World of Warcraft: The War Within

از تاریخ 29 مرداد ماه سال 1403 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست The War Within در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:
I didn't mean you, meant those guys who made remarks about the alliance :)

نه تو رو خدا، بيا منظورت من باشه :d

این lopov ـه هنوز زندس گویا :دی
http://eu.battle.net/wow/en/character/auchindoun/Lopov/simple

177K HK داره :دی

خاطرات جالبی بود :دی

من حوصله molten front ندارم، اصلا حوصله daily ندارم زیاد. ولی روزه آخر که رفته بودم همراه با یه Shadow priest بودیم، خیلی Gank شدیم به صورتی که عملا انجام دادن daily ها غیر ممکن بود، در حین gank شدن و برگشتن توی base برای جلوگیری از مردن یه spot بسیار خوشگل پیدا کردیم دقیقا بالا سر ملتی که دارن daily میرن که از اون زاویه میشه با Range قشنگ ملت رو به باد فنا داد :دی یه 20 دقیقه ای اونجا در حال Gank کردن بودیم بعدش دیگه تابلو شد اومدن همون جا خفت کردنمون :دی
بعد از اونم دیگه نرفتم اصلا MF، با تعریف این خاطره ها پا میشم میرم gank خور کنم :دی

Lopov كه زنده ست، ولي بعد از TBC رفت بسمت افول، ديگه تو پچ 3.0 به بعد نمي شد اونجوريا گنك كرد، زدن پخش و پلا كردن Daily ها رو، كار امثال اينا كساد شد
همين Lopov با lock‌ زورم بهش نمي رسيد، يعني به سختي مي رسيد، ولي با Shaman چه Enh و چه Resto مي خوردمش (lvl 80 البته)، البته Gear Resto م خيلي خفن بود اون زمان، lvl 80 كه بودم HP م حدود 34k بود، شايدم بيشتر... يادمه 3v3 تا 2k رفتم بالا، ولي ولش كردم. كلا كار پسر خواهرم اين بود با اين shaman ـه بيرون og دوئل كنه ملت رو سوسك كنه، Arena بره و البته يه رفيقي داشت اسمش Tutam يا همچين چيزي بود، اينا يه گيلدي داشتن pre-made مي رفتن، خيلي حال مي داد، مي رفتيم AB و WSG ملت رو مي خورديم بر مي گشتيم
آها راستي، يه نظر شخصي هم بدم در مورد BG ها، كلاً من WSG و AB و AV و EotS رو مي پسندم و از اين 2 تا آشغالاي wrath به حد مرگباري متنفر بودم، برا اين cata هم نمي دونم چي داده بيرون، كلا هم WSG FTW

سلام پیرمرد، (با احمدم)

چطوری استاد ؟ من هرچی از این Lockـم بلدم از این احمد دکی خودمون بلدم.

از این Lopov حرف زدی. بله. منم به طورش خوردم. شدید تو همین IoQD. حسابی منو خفت کرده بود. بالای 50 بار. به طوری که بعضی وقتا ترجیح می دادم از بازی بیرون بیام. چون حریفش نمیشدم.

یادمه تو Dalaran که راه می رفتم میدیدم که با اون Shaman ـت با این Lopov ، توی زیرزمین Dalaran، Duel می کردی. درست می گم مهندس !!!

جات خالی احمد. به کسی مثل تو احتیاج داریم یه Leader وارد و مسلط.

این استاد بزرگ؛ AffliLockـی داره که هنوز که هنوزه من دوست دارم باهاش بازی کنم. یعنی افتخار می کنم که با احمد تا لول 35 با هم اومدیم بالا. چیزی نیست که ندونه. تمام دنیای WoW من برمیگرده به احمد. با دقت و وقت کامل جواب سوال های منه Nooooob رو می داد. یادته این mount منو رفتی گرفتین باسم. تو - ممد - سپهر و من. هنوز 250g بهت بدهکارم. یادمه.
یادته منو با تمام مشکلاتی که داشتم به Guildـتون Inv کردی ؟

یادته وقتی 70 شدم، کلی برام وقت گذاشتی که با Rep برم Item بگیرم. اصول بازی رو بهم یاد دادی. اگه برگردی میرم یه Char دیگه می یارم بالا. Lock رو به استادی مثل شما واگذار می کنم.

در کل. هر جا هستی ما مخلصتیم. دیروز به یادت بودم. جدی میگم.

مبارکم باشه.

یا علی ....

اي بابا
چوب كاري مي كني برادر
من چيز زيادي بلد نبودم كه، همين جوري الكي دور مي زدم برا خودم تو realm
ولي دلم در يك مورد برا wow تنگ شده، اگه من الان مي بودم، سخت مشغول Quest Line اين Legendary Staff ـه بودم الان
چقدر انتظار كشيدم برا يه Legendary Weapon برا lock م خدا عالمه، حالا كه اومده من نيستم
سپهر يه حرف خوبي مي زد هميشه
مي گفت: فاتحه بخونن به اين دنيا كه هميشه يه چيزش كمه: كه اگه قير هست، قيف نيست؛ وقتي هم قيف هست ديگه قير نيست !

hihi
اون 250G رو يادته هنوز، من يادم نبود راستش ... ولي غم نخور، نوش جونت داداش ... من ديگه خودم نيستم، گلد مي خوام چيكار كه بخواي بهم بدهكار باشي
بعدشم، من اون Character هام رو با بالاي 300k Gold ولشون كردم و رفتم، اگه روزگاري هم برگردم جيبم پره پره، نگران نباش
يادش بخير، يه دوراني چه جهد و تلاشي كردم برا DreadSteed، اون وقت تبديلش كردن به trainer based

صبر کنید روگم 85 بشه... Lopov رو فراموش میکنید :دی

نيستيم، وگرنه مي خورديمش (من برا اينكه تو PVP جلو بيفتم و خوب از اونطرفم بعنوان Officer بتونم تو Guild ـم Lead كنم، از هر كاركتري يدونه لول كردم اون دورانا، Warlock و Shaman و DK م رو همه ديده بودن چون Full Gear بودن، ولي از Warrior و Mage و Rogue و Druid و Hunter م كسي تا همين الان خبري نداشته. حتي گيلدم نمي دونستن، گيلد بماند، سپهر و ممدم نمي دونستن. حقيقتش حال lvl up برا Priest و Paladin رو نداشتم چون خيلي شبيه ن با بقيه كلاس ها (Priest خيلي Unique ـه، ولي حس lvling ـش نبود ديگه)، البته يه Paladin رو تا 50 و يه Priest رو تا 60 آوردم بالا، ولي خوب حس ادامه نبود)
در هر حال گفتم، حيف كه نيستم...

جووني كجايي كه يادت بخير

آخرین ویرایش:
نخیر Dream Paragon فقط حق اعتراض نداره ، ولی تا شما تمام نکردین قضیه رو هنوز نمیتونید بگید که ساده و آبکی و ... هستش .
اصولا normal ها رو طراحی کردند برای Low level Raids . برای کسائی که در حد karazhan بودن توی TBC .
Deathwing هم تا حدود November بیرون نخواهد بود . 2 3 ماه وقت دارید .
من سختی Zul'aman و Karazhan توی TBC رو ترجیح میدم به سختی Heroic این Firelands. من 3 تا باس Heroic Firelands رو زدم و 2 تا دیگه شو هم try کردم بنابراین میتونم نظر بدم در موردش لزومی نداره توی Paragon باشم. فقط و فقط Ragnaros Heroic سخته، بقیه باس ها تنها چیزی که لازم داره آیتم خفنه وگرنه تاکتیک این باس ها مفت نمی ارزه. تنها کاری که باس هاشون می کنن اینه که 3 برابر نرمال Damage میدن و کار هیلر رو سخت می کنه. مخصوصا Beth'tilac که فقط تنها کاری که کردن اینه که 80k تا 90k فقط Melee میزنه به تانک.

tbc ftw ، ولی fireland سخت تر از kara ، za ، maggy&gruul ، ssc و tk و همین طور تمام raid های wotlk رو همه .
مردونه سر ragnaros normal چند بار wipe شدید و مثلا سر باس های آخر اینس هایی که میگی چند بار ؟ کاری به مشکلات و ایرادات cataclysm ندارم ولی اگه بحث سختی باشه حداقل بین wotlk و cataclysm بدون شک cataclysm فوق العاده سخت تر و جذاب تره ، فقط این که به این زودی می خوان deathwing رو release کنن خیلی ضایست !
ما با گیلد ایرانیمون تو wotlk تونستیم با تاخیر glory icc 10 man رو بگیریم اونم فقط با item های 10 man ولی با 50 % همون بچه ها آخرش 9/12 نورمال بیشتر نشدیم (حالا بماند که 2-3 ماهی raid نرفتیم و اون 50 % بچه های جدید ضعیف تر از 50 % سابق بودن)
من با بیشترین چیزی که مشکل دارم اینه که blizz تا کم میاره یه ins قدیمی رو حذف می کنه و میارتش 2 باره ! مثل مرحوم naxx و onyxia و za و zg خیلی حرکت fail ایه .

ایده ای در مورد اینکه Raid های Cata در چه سطحی هستن ندارم
ولی اگه قرار باشه از بهترین Instance ها نام برده بشه، کم لطفیه اگه یادی نشه از Ulduar
درسته من خودم TBC رو بیشتر دوست داشتم، کلاً یه چیز دیگه ای بود برام، ولی از نظر Epic بودن می تونم به جرات بگم که تا امروز Blizzard هیچ content ی به کاملی Ulduar رو برای wow ارائه نداده
هم از نظر lore و هم از نظر boss fight tactic ها و هم از نظر تنوع fight ها
واقعاً epic بودش ulduar

اما با این rebirth کردن instance های قدیمی هم کاملاً موافقم
شاید جالب تر می بود قبل از به مسلخ کشیدن DW، توی cavern of time یه 25man raid می داد با موضوع war of the ancients، کاری که الان می خواد با یه دونه 5man instance انجام بده
البته شاید بشه گفت می خواد اینا رو نگه داره برا نسخه های بعدی wow، خدا عالمه... یحتمل وقتی بخواد پای سارگرس رو بشکه وسط، کار به cavern of time کشیده میشه

آقا این Merely a Setback یعنی چی تو Wow ?
من چون علاقه شدیدی به BC ایلیدن داشتم همینطوری زدم تو گوگل Illidan will بعد دیم 1000 تا تاپیک هست که Illidan will be back یا Illidan will Return و غیره و خیلی از جاها این اصطلاح نوشته که ایلیدن بر میگرده و Black Temple was merely a setback( همش تئوری های فن مید بود ) .... یکی اینو توضیح بده لطفا .Black Temple was merely a setback یعنی چی ؟ :دی

آقا این Merely a Setback یعنی چی تو Wow ? من چون علاقه شدیدی به BC ایلیدن داشتم همینطوری زدم تو گوگل Illidan will بعد دیم 1000 تا تاپیک هست که Illidan will be back یا Illidan will Return و غیره و خیلی از جاها این اصطلاح نوشته که ایلیدن بر میگرده و Black Temple was merely a setback( همش تئوری های فن مید بود ) .... یکی اینو توضیح بده لطفا .Black Temple was merely a setback یعنی چی ؟ :دی
merely a setback تقریبا یعنی یه تعویق کوچیک بود مثل kaelthas توی tempest keep!

tbc ftw ، ولی fireland سخت تر از kara ، za ، maggy&gruul ، ssc و tk و همین طور تمام raid های wotlk رو همه .
واقعا جدی میگی اینو؟ SSC فقط واسه وارد شدن بهش و کلیدشو در آوردن یادته چقدر دردسر می کشیدن ملت؟ TK هم همینطور. هنوزم که هنوزه Kael یکی از epic ترین Fight های این بازیه. حتی همین Lich King که اسم بردی میگی همه باس های پچش رو هم از Firelands آسون تر بود، نرمال 10 Man اونو چقدر طول کشید بزنن، حالا درسته Lich King باس آخر پچ بود باید با Deathwing مقایسه کرد، ولی میشه Ulduar رو مقایسه کرد، حتی Naxx!!! هیچکدوم رو گیلد ها اینقدر سریع نزدن! 1 شب واسه نرمال، 1 شب واسه 6/7 Heroic. فقط Ragnaros دو هفته طول کشید. بعد من موندم هدف بلیزارد از Nerf کردن این باس ها هر هفته چیه!! هر بار میبینی Hotfix زده فلان باس Firelands این هفته Nerf میشه!

حتی همین Lich King که اسم بردی میگی همه باس های پچش رو هم از Firelands آسون تر بود، نرمال 10 Man اونو چقدر طول کشید بزنن

ICC به اين علت طول كشيد كه content ش رو آروم آروم باز كردن
وگرنه من يادمه تو گيلد خودم بجز LK و PP، من باقي رو همون شب اول (البته شب دوم، چون شب اول كه باز مي كرد content رو سرور همش DC ميشد نمي شد raid كرد بسكه شلوغ بود) 25man خورديم رفت پي كارش !

merely a setback تقریبا یعنی یه تعویق کوچیک بود مثل kaelthas توی tempest keep!
میدونم Kael هم همین بوده و بعدش تو MT بر میگرده باید اونجا زدش ولی اخه من نمیفهمم . تعویق کوچیک منظورت چیه ؟ کلا از نظر داستانی منظورشون رو نمیفهمم .

سلام به دوستان
راستش من هیچی از این بازی نمیدونم ولی میخوام تازه شروع کنم و قصد خرید اوریجینال بازی رو هم ندارم. میخواستم بدونم که اول باید چکار کنم یا چه نسخه ای از این بازی رو تهیه کنم. بچ ها رو چطوری گیر بیارم و خلاصه از این جور کارا. لطف میکنید اگه من رو راهنمایی کنید. ممنون

جلو یارو وایسادم، طرفو پفک هم حساب نمی کنم ، هر چی arcane shot میزنی ، spell is not ready میزنه ، این مترسک اون وسط وایسادم یارو میره ، آشپزخونشون ، آب میزاه رو اجاق میاد پشت سیستم ، نگاه می کنه ، بر می گرده قهوش رو دست می کنه ، با لیوان قهوه بر می گرده ، پشت سیستم ، یه دوری دورم میزنه ، بعد بدون استفاده از spell ، به قول خودمون نشم نشم (آروم آروم) damage میده ، تا بمیرم بعد رو سرم هم چار تا lol , noob میزنه اچیومنت هاگ رو هم میگیره ، بعد تو تمام این مدت من دارم یارو رو تماشا می کنم ، چرا چون latency من 5000 ه .
profilepic60434_1.gif

پ ن : کی این وضع می خواد درست شه ...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or