World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
واقعا ممنونم. . .
آیتم T12 و T11 چی هست؟از کجا میشه خرید؟
Justice point زیاد دارم از کجا میتونم ایتم های لول 359 که گفتی بگیرم؟
PVP ایتم از کجا مینونم بخرم؟
من کوئست ترال انجام دادم و Back گرفتم. . .بعد از تموم شدن کوئست نباید Portal به Uldum تو orgimmar باز بشه؟؟؟
Blood Elfe پالادین هستم
چرا یهو همه رفتید؟یکی جواب بده لطفا:D

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
آیتم T12 و T11 چی هست؟از کجا میشه خرید؟
tier set ـه دیگه، T11 در حال حاضر 3 تکه اش رو می تونید از Justice quartermaster بخرید. Head و Shoulder همچنان Token می خواد که از Nefarian و Cho'gall باید بگیرید.
T12 هم آخرین Tier set موجود در بازی هست که 3 تکه اش رو می تونید از Valor Quartermaster بخرید.

Justice point زیاد دارم از کجا میتونم ایتم های لول 359 که گفتی بگیرم؟
Justice Quartermaster که دقیقا بالای ساختمون Garrosh هست.
من کوئست ترال انجام دادم و Back گرفتم. . .بعد از تموم شدن کوئست نباید Portal به Uldum تو orgimmar باز بشه؟؟؟
پورتال به Uldum موقعی باز میشه که شما 10-20 تا از Quest line مخصوص خود Uldum رو بری، ربطی به quest line ـه Thrall نداره.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
خوب کم کم داره اطلاعات patch 4.3 منتشر میشه و گویا پرونده Cataclysm با این patch بسته میشه (البته از لحاظ حضور Deatwing می گم.)
تا این لحظه هم مشخص نشده patch چه زمانی منتشر میشه.

به شخصه فکر نمی کردن انقدر زود سراغ DW برن.
New Raid

• Deathwing raid will be the final raid of the expansion.
  • You will even get to ride on Deathwing's back during the fight, apparently to take him down over multiple phases.
  • The project for an Abyssal Maw is gone for the moment, the storyline wasn't convincing enough/fitting.

5-Man Instances

• 3 new 5-man instances will be added in this patch.
  • One of the instance will be in the Caverns of Time, for the War of the Ancients

Transmogrifier (Preview below)

• The Transmogrifier NPC, which will let you change the appearance of any armor piece on you, while retaining the stats of your current gear. (= T12 stats, but with the Tier 2 look!)
  • Players won't be able to change the appearance of their armor into another armor type or class armor set, and you might have to own the armor before you can use it to swap the appearance of your existing armor.

Void Storage

• The Void Storage is a new type of bank where players will be able to store their old armors in order to free up space in their regular bank.
  • It will hold 100-150 items. Anything stored there will lose all gems and enchantments.

Raid Finder

• The Raid Finder will be introduced in Patch 4.3, it will work like the Dungeon Finder.

Darkmoon Faire

• There will be a new Darkmoon Faire island with a bunch of new activities such as "Whack-a-Gnome

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
خوب کم کم داره اطلاعات patch 4.3 منتشر میشه و گویا پرونده Cataclysm با این patch بسته میشه (البته از لحاظ حضور Deatwing می گم.)

حدودش مشخصه تا کریسمس قراره بیاد یعنی همین سال میلادی که میشه کمتر از 4 ماه.
ولی واقعا بلیزارد داره گندشو در میاره. هیچ ایده جدیدی نداره. Mount رنگ می کنه 4 تا ویزگیل میزگیل بهش آویزون می کنه به اسم Mount جدید میذاره. اینس ها رو انگار یکی دنبالشون کرده سریع تر طراحیشون کنن سرهم بندی کردن. Bonus های Set ها اصلا انگار روش فکر نشده. تعداد Raid ها و Dungeon هارو با پچ های قبلی مقایسه کنید فقط. سختی Ulduar هم با Firelands مقایسه کنید. Legendary جدید، چقدر مسخره، رفیتم کوئستشو بزنیم همه 6 دنگ حواس جمع که الانه که Wipe بدیم!! 1 دونه باس اومده اندازه Unit به ما Damage نمیده. این شده کوئست Legendary مثلا. فقط تنها کاری که کردن اینه که اینقدر طولانیش کردن که مثلا فکر کنی خیلی سخته!!! 2 ماه طول میکشه بگیری. واقعا در عمرش بلیزارد اینقدر آبرو ریزی به بار نیاورده بود. یه Raid بسازه 1 شبه تمام باس هاشو بزنن اونم نه یکی دو تا گیلد!! 3 صفحه 20 تایی wowprogress نگاه می کردی 7/7 زده بودن. ما که با این لگ و DC و هزار مشکل دیگه که داریم تونیستیم این همه باس بزنیم یعنی دیگه بلیزارد باید بره بمیره.
واقعا دیگه با Mists of Pandaria باید بترکونه! اگه نکنه فکر کنم یه 3 ، 4 میلیون بازیکن دیگه هم از دست بده.

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
حدودش مشخصه تا کریسمس قراره بیاد یعنی همین سال میلادی که میشه کمتر از 4 ماه.
ولی واقعا بلیزارد داره گندشو در میاره. هیچ ایده جدیدی نداره. Mount رنگ می کنه 4 تا ویزگیل میزگیل بهش آویزون می کنه به اسم Mount جدید میذاره. اینس ها رو انگار یکی دنبالشون کرده سریع تر طراحیشون کنن سرهم بندی کردن. Bonus های Set ها اصلا انگار روش فکر نشده. تعداد Raid ها و Dungeon هارو با پچ های قبلی مقایسه کنید فقط. سختی Ulduar هم با Firelands مقایسه کنید. Legendary جدید، چقدر مسخره، رفیتم کوئستشو بزنیم همه 6 دنگ حواس جمع که الانه که Wipe بدیم!! 1 دونه باس اومده اندازه Unit به ما Damage نمیده. این شده کوئست Legendary مثلا. فقط تنها کاری که کردن اینه که اینقدر طولانیش کردن که مثلا فکر کنی خیلی سخته!!! 2 ماه طول میکشه بگیری. واقعا در عمرش بلیزارد اینقدر آبرو ریزی به بار نیاورده بود. یه Raid بسازه 1 شبه تمام باس هاشو بزنن اونم نه یکی دو تا گیلد!! 3 صفحه 20 تایی wowprogress نگاه می کردی 7/7 زده بودن. ما که با این لگ و DC و هزار مشکل دیگه که داریم تونیستیم این همه باس بزنیم یعنی دیگه بلیزارد باید بره بمیره.
واقعا دیگه با Mists of Pandaria باید بترکونه! اگه نکنه فکر کنم یه 3 ، 4 میلیون بازیکن دیگه هم از دست بده.

اینی که ایده هاشون به خصوص واسه mount و gear ته کشیده رو قبول دارم ، mount gladiator season همون os25 فقط 4 تا armor روش گذاشتن که زشت ترش کرده ! من منظورتو نفهمیدم ، یعنی می گی ulduar سخت تر بوده ؟ فکر نمی کنم واقعا :-/ دیگه این که ملت خوره شدن و امون نمیدن همش تقصیر blizz نیست واقعا :P
quest line legendery هم به نظرم خوبه که ، از axe icc که خیلی جالب تر و سخت تره ، حداقل طولانی تره و به این زودیا اون قدر خز نمیشه که alt ها شروع کنن به جمع کردنش
به هر حال هر چیزی پایانی داره

bardiarezaii

کاربر سایت
Aug 18, 2011
2
BlaCkRoCk WoW Server Lichking Available

سلام دوستان.این تاپیک رو زدم برای معرفی‌ ۱ سرور، به اسم BlaCkRoCk که در ران شدنش از شبیه ساز استفاده نشده و با تیم برنامه نویسی قوی هر گونه باگ رو در کمترین زمان ممکن برطرف می‌کنیم.به علت تازه ران شدن سرور ریت‌ها برای یک ماه بالا خواهند بود میتونید اطلاعات اضافه رو از سایت: http://94.232.174.8 و از ۱ هفته دیگر از طریق این آدرس وارد شید WWW.BlaCkRoCk.Ir .

خواهشمندم دوستانی که از طریقه این سایت عضو میشن و میخوان بازی رو شروع کنن در بخش شوت باکس سایت اسم هیرو خودشون و این که از طریق این سایت وارد شدن رو بنویسن.
نکته دیگه که اخریشم هست اینه که این سرور توی ایران هست و با حداقل پینگ ( 20 - 30 ) میتونید بازی‌ کنید . موفق باشید.

ریت ها برای 1 ماه:
Rate.Drop.Item.Normal = 7
Rate.Drop.Item.Uncommon = 7
Rate.Drop.Item.Epic = 5
Rate.Drop.Money = 10
Rate.XP.Kill = 15
Rate.XP.Quest = 30
Rate.XP.Explore = 7

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش

New Raid

• Deathwing raid will be the final raid of the expansion.
  • You will even get to ride on Deathwing's back during the fight, apparently to take him down over multiple phases.
  • The project for an Abyssal Maw is gone for the moment, the storyline wasn't convincing enough/fitting.
5-Man Instances
  • 3 new 5-man instances will be added in this patch.
  • One of the instance will be in the Caverns of Time, for the War of the Ancients
Transmogrifier (Preview below)
  • The Transmogrifier NPC, which will let you change the appearance of any armor piece on you, while retaining the stats of your current gear. (= T12 stats, but with the Tier 2 look!)
  • Players won't be able to change the appearance of their armor into another armor type or class armor set, and you might have to own the armor before you can use it to swap the appearance of your existing armor.
Void Storage
  • The Void Storage is a new type of bank where players will be able to store their old armors in order to free up space in their regular bank.
  • It will hold 100-150 items. Anything stored there will lose all gems and enchantments.
Raid Finder
  • The Raid Finder will be introduced in Patch 4.3, it will work like the Dungeon Finder.
Darkmoon Faire

• There will be a new Darkmoon Faire island with a bunch of new activities such as "Whack-a-Gnome
واقعا که مسخره هست.هنوز هیچی نشده میخوان deathwing رو بیارن.من فکر میکردم یکسری raid بهتر بیارن چون واقعا Raid هاش خیلی خسته کننده هست.تازه raid finder که دیگه اخره شه.یعنی هر کس با هر gear میاد raid.تغییر شکل gear هم مسخره هست.کلا raid هاش مسخره بود

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
اینی که ایده هاشون به خصوص واسه mount و gear ته کشیده رو قبول دارم ، mount gladiator season همون os25 فقط 4 تا armor روش گذاشتن که زشت ترش کرده ! من منظورتو نفهمیدم ، یعنی می گی ulduar سخت تر بوده ؟ فکر نمی کنم واقعا :-/ دیگه این که ملت خوره شدن و امون نمیدن همش تقصیر blizz نیست واقعا :P
quest line legendery هم به نظرم خوبه که ، از axe icc که خیلی جالب تر و سخت تره ، حداقل طولانی تره و به این زودیا اون قدر خز نمیشه که alt ها شروع کنن به جمع کردنش
به هر حال هر چیزی پایانی داره
100% زمان خودش Ulduar خیلی از این سخت تر بوده، Kill Boss های اون زمان رو مقایسه کن، حتی همین BoT و BWD رو مقایسه کن چقدر طول کشید که بزنن. بعد Firelands هم نگاه کن. شب اول هر چی باس بود زدن اونم بیشتر از 40 تا گیلد. فاجعه بود. همین Nefarian نرمال اولین بار زدن کلی ذوق کرده بودن ملت. خلاصه که الان حسابی لب پرتگاه مونده بلیزارد. یه اشتباه کوچیک دیگه کارش سخت میشه. حداقل با این هزینه بالا خیلی ها حاضر نیستن این کیفیت بازی رو بخرن.

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
شما دقیقا تا کجای Raid ها رفتین که خسته کننده شده براتون ؟ هر چیز جدیدی هم که اضافه کردن شده مسخره ....
وقتی End-Game Content رو که Firelands هست، بشه با آیتم لول 365 که واسه اینس های پچ قبل هم کم بوده، یا این همه لگ و لیتنسی و 100 تا مشکل دیگه که ما ایرانی ها داریم زد، چه چیزی خسته کننده نیست؟ هر بازی که آسون باشه خسته کننده میشه.
عوض کردن کل Map که جذابیتی نداشته، حداقل من یکی بعد از این همه مدت که Cataclysm اومده Map رو دوباره ندیدم و اصلا هم علاقه ای نداشتم که ظاهر جدیدشو ببینم و تنها جایی که هستم Orgrimmar هست. واسه Level Up هم که من هیچ وقت کوئست نمیزنم. فقط Dungeon Finder
5 لول که اضافه شده درسته که خیلی مناطق باحال و کوئست های فوق العاده قشنگ داره، اما همشون 1 بار قشنگه! نه واسه 6 ماه.
یه مقدار تانک کردن سخت شده بود که اونم با زیاد کردن Threat تو این هفته گند زدن بهش. به قول طرف من یه Shockweave میزنم میرم قهوه ای چیزی میخورم برمیگردم هنوز Mob ها رو من موندن.
درسته واسه کسی که تازه شروع می کنه جذابیت داره، اما بعد از 1 ماه بازی کردن، در هر سطحی که باشین خسته میشید. اگر سطح شما فقط در حد Dungeon باشه بعد 2 هفته خسته میشید، مگر اینکه Raid رو شروع کنید. اونم شروع کنید بعد 2 هفته خسته میشید چون اینقدر آسونش کردن که همه رو تو همون هفته اول می زنید. من پچ قبل به خاطر Lag و Latency از 3 تا گیلد Kick شدم اما این پچ زیر باس 2 دفعه DC میشم و آخر هم باس رو میزنیم. مسخره نیست؟

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
خوب jump کردن شما از یک guild به guild ه دیگه مشکل بازی نیست . lag و Latency بالای شما هم مشکل بازی نیست . الان هیچ اهمیتی نداره که توی روز اون همه boss ها رو بزنید . normal mode کلا از WOTLK مسخره و آسون بود و مسابقع اصلی الان روی heroic هستش . شما اگر توی Dream Paragon بودین حق اعتراض شاید میداشتین ولی کلا بقیه ملت توی بازی همیشه 3 هفته عقب هستن از این تیم ...

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
یعنی فقط dream paragon حق اعتراض داره ؟ اینو قبول دارم کلا بعد از tbc که boss ها 2 مدل شدن ، heroic و normal ، تمرکز رقابت رفت سمت heroic و اتفاقا خیلی خوبه که normal ها آسونن ، همون bwd و bot و 4wind هم normal ساده ای داشتن ، من کلا frieland و دوست دارم ، نمی گم خیلی خوبو بی نقصه ولی همچین بدم نیست ، تنوع تاکتیکیه خوبی داره . ولی شخصا انتظار نداشتم deathwing تو 4.3 بیاد ، باید دید چی میشه ، blizz می تونه player ها رو راضی کنه یا نه

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
نخیر Dream Paragon فقط حق اعتراض نداره ، ولی تا شما تمام نکردین قضیه رو هنوز نمیتونید بگید که ساده و آبکی و ... هستش .
اصولا normal ها رو طراحی کردند برای Low level Raids . برای کسائی که در حد karazhan بودن توی TBC .
Deathwing هم تا حدود November بیرون نخواهد بود . 2 3 ماه وقت دارید .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر