Warcraft III – Online

همه میدونن که وارکرافت یکی از بهترین بازیهای رایانه ای هستش با داستانی عالی و شخصیت های فراوان.
یکی از چیزهایی که من خیلی دوست داشتم بازی کردن آن لاین این بازی بود چون بچه ها گفته بودن که با یه Dial up هم میشه بازی کرد.
چند وقت پیش اگه یادتون باشه یکی از دوستان یه سرور مجانی برای بازی راه انداخت ولی مشکلش این بود که همیشه خالی بود و به ندرت 5 / 6 نفر توش بازی میکردن

قبل از هرچیز بگم که برای بازی کردن ان لاین این بازی قاعدتاً باید سی دی ارجینال بازی رو بخرید تا بتونید در شبکه بازی بیلیزارد (Battle.Net) بازی کنید ولی ما که نمیتونیم چیکار کنیم ؟

راه حلش ساده است باید از سرورهای بازی اختصاصی که دیگران درست میکنند استفاده کنیم . اما این سرورها چه جوری درست میشند خود بحث مفصلی است ولی برای اطلاعات کامل به سایت اصلی اینگونه سرورها www.pvpgn.org مراجعه کنید .

در ضمن به غیر از wc3 میتونید بازیهایی مثل starcraft ، Diablo ، و چند تا از بازیهای westwood مثل red alert 2 و yuri’s revenge هم بازی کنید که البته من خودم تست نکردم.

اما بریم سر اصل مطلب

برای بازی کردن wc3 شما نیاز به یه اکانت نسبتا خوب دارید یعنی dial up که قابل اطمینان باشه . ریپ نزنه . مهمترین چیز در اکانت لازمه میزان Ping شماست . ping عددی است که نشان دهنده میلی ثانیه تاخیر شما در بازی است . ping زیر 200 عالیه ولی برای ما غیر ممکنه . من خودم معمولا دارای پینگی بین 350 تا 600 هستم .

(تهران – کارت اینترنت پارس انلاین اونم فقط صبح ها و یا نیمه شبها همچین پینگی میده)

با پینگ بالاتر هم میشه بازی کرد ولی معمولا بازیکن های دیگه شما رو میندازن بیرون ویا به اصطلاح kick میکنن.

موارد لازمه

1. wc3 : reign of chaos
2. wc3 : the frozen throne
3. internet account
4. wc3 loader
5. server reg file
6. suitable wc3 patch
موارد 1 و2 که همون وارکرافت و expansion pack اون هست. مورد 3 رو هم توضیح دادم . اما برای بازی یه کرک کوچیک هم لازمه که به loader مشهوره که باید اونو اجرا کنید و اون خودش بازی رو لود میکنه . (ادرسش و بعدا میدم )

اما میرسیم به اینکه کجا بازی کنیم .(ادامه دارد)

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
قسمت دوم

همانطور که گفتم ما میتونیم در سرورهایی که دیگران راه اندازی کردن بازی کنیم

هر سرور دارای یک ادرس مخصوص به خود هستش . اما wc3 ما چجوری بفهمه که کجا باید وصل شه .

جواب این سوال این هست که اطلاعات لازم برای هر سرور در یک فایل کوچک با پسوند reg ذخیره شده و تنها کاری که شما باید انجام بدید اینه که این فایل reg و پیدا کرده (دانلود کرده) و یکبار اونو اجرا کنید تا اطلاعات لازمه وارد windows registery بشه. اگر بعد از انجام اینکار وارکرافت و اجرا کنید و روی زره بین کلیک کنید اسم این سرور رو مشاهده میکنید و میتونید اونرو به عنوان Default Gateway انتخاب کنید.

اما سرورها رو از کجا بیابیم . سرورهای زیادی در اینترنت برای اینکار وجود داره ولی اکثرا خالین و یا خیلی از اوقات خاموشن. بهترین سروری که من بعد از کلی جستجو پیداش کردم
eurobattle.net نام داره (سایت مرجع www.europe-pvpgn.net ) برای دریافت فایل reg این سرور به http://nameless.persiangig.com/Game/wc3
مراجعه کنید. یک سرور ایرانی هم به نام
rapgame.ir وجود داره که میتونید از همونجا فایل reg رو بگیرید.

اما میمونه مورد آخر . هر سروری با یکی از
Patch های وارکرافت کار میکنه . یعنی اگه سروری با پچ 1.18 کارکنه شما با وارکرافتی که پچ 1.18 روش نصب باشه میتونید بازی کنید (پچهای قبلی و بعدی کار نمیکنن)

سرور eurobattle.net در حال حاضر با پچ 1.20 کار میکنه

بدترین نکته در مورد این بازی همین پچ هستش چون معمولا حجم بالایی داره و تا نصب نکنید نمیتونید از بازی درسرور مخصوص پچ استفاده کنید

هر چند همه پچها رو میشه مجانی از سایت خود battle.net دانلود کرد ولی دانلود 48مگ پچهای 1.19 و 1.20 با dial up کار راحتی شاید نباشه.

به هر حال همه موارد رو من توضیح دادم

برای دانلود Loader و کرک هم به سایت www.europe-pvpgn.net مراجعه کنید .

همچنین در این سایت یک installer وجود داره که خودکار همه چیزو نصب میکنه .

برای اجرای بازی باید Loader و اجرا کنید نه خود بازی رو (توضیحات بیشتر در همون سایت)

اگر همه مراحل و درست انجام داده باشید و gateway و انتخاب کرده باشید بعد از زدن کلید Battle.net وارد سرور میشید . دفعه اول باید یه اکانت بسازید که ساختش خیلی راحته . وقتی هم وارد شدید میتونید به قسمت Custom Game برید و DotA بازی کنید (بیشتر توصیح میدم) یا با بقیه مسابقه بدید و یا وارد Chat شده و با دیگران صحبت کنید

----------------------------------------------------------------------------------
چگونه بفهمیم
Ping ما چه مقدار است ؟

وارد چت شده و تایپ کنید /p و یا /ping .سرور عدد پینگ شما رو میگه.

هنگام بازی هم اگه در باکس Message تایپ کنید /p پینک همه بازیکن ها رو میبینید

برای دریافت تمام Command ها تایپ کنید /help

(مطلب ادامه دارد)

۞۩ محمد ۩۞

آخرین ویرایش:

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
بابا این همه درد سر واسه آنلاین بازی کردن !!!!
ما به همون سینگلش راضی هستیم !
قضیه داره جالب میشه فقط نگفتی ping رو چجوری اندازه بگیریم؟
ببینم استاد مگه تو از این بازی خوشت میاد !!!
24.gif

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
نه خوشم نمیاد ولی بهر حال انلاینه
----------------------
در ضمن اقا محمد من چیزی دریافت نکردم .مطمئنی فرستادی؟

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
بابا واركرفت 3 رو كه خيلي وقته بچه ها سرورش رو راه اندازي كردن...
www.rapgame.ir ... البته الان صفحه اولش مستقيم به فرومها ميره كه توضيحات مربوطه در بخش مخصوص واركرفت 3 قرارداده شده...

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
نوشته شده توسط Darkfie1d:
بابا واركرفت 3 رو كه خيلي وقته بچه ها سرورش رو راه اندازي كردن...
www.rapgame.ir ... البته الان صفحه اولش مستقيم به فرومها ميره كه توضيحات مربوطه در بخش مخصوص واركرفت 3 قرارداده شده...

بله . ولی این سرور خلوته و در ضمن برای بازیهای 1 به 1 خوبه.

ولی من بیشتر DotA و یاFFA بازی میکنم .

DotA خیلی جذابه.

در ضمن دوستان برای دریافت کرک 1.20B به http://eurobattle.net/ مراجعه کنید

برای دریافت Dota به www.dota-allstars.com مراجعه کنید

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
نوشته شده توسط mafia_forever:
خوب الان warcraft من v.1.07هست بايد مستقيم برم v.1.20bرو بگيرم..يا اول v.1.08???

همیشه داشتن آخرین patch کافبه

شما فقط نیاز به 1.20b دارید

کرکشم که ادرشسو دادم

خود پچ 48 مگ هستش و کرکشم یکی دو مگ.

mehrdad_ati

کاربر سایت
Nov 24, 2005
157
من یک سوال داشتم من ورژن 1.07 رو دارم dotta دانلود کردم 1.20 میخواست بعد 1.20e دانلود کردم(48مگ)eror داد بعد 1.20a رو دانلود کردم بازم eror داد چیکار کنم؟ متشکرم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر