World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
جالبه ! صبح ها قبل از ساعت 11 و شب ها بعد از 8 پینگم خوب میشه ... Latency میره رو 400-500 ولی تو طول روز می رو 1500-4000 قبلا این جوری نبود ... چه مرگش شده مخابرات ؟!
به سلامتی 61 شدم ^^ رو 60 یه کم لفتش دادم می خواستم برم AV ... خیلی حال میده ... فله ای Honor میشه جم کرد :p

اون مغازه رو هم خداییش فکر کنم 3-4 بار گفتم ... میدون ولیعصر ... کنار درب جنوبی پاساژ ولیعصر ( تو راستای ایرانیان یه کم پایین تر ) یه مغازه ی کوچیک هست ... به اسم Blizzard ...

فکر نمی کنم سرور Classic پیدا کنی ولی این جا رو یه گشتی بزن ضرر نداره
http://wowstatus.net/serverlist.php

من خودم کپی شو از Westgame خریدم ... اینجا تاپیک دارن ... اونم تو ولیعصره ... فکر کنم بالاتر از طالقانی بود :-؟ شایدم پایین تر :-"

عجب Blizzard نسخه اروپا نداشت :-؟
OK آقا حالا که می گن Blizzard نداره ... این شمار رو میدم ... من و دوستام همه از این طریق gamecart می گیریم ( من خودم البته نگرفتم تا حالا ^^ یکی از دوستان زحمت میکشه ) اصولا خیلی ها باید از این طریق بگیرن ... مطمئن هم هست ...
0912151721 رضا بابایی ... زنگ بزنین شماره حساب بگیرین پول و واریز می کنین بعد به email اتون عکس Gamecart و یا cd-key رو می فرسته ! (لطفا اونایی که میشناسن شماره رو تایید کنن )

بقیه چه کردین ؟؟؟ lvl up به کجا کشید ؟؟؟ بگین بزارین در جریان کار هم دیگه باشیم ...

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
0912151721 رضا بابایی ... زنگ بزنین شماره حساب بگیرین پول و واریز می کنین بعد به email اتون عکس Gamecart و یا cd-key رو می فرسته ! (لطفا اونایی که میشناسن شماره رو تایید کنن )

خو این شماره 6 رقمیه اگه کاملش رو کسی میدونه ممنون میشم بگه.

البته خودم الان رفتم تدارک نرم افزار پایتخت Cd-key ِ اروپای هر دو نسخه رو داشت (TBC : 37 و Classic : 35 )
اینم تلفنش اگه کسی خواست: 88779361 )

حالا اگه تلفن اون آقای رضا بابایی رو کسی بده ممنون میشم:biggrin1: ;)

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
اوه اوه ... گرون میده !!! من Classic رو 26 و BC رو 29 تومن گرفتم !!! پایتخته دیگه !!!
بابت شماره هم شرمنده یه کم غلط غولوت شد :cheesygri
این درستشه در ضمن این شماره واسه اصفهانه ...
09131151721

mohammad_re

کاربر سایت
Mar 10, 2007
122
جناب دون لتون میشه آدرس و شماره تلفن یک مغازه خوب که بازی wow و پچ هاشو بده و سی دی کی هم داشته باشه و خوب هم قیمت بده؟{اینطور که معلومه فروشگاه بیلیزارد خوبه آره؟}
البته من بگم که از بوشهر هستم ها

ببخشید یک سوال
آیا میشه با این وارکرافت سه که دوبله اش کردن هم آنلاین بازی کرد یا اون فرق می کنه؟

Last edited by a moderator:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
روز ششم : 63 شدم ...

آره این بیلیزارد بد نیست ... من که خرید نکردم ولی بد نشنیدم ازش ... شما که بوشهری ... اونجا WoW باز داره ... نمی دونم کدوم گیم نت ان ... اکثرا هم بچه های Deathwing ان ... بگرد پیداشون کن ... مشکلت حل میشه ...

دیشب رفتیم Omen رو بزنیم یه Quest واسه این Festival جدید که تو Moonglade تحویل می گیری ... یه گوئست Raid هست ... 20 نفر جم شدیم ... تا جلوی Boss اومدم ... بعد adsl رید :| بابا این مخابرات چه مرگش شده ؟؟؟
یعنی چی اینترنت خاورمیانه ریده ؟؟؟!!!

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,015
نام
Milad
امین همه رفتن نه آرمین نه روهام
کسی پر نمیزنه
من که خونمون عوض شده
Adsl نداره اینجا هنوز نتونستم بازی کنم 4 ماه:((
چقدر سریع لول آپ میشی!!!!!!!!!!

mohammad_re

کاربر سایت
Mar 10, 2007
122
گیم نتی که حال نمیده
راستش گیم نت های اینجا گدا هستن پچ عمری بهت نمی دن.یا اگرم بدن هر سی دی دو یا چهار هزار تومن می گیرن نامردا.
راستش من الان بازی وارکرافت رو گرفتم و نصب کردم.
حالا برای آنلاین بازی کردن چی کار باید بکنم؟
چیا رو باید دانلود کنم و نصب کنم روش؟
از کجا؟
در ضمن نسخه ای که من گرفتم همونیه که پنج سی دی داره.
لطفا راهنمایی کامل بفرمائید
دعاتون می کنم

آخرین ویرایش:

DAVOOD THE GREAT

کاربر سایت
Jan 22, 2008
201
گیم نتی که حال نمیده
راستش گیم نت های اینجا گدا هستن پچ عمری بهت نمی دن.یا اگرم بدن هر سی دی دو یا چهار هزار تومن می گیرن نامردا.
راستش من الان بازی وارکرافت رو گرفتم و نصب کردم.
حالا برای آنلاین بازی کردن چی کار باید بکنم؟
چیا رو باید دانلود کنم و نصب کنم روش؟
از کجا؟
در ضمن نسخه ای که من گرفتم همونیه که پنج سی دی داره.
لطفا راهنمایی کامل بفرمائید
دعاتون می کنم
ببین اگر کلاسیک هستش فکر نمیکنم بتونی انلاین بازی کنی یعنی سرور مجانی مخصوصش نیست حتما باید bu (burning crusade) رو هم بخری البته توجه داشته باش اگر کلاسیکت us هستش باید bc رو هم us بخری ولی اگر europe ستش باید eu بخری پشت پکش نوشته در مورد پچ در حال حاضر بیشتر سرورها با پچ 2.3.0 یا 2.3.2 یا 2.3.3 کار میکنند بستگی داره کدوم سرور بخواهی بری این چند تا سرور تو اینجا نوشته

http://wowstatus.net/serverlist.php

از اینجا هم اگر adsl داری میتونی این پچها رو که گفتم دانلود کنی همون پچ 2.3.0 رو دانلود کن البته اول برو تو سایتی که دوست داری اکانت بساز رلمش رو براد وبعد داخل پوشه رلملیستت کپی کن البته این واژه رو پاک نکن
set realmlist ون اگر پاک کنی نمیتونی وصل شی در هر صورت برو اینجا برای دانلود
http://www.arakkoa.com/files.php?cat=127
امیدوارم شما حداقل بتونی بازی کنی ما که پچ هاش گیرم نیومده بعد از ظهر میرم سراغ همه گیم نت ها پدرشون در میارم
اخخخخخخخخخخخخخ تا یادم نرفته پچ هم باید به ورژنت بخوره یعنی اگر us هست us اگر eu eu رو باید دانلود کنی اگر بازم راهنمایی خواستی بازم در خدمتیم

mohammad_re

کاربر سایت
Mar 10, 2007
122
قربان تو یگانه داوود بزرگ بشوم من.
آقا یک سوال
این بوشهر که الحمدالله بازی توش گیر نمیاد جدید ترین بازیشون هری پاتر و زندانی آزکابانه{شوخی کردم}
چجوری می تونم این نسخه bc رو که می گی گیر بیارم؟کی می تونه برام تهیه کنه؟
آدرس و تلفن یک مغازه که پستی کار کنه رو بدین.
باز خدا رو شکر که دوستان گلی مثل شما هستن
پینوشت:ببخشید قضیه این tbc چیه؟
میشه آیا من که تازه وارکرافت نصب کردم از همون اول پچ آخری رو دان کنم یا باید دونه دونه پچ ها رو دان کنم؟

آخرین ویرایش:

DAVOOD THE GREAT

کاربر سایت
Jan 22, 2008
201
قربان تو یگانه داوود بزرگ بشوم من.
آقا یک سوال
این بوشهر که الحمدالله بازی توش گیر نمیاد جدید ترین بازیشون هری پاتر و زندانی آزکابانه{شوخی کردم}
چجوری می تونم این نسخه bc رو که می گی گیر بیارم؟کی می تونه برام تهیه کنه؟
آدرس و تلفن یک مغازه که پستی کار کنه رو بدین.
باز خدا رو شکر که دوستان گلی مثل شما هستن
پینوشت:ببخشید قضیه این tbc چیه؟
میشه آیا من که تازه وارکرافت نصب کردم از همون اول پچ آخری رو دان کنم یا باید دونه دونه پچ ها رو دان کنم؟
ما چاکرتیم................
west game فکر کنم داشته باشه و بتونی پستی بخری این ادرس سایت
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.westgame.ir/
قضیه این tbc رو تی رو نمی دونم از چه قرار ولی بی و سی برای burning crusade هستش
اگر بخواهی تو سرور های مجانی بازی کنی باید همون پچ مورد نیاز رو بازی کنی اگر می خواهی تو افیشال یا سایت رسمی بازی کنی باید همه پچ ها رو از اول دانلود کنی و بریزی
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بچه ها هرکی پچ 2.3.0 رو داره نامردی نکنه برام پیغام خصوصی بده بهش ادرس بدم برام پست کنه مبلغش هر چقدر باشه براش میریزم تو حسابش پول پستم همینطور ولی اول خودش مردونه سی دی رو تست کنه ها
قابل توجه بعضی ها: خدایا من موندم تو این که چرا طراحان سایت این کلید تشکر رو درست کردن

اقا لطفا خواهشا please pliz هر کی این پچ رو داره بگه در مورد فرستادنش با هم صحبت میکنم
بعد بر و بچ با حال اینجا لطف کنن بیان تو این تابیک نگاه کنن پیام بدن تا این تاپیک نقلفه
http://forums.bazicenter.com/showthread.php?t=86&page=5

دیدی خوب نگشتی تو لینک زیر تمامی محصولات کامپیوتر west game و زده بعد من زیرش گفتم به شهرستان ها ارسال میکنید گفتن با این شماره تماس بگیر البته اول عضو سایت شو
http://www.westgame.ir/fa/forum/55.html
بعد اگر دستت درد نمیگیره این کلید تشکر فشار بده پوسید بسکه اک نگرداشتیش

آخرین ویرایش:

mohammad_re

کاربر سایت
Mar 10, 2007
122
دستت درد نکنه.
این آدرس فروشگاه اینترنتی وست گیم چیه؟تو خود سایتش که نزده بود.
بعد میگما هرکی تمامی پچ ها و این bc رو داره بگه من می خرم.هرچقدر پولش بشه.البته قیمت منصفانه بدین ها

mohammad_re

کاربر سایت
Mar 10, 2007
122
شرمنده که پشت سر هم زدم آخه لینک ویرایشش حذف شده.
ببخشید شرکت وست گیم جان عزیز اگر این نوشته رو می بینی بگو تمام پچ های وارکرافت رو داری یا نه/

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
خوش به حالت امین بالاخره برگشتی blizzمنم می خواستم برم blizzولی فعلا که پولش رو گیر نیاوردم و از اونجایی که هنوز می خوام پای قولم واسم دارم یک trialه دیگه می سازم:cheesygri.
چون فقط می خوام 1بار پول بدم شایدم وایسادم wrathاومد بعد 3تاش رو با هم بخرم.ولی یا تا اون موقع اصلا wowبازی نمی کنم یا همینجوری trialبازی می کنم.(مثل خنگ ها.)

DAVOOD THE GREAT

کاربر سایت
Jan 22, 2008
201
دستت درد نکنه.
این آدرس فروشگاه اینترنتی وست گیم چیه؟تو خود سایتش که نزده بود.
بعد میگما هرکی تمامی پچ ها و این bc رو داره بگه من می خرم.هرچقدر پولش بشه.البته قیمت منصفانه بدین ها

یک سوال سرور جدید باز نشده
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------بچه ها هرکی پچ 2.3.0 رو داره نامردی نکنه برام پیغام خصوصی بده بهش ادرس بدم برام پست کنه مبلغش هر چقدر باشه براش میریزم تو حسابش پول پستم همینطور ولی اول خودش مردونه سی دی رو تست کنه ها
قابل توجه بعضی ها: خدایا من موندم تو این که چرا طراحان سایت این کلید تشکر رو درست کردن

اقا لطفا خواهشا please pliz هر کی این پچ رو داره بگه در مورد فرستادنش با هم صحبت میکنم
بعد بر و بچ با حال اینجا لطف کنن بیان تو این تابیک نگاه کنن پیام بدن تا این تاپیک نقلفه
http://forums.bazicenter.com/showthread.php?t=86&page=5

دیدی خوب نگشتی تو لینک زیر تمامی محصولات کامپیوتر west game و زده بعد من زیرش گفتم به شهرستان ها ارسال میکنید گفتن با این شماره تماس بگیر البته اول عضو سایت شو
http://www.westgame.ir/fa/forum/55.html
بعد اگر دستت درد نمیگیره این کلید تشکر فشار بده پوسید بسکه اک نگرداشتیش
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
محمد یک حرفایی میزنی ها بابا برو تو این لینک هایی که بهت دادم دیگه این جا west game ش کجا بود که پست شمارو ببینه همین که بهت گفتم شما انجام بده

آخرین ویرایش:

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
بدون شرح

hero # 2
Taurenoid / Druid / Tauren / Magtheridon / US
Place : Moonglade
Date : 2/9/08
Boss : Omen
spkm5e.jpg

vj6v4.jpg

2lkwa4l.jpg

2vanj83.jpg

2llkcbn.jpg

wlzz7p.jpg

roham will be back soon.....http://www.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Magtheridon&n=Taurenoid

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر