Windows 10 در اجرای بازی​ها از SteamOS بهتر عمل می​کند

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
چندی پیش «Steam Machine» عرضه شد و این سوال در ذهن گیمرها پیش​آمد که عملکرد «SteamOS» در مقابل «Windows 10» چگونه است. طبق بنچمارک​های گرفته شده به نظر می​آید Windows 10 در اجرای بازی​ها بهتر عمل می​کند. در ادامه با «بازی​سنتر» همراه باشید.

f3xety6tk7rg0616b1us.png

طبق تست​هایی که توسط سایت «Ars Technica» گرفته​شده می​توان به این نتیجه رسید که درحال حاضر، انتخاب SteamOS بجای Windows 10، به معنی قربانی کردن مقدار زیادی از کیفیت و کارایی در بازی​های «3D» است. بازی​های تست شده شامل «Middle Earth: Shadows of Mordor» ،«Metro: Last Light Redux» و بازی​های ساخته شده توسط «Source Engine» مانند «Dota 2» ،«Team Fortress 2» ،«Left 4 Dead 2» و «Portal» بوده​اند.

Ars از «Geekbench 3» برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای بنچمارک​ها استفاده کرده​است (به دلیل اینکه نسخه Linux این برنامه موجود است). نتایج بدست​آمده برتری Windows 10 را مخصوصا در عملیات «Floating-Point» نشان می​دهد.

در توضیحات سایت آمده​است: «باید امیدوار بود که «Valve» و دیگر توسعه دهندگان «Linux»، به هرچه بهتر کردن SteamOS ادامه بدهند، تا بازی​ها حداقل در سطح Windows اجرا شوند. تا آن زمان، پیشنهاد کردن SteamOS به کسی که بخواهد بهترین کارایی را از قدرت سخت​افزار خود بگیرد، سخت است.»

همچنین در گزارش این سایت آمده است که توسعه دهنگان بازی قبلا به سایت Ars گفته​​اند که، موتور بازی Linux یعنی «OpenGL»، کار را برای رسیدن به کیفیت اجرایی مطلوب (در حد Windows) سخت می​کند، مخصوصا زمانی که بازی توسط «DirectX» ساخته شده​باشد.

برای اطلاعات بیشتر می​توانید به سایت Ars Technica مراجعه کنید.

منبع

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
چیزایی اینجا دیدم یعنی دو ساعته دارم میخندم=))
هر چند توصیه جدی‌تر من اینکه که کلا PC Gaming را به دلیل مشکلات و ضعف‌های بزرگش کنار بگذارید و از کنسول استفاده کنید.
بهت توصیه میکنم توصیه هاتو برای خودت نگه داری:-*
مشکلات و ضعف های بزرگ؟:-j
مقایسه HL 2 با بازی سال 2013؟8-|

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
شرکتی مثل Valve که تمام وقت خودشو در راستای شبکه و توزیع بازی های رایانه ای کرده چطور میتونه یه شبه بیاد و یه دفعه سیستم عامل رو کنه و سخت افزار رو باهاش مچ کنه! . اینا تو ساختن موتور نسل جدید و منتشر کردن بازیهای به روز و با تکنولوژی روز موندن . گرافیک بازیهای ساخت خودشون از فاجعه گذشته و برای 3 نسل پیشه .

برنامه نویسی برای رابط کاربری بازی سازی و 3D خیلی سخته . حتی اگر رابط کاربری خوب هم نوشته بشه برای اجرای درست و حسابی بازی به یه سری امکانات نرم افزاری انحصاری و Third Party نیازه ( مانند: Dot Net Framework , Visual C++ , Java Runtime , Open AL , THX Certified Drivers و ...) . ساپورت نرم افزاری و درایور نویسی نیز یه بامبول دیگس .

از همه مهم تر از محبوبیت ویندوز و راحتی کار با اون نمیشه گذشت . ولو واقعا دلش شیر داشته که با این وضعیت اسف باری که داره به دل مایکرو و دایرکت ایکس زده . آینده این سرمایه گذاریش واقعا چیزی جز شکست نیست و هرچقدر پول تو این چند ساله درآوردن رو باید بابت ضرر پس بدن .
حاضرم شرط ببندم هیچ ایده ای نداری اینا که گفتی چی هستن.

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
شرکتی مثل Valve که تمام وقت خودشو در راستای شبکه و توزیع بازی های رایانه ای کرده چطور میتونه یه شبه بیاد و یه دفعه سیستم عامل رو کنه و سخت افزار رو باهاش مچ کنه! . اینا تو ساختن موتور نسل جدید و منتشر کردن بازیهای به روز و با تکنولوژی روز موندن . گرافیک بازیهای ساخت خودشون از فاجعه گذشته و برای 3 نسل پیشه .

برنامه نویسی برای رابط کاربری بازی سازی و 3D خیلی سخته . حتی اگر رابط کاربری خوب هم نوشته بشه برای اجرای درست و حسابی بازی به یه سری امکانات نرم افزاری انحصاری و Third Party نیازه ( مانند: Dot Net Framework , Visual C++ , Java Runtime , Open AL , THX Certified Drivers و ...) . ساپورت نرم افزاری و درایور نویسی نیز یه بامبول دیگس .

از همه مهم تر از محبوبیت ویندوز و راحتی کار با اون نمیشه گذشت . ولو واقعا دلش شیر داشته که با این وضعیت اسف باری که داره به دل مایکرو و دایرکت ایکس زده . آینده این سرمایه گذاریش واقعا چیزی جز شکست نیست و هرچقدر پول تو این چند ساله درآوردن رو باید بابت ضرر پس بدن .
قابل توجه شما که .Net خیلی وقته Open Source شده و بر روی لینوکس هم حضور داره،زبان C++ هم لابد زبان انحصاری ویندوزه؟!:| (بگزریم که جزو زبان های پایه ای ه) و اینم باز باید گفت که لزوما نباید از یک زبان استفاده کرد، میشه از زبان های دیگه هم استفاده کرد.
مشکل لینوکس ربطی به امر و زید و ... نداره،مشکل سازنده ها هستن و از همه مهم تر لینوکس هم سیستم عاملی نیست که برای گیم توسعه داده بشه و راه و تفکر خودشو (که تا حدودی در تضاد با طرز تفکر اکثر ما هاست) داره،والو می خواد با یک توزیع مخصوص به گیم این مشکل رو حل کنه.
منکر این نمی شم که ویندوز غول بی شاخ دمی هستش که خود ویندوز ها فقط می تونن با هم رقابت کنن،ولی همواره از ایده ها و فکر های جدید من یکی حمایت میکنم چون حداقل اتفاقی که میوفته رقابت و تکامل رقابست.
چه بسا یه زمانی هم استیم وجود داشت هم Games for Windows Live ولی همون GFWL با اون غول پشت سرش تو خاطرات باید پیداش کرد و استیم الان حکم فرمای PC هاست.

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
دوستان راستش من فقط HL2: e1 & 2 رو بازی کردم و تا حالا Half Life 2 رو بازی نکردم، چند تا عکس خیلی وقت قبل ازش دیدم و از روی همون‌ها قضاوت نادرست کردم، بابت این قضاوت و اظهار نظر نادرست پوزش می‌خواهم.

الان رفتم عکس‌هاشو دیدم و می‌تونم بگم گرافیکش بالا بود ولی Doom 3 و Gran Turismo 4 (مقایسش درست نیست) گرافیک فنی بالاتری داشتند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر