Xex Tool

Reza-sony

کاربر سایت
Jan 21, 2007
682
من هرچی گشتم نتونستم برنامه ای برای خوندن Arcade ها پیدا کنم ، تا فایل XEXـش رو در بیارم...
کسی برنامه ای براش سراغ نداره ؟! ...

منظورت رو درست نفهمیدم .
Arcade ها رو از کجا بخونی ؟ از روی هارد ؟

بچه ها چند صفحه تو این تاپیک در این زمینه بحث کردین . منم باید بگم که قبل از اینکه این موضوع به بازی سنتر کشیده بشه ، من داشتم روش کار میکردم و چون نتیجه نگرفتم ، چیزی براتون نذاشتم تو سایت .
فایل default.xex که بر روی تمامی بازیهای 360 موجوده ، اطلاعات مربوط به بازی رو در خودش ذخیره کرده مانند Media ID , Region , boot Info.... . این فایل Security Signature داره که توسط خود مایکروسافت Sign شده و با انجام هر گونه تغییری در این فایل Security Signature شکسته میشه و به یه فایل unsign تبدیل میشه .

(یه توضیح : وقتی شما بازیهای کپی رو روی 360 اجرا میکنی ، این بدان معنی نیست که شما تونستی کد unsign رو اجرا کنی ، فقط با تغییراتی که در firwmware درایو نه homebrew ایجاد شده ، این امکان هست که دیسک هایی غیر از DVD-ROM مثل DVD-R یا DVD+R توسط درایو به عنوان دیسک اورجینال شناخته بشه)

دو راه برای اجرای بازیهای Region Free شده توسط راههای هکری وجود داره :
1- فایل Default.xex رو بعد از انجام تغییرات بشه sign کرد .
2- با دستکاری در homebrew بشه کدهای unsign رو اجرا کرد .

که در حال حاضر هیچ کدام از راههای بالا عملی نیست ، اما انتظار میره هکرها برای شماره 1 راه حلی پیدا کنن .

پس دوستان دیگه بحث و جدل نکن در این زمینه که " من بازی رایت کردم ، اجرا نشد ... " یا چیزایی از این قبیل .
اگه میخواید نتیجه بگیرید به دنبال راهی باشید برای sign کردن این فایل .

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
خوشحالم كه بالاخره يك نفر پيدا شد، تا اين حرف رو بزنه. و واقعاً متاسفم كه 9 صفحه بحث كردين و يك نفر به اين جمله كوتاه كه نويسنده برنامه فوق گفته دقت نكرده :
With XexTool you can do pretty much anything you want to an xex file except sign it for a retail Xbox360
.
به نظر بهتره قبل از اينكه بياييد و مطلبي رو توي سايت اعلام بكنيد يا نرم افزاري رو معرفي كنيد، اول خودتون كامل در موردش اطلاع پيدا كنيد و بعد بياييد يه سري آدم ديگرو سر كار بذاريد!
موفق باشيد

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
این برنامه با اینی که لینک آموزشش رو پایین گذاشتم چه فرقی می کنه؟
http://bazicenter.com/forums/showpost.php?p=352806&postcount=63
خوب اگه Free کردن به این راحتی باشه پس چرا Rock Band فری نمیشه؟؟ هنوز هم نشده!!
اصلا این پست چرا منفرده؟

قضیه rock band اینه که با دسته نمیشه وگرنه همه آوورده بودن.اگه توبازار دقت کرده باشی می بینی برا ps2ش هم حتی 1 دونه وجود نداره

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
قضیه rock band اینه که با دسته نمیشه وگرنه همه آوورده بودن.اگه توبازار دقت کرده باشی می بینی برا ps2ش هم حتی 1 دونه وجود نداره
هیچ ربطی به این نداره. بله همه آوردن اما Jش رو کسی نیاورده، Freeش هم همینطور.
وست گیم PS2ش رو آورده.
موضوع تاپیک رو منحرف نکن. بحث Rock Band تو تاپیک خودش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر