Xbox Game Pass [پست اول مطالعه شود]

سوال: چه بازی هایی به گیم پس اضافه میشه؟
جواب: همه بازی های انحصاری مایکروسافت به صورات دی وان و عناوین ترد پارتی مختلف

سوال: چند مدل گیم پس داریم؟
جواب: دو مدل.

1.گیم پس معمولی که شامل اشتراک گیم پس فقط بر روی کنسول های XBOX.

2. گیم پس التیمیت که شامل اشتراک گیم پس+اشتراک گلد+اشتراک EA PLAY بر روی کنسول های اکسباکس، پی سی و تلفن های همراه و به زودی تلویزیون های هوشمند می باشد.

سوال: آیا موضوع تحریم بودن ایران توسط مایکروسافت باعث میشه ما نتونیم از گیم پس استفاده کنیم؟
جواب: خیر! شما به راحتی میتونید این تحریم رو دور بزنید و از سرویس گیم پس بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

سوال: برای دور زدن تحریم چیکار باید کنیم؟
جواب: باید از DNS استفاده کنید.

سوال: آیا DNS مشخصی برای دور زدن تحریم وجود داره؟
جواب: بله! هرکدوم از DNS های پایین رو وارد کنسولتون بکنید به راحتی وارد اکانتتون بشید و بازی های گیم پس رو دانلود و استفاده کنید.

Primary IPv4 DNS: 178.22.122.100
Secondary IPv4 DNS: 185.51.200.2

Primary IPv4 DNS: 185.55.225.25
Secondary IPv4 DNS: 185.55.226.26

سوال: آیا بازی های گیم پس برای همیشه روی این سرویس میمونن؟
جواب: بازی های انحصاری برای همیشه بر روی این سرویس باقی خواهند موند اما بازی های ترد پارتی بعد از مدتی ممکنه از روی سرویس حذف بشه. شما زمانی میتونید وارد بازی های موجود بر روی گیم پس بشید که اون بازی حتما بر روی این سرویس حضور داشته باشه.

سوال: راهی هست که بشه فهمید یه بازی کی از سرویس خارج میشه؟
جواب: معمولا مایکروسافت چند هفته قبل از پاک شدن یک بازی از سرویس اطلاع میده.

سوال: آیا برای تهیه اشتراک گیم پس ما باید حتما ماهیانه 15 یا 10 دلار اکانتمون رو شارژ کنیم یا راه ارزونتری هم وجود داره ؟
جواب: راه های ارزونتری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره که شما میتونید با صرف مبلغ منصفانه ای اشتراک گیم پس رو تهیه کنید.

سوال: راه های مناسب برای تهیه اشتراک گیم پس چیه؟
جواب: شما میتونید از کانال های مختلف توی تلگرام اشتراک گیم پس رو به صورت "هوم" یا "غیر هوم" تهیه کنید. در حالت عادی شما برای تهیه اشتراک 1 ساله گیم پس التیمیت شما باید سالی 180 دلار خرج کنید اما با این روش (هوم و غیر هوم) شما میتونید با صرف هزینه ای حدود 800 الی 1 میلیون اشتراک یک ساله گیم پس رو تهیه کنید که مبلغ ناچیزی هست برای یک سال دسترسی به این اشتراک!

سوال: چجوری میتونم از آفرهای تبلیغاتی مایکروسافت استفاده کنم؟
جواب: با تهیه گیفت کارت و صحبت کردن با ساپورت مایکروسافت.

سوال: در حال حاضر چه آفری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره؟
جواب: شما میتونید با 1 دلار یک ماه اشتراک گیم پس التیمیت رو تهیه کنید.

آخرین ویرایش:

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
984
نام
Ahmad
سلام خدمت دوستان

من میخوام کنسول بگیرم بین ps5 و series x شک داشتم که اگر بدونم سرویس گیم پس مشکلی نداره بدون شک series x میگیرم
اما قبلش چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

1 - سرویس گیم پس در کل برای ایران تحریم یا فیلتر نیست ؟ چون من اکثرا آنلاین بازی میکنم نمیخوام چیز پی ان باعث افت کیفیت پینگ بشه
2 - داشتم پست ها رو میخوندم یه چیزایی دیدم که مثلا باید اکانت بخریم بعد یه بار لاگین کنیم دوباره برگردیم اکانت اصلی خودمون تا گیم پس فعال بشه ؟ خطر بن نداره ؟
3 - در کل برای آنلاین بازی کردن مشکل خاصی وجود داره ؟ از نظر پینگ و تایم اوت و ...

در آخر هم بدون تعصب میشه فقط نظر شخصیتون رو بگید که کدوم کنسول رو بگیرم ؟ ( بیشتر به خاطر گیم پس + FH4 این کنسول رو ترجیح میدم خودم )

آخرین ویرایش:

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
سلام خدمت دوستان

من میخوام کنسول بگیرم بین ps5 و series x شک داشتم که اگر بدونم سرویس گیم پس مشکلی نداره بدون شک series x میگیرم
اما قبلش چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

1 - سرویس گیم پس در کل برای ایران تحریم یا فیلتر نیست ؟ چون من اکثرا آنلاین بازی میکنم نمیخوام چیز پی ان باعث افت کیفیت پینگ بشه
2 - داشتم پست ها رو میخوندم یه چیزایی دیدم که مثلا باید اکانت بخریم بعد یه بار لاگین کنیم دوباره برگردیم اکانت اصلی خودمون تا گیم پس فعال بشه ؟ خطر بن نداره ؟
3 - در کل برای آنلاین بازی کردن مشکل خاصی وجود داره ؟ از نظر پینگ و تایم اوت و ...

در آخر هم بدون تعصب میشه فقط نظر شخصیتون رو بگید که کدوم کنسول رو بگیرم ؟ ( بیشتر به خاطر گیم پس + FH4 این کنسول رو ترجیح میدم خودم )
سلام
۱-خیر تحریم نیست

۲-خطر بن نداره. ظرفیت هوم هم نیازی به اینکارا نداره و رو هر دو ظرفیت عادی و هوم هم میتونی روی اکانت اصلی خودت بازی‌‌کنی و...

۳-همه چیز به کیفیت اینترنت خودتون بستگی داره...اگه اینترنت با کیفیتی دارید مشکل خاصی هم از این بابت وجود نداره

در آخرم بدون تعصب هر کدوم که با سلیقت بیشتر جور بود رو بگیر :D

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
230
با سلام
دوستان سوالاتی درمورد خرید گیم پس داشتم، ممنون میشم راهنمایی کنین :
۱. گیم پس التیمت ۱ ساله داریم؟
۲. درسته ک میگن اگه کد یک ساله گلد بخریم،بعد اکانت ۱ ماهه گیم پس التیمیت بزنیم، اونوقت ۱۳ ماه گیم پس التیمت خواهیم داشت؟
۳. اکانت ظرفیت هوم مناسب تره یا معمولی از نظر قیمت،و اینکه ایا تفاوتی هم داره یا نه؟
۴.ارزانترین و بصرفه ترین روش برای فعال کردن گیم پس التیمت چی هستش؟

با تشکر

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
امروز متوجه شدم بازی sea of solitude اومده گیم پس ( روی ea play ) ، نمیدونم از کی وارد گیم پس شده ولی بهرحال امروز متوجه اش شدم و زدم رو دانلود . تریلر بازی رو زمانی که رونمایی کردن خیلی خوشم اومد و بنظر داستان خوبی داشت که در رابطه با تنهایی ، افسردگی و اینچیزا بود. به هر روی امروز نشستم یک ساعتی بازی کردم و سه چپتر ازش رفتم و اینکه نه! بازی نچسبید و خیلی معمولیه و ناامید شدم. تم بازی تینیجیری هست و جدا از اون، مکالمه ها ، نمادها و داستان بازی انچنان چنگی به دل نمیزنه و اتفاق جدیدی رو تعریف نمیکنه.
از این بازی که بگذریم تو سبک بازی های ارکید و کلاسیک جدیدا گیم پس چندتا بازی خوب داشته که اخیرا cyber shadow رو دانلود کردم و شدیدا داره کیف میده. سبک و سیاق بازی دقیقا ادامه راه بازی های اشنا و خاطره انگیز دوره ی سگا و میکرو هست که برای اهل دلا بسیار لذت بخشه. توی این ژانر جدا از این بازی ، the massanger ، river city girls رو هم بازی کردم که از بین این دو با مسنجر خیلی کیف کردم. اگه فاز این بازیهای دوبعدی پلتفرمر رو گرفتید بازی های کمی امروزی تر هم تو این سبکو سیاق وجود داره که المان های پروپیمون تری داره و دست بازیباز توی پیشبرد بازی باز تره که شدیدا جذابن و توصیه میشه بازیهایی مثل dead cells و katana zero رو حتما امتحان کنید. بازی Celeste هم که معرف حضور همتون هست منتها اون کامل پلتفرمره و انچنان اکشن نداره.
جدا از بازیهای پلتفرمرهای دوبعدی چقدر گیم پس از لحاظ بازیهای ایزومتریک غنی هست! یعنی امروز نشستم نگاه کردم از دسپرادوز ٣ بگیر تا چیلدرن او مورتا تا ویستلند ٣ تا خیلیهای دیگه که یادم نمیاد و همشون هم بازیهای فوق العاده ای هستن و نباید از دستشون داد.
پ.ن: بازی بتلفیلد بدکمپانی که الان دیگه یجورایی رترو حساب میشه رو هم دانلود کردم که مروری بر خاطرات بشه و اقا خیلی افتضاح بود:D یعنی من 12 13 سال پیش که این بازی رو انجام دادم یچیز خدایی تو ذهنم بود از تخریب پذیر عجیب غریبش تا افکت های صدایی که مثلا صدا توی محیط بسته یطوره توی محیط باز یجور دیگه ولی خب الان که بازی کردم همه چیزش تاریخ مصرف گذشته بود:D الا یکچیز و اونهم دیالوگ ها و شخصیت های فان بازی که هنوز خداست:D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
با سلام
۲. درسته ک میگن اگه کد یک ساله گلد بخریم،بعد اکانت ۱ ماهه گیم پس التیمیت بزنیم، اونوقت ۱۳ ماه گیم پس التیمت خواهیم داشت؟
۳. اکانت ظرفیت هوم مناسب تره یا معمولی از نظر قیمت،و اینکه ایا تفاوتی هم داره یا نه؟

با تشکر
سلام
١- یکساله داریم ، بیشترش هم داریم ، لیموییش هم داریم! :D
٢- نمیدونم ، فکر نکنم.
٣- تفاوت قیمتی داره. معمولی که بخوای روی اکانت خودت فعال کنی قطعا گرون تره. از لحاظ تفاوت فقط اینکه اخیرا بازی بتلفید v که اونهم بخاطر باگ بازی هست اجازه ی انلاین شدن برای افرادی که گیم پس رو بصورت هوم فعال کردن نمیده بجز این هیچ فرقی نداره و پیشنهاد میشه اکانت هوم بگیری.
۴- خرید اکانت هوم.

• Like
Reactions: Amir-Splinter

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
با سلام

با تشکر

سلام
١- یکساله داریم ، بیشترش هم داریم ، لیموییش هم داریم! :D
٢- نمیدونم ، فکر نکنم.
٣- تفاوت قیمتی داره. معمولی که بخوای روی اکانت خودت فعال کنی قطعا گرون تره. از لحاظ تفاوت فقط اینکه اخیرا بازی بتلفید v که اونهم بخاطر باگ بازی هست اجازه ی انلاین شدن برای افرادی که گیم پس رو بصورت هوم فعال کردن نمیده بجز این هیچ فرقی نداره و پیشنهاد میشه اکانت هوم بگیری.
۴- خرید اکانت هوم.
سلام.
۲. بله میشه :)

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
امروز متوجه شدم بازی sea of solitude اومده گیم پس ( روی ea play ) ، نمیدونم از کی وارد گیم پس شده ولی بهرحال امروز متوجه اش شدم و زدم رو دانلود . تریلر بازی رو زمانی که رونمایی کردن خیلی خوشم اومد و بنظر داستان خوبی داشت که در رابطه با تنهایی ، افسردگی و اینچیزا بود. به هر روی امروز نشستم یک ساعتی بازی کردم و سه چپتر ازش رفتم و اینکه نه! بازی نچسبید و خیلی معمولیه و ناامید شدم. تم بازی تینیجیری هست و جدا از اون، مکالمه ها ، نمادها و داستان بازی انچنان چنگی به دل نمیزنه و اتفاق جدیدی رو تعریف نمیکنه.
از این بازی که بگذریم تو سبک بازی های ارکید و کلاسیک جدیدا گیم پس چندتا بازی خوب داشته که اخیرا cyber shadow رو دانلود کردم و شدیدا داره کیف میده. سبک و سیاق بازی دقیقا ادامه راه بازی های اشنا و خاطره انگیز دوره ی سگا و میکرو هست که برای اهل دلا بسیار لذت بخشه. توی این ژانر جدا از این بازی ، the massanger ، river city girls رو هم بازی کردم که از بین این دو با مسنجر خیلی کیف کردم. اگه فاز این بازیهای دوبعدی پلتفرمر رو گرفتید بازی های کمی امروزی تر هم تو این سبکو سیاق وجود داره که المان های پروپیمون تری داره و دست بازیباز توی پیشبرد بازی باز تره که شدیدا جذابن و توصیه میشه بازیهایی مثل dead cells و katana zero رو حتما امتحان کنید. بازی Celeste هم که معرف حضور همتون هست منتها اون کامل پلتفرمره و انچنان اکشن نداره.
جدا از بازیهای پلتفرمرهای دوبعدی چقدر گیم پس از لحاظ بازیهای ایزومتریک غنی هست! یعنی امروز نشستم نگاه کردم از دسپرادوز ٣ بگیر تا چیلدرن او مورتا تا ویستلند ٣ تا خیلیهای دیگه که یادم نمیاد و همشون هم بازیهای فوق العاده ای هستن و نباید از دستشون داد.
پ.ن: بازی بتلفیلد بدکمپانی که الان دیگه یجورایی رترو حساب میشه رو هم دانلود کردم که مروری بر خاطرات بشه و اقا خیلی افتضاح بود:D یعنی من 12 13 سال پیش که این بازی رو انجام دادم یچیز خدایی تو ذهنم بود از تخریب پذیر عجیب غریبش تا افکت های صدایی که مثلا صدا توی محیط بسته یطوره توی محیط باز یجور دیگه ولی خب الان که بازی کردم همه چیزش تاریخ مصرف گذشته بود:D الا یکچیز و اونهم دیالوگ ها و شخصیت های فان بازی که هنوز خداست:D

یکی از مشوق هایی که باعث شد من XSS بگیرم توی این ۳ پاراگراف قرمز ِ تو کاملا توضیح داده شده...

من عاشق این سبک‌ بازیام ولی خیلی کم میخرم...
ولی الان با گیم پس و XSS دیگه خیالم راحته... ?

پ.ن: بلاد استین و هالو نایت‌‌ رو جا انداختی بگی...
پ.ن۲: چرا تو گیم پس، کاپ هد نیست ؟ ?

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
یکی از مشوق هایی که باعث شد من XSS بگیرم توی این ۳ پاراگراف قرمز ِ تو کاملا توضیح داده شده...

من عاشق این سبک‌ بازیام ولی خیلی کم میخرم...
ولی الان با گیم پس و XSS دیگه خیالم راحته... ?

پ.ن: بلاد استین و هالو نایت‌‌ رو جا انداختی بگی...
پ.ن۲: چرا تو گیم پس، کاپ هد نیست ؟ ?
ایضا بلاد آستین و هالو نایت :D و البته Ori ها! اینا هم چون خیلی قبلترها بازی کردم وهم اینکه ارت استایل غیر پیکسلی دارن دیگه توی کتگوری غیر کلاسیک تو ذهنم قرارشون دادم. البته بگم بلاد استین رو زیاد خوشم نیومد.
کاپ هد هم بسیار اتفاق عجیبیه که هنوز نیومده گیم پس! و درخواست ها هم برای اومدنش زیاده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر