Windows 8 ناامید کننده بود.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی

Windows-81.jpg

بر اساس صحبت های یک منبع کاملا مورد اطمینان و موثق مایکروسافت در مورد فروش سیستم عامل جدید خود بسیار نا امید شده است و تقصیر را متوجه تولیدکنندگان PC می داند.

Windows 8 شروع کند و آهسته ای داشته است. با توجه به گفته های منبع مطمئنی از سوی مایکروسافت Paul Thurrott به سایت مرتبط به ویندوز گفته است که :" فروش سیستم عامل جدید مایکروسافت براساس پیش بینی ها نبوده است و حتی گفته شده است که:" نا امید کننده بوده است."

منبع همچنین از قول مایکروسافت می گوید: مایکروسافت فروشندگان PC را مورد سرزنش قرار می دهد. اشاره شده است این کاستی بخاطر " عدم توانایی برای رساندن و عرضه" آنها بوده است. مایکروسافت به تازگی با شرکای خود برای رقابت خط تولید تبلت Surface را راه اندازی کرده است.

آپدیت: سازنده Serious Sam آقای Alen Ladavac بحثی بزرگی را در فروم Steam شروع کرده است: اگر فقط صحبت این بود که از فروشگاه ویندوز دانلود بشود مشکلی نبود. این یک مرکز خوب و مشترک برای دانلود هرچیزی در آنجاست. اما مایکروسافت قابلیت دانلود app را در این فروشگاه تایید کرده است.

مایکروسافت رسما تایید کرده است که 4 میلیون از Windows 8 به فروش رفته است، و فروش تبلت Surface " متوسط" گزارش شده است. هفته پیش بعد از مدتی طولانی Steven Sinofsky مدیر ارشد بخش ویندوز و طراح اجرایی مایکروسافت این کمپانی را بعد از 23 سال ترک کرد.( این فرد طراح ویندوز 7 و 8 نیز بوده است.)

آپدیت:40 میلیون لایسنس فروخته شده که مشخص نیست مربوط به چه مصارفی است. 40 میلیون لایسنس این معنا رو ندارد که این سیستم عامل 40 میلیون کاربر دارد. تعداد زیادی لایسنس این ویندوز توسط تولید کنندگان سخت افزار خریداری شده است برای استفاده در دستگاه های جدید خود.
تحقیقات نشان می دهد Windows 8 فقط 15 میلیون کاربر بر روی PC دارد که معادل 1 درصد از 1.5 بیلیون کامپیوتر در جهان است.

آخرین ویرایش:

FIFA09

کاربر سایت
Mar 6, 2009
346
نام
هامون
دلیل اصلیش همونطور که دوستمون گفتن وجود ویندوزه خوبی به نام 7 هستش و خیلی ها لزومی نمیبینن که از این ویندوز کوچ کنن به 8
هدف اصلی win 8 هم نفوذ به بازار تبلت ها و اسمارت فون ها هستش که فعلا جایگاه خوبی توش ندارن و امیدشون به همین ویندوز 8 هستش.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
ماکروسافت هم چه انتظاراتی از Windows 8 داره
فکر میکنه هر چی که میده بیرون حتما باید همون روز اول کل دنیا بیان محصولاتشو بخرن !

اول بزار اون Windows Store کچل ، یخورده سر و سامون بگیره بعد انتظاراتتونو ببرین بالا !
شما زیاد خودتو ناراحت نکن :)

تنها دلیلش فقط همی میتونه باشه که بچه ها اشاره کردن. یعنی نیاز نیست که تغییر بدن. چون ویندوز 7 هنوزم به خوبی داره براشون کار میکنه. هرچند ویندوز 8 امکانات جالبی داره که آدم مشتاق میشه باهاش کار کنه. مثلا کسانی که از ویندوز فون و Xbox استفاده میکنن لذت کار با این سیستم عامل براشون چندین برابر میشه. سینک شدن هر سه device و استفاده از برنامه هایی مثل Xbox Smart Glass و ... خیلی لذت بخشه که باعث میشه من خودم دیگه به سمت ویندوز 7 نرم :D
البته این موارد فقط برای کسانی مثل من صدق میکنه که از هر دو دستگاه مایکروسافت استفاده میکنم اما کسی که یه کاربر معمولی صرفا ویندوز هست، به غیر از استور، فکر نکنم دلیلی دیگه ای داشته باشه برای تغییرش.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
والا منم که میتونم با یه مبلغ خیلی کم Win 8 رو بگیرم ، هنوز این کار رو نکردم چون به Win 7 عادت کردم ! :D ویندوزهای قبلی هر چند ماه یه بار قاطی میکردن و سنگین میشدن و عوض ـشون میکردم ، ولی این یکی انقدر خوب و روون ساخته شده که الآن بیشتر از 2 سال از خرید سیستم جدیدم میگذره و حتی یک دفعه هم ویندوز عوض نکردم و دیگه یادم رفته چطوری ویندوز عوض میکنن !! :D
البته با انحصاری شدن DirectX 11.1 برای Win 8 ( :| ) احتمالاً افراد بیشتری برن سمت این ویندوز.

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
بزرگترین مشکل ماکرو این بود که هم دسکتاپ هم تبلت رو با هم تلفیق کرد تمام کارشناسا میگفتن این دوتا با هم سازگار نیستن دو تا بازار و کاربرد متفاوت داره win 8 ویندوز هفتی هست که رابط مترو بهش اضافه شده که کارایی چندانی تو دسکتاپ نداره مخصوصا برای یوزرهای حرفه ای در واقع رو اعصابه برای کوتاه مدت چیز fun ی هستش ولی بعدش میره رو اعصاب مخصوصا وقتی میخوای پروژه مهم ببندی که همش تو دستو پاته مترو (
فروش تبلت Surface " متوسط" گزارش شده است.​
) surface و رابط مترویش هم فعلا باید دست و پا بزنه تا بتونه سهم کمی واسه فروش واسه خودش داشته باشه چون دو تا غول تو این عرصه هستن که 5-6 سالیه دارن پادشاهی میکنن (اندروید و ios) . البته ماکرو همینطور که تو خیلی از زمینه ها موفق هستش تو خیلی از زمینه ها هم ناموفقه مثل بخش اینترنت اکسپلورر ، zune ، bing و موبایل و تبلت

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
برای اینکه جز قابل استفاده شدن برای تبلت چیز خاصی که برای کاربر عادی مهم باشه نداره حتی برای حرفه ایش هم نداره :))

شاهزاده دَستان

کاربر سایت
Sep 18, 2011
538
من الآن دارم باهاش کار میکنم خیلی تغییر نکرده اما امکانات جدیدی روش اضافه شده که خیلی خوبه (مثل امکانات امنیتی ویندوز)
اما فکر میکنم دلیل فروش پایین این محصول بخاطر این باشه که فعلا کسی با ویندوز 7 مشکل آنچنانی نداره!

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,936
نام
فرهاد
اولین بازی انحصاری وین 8 هم از سوی استودیو Namco Bandai با اسم Pac-Man Championship Edition DX ساخته شد.

به نظرم WIN 7 هم هنوز عالی هست و جا داره تا سالها نیاز افراد رو براورده کنه.

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
دو دلیل اصلی داره
اول: ویندوز7 واقعا عالی هست یعنی همون چیزی که همه از یه ویندوز انتظار دارن.خیلی ها نیازی به تغییرش نمیبینن
دوم: تغییر بازار جهانی(دقت کنید جهانی نه بازیسنتری! خودتون رو ملاک قرار ندید:d) از pc به گوشی های هوشمند و تبلت ها و وجود غول هایی به اسم گوگل و اپل.

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
2 ساله همچین همه گیر دادن به مایکروسافت که من موندم چه خبره ! الان توی اکثر فروشگاهای دنیا گوشیای Win8 مخصوصا Nokia ها تموم شدن اما سایتای خبری میان میگن فروشش نا امید کننده بوده ! همین Win8 فروشش بیشتر از انتظار ماکروسافت بوده همونجوری که خود بالمر هم گفته اما باز خبرگذاریا میان میگن منابع مایکروسافت گفتن ویندوز 8 نابود شده ... :| نمیدونم منبعی نزدیکتر از بالمر داریم یا نه ؟! :| دلیل رفتن سینوفسکی هم همونطور که خودش گفته اینه که دنبالای پروژه های خودشه و ظاهرا یه شرکت داره و دنبال کارای دیگست پس این قضیه هم هیچ ربطی به موفق و نا موفق بودن ویندوز 8 نداره ! الان همه یاد گرفتن مایکروسافتو بکوبن اونم وقتی که بنیانگذار اپل میاد میگه الان مایکروسافت تنها شرکت خلاق این صنعته ! چیزی که ما دیدیم فعلا هم Surface هم Win8 و هم WP8 در حد انتظار مایکروسافت یا حتی بیشتر ظاهر شدن حالا اینکه این منابع نزدیک به مایکروسافت (!) یا خبرگذاریا راضی بودن یا نه مشکل خودشونه ! اگه اینقدی که به مایکروسافت گیر میدادن به اپلم گیر میدادن اینقد محصولات تکراری و تاریخ مصرف گذشته تحویل نمیداد . مردم عادت کردن به تبلیغ دروغ و چیزای تکراری , حالا که مایکروسافت 2زار داره خلاقیت به خرج میده تو این صنعت همه ریختن سرش ...

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
منی که پیر هر ویندوزی رو در میارم الان یک سال و نیمی هست ویندوز 7 رو عوض نکردم و هنوز برام عالی کار میکنه..

پس نیازی به 8 نیست..

Batman Revenge

کاربر سایت
Jul 4, 2012
590
نام
مجید
واقعا هم لزومی برای تغییر ویندوز نیست ! با این که من الان رو وین 8 هستم ولی چیزی توش نمیبینم که از وین 7 سرترش کنه ! یه سری امکانات تو مترو داره که کل جذابیتش برای یک روز یا یه هفته اوله ! استارت رو هم که حذف کردند خودمون اضافه کردیمش ! اره با همچین ویندوز افتضاحی همچین نتیجه ای هم نباید بعید باشه ! تنها دلیلی که باعث شده رو سیستمم بمونه پردازش خوبشووهو بس ! یعنی هیچی نداره ! تازه بعضی وقتا ارور های عجیبی میده ! ویدئو های یوتیوب رو میبینی انویدیا ارور میده ! یک سری هم برقا یه دفعه رفت وین رو که میوردم بالا بعد مترو تو دسکتاپ کار نمیکرد ! اومدم ریپیر کنم ارور میداد و کلا بخش ریپیرش عملا غیرقابل استفاده بود !

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
درمورد انحصار DirectX 11.1 در این ویندوز بگم مایکروسافت آپدیتی به نام mini DirectX برای ویندوز 7 منتشر کرده که همه قابلیت های DirectX 11.1 به ویندوز 7 اضافه میشه. برای دریافت آپدیت که فعلا بتا هم هست KB2670838 رو سرچ کنید

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
درمورد انحصار DirectX 11.1 در این ویندوز بگم مایکروسافت آپدیتی به نام mini DirectX برای ویندوز 7 منتشر کرده که همه قابلیت های DirectX 11.1 به ویندوز 7 اضافه میشه. برای دریافت آپدیت که فعلا بتا هم هست KB2670838 رو سرچ کنید
تمام قابلیت هاش نه فقط قسمتی از امکاناتش برای ویندوز 7 اومده و پشتیبانی از تمامی ویژگی ها در انحصار ویندوز 8 میمونه

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
من که به همین 7 بشتر عادت دارم و سریع تر میتونم باهاش کار کنم تو ویندوز 8 دهنم کمی سرویس میشه کلا بیخیال 8 شدم به درد من نمیخوره من نه دنبال اون سرعت بیشترش هستم نه امنیتش :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر