World of Warcraft دیگر نمی تواند انقلابی باشد

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
20130823_world_of_warcraft1.jpg

تعدا کاربران World of Warcraft در حال کاهش است و یکی از دلایل به گفته طراح ارشد بازی آقای Tom Chilton این است که Blizzard دیگر نمی تواند برای نوآوری تلاش کند.
وبسایت PCGamesN از این ایشان سوال کردند که چرا تعداد کاربران World of Warcraft به مرور از 12 میلیون به 7میلیون نفر کاهش یافته است؟ آقای Chilton پاسخ های متفاوتی داشتند و گفته اند:
یکی از دلایل این است که دیگر World of Warcraft پیر شده است ما فقط می توانیم آن را تکمیل کنیم و بدون خیانت به هواداران اصلی نمی توانیم در بازی انقلابی ایجاد کنیم. ما برای اینکه مخاطبین را همیشه نگاه داریم، محدودیت در تغییر گیم پلی داریم. اگر قابلیت نقشه سازی و اکسپنشن به Call of Duty اضافه کنید چه خواهد شد؟ چه می شد اگر Call of Duty: Ghosts زمانی که می آمد، به اینکه بازی های قبلی را نیز تکمیل می کردید وابسته بود. می توانید تصور کنید که بازارپسندی بازی پایین خواهد آمد. ما هنگام عرضه محتویات جدید برای درگیر کردن گیمرهای بیشتر، بایستی بهتر عمل کنیم.
در مقاله کامل این مصاحبه، آقای Chilton پیشنهاد اضافه کردن microtransaction را بررسی می کند و حتی می گویند شاید این بازی روزی F2P و رایگان شود.
VG247

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
سیستم تلنت توی Wotlk لذت بیشتری داشت چون کلی Reset میکردیم تا بتونیم یه تیلنت خوب بسازیم که بتونه روانی DPS بده مثلا خودم Two hand با Speed 3.5 رو تا 1.5 ثانیه پایین اوردم ( زمان wotlk توی بهترین شرایط ... فعال بودن تمام buffها و Blood lust ) اما اینجا نه راحت چهارتا تلنت میگیری خلاص که این اشتباهست
بعضی میان میگن شده world of daily craft ... بهتر از زمان Wotlk هست که کمپ میکردیم روی Dungeon Farm رفتن توی 1 هفته از این رو به اون رو میشدند ... الان تو بخوای ایتم بگیری باید بری Rep جمع کنی که حداقل 1 ماه طول میکشه .. بعد هر هفته هم بیشتر از 1000 تا VP گیرت نمیاد که برای خرید 1 ایتم باید 1250 VP داشته باشی .. یعنی به هیچ عنوان زودتر از 2 هفته نمیتونی اولین ایتمم بخری
اگر دوست نداری میتونی بری Raid .. تازه با LFR هم که رفتی یکبار باس رو زدی دیگه بهت ایتم نمیده تا هفته بعدش .. حالا شانس داشته باشی 2-3 تا ایتم با LFR گیرت بیاد ( منظورم برای کسانی هست تازه 90 شدن )
raid هم با یه مشت نووب بری Raid که کلاهت پس معرکست .. نمونش خودم یارو Raid میرسه به Tortos نمیتونند Kick کند Raid میره رو هوا ( دیشب 3 ساعت درگیر بودیم نشد ! )
بعد میان Battle pet مسخره میکنند ... مگه بازی مجبورتون کرده Battle pet انجام بدید تا ایتم گیرتون بیاد ؟ این برای سرگرمی هست ... برای اینکه بازی از خسته کننده شدن در بیاد
زمان Wotlk کلی وقت میزاشتیم ادم پیدا کنیم که بتونیم Daily Dungeon رو بریم بعد 2 ساعت پرواز کن برو به سمت Dungeon که همین سریع ترین زمان 30 دقیقه وقت رو میگرفت الان راحت میتونی با LFG بری ...
محیط هم شادتر و جذاب تر شده که باعث میشه از گشتن در محیط بازی لذت ببری ... البته نه همه سرزمین هاش
بعضی ها به چیزایی گیر میدن ادم شاخ در میاره ... همون زمان Wotlk هم همین حرف ها بود .. اره بازی کژوال شده و فلان شده چون Horde های Maghteridon توسنتن First try 25 نفره TOC رو بزنند ....
در مورد PVP نظری ندارم چون PVP کار نیستم
از اولشم بازی چرتی بود
:|

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
الان حرف خنده دار کی داره میزنه؟ کسی از کژوال شدن WoW حرف میزنه که پروگرس HC داشته،
=)) =)) =)) شرمنده من وقتی متوجه میشم یه بازی کژواله دیگه بیخیالش میشم، نه اینکه بگم بزار برم یه اچیو HC هم بگیرم که فردا روز Darkfie1d تو بی سی ازم پرسید بگم اچیو HC دارم =))
شما که هنوز با اینهمه ادعا فکر میکنی Shadowmourne از Halion HC دراپ میشه که اصلا نباید در این ارتباط نظر بدی که.
دقیقا من کی ادعا کردم؟ ثانیا: شما هرچقدر هم که خدای WoW باشی بهتر بود یه کم بهتر این پست منو میدیدی که گفتم SM از Halion 25 HC دراپ میشه: :d
3- بعضی از پلیرای Warrior, Paladin, DK واقعا رو موخن تو مولتن :d بدلیل داشتن سلاح Shadowmourn، چرا؟ چون Shadowmourn تو جریان بازی خیلی سخت بدست میاد (25 HC از Halion و LK با احتمال شانس 1.5%) که هیچ پلیره PVP به چنین چیزی نمیرسه و البته در فروشگاه مولتن با قیمتی حدود 140 دلار قابل خریده =))/:) که واسه ما ایرانیا شبیه جوکه! اما خیلی از PvP کارای خارجی میرن و این سلاح رو میخرن! >:) ولی آرنا تا اون موقع که من بودم Shadowmourn نداشت تو فروشگاش
الان فهمیدی؟ گفتم تو مولتن! Understand ؟

سیستم تلنت ساده تر شده برا اینکه بلنس کردن و اوپتیمایز کردن اسپک ها راحت تر بشه و تلنت آپشن های بدون مصرف از بازی کنار گذاشته بشن. تلنت سیستم زمان WotLK رو من شخصا ترجیح میدادم چون انتخاب بیشتری توش بود ولی از اونطرف بلنس کردن PVP و PVE خیلی سخت بود باعث می شد یکسری کلاس ها به مراتب OP تر از بقیه باشن. شما MoP بازی کردی؟ میدونی که شاده؟ الان هر زونی که میریم همه دارن میرقصن الان؟ شاد یعنی چی؟ شمام میتونی بیا الان 137k DPS بده مارو شاد کن. همون LFR که میری متوسط دی پی اس ملت 60-70k هم نیست چه برسه به 120-130k. خیلی راحت که آدم تو باغ نباشه بعد از سر شکم صحبت کنه.
خب ممنون که سیستم تلنت رو قبول داری... تو WoTLK ما یه هیرومون PVP کار بود یکیش PVE
اینو که همه میدونن MoP فقط مختص شما از طرف بلیزارد بصورت سفارشی ساخته شده و هیچکس هم بدون اجازه شما حق بازی کردنشو نداره! حالا شما درسته به ما اجازشو ندادید اما اون دوستی که این حرفو زد اجازشو گرفته بوده از شما و پلیره MoP هم بود (البته بدون اچیو HC =)) ):d نه اتفاقا... الان که فک میکنم میبینم پاندا (اونم مانک) چه موجود رعب انگیزیه!!! :-s
من دارم راجع به Max Dps صحبت میکنم، کی گفتم میانگین Dps ملت تو LFR 137K؟!!!!!
پ.ن: من همینجا بحث رو تموم میکنم، چون عاقبت بحث با مسئولین بی سی فقط یه چیزه!

آخرین ویرایش:

J o K e R

کاربر سایت
May 19, 2011
346
نام
مهدی
به عنوان یه pvp باز کاملا از اکسپنشن و سیستم تلنت جدید راضی ام.
MoP اولین اکسپنشنی هست که کلاس تقریبا OP نداره.
مثلا یادمه توی همین Wotlk که شما میگین Disc priest مثل frost mage دمیج میداد , Unholy dk که تو ارنا بود رسما ارنا واسه ی کلاس های اسپل به جهنم تبدیل میشد و ...
در مورد pve هم هیچ نظری نمیدم چون از tbc به بعد دیگه سمتش نرفتم :d

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
=)) =)) =)) شرمنده من وقتی متوجه میشم یه بازی کژواله دیگه بیخیالش میشم، نه اینکه بگم بزار برم یه اچیو HC هم بگیرم که فردا روز Darkfie1d تو بی سی ازم پرسید بگم اچیو HC دارم =))
دقیقا من کی ادعا کردم؟ ثانیا: شما هرچقدر هم که خدای WoW باشی بهتر بود یه کم بهتر این پست منو میدیدی که گفتم SM از Halion 25 HC دراپ میشه: :d

الان فهمیدی؟ گفتم تو مولتن! Understand ؟

خب ممنون که سیستم تلنت رو قبول داری... تو WoTLK ما یه هیرومون PVP کار بود یکیش PVE
اینو که همه میدونن MoP فقط مختص شما از طرف بلیزارد بصورت سفارشی ساخته شده و هیچکس هم بدون اجازه شما حق بازی کردنشو نداره! حالا شما درسته به ما اجازشو ندادید اما اون دوستی که این حرفو زد اجازشو گرفته بوده از شما و پلیره MoP هم بود (البته بدون اچیو HC =)) ):d نه اتفاقا... الان که فک میکنم میبینم پاندا (اونم مانک) چه موجود رعب انگیزیه!!! :-s
من دارم راجع به Max Dps صحبت میکنم، کی گفتم میانگین Dps ملت تو LFR 137K؟!!!!!
پ.ن: من همینجا بحث رو تموم میکنم، چون عاقبت بحث با مسئولین بی سی فقط یه چیزه!

چون Shadowmourn تو جریان بازی خیلی سخت بدست میاد (25 HC از Halion و LK با احتمال شانس 1.5%)

کسی که مولتن بازی میکنه مگه وارکرفت باز محسوب میشه اصلا؟

nuf said

Johnny Brave

کاربر سایت
Jul 8, 2013
102
نام
فرمانده
یعنی هر کی یه بازیو توی سرور اصلیش بازی نکنه یا اوریجینال نگیرتش، بازی کن اون بازی محسوب نمیشه ؟ :-? :d

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
یعنی هر کی یه بازیو توی سرور اصلیش بازی نکنه یا اوریجینال نگیرتش، بازی کن اون بازی محسوب نمیشه ؟ :-? :d

نه برای بازیه که هر پچ کلی تغییر تو بازی میده و هر اکسپنشن تغییرات بنیادی در ساختار بازی ایجاد میکنه.

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
پ.ن: گربه دستش به گوشت نمی رسه میگه پیف پیف...
گربه؟ گوشت؟ الان بحث سر wow هست دیگه ان شاالله؟
تو کازاک و امثالهم کافیه lvl cap شیٔ و تمام دیگه خودتون می دونین ادامه نمیدم. یادمه یکی از دوستان روزی که میگریت کرد سیلورمون dw hc آورد پائین اونم با گیر داغون!:)) دیگه hc رفتن انقدر کلاس گذاشتن داره؟ بی خیال
حالا خوبه زمان خودش رفتیم و باز از بالا نگاه می کنن.

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,481
اگه چهارتا دکمه زدن بچه 5 سالسچرا بعد یکی دو ماه 80 -90 درصد گیلدا تو نورمال ریدا میمونن؟در ضمن کسی حق نظر دادن داره بگه اسون شده یا افت داشته که حداقل high content بازیرو تجربه کرده باشه تو این پچ .من خودم به دلیل مشغله گذاشتم کنار پس نظر نمیدم اما چندتا از دوستام هنوز هستن ازشون میپرسم راضین.
خیلی متاسفم که اینو میگم اما 99 درصد کسایی که میگن بازی افت داره دو حالت داره:
1.یا میخوان خودشونو cool جلوه بدن
2.یا میخوان بگن ما از کلاسیک بازی میکردیم
که خودش فخر فروشیه بعد دیگران رو به این صفت متهم میکنن

Gargarak

کاربر سایت
Jul 27, 2013
109
زمانه 80 یادتونه واسه باف کردن Raid‌باید پالادینا رو جدا باف میکردی وارلاکو جدا هر کلاسی رو جدا؟ این مسخره نیست؟ نکنه به این میگن المنت rpg :D
واسه macro‌کردن باید میرفتی Rank‌اخر اسپل رو پیدا میکردی!

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
تو کازاک و امثالهم کافیه lvl cap شیٔ و تمام دیگه خودتون می دونین ادامه نمیدم. یادمه یکی از دوستان روزی که میگریت کرد سیلورمون dw hc آورد پائین اونم با گیر داغون!:)) دیگه hc رفتن انقدر کلاس گذاشتن داره؟ بی خیال

باریکلا به تو که از رو هوا حرف میزنی. آورد پایین با گیر داغون ولی مینیموم 100k گلد پیاده شده. هیچ کس رو همون موقع با ilvl زیر 395 نرمالم نمیبردن. فکر کردی از سر شکم حرف زدن کاری نداره و کسیم نیست مچه آدم ریا کارو بگیره نه؟ همین DREAM Varamin خودشون HC Kill و Challenge Mode میفروشن، یکی از منابع درآمد گیلدای هاردکوره.

Gargarak

کاربر سایت
Jul 27, 2013
109

به خدا شما حالت خوب نیست
dw hc ما امثال شما و دوستت رو boost‌کردیم خوب دلیل نمیشه

- - -ویرایش - - -

nuf said

ایشون که میگفت من پچ80 بازی میکردمو ..... اینه اطلاعاتش؟
من دیگه حرفی واسه گفتن ندارم :D

- - -ویرایش - - -

همه جور بحث و درگیری داشتیم جز رنکینگ تو WOW :D
ما رکورد زدیم :D

کدوم fight‌رنک داری؟

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
به خدا شما حالت خوب نیست
dw hc ما امثال شما و دوستت رو boost‌کردیم خوب دلیل نمیشه-
بحثم با شما تموم شدست نمی دونم چرا کشش میدی؟ حوصلتو ندارم راستش
باریکلا به تو که از رو هوا حرف میزنی. آورد پایین با گیر داغون ولی مینیموم 100k گلد پیاده شده. هیچ کس رو همون موقع با ilvl زیر 395 نرمالم نمیبردن. فکر کردی از سر شکم حرف زدن کاری نداره و کسیم نیست مچه آدم ریا کارو بگیره نه؟ همین DREAM Varamin خودشون HC Kill و Challenge Mode میفروشن، یکی از منابع درآمد گیلدای هاردکوره.
اولا یک قرون هم نداد. دوم بحث مگه سر پوله؟ خوبه خودتون هم قبول دارین؟ انقدر hc رفتن تو این سرور ها مسخره شده که میرم میرم کردن خیلی بی مزست، بحث من سر این بود خیلی جالب هم شد بهش اشاره کردین، زمان pretbc و tbc از این مسخره بازی ها داشتیم؟ کسی قبل tier ۵ جرات میکرد دم bt پیداش بشه؟ چه برسه بوست کردن اینو اون. دلیل بالاتر از لیم شدن بازی بهتر از این؟ ریاکاری؟ مچ ؟ دوست عزیز خیلی جدی گرفتی راجع به گیم داریم حرف می زنیم نه اختلاس ها!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر