوصا نوشته های ریز یا بازی هایی که مشکل انتی داره خیلی خودش نشون می ده
در کل dpi 300 به بالا این مشکل رو نداره

از اونجایی که هیچ کدوم چیزی که من می خوام رو نداره فعلا سوییچ خریدم و خیلیم ازش راضیم تا یدونه بی مشکل بیاد قیمت بالایی هم دارن این دستگاه ها افت قیمت به شدت زیاد طی زمان و بازار فروش افتضاح برای همین صبر کردن بهتره به نظرم

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
باید دید با تکنولوژی 10 نانومتری قراره چه رکورد مصرف و حرارتی از خودش به جا بذاره توی دکستاپ که هیچ کس حریفش نیست

• Like
Reactions: pouria.sh and Adam

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
باید دید با تکنولوژی 10 نانومتری قراره چه رکورد مصرف و حرارتی از خودش به جا بذاره توی دکستاپ که هیچ کس حریفش نیست
155H چیپ جالبیه
اولین سری cpu های اینتل دارای npu مختص پردازشai هم هست
https://www.techpowerup.com/cpu-specs/core-ultra-7-155h.c3307
Intel Details Core Ultra ‘Meteor Lake’ Architecture, Launches December 14
Screenshot (2022).png

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
دوستان
من برای مسافرت دنبال mini laptop هستم
موندم handheld بگیرم یا gpd win max 2 2023
اصلا و ابدا استفاده گیم ندارم
فقط ویندوز رو فول ساپورت کنه
و
زیر 10 اینچ باشه
کسی هست منو راهنمایی کنه ؟
ممنونم

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان

به نظرم خیلی درست میگه.
هیچکدوم از این دستگاه های ویندوزی که بعد دک اومدن با اینکه قویتر هستن اما حس یک کنسول رو منتقل نمیکنن.
طبق گفته جان بیشتر شبیه یک لپ تاپ ویندوزی میمونن.

اینجاست که طراحی سخت افزاری/نرم افزاری Valve ارزش بالای خودش رو نشون میده.
برای همینه که هنوز مثل چی داره میفروشه.

باقی کمپانیها نه با قیمت میتونن باهاش رقابت کنن و نه رابط کاربری.
موقع معرفی Ally همینجا هم اشاره کرده بودم که ولو کمپانی سخت افزاری نیست که هر سال مدل جدید از دستگاه هاش بده بیرون.
یک چیزی میسازه و اونقدر باکیفیت و کامله که تا چند سال بعد که ورژن جدید ازش بخواد بده میتونه ارزش خرید داشته باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر