World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
ای بابا چرا هر 4 شنبه realm ها چند ساعت off میشن ؟!
دیروز مهدی (squall ) این جا بود ... قضیه ی این تیم 5v5 اشونو فهمیدم ... عجب فکر عاقلانه ایه :cheesygri
مثل این که اونجا واقعا نتشون بد جوری مشکل داره ( انشالله با انتخاب نمایندگان جدید همه چی درست میشه (!) من که ثانیه شماری می کنم واسه این طرح اینترنت ملی :| )
جریان از این قراره که هر هفته یه تیم 5v5 تشکیل میدن و میرن 10 بازی انجام میدن ... 10 تاش رو هم می بازن ... بعد Rating میاد رو 1300 بعد تیم رو cancel می کنن و هر چهار شنبه به ازای اون Rating و تعداد بازی ( باید حداقل 10 بازی در هفته باشه ) بهشون Arena point میدن ... تنها خرجش هر سری 200 gold برای درست کردن تیمه ... با این روش ضره ضره ponit می گیرن و آیتم ...

خلاصه 11 تا بازی کردن 2 تا بردن 9 تا باختن ... یه سری از تیم ها که اومدن جلشون ... واقعا هیچ کاری نمیشد کرد !!! هر 5 نفر میمردن از اونا هیچ کس hp 25 % هم کم نمیشد ...
واقعا این lag یعنی چی آخه ؟!؟! یه بار یه پسره (نمی دونم کجایی بود ) تو اینس گفت ای وای lag ... آی هوار lag ... گفتم حتما تازه شده مثل ما ! .... Latency اش واسه چند لحظه 3 رقمی شده بود رقمی شده بود داد و فریاد راه انداخته بود :|
اون وقت ما باید آرزو کنیم که Latency مون 3 رقمی بمونه فقط ...
ای روزگار !

این تصویری از Map Sunwell Isle ... اکثر آیتم هاش رو هم معرفی کردن ... راستی Kael thas تو Raid 25 نفره نیست ... Kaelthas یکی از boss های Dungeon heroic ه !
http://i30.tinypic.com/2eb95ed.jpg

mohammad_re

کاربر سایت
Mar 10, 2007
122
ببخشید من نسخه آفلاین رو بگیرم بعدش می تونم باهاش آنلاین هم بازی کنم؟منظورم با وارکرافت بی سی هستش
پینوشت:اگر ممکنه سروری فعال با پچ 1.12 بگین که حداقل تا تموم شدن دانلود پچ بعدی یکم کیف کنیم

آخرین ویرایش:

DAVOOD THE GREAT

کاربر سایت
Jan 22, 2008
201
ببخشید من نسخه آفلاین رو بگیرم بعدش می تونم باهاش آنلاین هم بازی کنم؟منظورم با وارکرافت بی سی هستش
پینوشت:اگر ممکنه سروری فعال با پچ 1.12 بگین که حداقل تا تموم شدن دانلود پچ بعدی یکم کیف کنیم

همچین سروری فکر نکنم باشه ولی اون ادرسی که هم سرور ها رو داده بود میتونی پیدا کنی (تو صفحه های قبل)
بعد باید خود فروشنده سوال بکنی ببینی میشه با نسخه انلاین افلاین هم بازی کرد یا با افلاین انلاین بازی کنی بستگی داره ولی من میگم صبر کن انلاین رو بگیر بعد هم برو پچ رو یک جوری گیر بیار این پچ یک بدبختی عظیمی هستش

mohammad_re

کاربر سایت
Mar 10, 2007
122
داوود جان شانس بهم رو کرد تو بوشهر یک گیم نت پیدا کردم که وارکرافت و تمامی پچ هاش و حتی وارکرافت بی سی رو داره.فقط مونده اساتید بگن چجوری آنلاین بازی کنیم.
در ضمن داوود جان آدرس و کد پستی خونتون رو بده تا برات بفرستم تو هم بتونی بازی کنی.

MARSHAL-AOL

کاربر سایت
Feb 11, 2008
74
نام
شهرام
ای بابا چرا هر 4 شنبه realm ها چند ساعت off میشن ؟!
دیروز مهدی (squall ) این جا بود ... قضیه ی این تیم 5v5 اشونو فهمیدم ... عجب فکر عاقلانه ایه :cheesygri
مثل این که اونجا واقعا نتشون بد جوری مشکل داره ( انشالله با انتخاب نمایندگان جدید همه چی درست میشه (!) من که ثانیه شماری می کنم واسه این طرح اینترنت ملی :| )
جریان از این قراره که هر هفته یه تیم 5v5 تشکیل میدن و میرن 10 بازی انجام میدن ... 10 تاش رو هم می بازن ... بعد Rating میاد رو 1300 بعد تیم رو cancel می کنن و هر چهار شنبه به ازای اون Rating و تعداد بازی ( باید حداقل 10 بازی در هفته باشه ) بهشون Arena point میدن ... تنها خرجش هر سری 200 gold برای درست کردن تیمه ... با این روش ضره ضره ponit می گیرن و آیتم ...

خلاصه 11 تا بازی کردن 2 تا بردن 9 تا باختن ... یه سری از تیم ها که اومدن جلشون ... واقعا هیچ کاری نمیشد کرد !!! هر 5 نفر میمردن از اونا هیچ کس hp 25 % هم کم نمیشد ...
واقعا این lag یعنی چی آخه ؟!؟! یه بار یه پسره (نمی دونم کجایی بود ) تو اینس گفت ای وای lag ... آی هوار lag ... گفتم حتما تازه شده مثل ما ! .... Latency اش واسه چند لحظه 3 رقمی شده بود رقمی شده بود داد و فریاد راه انداخته بود :|
اون وقت ما باید آرزو کنیم که Latency مون 3 رقمی بمونه فقط ...
ای روزگار !

این تصویری از Map Sunwell Isle ... اکثر آیتم هاش رو هم معرفی کردن ... راستی Kael thas تو Raid 25 نفره نیست ... Kaelthas یکی از boss های Dungeon heroic ه !
http://i30.tinypic.com/2eb95ed.jpg

ایول خیلی باحال بود خاطرت حال کردم بازم اگه از اینا داری بگو ادام وقتی این چیزا رو میفهمه
نمیدونه باید گریه کنه به خاطر وضع اینجا یا باید بخنده واقعا متاسفم :(:(

DAVOOD THE GREAT

کاربر سایت
Jan 22, 2008
201
من تو سایت wowscap اکانت ساختم.تازه امشب ساعت نه هم طرف گفت بیا دی وی دی هارو ببر.داوود جان اگر آنلاینی اون موقع شمام یک ندا بده
پسر من هنوز نتونستم پچ ها رو گیر بیارم یعنیس گیر اوردم ها ولی ننمیتونم ببرم سیستم رو برام بریزن درست حسابی بعد این wowscap من خودم هم توش اکانت دارم ولی اصلا بازی کناش زیاد نیست بیا تو یک اکانت شلوغ اگه خواستی برو تو elements شلوغ حالی به حولی اگه زودتر از من بازی کردی جای ما هم خالی کن نامرد

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
بالاخره دیشب 68 شدم ^^

این کوئست Ring of Blood عجب چیز هلویی بود ... چه XP خوفی گرفتم ازش ! 5 مرحله کوئست ... تو Nagrand از lvl 65 میشه زدش ... یه Ring که میری توش و هر مرحله Goblin ای که انجاست داد میزنه و راند اول شروع میشه و یه elite خفن میاد و 5 نفری میزننش ... بعد تحویل میدین و راند بعدی شروع میشه و الا آخر ... 5 راند بود رو هم فکر کنم حدود 65-70 k به هم xp داد :cheesygri
+ 40-50 تا gold و 10-15 تا Super potion و یه Staff خیلی خوب واسه Druid :cheesygri
1100 تا گلد دارم فعلا ^^
اوه این سوتی منو داشته باشین فعلا :-" به نوشته تو چت دقت کنین :-"
ot3nur.jpg

اینو داشته باشین ... شانس و دارین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گذاشتمش تو AH 700-1200 گلد ... تو thottbot 900 گلد گذاشته ... از همین Ogre که الان مرده Drop شد واسم ... تو Nagrand
فعلا که نخریدنش ... کاش سریع فروش بره
1zccm6f.jpg

lost_planet

کاربر سایت
Sep 7, 2006
43
سلام

چطوری امین »چقدر سریع داری Up میکنی :)
یه چندروزی دپرس شدم ازدست بلیزارد...خیلی سخته لول اپ میشه ;)
===========
این هم همون روگه هست:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
این error رو وقتی میده که پچت با پچه سرور یکی نباشه و یا این که WoW ات نیاز به Repair داشته باشه ...
که برای Repair هم تو فولدر WoW رو Repair کلیک کن و Check files only رو بزن ... یه کم طولانیه ...

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
ین کوئست Ring of Blood عجب چیز هلویی بود ... چه XP خوفی گرفتم ازش ! 5 مرحله کوئست ... تو Nagrand از lvl 65 میشه زدش ... یه Ring که میری توش و هر مرحله Goblin ای که انجاست داد میزنه و راند اول شروع میشه و یه elite خفن میاد و 5 نفری میزننش ... بعد تحویل میدین و راند بعدی شروع میشه و الا آخر ... 5 راند بود رو هم فکر کنم حدود 65-70 k به هم xp داد

هاها . این Qرو منم زدم . یادمه وقتی خواستیم بزنیمش Horde ها هم مونده بودن که بعد ما بزننش . اتفاقا کمکمون کردن که بزنیمش . ما هم بعد انجام Q به اونا کمک کردیم . یادش بخیر خیلی حال داد!!!

-------------------------------

من که اصلا توی این اوضاع Lag بازی نکردم . اصلا حالم میگیره . از اونجا میگم که من خیلی حساسم موضپقع بازی کردن . چون تا حالا ضرر های زیادی زدم به خودم . نمونش همین چند وقت پیش بود که Keyboard گیم نت رو شکوندم و با مشت میزدم تو سر خودم دقیقا عین دیوونه ها فقط بخاطر اینکه Lag بود و توی Duel به یه Warlock باختم . !!!

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
Ding !!!!!!!!
70 شدم :love:
800 تا می خواستم تا 70 شم ... داشتم می رفتم 2 تا Mob بکشم تا قشنگ یه ss تاریخی بگیرم ... حواسم نبود اون قسمت Map تا حالا نرفتم ( به سمت Shadowmoon ) ... یهو 1000 تا xp داد ... از دستم در رفت ...

خوب حالا چی کار کنم ؟ :-؟ به قول یکی از دوستان اینو پاک کنم حالا یکی دیگه رو lvl up کنم :p

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر