World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
دوستان من علاقه شدیدی به این بازی دارم ولی فقط تا WOW Frozen Throne تونستم بازی کنم یعنی Wrath Of The Lich King رو هم خریدم (کپی) ولی بخش Single ش رو نتونستم بازی کنم در واقع پیدا نکردم , نمیدونم شایدم نداره و فقط برای آنلاین بود.
حالا سوالم اینه که Wrath Of The Lich King و Catalysm بخش Single هم دارن؟؟؟ آگه دارن باید بازی رو اوریجینال تهیه کنم ؟؟؟
اون Frozen Throne که شما میگی اصلا Warcraft هست و یه بازی جدا هست. این جا بحث در مورد World of Warcraft هست. World of Warcraft فقط آنلاین هست و Single نداره. بلیزارد به طور مجانی بازی رو برای دانلود قرار داده، این دیگه بستگی داره که شما چه جور اینترنتی داری، میخوای پول بدی واسه بازی کردن یا مجانی می خوای بازی کنی و خیلی چیزای دیگه.

کسی نیست جوابه منو بده

سلام من چند تا سوال داشتم (molten sargras 3.3.5)
enchantedچی هست برای چی استفاده میشه ؟
برای dps war چه ملاکی مهم هست که dps بالایی داشته باشه؟من برای pvp ,pve سوکت ارمور خوب هست یا نه؟
من با لباسایی که از تاک toc (همونایی که کنار در ورودی تاک هست ) خریدم 5.400 gs دارم ولی نمی دونم چرا دی پی اسم پایین هست کمکم کنید

کسی نیست جوابه منو بده

کسی نیست جوابه منو بده
من قبلن Molten بودم . noxxic.com سایت خوبیه ولی نه برای 3.3.5
این لینک Warri مه talent اول Dps Pvp هستش دومی Dps PvE .
Gem و Enchant بستگی به Gear ات داره ولی ملتن معمولآ Gem َArmor Pent می زارن
کم بودن dps ات هم حتما مربوط به Rotation اته لینک Armory بزار بیشتر کمک کنم

دوستان یک سوالی داشتم.
چطور میشه Patch را از 4.0 به 4.2 تغییر داد.؟من توی سرورهای Private بازی میکنم.
اگه پچ جدید بریزم کارکترهام پاک نمیشه؟

سلام دوستان.
میخواستم بدونم کسی اطلاعات دقیقی از Realm های RP بلیزارد داره ؟ تجربه ای داشته کسی ؟ یکی از دوستان میگفت باید داستان wow رو خونده باشیو ....
ممنون میشم راهنماییم کنید. چون من میخوام در همچین realmy بازی کنم. از نظر زبان انگلیسی هم مشکلی نیست.

و یکی اینکه من یه جا خونده بودم برای اینکه *latency بهتری داشته باشید سعی کنید ریلمی انتخاب کنید که نزدیک کشورتون باشه . از کجا میشه ریلم کشور ها رو دید ؟
این اکانتی که نیما امینی یا سایتهای دیگه برای بهتر شدن latency دادن واقعا خوبه؟

برای شروع در بلیزارد ، از نظر هزینه من باید :*
* * Standard + Burning Crusade Activation-Key*
16 تومن بابت اکتیو کردن نسخه استاندارد + BC بدم
و بعد 34 تومن بابت game card بدم ؟*

ببخشید زیاد سوال پرسیدم ، با تشکر از همگی !

سلام دوستان.
میخواستم بدونم کسی اطلاعات دقیقی از Realm های RP بلیزارد داره ؟ تجربه ای داشته کسی ؟ یکی از دوستان میگفت باید داستان wow رو خونده باشیو ....
ممنون میشم راهنماییم کنید. چون من میخوام در همچین realmy بازی کنم. از نظر زبان انگلیسی هم مشکلی نیست.

و یکی اینکه من یه جا خونده بودم برای اینکه *latency بهتری داشته باشید سعی کنید ریلمی انتخاب کنید که نزدیک کشورتون باشه . از کجا میشه ریلم کشور ها رو دید ؟

اين كه از لحاظ موقيعت جغرافيايي رلم انتخاب كنيد براي سرور هاي امريكاست بيشتر . مثلا اگر در امريكاي شمالي هستين در سرور هاي همون منتطقه انتخاب كنيد. در ايران فرقي نداره چون سرور هاي انگليسي اكثرا در هلند هستند به هر حال
براي اكانت هم شما يك استارتر پك براي شروع بگيريد كافيه

من هستم ولی گرون می گیرم :> بهتره خودت لول آپ کنی
آخرین لول آپی که واسه کسی کردم (البته اونو 2 نفری لول آپ کردیم) 80-85 بود 5-6 ماه پیش ، 120 تومن گرفتیم تو 1 روز و نیم

سلام من چند تا سوال داشتم (molten sargras 3.3.5)
enchantedچی هست برای چی استفاده میشه ؟
برای dps war چه ملاکی مهم هست که dps بالایی داشته باشه؟من برای pvp ,pve سوکت ارمور خوب هست یا نه؟
من با لباسایی که از تاک toc (همونایی که کنار در ورودی تاک هست ) خریدم 5.400 gs دارم ولی نمی دونم چرا دی پی اسم پایین هست کمکم کنید
enchanted باعث میشه قدرت ایتمهات افزایش پیدا کنه مثلا ایتم bracer (مچبند ) به شما 100 تا stamina میده حالا شما میتونی یک enchante 40 stamina روی ایتم بزنی تا قدرت این ایتم افزایش پیدا کنی ... در اصل چیزی شبیه به سوکت هست ..... وقتی روی یک ایتم enchanted میکنی با رنگ سبز روی ایتم مینویسه
راستش بخوای من با Warr زیاد بازی نکردم و هیرو اصلیم نیست .. اما همون ARM PEN خوبه چون باعث میشه Armor دشمنت کم بشه و dmg بیشتری بزنی اما اگر بخوای dps بره بالا تنها این ملاک نیست شما به hit هم نیاز دارید، ( hit rating باعث میشه که miss ندید ) که باید حداقل 300 تا hit داشته باشید ( بین 15% تا 18% ) و یا حتی Expertise برای اینکه dodge,parry,block ندید که این مقدار اگر 30 تا باشه خوبه
البته باید بلد باشید چطور با Warr مبارزه کنید و به موقع و صحیح از قدرت ها استفاده کنید ...در کل نیاز به تمرین دارید من خودم هیرو تخصصیم DK هست برای این که یاد بگیرم چطور مبارزه کنم انواع اقسام تلنت ، ایتم، سوکت و.... استفاده کردم تا یاد گرفتم و البته کلی هم gold میدادم .... اخر کار هم با Gs 5.4 از mage با gs 5.8 بیشتر dps میدادم !
نا برده رنج گنج میسر نمیشه ....

---------- نوشته در 12:37 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:35 PM ارسال شده بود ----------

کسی اینجا power leveling انجام میده ؟ یعنی کاراکتر لول آپ کنه ؟ از لول 70 تا 80 رو میخوام فقط
شما اگر میخوای lvlup کنی از dungeon funder استفاده کن و با Spect تانکی برو اینجوری سریع و در جا میری و تند تند میتونی lvl up کنی !! به شرطی که تاکتیک boss ها رو بلد باشی چون در Cataclysm باس ها سخت شدن و تاکتیکی

---------- نوشته در 12:40 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:37 PM ارسال شده بود ----------

دوستان یک سوالی داشتم.
چطور میشه Patch را از 4.0 به 4.2 تغییر داد.؟من توی سرورهای Private بازی میکنم.
اگه پچ جدید بریزم کارکترهام پاک نمیشه؟
در Cataclysm فقط از طریق luncher خود بازی میشه پچ ارتقا داد چون قبلا وقتی update میکردی یک فایل اضاف میکرد که اگر همونی کپی میکردی کافی بود اما از Cataclysm فایل های قبلی بروز میشه که یا باید دانلود کنی یا پول بدی بخری !
و کاراکتر شما به هیچ وجه پاک نمیشه چون اون اطلاعات در سرور های خود بازی ذخیره شدند

---------- نوشته در 12:46 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:40 PM ارسال شده بود ----------

سلام دوستان.

در مورد RP متاسفانه چیزی نمیدونم !
در مورد این نرم افزار ها هم باید بگم من خودم امتحان کردم و هیچ فایده نداشته ! فقط به isp خودت بستگی داره که اون روز روز شانست باشه .... من خودم از اسیاتک سرعت 128 گرفتم و راحت ICC 25 man رفتم و یا روزی بوده که دالاران نتونستم سوار mount بشم !
در مورد قیمت اکونت هم شما برای بار اول که خریدی به مدت 1 ماه شارژ داری و میتونی بازی کنی اما بعدش باید گیمکارت بخری که شارژ های متفاوت داره 1 ماه - 2 ماه 6 ماه ...... اما اکثرا 2 ماه خریداری میکنند که قیمتش هم 25 تومان هست
>>>>>>>> اینم یک راه حل خوب برای این که پول گیم کارت ندید <<<<<<<<<
میخواستم تجربه خودم که در بلیزارد بازی کردم برای دوستان بگم شاید بدردشون بخوره :
متاسفانه یکی از مشکلات بلیزارد اینه که هر دو ماه یکبار باید دست بکنی تو جیبت 35 تومان بدی ....که منم به همین دلیل نتونستم ادامه بدم ( البته پول اینترنت و ارتقا به نسخه cataclysm هم بود که 100 تومانی میشد ) اما من میخوام یک راه حل بگم که چطوری پول گیم کارت ندیم !
اگر برای شما اتفاق افتاده باشه در بازی کسانی به شما wis میدن که به ازای پرداخت مبلغی پول به شما Gold میفروشن ( که البته کارشون همینه ) اما کسانی هم هستند که در ازای دادن Gold به شما گیم کارت میفروشند...که مقدار gold که از شما میخوان متفاوت هست و بستگی به realm داره به عنوان مثال خود من که در realm ، outland بازی میکردم 50K باید میدادم اما الان شاید شما بگید این مقدار خیلی زیاد هست اما اشتباه نکنید خیلی راحت میشه جمع کرد ....اما چگونه ؟!
گیم کارت برای 2 ماه هست یعنی 60 روز ! این یعنی اگر شما بتونید روزی 1000 gold جمع کنید بعد از 60 روز 60k gold خواهید داشت ...اما راه بدست اوردن Gold چجوری هست ؟! مسلما شما باید وقت بزارید و راه حل های متفاوتی وجود داره اما روشی که من به شما پیشنهاد میکنم جز ساده ترین و بهترین روشهاست ...استفاده از Work مناسب ! بهترین شغل در بازی جهت کسب درامد mining, Jewelcrafting, enchanting هست اما چرا این 3 شغل ؟!
هر ماه 11 میلیون نفر در دنیا Wow بازی میکنند ( در بلیزارد ) و مسلما در ریلم شما از این تعداد 50 هزار نفر خواهد بود که از این تعداد حداقل 10 هزار نفرشون ایتم جدید گیرشون میاد ونیاز به socket و enchant دارند ....پس همیشه به این دو شغل نیاز هست و شما با داشتن این دو شغل میتونید به ازای گرفتن مقداری Gold برای اون فرد socket , enchant بزنید که اگر وقت بزارید براحتی 1k گولد رو جمع میکنید ....اما mining من خودم بیشتر از این شغل درامد کسب میکنم چون این شغل فقط میخواد معدن پیدا کنی و پس از پیدا کردن با کلنگ بکنی ! ...3 شغل enginering, blacksmiting, Jewelcrafting به mining وابسته هستند و به شدت به این شغل نیاز دارند ...پس مسلما خیلی ها پیدا میشن که به ore نیاز داشته باشند ( BS که اینقدر نیاز داره که نگو برای هر Skill به 10-12 تا Bar نیاز داره حالا فکرش کنید چه مقدار به ORE نیاز هست !! ) ....این جوری میتونید هر 20 bar براحتی ( بستگی به نوعش هم داره ) 50 تا 200 gold بفروشید که اگر زحمت بکشید یه 2-3 ساعت وقت بزارید علاوه بر جمع کردن اون 1000 gold روزانه میتونید مقدار بیشتری هم جمع کنید و برای خودتون برای روز مبادا نگه دارید .....
اما پس از جمع کردن این مقدار Gold نیاز هست اون رو به کسی بدید که به ازای دادن این مقدار به شما گیم کارت بده...که البته باید توجه کنید باید دیگه اطمینان کرد اما نه به هر کسی ...قبل از پرداخت این گولد یک پرس جویی انجام بدید و مطمئن بشید که واقعا اون فرد کارش همین هست و گیم کارت میده ................
خستم شد بس تایپ کردم ...امید وارم کمکی کرده باشم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Rav3n Heart
در مورد این نرم افزار ها هم باید بگم من خودم امتحان کردم و هیچ فایده نداشته ! فقط به isp خودت بستگی داره که اون روز روز شانست باشه
من تقریبا همیشه استفاده میکنم و خیلی هم تاثیر داشتند(Battleping)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or