Visceral Games: ما باید طرفداران اکشن را به Dead Space جذب می کردیم

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
سومین شماره از سری محبوب Dead Space در چند ماه اخیر در کانون توجهات بوده است. تغییرات بازی (که به نظر می رسد بازی را تبدیل به یک شوتر سوم شخص کرده است) و استفاده از سیستم خرید آنلاین (Micro-Transactions) برای خرید سلاح در بازی، موجب نگرانی طرفداران این سری شده است.
Dead-Space-3-pic.jpg

John Calhoun، تهیه کننده Dead Space 3 در مصاحبه ای با CVG از اهداف Visceral Games برای تغییرات و اکشن شدن بازی گفت: "ما باید مخاطبان مان را گسترش می دادیم. افرادی وجود دارند که طرفدار بازی های اکشن و همچنین ترسناک هستند، آنها 19 یا 20 سال سن دارند و فقط از طریق تلفن همراه بازی می کنند. برای آنها خرید آنلاین امری کاملا طبیعی برای بازی کردن است. آنها یک نسل متفاوت هستند، پس اگر قصد جذب کردن آن ها را داریم، باید با زبان خودشان با آن ها سخن بگوییم، اما در عین حال نباید طرفدارن اصلی بازی را نیز فراموش کنیم."

با این حال به نظر می رسد EA دقیقا در حال فراموش کردن طرفداران اصلی است. تا جایی که چندی پیش، به طرح روی جلد Dead Space 3 به خاطر اهدافش برای جذب مخاطب بیشتر، اعتراض شد.

Dead Space 3 در تاریخ 8 فوریه برای PS3، Xbox 360 و PC منتشر خواهد شد.

منبع

آخرین ویرایش:

K3l!0$

کاربر سایت
Sep 11, 2012
628
نام
کیانوش
دیگه از این به بعد برای ساخت بازی رسما و واقعا Horror باید همین پروژه های Crowd Funding درست بشه. هیچ کمپانی نمیاد روی این سبک سرمایه گذاری کنه چون هم تعداد گیمر های این سبک خیلی کم شده و هم میخوان بیشترین سود رو از هر عنوان بدست بیارن پس بازی میره به سمت اکشن شدن. نه فقط EA بلکه همه ی کمپانی ها به این سمت رفتن. الآن خیلی سبک های اگه Crowd Funding بشن بهتر هم هست (مثل بازی های Dungeon & Dragons یا بازی های Adventure) که هم از کیفیت بازی مطمئن میشیم هم این نگران نیستیم که سازنده های "به خاطر یه مشت دلار" به بازی گند نمیزنن! ولی البته کمپانی ها قلت میکنن میگن فلان بازی ترسناکه و یه عالمه فن براش جمع میکنن بعد میکننش Gears of Planet 3.

این بازی هم نه اینکه دیگه کلا ترسناک نیست، ترسناک خالص نیست و رفته به سمت Action-Thriller که باز هم اونقدر بد نیست و Visceral تونسته تا جایی که میتونه جلوی EA وایسه ولی باز هم افت شدیدی برای سری محسوب میشه. بعد اصلا و ابدا این بازی رو با شاهکار تاریخ بازی های ویدیویی، Resident Evil 6 مقایسه نکنین. اون بازی !@#$%^& کجا و این بازی مجا که کلا کمی اکشن تر از قبل شده! ولی در هر حال
کجایی Silent Hill که سبک ترسناک کلا معناش رو عوض کردن! کجاست اون Resident Evil 3 Nemisis و Siren؟؟؟

EA رو آدم خور فرض کردید؟ از اون اکتی که بهتره که کلا هرچی می‌رسه COD سازش‌‌میکنه.نمی دونم تغییر نمیدادند بازی رو میگفتید بازی تکراری است الانم که تغییر دادند میگید اکشن VG یکی از قدیمی‌ترین استدیو‌های EA است اینقدر در مورد EA بد نگید در صورتی که نصف استدیو‌هاشو هم نمی‌شناسید و نمی‌دونید مدیرعامل EA عاشق سبک ترسناک هست به دستور ایشون فرنچیز DS ساخته شد. دیگه فکر نکنم تو این انجمن کسی اندازه من EA فن باشه از هرجای این کمپانی اطلاعات داشته باشه.
بابا من کی گفتم EA آدم خوره! گفتم کلا همه ی ناشرها به فکر سود بیشتر هستن و به خاطر همین همه شون دارن بازی هاشون رو (حتی اگه RPG یا Adventure باشه) به سمت اکشن شدن میبرن. EA هم یکی از این ناشر هاست. بعد هم اصلا هیچ کمپانی رو نمیشه با Activision مقایسه کرد ولی تغییرات توی سری های Dragon Age، Mass Effect و Dead Space نمیشه ندیده گرفت. همه شون به شدت المان اکشن شون غلیظ تر شده و از سبک اصلی شون جدا شدن. دست مدیر عامل EA هم درد نکنه ولی آدم حتی اگه EA رو هم نشناسه میتونه بفهمه که ناشر هست که دستور میده بازی باید فلان جور بشه و فلان جور نشه. در صورت:
Peace Brother
victory-smiley.gif

آخرین ویرایش:

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
EA رو آدم خور فرض کردید؟ از اون اکتی که بهتره که کلا هرچی می‌رسه COD سازش‌‌میکنه.نمی دونم تغییر نمیدادند بازی رو میگفتید بازی تکراری است الانم که تغییر دادند میگید اکشن VG یکی از قدیمی‌ترین استدیو‌های EA است اینقدر در مورد EA بد نگید در صورتی که نصف استدیو‌هاشو هم نمی‌شناسید و نمی‌دونید مدیرعامل EA عاشق سبک ترسناک هست به دستور ایشون فرنچیز DS ساخته شد. دیگه فکر نکنم تو این انجمن کسی اندازه من EA فن باشه از هرجای این کمپانی اطلاعات داشته باشه.VG هم از این به بعد طبق اخبار کمتر سراغ ژانر ترسناک میره.
بابا من کی گفتم EA آدم خوره! گفتم کلا همه ی ناشرها به فکر سود بیشتر هستن و به خاطر همین همه شون دارن بازی هاشون رو (حتی اگه RPG یا Adventure باشه) به سمت اکشن شدن میبرن. EA هم یکی از این ناشر هاست. بعد هم اصلا هیچ کمپانی رو نمیشه با Activision مقایسه کرد ولی تغییرات توی سری های Dragon Age، Mass Effect و Dead Space نمیشه ندیده گرفت. همه شون به شدت المان اکشن شون غلیظ تر شده و از سبک اصلی شون جدا شدن. دست مدیر عامل EA هم درد نکنه ولی آدم حتی اگه EA رو هم نشناسه میتونه بفهمه که ناشر هست که دستور میده بازی باید فلان جور بشه و فلان جور نشه. در صورت:
Peace Brother
victory-smiley.gif
DA 2 توسط تیم اصلی BioWare ساخته نشد و فقط یک هدف داشت پیداکردن طرفداران جدید و به هدفش هم رسید.ME هم من چیزی به اسم اکشن در بازی مشاهده نکردم.EA اشتباهات زیادی داشته از جمله بستن بهترین استدیو‌هاش بگیر تا از بین رفتن شعار EA Challenge Everything کدوم ناشری خوب برای درآمد پول نمی‌سازه یکی از هرکی بازی نسازه نفروشه استدیوش از بین میره مینطوری که DICE گفت خلق نکردن فنرچیز جدید باعث از بین رفتن استدیو‌ها میشه. ناشر نمگیم تاثیر نمیذاره همینطور که سازنده آلیس از EA تازگی به خاطر فشار برای تغییر سبک آخرین نسخه آلیس انتقاد کرده بود. در کل EA نه اکتی هست نه کپکام

آخرین ویرایش:

dante47

کاربر سایت
Oct 6, 2010
586
اصلا به نظر من اینکه یه شرکت برای اینکه طرفدارایه سبکایه دیگه رو جذب کنه بره تو بازیش تغییراتی ایجاد کنه مسخرس!!!!!!)x
خب باو این بازی سبکش ترسناکه باید ترسناک بمونه کسی که اکشن میخواد بره cod باری کنه.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
غلط کردی نامرد . دمو رو بازی کردم همش تو محیط بیرون و برفی و شاد و مفرح . کم مونده بود آیزاک با بقیه رفقا برف بازی کنه :D ولی همون محیطای برفی که یه هوای خاصی داشت که بد نبود .

فقط یکی دو صحنه که وارد غار میشد نسبتا خوب بود . Boss هاش هم خوب بود . فقط زیادی Action Packed شده که باعث شد یخورده ناراحت و نا امید بشم :D . الانم که داره میگه میخایم طرفداران اکشن رو جذب کنیم , تو ... میکنی جذب میکنی , طرفداران اکشن میرن کالاف بازی میکنن :|

من نظر عکس شمارو دارم...دیگه ترسیدن تو محیط های یه شکل و شبیه هم تو Dead Space خیلی تکراری شده بود..این تنوع محیطی واقعا لازم بود..دقیقا یادمه وقتی شماره یک و 2 رو بازی می کردم همش پیش خودم میگفتم محیط ها ی بسته دیگه زیادی داره تکراری میشه و به شخصه معتقدم این تغییر نیاز بود.

به قول یکی از دوستان خوب حرفی زد که گفت مطمعنا تعادل بین ترس و اکشن در بازی برقرار خواهد شد.

امتیازی من به دموی بازی 9 از 10 هست و به احتمال بسیار زیاد میانگین امتیازات بازی با توجه به این چیزی که من تو این 30 دقیقه دیدم 87 به بالاست.

آخرین ویرایش:

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
یعنی بخاطر این که عناصر ترسناک بازی تکراری شده اکشن بشه اشکال نداره ؟ اینطوری هر چیزی نیاز به تغییر داشته باشه باید تغییر سبک بده . پس خلاقیت کشک .

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
شما دمو رو بازی نکردین و فقط شنیدین کاور گیری داره.کاورگیری فقط مخصوص جاهایی هست که ادم وجود داره و شامل همه جا نمیشه

شما یه جوری میگی که انگار این قسمت مبارزه با انسان ها قراره به شکل مجزا از بازی عرضه بشه و اصلا هیچ ربطی هم به بازی نداره!!!
تو RE5 هم فقط قسمت های خاصی کاور گیری وجود داشت ولی همین قسمت های اندک هم نشونه ای بر فنا رفتن بازی بوذ

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
من خودم از طرفدارای این سری هستم شدید و زیاد بد نگفتم از بازی تنها ایرادش هم همون افراد دیگه بودن که با آیزاک بعضی وقتا همدست میشدن واسه کشتن نکرو ها ولی خودشون هم تبدیل میشدن زود . و اون تفنگی که آیزاک استفاده میکرد مثل رگبارهای کالاف میموند و اصلا با حال و هوای dead space جور نبود (سلاح های dead space شاهکاریی بودن واسه خودشون البته بازم هستن ولی من از اون یدونه سلاح خوشم نیومد ) weapon crafting عالی بود .

Boss ها هم 2 تا بودن دیگه یدونه آخری که دمو اجازه ی مبارزه نداد یدونه هم اواسط بازی اومد که نیمه boss بود :D

action packed رو هم به خاطر همون سلاح گرم و کشتن آدمای معمولی و کاورگیری با اون سلاح که آدم احساس میکرد داره گیرز بازی میکنه .

ولی در کل باز هم dead space هست و تقریبا اون حسو حال رو به آدم میده . محیط برفی هم درسته خوف ناک نبود ولی یجوری حس نگرانی به آدم میداد که باز خوب بود ولی به Ishimura هرگز نمیرسه .
توروخدا اول مشخص کن شما شدید طرفدار کودوم بازی هستی. از وقتی من یادم میاد هر بازی ای که ریلیز میشه یا معرفی میشه شما شدیدا طرفدارش بودید :|

در مورد جاهایی که قرمز کردم.

1- الان اینکه اون چند نفر برای لحظه ای میان به سمت هیولاها شلیک میکنن و سریعا هم به قول خودت تبدیل میشن، چطوری ایراد محسوب میشه؟
2- ظاهرا نسخه های قبلی رو بازی نکردی یا یادت نمیاد که از همون شماره اول این بازی اسلحه مسلسل مانند و رگبار داشت و ربطی به شماره سوم نداره.

ایراد میخواید بگیرید درست و حسابی بگیرید نه بنی اسرائیل. از ایراداتی که من خودم به دمو گرفتم فقط مبارزه با انسان ها و برداشتن شدن اسلحه توسط نکرو ها (هرچند طبیعی و بدون دقت) ها بود. از بخش Co-Op بازی خیلی میترسیدم که در کمال ناباوری دیدم به قدری زیبا کار شده که بعضی وقت ها اصلا یادت میره Co-Op پارتنر داری و فقط میخوای دمُت رو بذاری رو کولت و در بری و دوستتون رو هم ول کنید به امان خدا.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
توروخدا اول مشخص کن شما شدید طرفدار کودوم بازی هستی. از وقتی من یادم میاد هر بازی ای که ریلیز میشه یا معرفی میشه شما شدیدا طرفدارش بودید :|

در مورد جاهایی که قرمز کردم.

1- الان اینکه اون چند نفر برای لحظه ای میان به سمت هیولاها شلیک میکنن و سریعا هم به قول خودت تبدیل میشن، چطوری ایراد محسوب میشه؟
2- ظاهرا نسخه های قبلی رو بازی نکردی یا یادت نمیاد که از همون شماره اول این بازی اسلحه مسلسل مانند و رگبار داشت و ربطی به شماره سوم نداره.

ایراد میخواید بگیرید درست و حسابی بگیرید نه بنی اسرائیل. از ایراداتی که من خودم به دمو گرفتم فقط مبارزه با انسان ها و برداشتن شدن اسلحه توسط نکرو ها (هرچند طبیعی و بدون دقت) ها بود. از بخش Co-Op بازی خیلی میترسیدم که در کمال ناباوری دیدم به قدری زیبا کار شده که بعضی وقت ها اصلا یادت میره Co-Op پارتنر داری و فقط میخوای دمُت رو بذاری رو کولت و در بری و دوستتون رو هم ول کنید به امان خدا.

:D تو بازیا رو نام ببر من بگم بگم کودوما رو شدید طرفدارشم یا نه . من واسه تمام بازییا نمیگم اینو . از بازیای مولتی فقط دارکسایدرز و دد اسپیس و بایو شاک و بازیای بایوویر و کسلوانیا و TWD و Dishonored چند تا بازی دیگه هستن . ایرادی داره ما بازیای زیادی رو دوست داشته باشیم و طرفدارش باشیم ؟ :D

1. کلا بخشایی که انسانها هستن رو میگم دیگه بعضی وقتا به انسانها هم شلیک میکرد دیگه , تو پست قبلی هم توضیح دادم 2 سطر پایینتر از اون قرمزا .
2. به من فحش بده ولی نگو نسخه های قبلی رو بازی نکردی :D بابا اون مسلسل با این فرق میکرد اون Pulse بود ولی این رسما فشنگای میلی متری ساخت آمریکا (:D) شلیک میکنه . حتی بازی رو اگه از Gamestop خرید کنی یدونه SMG هم باز میشه داخل بازی . نمیگم کار اشتباهی هست چون انسانها هستن اینا هم باید باشن ولی من به دد اسپیس نمیتونم وصلش کنم این تفنگا رو .

من ایراد بنی اسرائیل گرفتم ؟ من که بر خلاف بقیه تعریف کردم از بازی به جز اون یکی دو مورد !!

آخرین ویرایش:

sad but true

Beckon the sick winds of pestilence
کاربر سایت
Apr 29, 2007
696
نام
آرش
:eek:
Rate Of Fire اسلحه چه ربطی به کم شدن حس ترس در بازی داره و یا در بدترین حالت چطور میتونه به هسته گیم‌پلی بازی صدمه بزنه؟! :-/ کالیبر مهمات چطور؟! :-/ یا وقتی یکی بهت شلیک میکنه، متقابلا تو هم کاور بگیری؟! :-/ نکرمورف‌ها که چش و چال درست و حسابی ندارن، وقتی بت شلیک میکنن، 80٪ گلوله‌هاشون میخوره به در و دیوار. (تصویرتو رو دیوار پشت سرت نگاشت میکنن!!)
اگه اون قسمت از دمو که مربوط به ساخت و ارتقاء اسلحه در دمو میشه رو Skip کردی برو یه بار دیگه با دقت بررسیش کن... اونجا میشه اسلحه‌هایی ساخت که در آن واحد هم میتونه Line Gun باشه هم یه مسلسل با Rate Of Fire بالا، و حتی Sec. Fire هم داشته باشه. اینا همش قابلیت و امکانات اضافی در جهت بهبود بازیه. اینکه یه اسلحه‌ی تازه در قیاس با شماره‌های قبلی تو بازی موجودِ، پس آنگاه نتیجه میگیریم بازی بده که نشد استدلال! 8-|

nice_2000

کاربر سایت
Apr 15, 2011
539
نام
حسین
البته کسی به این که تیر بخوره یا نه کاری نداره. مشکل اسلحه دست گرفتن نکرمورف ها هست!
این درست همون بلاییه که بر سر سری Resident Evil اومد!

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
سومین شماره از سری محبوب Dead Space در چند ماه اخیر در کانون توجهات بوده است. تغییرات بازی (که به نظر می رسد بازی را تبدیل به یک شوتر سوم شخص کرده است) و استفاده از سیستم خرید آنلاین (Micro-Transactions) برای خرید سلاح در بازی، موجب نگرانی طرفداران این سری شده است.
اين روندي كه EA در پيش گرفته جاي تحسين بسيار داره.

چند وقت پيش داشتم تو يكي از منابع ميخوندم كه رئيس EA گفته بود كه قراره براي نسل بعد روندي نو رو در پيش بگيرن. اين روند نو به اين صورت هستش كه شما اول 60$ ميديد و خود ديسك بازي رو ميخريد بعد از اين كه ديسك رو تو دستگاه بزاريد پيامي رو مشاهده ميكنيد كه توش نوشته شده " براي دسترسي به محتواي ديسك به شماره حساب زير رجوع كنيد " بعد كه 40$ مورد نظر رو پرداخت كنيد مي تونيد وارد منوي اول بازي بشيد اما شما با چيزي عجيب تر رو به رو ميشيد، گزينه ي New Game كه قفله. هيچ ناراحت نباشيد چون ميتونيد تنها با يك مراجعه كوچيك به سايت بازي و پرداخت 30$ ديگه اين گزينه رو هم باز كنيد. البته اگه ويديو هاي بازي و كات سين هاش رو هم مي خواين بايد 5$ بيشتر بدين. بعد كه وارد بازي شديد شما توي يك فضاي باز و عاري از هرگونه آبجكت قرار ميگيريد. اما باز هم مايوس نشين EA به فكر طرفداران بوده و شما با پرداخت هر 2$ ميتونين يه آبجكت رو باز كنين.
وقتي در مورد هدف اين كار از رئيس EA پرسيده شد وي گفت:" متاسفانه جامعه، جامعه ي بدي است عده اي از افراد به ناحق مال و ثروت انباشته ميكنن و خمس آن را در راه خدا انفاق نميكنند پس ما تصميم گرفتيم تا به عنوان منجي دست به كار شويم. با اين كار هم پول را از اين افراد ميگيريم و به مردم نيازمند كه خودمان ( EA ) باشيم مي بخشيم و هم قشر خاصي از مخاطبان كه قصد يك سرمايه گذاري بلند مدت را دارند جذب ميكنيم.

خدايي Viva EA.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
اين روندي كه EA در پيش گرفته جاي تحسين بسيار داره.

چند وقت پيش داشتم تو يكي از منابع ميخوندم كه رئيس EA گفته بود كه قراره براي نسل بعد روندي نو رو در پيش بگيرن. اين روند نو به اين صورت هستش كه شما اول 60$ ميديد و خود ديسك بازي رو ميخريد بعد از اين كه ديسك رو تو دستگاه بزاريد پيامي رو مشاهده ميكنيد كه توش نوشته شده " براي دسترسي به محتواي ديسك به شماره حساب زير رجوع كنيد " بعد كه 40$ مورد نظر رو پرداخت كنيد مي تونيد وارد منوي اول بازي بشيد اما شما با چيزي عجيب تر رو به رو ميشيد، گزينه ي New Game كه قفله. هيچ ناراحت نباشيد چون ميتونيد تنها با يك مراجعه كوچيك به سايت بازي و پرداخت 30$ ديگه اين گزينه رو هم باز كنيد. البته اگه ويديو هاي بازي و كات سين هاش رو هم مي خواين بايد 5$ بيشتر بدين. بعد كه وارد بازي شديد شما توي يك فضاي باز و عاري از هرگونه آبجكت قرار ميگيريد. اما باز هم مايوس نشين EA به فكر طرفداران بوده و شما با پرداخت هر 2$ ميتونين يه آبجكت رو باز كنين.
وقتي در مورد هدف اين كار از رئيس EA پرسيده شد وي گفت:" متاسفانه جامعه، جامعه ي بدي است عده اي از افراد به ناحق مال و ثروت انباشته ميكنن و خمس آن را در راه خدا انفاق نميكنند پس ما تصميم گرفتيم تا به عنوان منجي دست به كار شويم. با اين كار هم پول را از اين افراد ميگيريم و به مردم نيازمند كه خودمان ( EA ) باشيم مي بخشيم و هم قشر خاصي از مخاطبان كه قصد يك سرمايه گذاري بلند مدت را دارند جذب ميكنيم.

خدايي Viva EA.

هرچی باشه از بعضی شرکت ها که منو بازی رو هم با پول باز‌میکنند بهتره گفتم واقعا نمی‌دونم EA رو چی فرض کردید؟ اونقدر درمورد EA اطلاعات ندارید این طور درموردش قضاوت می‌کنید اونم با 4 تا خبر ضد EA اگر بخوای پولی برسی کنیم Valve که تو Dota 2 و TF حراجی راه انداخته فروش هیرو و وسایل شخصی سازی. کپکام با جداکردن قسمتی از بازی و فروش آن .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر