Wii U دارای یک CPU فاجعه آور و کند است!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
92460379858161336586.png

مشخصات فنی wii u به اون خوبی ای که در ابتدا تصور میشد نیست به همین دلیل سازندگان Metro:Last Light برنامه ای برای عرضه این بازی روی کنسول جدید نینتندو ندارند.
نینتندو wii u در آمریکا عرضه شده و این در حالیست که از از گوشه و کنار خبرهایی میرسد که این کنسول در مواردی با چالشهایی رو به رو شده , عده ای عنوان میکنند که کیفیت بازیهای third party بر روی wii u با استانداردهای گرافیکی 360 و PS3 فاصله داره و مشکل با اجرای بازیهایی که به راحتی بر روی 360 و PS3 اجرا میشوند در حال بدل شدن به یک روند نگران کننده برای نینتندو هست این مسئله باعث میشه بسیاری از بازیهایی که در حال حاضر در جدول زمانی عرضه برای X360/PS3 و PC قرار گرفتن به دلیل تفاوت در قدرت پردازنده این کنسول هرگز بر روی Wii U منتشر نشن.
یکی از این بازیها ساخته 4A Games یعنی بازی Metro:Last light خواهد بود! رئیس بخش فنی این کمپانی Oles Shishkovtsov در مورد اینکه چرا Metro:LL عاقبت بر روی Wii U عرضه نخواهد شد اینگونه توضیح میدهد:
Wii U سی پی یو فاجعه آور و کندی دارد.

همکار Shishkovtsov آقای Huw Beynon هم می افزاید که نسخه ای از Metro Last light برای Wii u وجود نخواهد داشت چون نمیتوان مقدار تلاشی را که برای ساخت نسخه ای قابل مقایسه (به لحاظ کیفی) با سایرین از این بازی برای wii u مورد نیاز هست توجیه کرد.

Wii U 'Has A Horrible, Slow CPU' Says Metro Last Light Dev - NowGamer

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
با وجود همه کمبودهای سخت افزاری نینتندو بازی هایی داره که هر هاردکوری( ایران رو در نظر نگیریم!) رو به خودش جلب می کنه. انحصاری هاش که مشخصه بعلاوه یه سری دیگه بازی که بقیه واسش میسازن نمونش کپکام با رزیدنت اویل و سگا با بیونتا 2 و یه سری بازی ساز دیگه ژاپنی که روی Wii هم عنوان های عالیی این نسل بیرون دادن
ولی مثل این نسل به یه کنسول دیگه هم نیاز هست که مولتی پلتفرم ها رو بشه روش رفت
به جای این همه ناله بهتر با این دید به این کنسول نگاه بشه
اگرم به عناوین نینتندو علاقه ندارید کلا بیخیال شید چون فن بیس های نینتندو می دونن چی میخوان ازین کنسول و همیشه هم نینتندو به خوبی جواب اونها رو داده

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,026
نام
آریا
حرف شما صحیح..
ولی فکرشو کن اگه خانم های ماهم اهل گیم بودن باور کن همشون WIIمیخریدن.....
من فقط حرفم اینه ما ها نه کسی هستیم نه کاره ای هستیم که مییایم اینطوری خودمونو خسته میکنیم ونظر میدم راجع به کمپانی ها:D
زمانی که PS2بود XBOXمحبوبتی داشت (تو ایران)؟ عمرا...ولی 360 که اومد کپی خور شد....شد بره ما بیترین کنسول!
خب مگه کسی منکر این قضیه هست ! :D خودم هم گفتم که بیشترین دلیل فروش فوق العاده Wii به خاطر جذب قشرهای جدید بود. وگرنه طرفدارهای نینتندو زمان Nintendo 64 و Gamecube هم داشتن زندگی میکردن ولی اون کنسول ها فروششون خیلی چشمگیر نبود.
کلاً فروم برای بحث کردن هست دیگه ! :D توی همه دنیا هم از این بحث ها انجام میشه و هر خبر کلی بازخورد داره (مثلاً همین خبر توی Neogaf حدود 1800 تا پست (!) داره ولی به همدیگه به اون صورت اهانت نمیکنن) ولی توی فروم های ایرانی عده زیادی حرص و جوش میزنن و هر بحثی میشه چه موافق چه مخالف ، اعصاب خودشون و بقیه رو خرد میکنن ، در حالی که میشه با آرامش در مورد همه چی بحث کرد ! :D البته وقتی توی خیابون هم آدم روزی صد جور فحش و دعوا و زد و خورد و ... میبینه ، دیگه چه انتظاری از یه فروم هست که طرف از پشت کامپیوتر خیلی هم راحت تر میتونه همه کار بکنه.
در مورد نسل قبل ، خب Xbox هم سریع کپی خور شد ! :D خودم دقیق یادم نیست چه سالی گرفتم ولی فکر میکنم اواخر 2002 بود و یه کمی بعد از عرضه Unreal Championship. ولی کلاً بحث اون فرق میکنه و Xbox توی همه دنیا محبوبیتش کمتر از PS2 بود نه فقط ایران ، ولی 360 فروشش از PS3 بیشتر شد و خب توی ایران هم همین اتفاق افتاد ! :D
کلاً فروش کنسول ها توی ایران معمولاً شبیه جهان بوده. تنها کنسولی که توی نسل های قبلی زیاد توی ایران محبوب نشد (نمیدونم علتش چی بود واقعاً) SNES بود. ولی مثلاً NES , Genesis توی ایران خیلی محبوب بودن ، نسل بعدش PS1 و بعدش PS2. ولی این نسل یه فرقی داشت. Wii چون بیشتر قشر غیرهاردکور رو هدف گرفته بود ، برعکس جهان توی ایران جا نیفتاد. دلیلش هم اینه که توی ایران غیر از گیمرهای هاردکور ، بقیه بازی کردن رو خلاف شرع و ممنوع میدونن ! مثلاً توی خارج خونواده ها میرن Wii میخرن و دور هم حالش رو میبرن ، ولی اینجا چند درصد پدر و مادرها میان کنار بچه هاشون با کنسول بازی کنن ؟! :D به جاش میرن برای بچه یه 360 یا PS3 میگیرن تا GTA بزنه به رگ ! lol برای همین فروش Wii توی جهان و ایران خیلی با هم متفاوت بود. وگرنه اگه این فرهنگ "بازی کردن = بچه بودن" توی ایران هم وجود نداشت ، Wii احتمالاً پرفروش ترین کنسول این نسل توی ایران بود.

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
اتفاقا عزیزانی که میگن وی بازی نداره به قول دوستمون عمرا اسم دوتا بازی تاپش رو بدونن. توروخدا انقدرم کژوال کژوال نکنید مگه قبلش روی خود xbox1 و ps2 کم از این بازی های مزخرف بود که فقط اسمشون کژوال بود؟ اگر یک دقیقه مخاطب این کنسول میبودید حتما عناوین شاخ هاردکورش رو هم میشناختید
هنر نینتندو همینه که تکنولوژی های متفاوت و جالب رو وارد صنعت گیم کرد و طوری از حالت کژوال محض در آورد که علاوه بر عناوین هاردکور خودش خیلی از عناوین شاخ دیگه رو روی کنسول های خودش آورد. حالا در کنارش به بخش کژوال بهای ویژه ای داده. اگه کسی دیگه اینو رد کنه اونوقت معلوم میشه....

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
تنها کنسولی که توی نسل های قبلی زیاد توی ایران محبوب نشد (نمیدونم علتش چی بود واقعاً) SNES بود

دلیلش قیمت کارتریجاش بود یادمه کارتریجای سوپر نینتندو 3-4 برابر سگا قیمت داشت البته اینم بگم که اون موقع کارتریجهای سگا مورد عنایت قرار گرفته بود و همگی کپی شده مالزی و سنگاپور بودن.

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
حالا من اگر چیزی بگم دوباره دوستان نینتندویی میگن تو ترولی و ...
ولی در کل میگم به عنوان کسی که fan نینتندو هست (نه fanboy!) قبول دارم که WII U به درد بازیباز های هاردکور نخواهد خورد و قطعا بازی های مولتی پلتفرم نسل بعد رو ساپورت نمیکنه
از طرفی دلیل محبوبیت نینتندو اصولا چیز دیگری است یعنی به جز گیمر های کژوال اون چند در صدی که هاردکور هستند و برای مثال WII رو خریدند صرفا به خاطر بازی های 1st party خریدنش، هیچ گیمر هاردکوری نیومد بگه "واو بازی تیراندازی فلان یا بازی ترسناک بهمان!!! بهتره برم WII رو بخرم"
من هم با اینکه اصلا با WII U حال نکردم اما به خاطر زلدا و ماریو و کیربی و دانکی کونگ و پوکمون و هاروست مون و ... بخوام نخوام میخرمش آخر سر

پس اصولا بحث بی فایده است نینتندو کلا یه قشر خاص رو هدف گرفته و یه جورایی به گیمر های هاردکور کاری نداره
بهتره اون ها هم اگر واقعا بازی های خودن نینتندو رو دوست ندارند بی خیال این کنسول بشن و حداقل ترولش نکنن

آخرش هم بگم دوستانی که ایراد میگیرن اصلا فکر کنید WII U گرافیکش آواتار رو میگذاشت جیب بغل خوب که چی؟
مثلا افکت نور و آتیش تو ماریو طبیعی باشه چه حسنی داره؟ تازه به گرافیک هنریش هم لطمه میزنه
پس این خبر فکر نکنم هیچ کدوم از فن ها رو ناراحت بکنه

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
حالا من اگر چیزی بگم دوباره دوستان نینتندویی میگن تو ترولی و ...
ولی در کل میگم به عنوان کسی که fan نینتندو هست (نه fanboy!) قبول دارم که WII U به درد بازیباز های هاردکور نخواهد خورد و قطعا بازی های مولتی پلتفرم نسل بعد رو ساپورت نمیکنه
از طرفی دلیل محبوبیت نینتندو اصولا چیز دیگری است یعنی به جز گیمر های کژوال اون چند در صدی که هاردکور هستند و برای مثال WII رو خریدند صرفا به خاطر بازی های 1st party خریدنش، هیچ گیمر هاردکوری نیومد بگه "واو بازی تیراندازی فلان یا بازی ترسناک بهمان!!! بهتره برم WII رو بخرم"
من هم با اینکه اصلا با WII U حال نکردم اما به خاطر زلدا و ماریو و کیربی و دانکی کونگ و پوکمون و هاروست مون و ... بخوام نخوام میخرمش آخر سر

پس اصولا بحث بی فایده است نینتندو کلا یه قشر خاص رو هدف گرفته و یه جورایی به گیمر های هاردکور کاری نداره
بهتره اون ها هم اگر واقعا بازی های خودن نینتندو رو دوست ندارند بی خیال این کنسول بشن و حداقل ترولش نکنن

آخرش هم بگم دوستانی که ایراد میگیرن اصلا فکر کنید WII U گرافیکش آواتار رو میگذاشت جیب بغل خوب که چی؟
مثلا افکت نور و آتیش تو ماریو طبیعی باشه چه حسنی داره؟ تازه به گرافیک هنریش هم لطمه میزنه
پس این خبر فکر نکنم هیچ کدوم از فن ها رو ناراحت بکنه
خب نمی گم ترولر نینتندو هستی خوبه هیترم هم نیستی
نگاه کن برادر من نینتندو سیاستش با wii u و 3ds این هست که هاردکور ها رو جذب کنه طبق گفته ی خودشون و بازی هاشون
اون روز لانچ wii هم بری ببینی می فهمید کسایی که رفتن wii بخرن افراد 20 تا 30 سال بودن و بیشترشون زلدا و رد استیل می خواستن بخرن
ما رو به خاطر این ناراحت می کنه این خبر یک عده ای می ریزن تو تاپیک ترول می کنن

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
يه جورايي ياد دريمكست افتادم اولش كه اومد فروش نجومي داشت موفق هم بود ولي خيلي زود زير سايه نسل بعد اون زمان ps2 و بعد game cube و xbox رفت

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
خب نمی گم ترولر نینتندو هستی خوبه هیترم هم نیستی
نگاه کن برادر من نینتندو سیاستش با wii u و 3ds این هست که هاردکور ها رو جذب کنه طبق گفته ی خودشون و بازی هاشون
اون روز لانچ wii هم بری ببینی می فهمید کسایی که رفتن wii بخرن افراد 20 تا 30 سال بودن و بیشترشون زلدا و رد استیل می خواستن بخرن
ما رو به خاطر این ناراحت می کنه این خبر یک عده ای می ریزن تو تاپیک ترول می کنن
بله اینکه نینتدو میخواست اینکار رو بکنه در جریانش هستم ولی خدایی حرفش با عملش فرق میکنه دیگه!
الان برای مثال 3ds واقعا چقدر سعی کرد هاردکور ها رو جلب کنه؟ یا تو کنفرانس های WII U چقدر مانور داده شد رو بازی هایی که باعث بشه یه گیمر هاردکور فقط به خاطر اون بازی بیاد WII U رو بخره؟:p
شما خودت بری تو سایت نینتندو مقایسه کنی با سایت سونی یا ماکروسافت میبینی اصلا محیط و جو کاملا کودکانه تره (توهین حساب نشه ها!)
در کل چیزی که نظر منه اینه که متاسفانه تو این نسل هم کنسول نینتندو نمیتونه کنسول اصلی یه گیمر هاردکور باشه، برای مثال WII بهترین کنسول دومی بود که میتونستید تو این نسل داشته باشید اما اگر واقعا میخواستید فقط یه کنسول بخرید به احتمال قوی اون WII نبود.
این دفعه هم فکر میکنم WII U همین راه رو دنبال کنه که حداقل برای امثال من که میخواستن این کنسول رو کنسول اصلی خودشون بکنن باعث ناراحتیه:(

اما باز هم هیچ کدوم از اینها دلیل نمیشه یه بنده خدایی که کلا هیچ کدوم از بازی های نینتندو رو نمیشناسه ترول کنه>:d

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
بله اینکه نینتدو میخواست اینکار رو بکنه در جریانش هستم ولی خدایی حرفش با عملش فرق میکنه دیگه!
الان برای مثال 3ds واقعا چقدر سعی کرد هاردکور ها رو جلب کنه؟ یا تو کنفرانس های WII U چقدر مانور داده شد رو بازی هایی که باعث بشه یه گیمر هاردکور فقط به خاطر اون بازی بیاد WII U رو بخره؟:p
شما خودت بری تو سایت نینتندو مقایسه کنی با سایت سونی یا ماکروسافت میبینی اصلا محیط و جو کاملا کودکانه تره (توهین حساب نشه ها!)
در کل چیزی که نظر منه اینه که متاسفانه تو این نسل هم کنسول نینتندو نمیتونه کنسول اصلی یه گیمر هاردکور باشه، برای مثال WII بهترین کنسول دومی بود که میتونستید تو این نسل داشته باشید اما اگر واقعا میخواستید فقط یه کنسول بخرید به احتمال قوی اون WII نبود.
این دفعه هم فکر میکنم WII U همین راه رو دنبال کنه که حداقل برای امثال من که میخواستن این کنسول رو کنسول اصلی خودشون بکنن باعث ناراحتیه:(

اما باز هم هیچ کدوم از اینها دلیل نمیشه یه بنده خدایی که کلا هیچ کدوم از بازی های نینتندو رو نمیشناسه ترول کنه>:d
پس زلدایی که هزینش اندازه ی gta های بزرگ هست و یک تیم بزرگ دارن روش کار می کنن برای کژوال ها هستش
اون لانچ تایتلش بیشتر بازی هاش برای هاردکور ها هست
هیمن 3ds انقدر بازی هاردکور زیاد داره و بیشترشون هم عالی هستن

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
پس زلدایی که هزینش اندازه ی gta های بزرگ هست و یک تیم بزرگ دارن روش کار می کنن برای کژوال ها هستش
اون لانچ تایتلش بیشتر بازی هاش برای هاردکور ها هست
هیمن 3ds انقدر بازی هاردکور زیاد داره و بیشترشون هم عالی هستن

بابا زلدا که 1st party هستش و قراره 2014 بیاد! من دارم راجع به 3rd party ها حرف میزنم
ولی در کل قبول دارم که 3ds و wii u به مراتب بهتر از wii و ds عمل کردند در زمینه گیمر های هارد کور، هرچند هنوز کمی برای اینکه ببینیم WII U واقعا چند مرده حلاجه زوده;)

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
بابا زلدا که 1st party هستش و قراره 2014 بیاد! من دارم راجع به 3rd party ها حرف میزنم
ولی در کل قبول دارم که 3ds و wii u به مراتب بهتر از wii و ds عمل کردند در زمینه گیمر های هارد کور، هرچند هنوز کمی برای اینکه ببینیم WII U واقعا چند مرده حلاجه زوده;)
cod bo2
zombie u
ac3
ng 3
b2 و... پس کشک هستن برادر من:d

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
cod bo2
zombie u
ac3
ng 3
b2 و... پس کشک هستن برادر من:d
من بیچاره هی میگم نسل بعد شما ها چرا به این نسل گیر دادید؟:)):((
zombie U هم که متاسفانه بر خلاف انتظارات امتیازات خوبی نگرفت:(

حالا این حرف ها مهم نیست بهتره صبر کنیم ببینیم نتیجه نهایی چی میشه

راستی mass effect 3 رو هم یادت رفت:d

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
من بیچاره هی میگم نسل بعد شما ها چرا به این نسل گیر دادید؟:)):((
zombie U هم که متاسفانه بر خلاف انتظارات امتیازات خوبی نگرفت:(

حالا این حرف ها مهم نیست بهتره صبر کنیم ببینیم نتیجه نهایی چی میشه

راستی mass effect 3 رو هم یادت رفت:d

شما الان توقع داری بازی نسل بعد براش معرفی بشه که مولتی پلتفرم باشه نمی شه عزیز من بذار ps و xbox بعدی بیان بعد
زامبی یو هم امتیاز های خوبی داره یورو گیمر داد 9 بیشتر سایت ها هم 7 یا 8 دادن
توی و ... هست

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
ولی 360 فروشش از PS3 بیشتر شد و خب توی ایران هم همین اتفاق افتاد ! :D
آریا من با این قسمت موافق نیستم :D
الان 360 و PS3 تقریبا تو دنیا یه اندازه فروختن (جفتشون نزدیک 70 میلیون شیپ کردن) اما همین الانش هم که PS3 کپی خور شده هنوز تعداد کسانی که 360 دارن خیلی بیشتر از کسانیه که PS3 دارن. و اگه کپی خور نمیشد مسلما از این هم خیلی کمتر بود.
حالا تو بازیسنتر وضع بهتره چون اکثرا گیمر نسبتا حرفه ای هستن و جفت کنسول ها رو خریدن یا به خاطر علاقشون PS3 رو با همه ی مشکلاتی که اینجا داره (قیمت و کمبود بازیهاش) ترجیح دادن. ولی تو جامعه اینجوری نیست.
بابائه میخواسته برا بچه ـش کنسول بخره رفته در مغازه، فروشنده بهش گفته 360 داریم مثلا 250 تومنه، PS3 هم داریم 350 تومنه (قیمت 2-3 سال پیش رو میگم) فقط 360 بازیهاش 4 تومنه ولی PS3 بازیهاش 60-70 تومنه. بابائه گفته خب حالا فرقشون چیه؟ یارو هم گفته هیچی فقط اون 4 تا بازی داره که این نداره، اینم 4 تا بازی داره که اون نداره. (4 تا خالی دیگه هم بسته که یارو همین 360 رو بخره که فردا هم بیاد هی ازش بازی بخره.)
خودم وقتی رفتم PS3 بخرم فروشنده هه تمام سعیش رو کرد که منصرفم کنه و 360 ازش بخرم :D
برای اثبات حرفم همین بس که تو همین شهری که من دارم زندگی میکنم که شهر کوچیکی هم نیست (کرج) شاید نهایتا 3 تا مغازه باشه که بازی PS3 میارن. خیلی جاها حتی بازی های کپیش رو هم نمیارن چون متقاضی نداره به اون صورت. ولی تو هر خیابونش؛ حتی کوچیک ترین هاش حداقل 5-6 تا مغازه میتونی پیدا کنی که بازی 360 دارن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر