YUZU | Switch Emulator | طریقه دانلود و اجرا Tears of the Kingdom به این لینک مراجعه کنید ⬅️ https://b2n.ir/g28481

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,439
سی پی یوت چیه؟ تو شبیه سازی اول سی پی یو مهمه. ماد 20 فریم رو بگیر تست کن

متاسفانه یا خوشبختانه این مورد فقط راجع به شبیه سازای قدیمی بود، این جدیدا گرافیک ام همون اندازه مهمه.

____

دوستان وضعیت چیه بهینه نشده ما فقرا بازی کنیم ؟ :D

amirswitch

کاربر سایت
Mar 1, 2019
125
خب دوستان بازی اجرا شد...مشکلم فایل prod بود که از صفحه 54 آقا فرشاد گذاشته بودن استفاده کردم. هیچ مشکل فنی ندارم تقریبا یکساعتی پیش رفتم. فقط یه نکاتی که داشت ریتم کات سین ها یکم سریع بود. بازی 60 فریم با vulkan اجرا میشه و تا 17 گیگ رم پر میشه که من خوشبختانه رمم 32 هست. یه مشکل دیگه این بود که بازیو سیو کردم و خارج شدم..دوباره رفتم تو بازی ولی از اول اجرا شد و سیو نشده بود که نفهمیدم چرا ! در آخر چند قدم با زلدا راه رفتن لذت بخش بود :">

خب بهتر بگم گاهی اف پی اس تا 30 هم افت میکنه... در کل اوکی هست. مشکل سیو رفع شد.

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
با اپدیت های جدید بازی هیچ مشکلی دیگه نداره فریم هم فول 60 هست البته من پردازنده نسبتا خوبه
الان دیگه می تونید GPU هم نرمال بذارید که خیلی بیشتر فریم می گیرید اما اگر سیستم خوب دارید با های هم 60 ثابت می ده

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
بیلدهای عمومی یا EA‌ها؟
این انگار در مورد بیلدهای عمومی باشه چون این چند ده بیلد اخیر EA‌ تا بیلدهای دیروز برای من تغییر خاصی توی سرعت ایجاد نکردن.
بیلد عمومی هست ارلی فکر کنم یک ماه جلوتره اما در کل بازی های قدیمی تر خودم تست کردم همشون 60 ثابت شدن اون هایی که مشکل فریم داشتن

• Like
Reactions: m.a.t

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,439
توجه داشته باشید بهبودی نیست که تو ورژن عادی وجود داشته باشه و تو ارلی اکسس نباشه، پس ما پایرت ها خیلی وقته این بهبود پرفورمنس رو داشتیم چیز جدیدی نیست
مثلا بین بازی هایی که من داشتم BotW بهتر شده بود

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,439
دوستان یه سوال خارج از Totk داشتم این وسط

من خیلی مواقع بازی های شبیه ساز رو از سایتای ایرانی میگیرم چون سرعت بالاتره، و خب اونا متاسفانه نسخه fit girl میذارن و مث آدم رام رو آپلود نمیکنن
من بعد از نصب میرم تو فولدرش و خودم رامو برمیدارم میذارم جایی که میخوام و بقیه رو پاک میکنم

حالا این دفعه یه مشکلی پیش اومد رامه فرمت nca بود و نمیدونم چجوری باید اجراش کنم با یوزو؟

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,491
نام
مــاکــان
دوستان یه سوال خارج از Totk داشتم این وسط

من خیلی مواقع بازی های شبیه ساز رو از سایتای ایرانی میگیرم چون سرعت بالاتره، و خب اونا متاسفانه نسخه fit girl میذارن و مث آدم رام رو آپلود نمیکنن
من بعد از نصب میرم تو فولدرش و خودم رامو برمیدارم میذارم جایی که میخوام و بقیه رو پاک میکنم

حالا این دفعه یه مشکلی پیش اومد رامه فرمت nca بود و نمیدونم چجوری باید اجراش کنم با یوزو؟
یعنی 17-16 گیگه این فایل؟
چون این فرمت برای آپدیت و dlc استفاده میشه.

اگه آره پس از منوی فایل install to nand

توجه کن که برخلاف nsp/xci کلش رو نصب میکنه، پس باید فضای کافی داشته باشی.

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,439
این مشکل بیش از حد روشن بودن سطوح سفید چطوری میشه حل کرد؟
وقتی رزولوشن 2X میذارم درست میشه ولی من سیستمم نمیکشه کرش میکنه مجبورم رزولوشن دیفالت بذارم حیف
البته این بخاطر بهینه نبودن هست وگرنه سیستم منم باید بتونه 2X رو اجرا کنه

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,976
این مشکل بیش از حد روشن بودن سطوح سفید چطوری میشه حل کرد؟
وقتی رزولوشن 2X میذارم درست میشه ولی من سیستمم نمیکشه کرش میکنه مجبورم رزولوشن دیفالت بذارم حیف
البته این بخاطر بهینه نبودن هست وگرنه سیستم منم باید بتونه 2X رو اجرا کنه
رو همون 2x هم والا جزئیات اون یکی شبیه ساز بیشتره و نور پردازی رو اعصابه. تو Ryujinx درسته که اونم مشکلاتش چند برابره و از این وضعش بدتره. باید دو سه هفته صبر کرد به نظرم.
همین یوزو گلیچ ریز زیاد داره تو میان پرده های این گیم، موقع اسلحه عوض کردن، تکسچرها، نقطه قرمز که بعضی وقتا میاد و...
اینا ربط به سیستم قوی یا ضعیف باشه یا cpu و گرافیکت amd باشه مثل من اصلا نداره رفتم ردیت دیدم مشکل همگانیه.

ما حالا میگیم شبیه ساز اینطوریه تو تاپیک نمراتش میگن نه چون کار نکردن باهاش اندازه ما اونم طی سالیان متمادی با انواع و اقسامش. همون شبیه سازایی که تکمیل شدن برای کنسولای قدیمی تر گاهن میبینی یه ایرادات مزخرفی دارن. البته درکل چاره ای هم نداریم تو این مملکت خراب شده.

آخرین ویرایش:

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
دوستان از کجا میتونم بازی جدید zelda رو با امولاتر دانلود کنم؟
هم بازی و هم شبیه ساز از وبلاگم:
لینک
همچنین گویا یوزو EA 3583 که تازه اومده نیازی به فیکس و اینا نداره دیگه! تست نکردم البته.

• Like
Reactions: misagh72

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,491
نام
مــاکــان
میخواستم دوباره بگم سرچ کنین ولی شاید برای یکسری پراکندگی مطالب گیج کننده باشه.
خب بچه ها میخوایم یکبار توضیح کامل بدم ، اگه میشه از این به بعد آدرس همین پست رو بدید به کاربرهای جدید تاپیک.

این پست جهت آموزش نصب ، اجرای Yuzu و تنظیمات بازیهاش هست.
با زلدا TOTK توضیح دادم ولی باقی بازیها هم روال همینه.

دوستان از کجا میتونم بازی جدید zelda رو با امولاتر دانلود کنم؟
دانلود شبیه ساز Yuzu:
Releases · pineappleEA/pineapple-src
آخرین ورژن که بطور هفتگی و روزانه ورژن جدیدش منتشر میشه رو همیشه از اینجا بگیرید.
تو هر درایوی غیر از درایو C اکسترکت و یکبار اجرا کنید.

اگر ورژنهای قبلی رو داشتین و میخواید ورژن جدید رو نصب کنین خیلی راحت میتونین فولدر قبلی رو پاک کنید.
نسخه جدید رو که اکسترکت کردین و اجرا کنین تمام تنطیمات ، سیو و... از قبل میاره بالا و نیاز به بکاپ و ... نیست.
پس با خیال راحت فولدر نسخه قبلی رو شیفت دیلیت کنین.

اگر هم از دانلود نسخه های جدیدتر که بعضا روزانه آپدیت میشه خسته شدین با این لانچر همیشه آخرین ورژن نسخه های ارلی اکسس یوزو رو خواهید داشت.
خودش اتوماتیک آپدیت میکنه.
Releases · pineappleEA/liftinstall
البته محل نصب دیفالت رو درایو C در نظر میگیره و همون رو آپدیت میکنه.
پس اگه میخواید تو درایو دیگه ای نصب کنین از همون روش نصب دستی نسخه های EA استفاده کنین.

بازیهارو از سایتهایی مثل Ziperto.com , nsw2u.com و... دانلود کن.
برای Zelda TOTK لینکهای مگاآپ رو برات میزارم ولی دفعه های بعد خودت بگیر.
باید vpn بزنی و وقتی که خواست بندازه رو IDM میتونی vpn قطع کنی که با سرعت کامل بگیری.
دانلود آپدیت 1.1 برای بازی

خب برای اجرای بازیها با شبیه ساز نیاز به چندتا فایل داری مثل فریمور(سیستم عامل سوییچ) و فایلهای Prod.keys
اینها رو همیشه آخرین ورژن رو از اینجا بگیر:
Switch Firmwares V16.0.2 For Yuzu or Ryujinx Emulator
Yuzu Prod Keys V16.0.2 Download [Latest Version]

سوییچ رو یکبار اجرا کن و ببند بعد برو به این آدرس:
Code:
%appdata%\yuzu\
این رو تو Run کپی پیست کن و اینتر بزن.

تو صفحه باز شده برو به این فولدر:
Code:
AppData\Roaming\yuzu\nand\system\Contents\registered

محتویات فولدر فریموری که دانلود کردی (آخرین نسخه تا حالا 16.0.2) رو اکسترکت کن داخل این فولدر.
یعنی فایلهای با پسوند nca که کلی میشن رو میریزی داخل پوشه رجیسترد ، همین.

حالا برگرد فولدر اصلی و محتوای فایل prod.keys که دانلود کردی رو که شامل دوتا فایل کم حجم میشه ( Prod.keys /Title.keys) رو داخل پوشه Keys بریز.
یعنی اینجا:
Code:
AppData\Roaming\yuzu\keys

حالا یوزو آمادست و میتونید دوباره اجراش کنید که بازیها رو بهش بشناسونید.
یک نکته اینکه بازیهای سوییچ رو که دانلود میکنید میتونن با چندتا پسوند مختلف باشن ، مثل NSP/XCi و...
اینها با هم هیچ فرقی ندارن ، یوزو همه رو اجرا میکنه.

Yuzu رو که اجرا میکنید اون وسط خودش نوشته که Add New Game Directory که میتونید فولدر بازیهات رو بهش بدید که میتونه چندتا آدرس مختلف تو چندتا درایو باشه مهم نیست.

از اینجا به بعد میرسیم به تنظیمات یوزو.
برای تنظیم دسته از تب Emulation به Configure و بعد Controls برید.
اگه دسته دوال شاک پلی استیشن یا ایکس باکس دارید زیر Input Device انتخاب کنید.
خودش تنطیمات رو میاره بالا و نیاز به تعریف دکمه نیست.
4.JPG

اگه دسته معمولی دارید Pro Controller رو از لیست انتخاب کنید ، اگه دکمه هارو شناخت که هیچی وگرنه یک تنظیمات سادست که میتونید تعریف کنید.

خب دیگه با این بخش کاری نداریم و از این به بعد روی بازیها راست کلیک میکنیم و پراپرتیز میگیریم که تنظیمات اختصاصی برای هر بازی رو جدا داشته باشیم.
اینطوری روی بازیها که دابل کلیک کنید بازیها با تنظیمات اختصاصی خودشون اجرا میشن که نیاز نباشه تا هر بار تنظیمات گرافیکی کلی رو برای هر بازی تغییر بدیم.

خب تنظیمات بازی که اومد بالا اگه آپدیت یا ماد برای بازی نصب کرده باشید تو این صفحه نشون میده و میتونید تیکها رو فعال یا غیر فعال کنی (برای نصب مادها بعدا توضیح میدم).
ما اینجا با 2 تب Graphics و Advanced graphics کار داریم و به مابقی کاری نداریم.

اصولا بازیها با API ولکان بهتر اجرا میشن و بهینه تر هستن.

میتونید تنظیمات رو طبق عکس انجام بدید که تو همه بازیها همینه و نیاز به تغییر نداره.
جز اینکه بازی جدید بیاد و اصلا با Vulkan اجرا نشه ، مثل روزهای اول لیک شدن بازی TOTK که API میزاریم روی Open GL.
اینجا میتونید رزولوشن رو انتخاب کنید و همینطور از AMD FSR استفاده کنید که بازی رو Upscale کنه و وضوح بهتر بشه.
اگه سیستم خیلی خوبی دارین که میتونین به رزولوشنهای 2k و بالاتر هم فکر کنین وگرنه بزارید روی همین دیفالت بمونه.

تو تب Advanced graphics هم بسته به اینکه کدوم API رو انتخاب کردید تیکهای اونهایی رو میزنیم که جلوش نوشته ولکان یا open GL.
اونهایی که جلوش نوشته HACK رو باید خودتون امتحان کنید چون ممکن که ثبات نداشته باشن و اختلال ایجاد کنن ، خودت تستشون کن.

1.JPG 2.JPG 3.JPG

خب تقریبا تمومه ولی میرسیم به نصب آپدیت و DLC های بازی ها.
این فایلها رو باید از طریق منوی فایل و install to nand نصب کنیم.
بعد نصب وقتی روی بازی راست کلیک و پراپرتیز میگیریم نشون میده ، مثلا برای Totk آپدیت 1.1 اومده که تو تصاویر قبل مشخصه.

اینجا مرسیم به نصب مادهای بازیها.
بازیها مادهای مختلفی دارن که کمیونیتی بطور اختصاصی برای بازیهای مختلف میسازن مثل آنلاک کردن فریم ، رفع گلیچ ، افزایش گرافیک و...
اینها رو باید از اینترنت دانلود کنید و بریزید توی پوشه هر بازی.
روی بازی مورد نظر راست کلیک کنید ، روی Open Mod Data Location کلیک و محتویات ماد رو پیست کنید داخل پوشه باز شده.(این پوشه میره همون پوشه اصلی یوزو که داخل Appdata هست رو باز میکنه)

برای نصب مادها یک برنامه هست که فقط کافیه بریزی توی فولدری که یوزو رو اجرا میکنی و یکبار بازش کنی که خودش همه مادهای موجود برای بازیهای مختلف رو دانلود کنه.
Yuzu Mod Downloader
Release v1.3.1.0 · amakvana/YuzuModDownloader

فقط باید توجه کنید که این برنامه اتوماتیک همه مادهای مختلف یک بازی رو دانلود و نصب میکنه و شما باید یکسری رو از پراپرتیز برنامه غیرفعال کنین .
مثلا ماد 20 ، 30 فریم و 60 فریم که نباید همزمان فعال باشن.
البته ممکن که دیتابیسش همیشه بروز نباشه ، این مواقع همون روش دستی جواب میده که مادهای جدید رو خودمون نصب کنیم.

Yuzu Mod Downloader تو نسخه فعلیش فعلا کار نمیکنه ، اگه آپدیت و دوباره فعال شد همینجا پیشنهاد میکنم.

به جای اون از این لینک استفاده کنین که تمام مادهای Zelda TOTK رو یکجا در خودش داره و بطور روزانه بروز میشه:
TOTK-Mods-collection
Releases · HolographicWings/TOTK-Mods-collection

تو این کالکشن همه مادها هست + چیت هایی مثل از بین بردن خرابی اسلحه ها که خیلی رو مخه واقعا و کلی دیگه.
4.png

=========

اگه نیاز به اصلاح/اضافه کردن و آپدیت داره به من بگید که آپدیت کنم چون ممکن که موردی رو جا انداخته باشم.
لطفا دیگه از این به بعد اگه کسی پرسید همین پست رو به دیگران ارجاع بدین که پستهای تکراری و دوباره کاری نبینیم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر