Valve یک غول واقعی است !

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
Valve_head_home.gif

بدون شک باید Gabe Newell را باید غول بعدی میلیاردر صنعت بازی دانست که تصمیماتش در سالیان اخیر نقش به سزایی را در جهت گیری این صنعت به خصوص در بحث خرید های دیجیتال و پلتفورم PC ابفا کرده است .

طبق اطلاعاتی که Forbes از گردش مالی شرکت Valve که با مدیریت Newell صاحب شبکه ی Steam محسوب می شود منتشر کرده است در وضعیت فعلی این شرکت ارزشی معادل 4 میلیارد دارد ! این در حالی است که Valve تنها با 250 کارمند بیش ترین سود حاصله نسبت به هر کارمند در بین تمامی شرکت های جهان را دارد ، حتی بیشتر از Google و Apple !

بنابر اعلام Forbes سرویس آنلاین Steam با دارا بودن بیش از 30 میلیون مشتری فعال پس از سه غول صنعت بازی یعنی Nintendo ، Sony و Microsoft بیش ترین تعداد کاربر در صنعت بازی را داراست که وقتی نگاهی بازار PC داشته باشیم Steam یکه تازی بی رقیب است به طوری که حدود 70 % از بازار 4 میلیارد دلاری خرید دیجیتال این پلتفورم را در اختیار دارد !

ماجرا وقتی جالب می شود که بدانیم Valve شرکتی است که توسط Gabe Newell تاسیس شده و در سال 1998 اولین بازی خود یعنی Half - Life را منتشر کرد عنوانی که به چنان محبوبیتی رسید که نسخه ی دوم آن Half -Life 2 از زمان عرضه ی خود در سال 2004 بیش از 12 میلیون نسخه فروش کرده است و از نظر میانگین امتیازات برترین بازی تاریخ PC و از نظر خیل کثیری از منتقدین برترین بازی تاریخ است ! Valve بعد ها شبکه ی Steam را تنها برای فروش محصولات خودش به صورت دیچیتال تاسیس کرد اما محبوبیت این سرویس بی نظیر تا جایی پیش رفت که هم اکنون بیش از 1250 عنوان از تمامی شرکت های بزرگ نظیر EA و Activision بر روی آن قابل خریداری است و انجمن های آن میلیون ها کاربر فعال دارد !

Valve اکنون در حال آماده سازی Portal 2 برای عرضه در بهار امسال است و این در حالی است که میلیون ها هوادار مثل ما در سراسر دنیا منتظر ادامه ی حماسه ی Gordon Freeman پس از چندین سال هستند.

• Like
Reactions: Fratos

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
کلا شرکتی هست که هرکجا باشه خطرناکه. از کانتر استرایکش بگیر تا هاف لایف.
داره Dota رو بازسازی کنه :D

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
Valve شرکتیه که همین جوری یه بازی 3-4 ساعته برای دست گرمی میسازه (Portal) و همین بازی بهترین اثرات شرکت های دیگه رو منفجر میکنه و کلی جایزه میبره. حالا دیگه HLـش بماند!

HL2 تنها بازی است که هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم اسمش رو جلوی Halo و Quake و امثالهم بیارم، چون فقط یک بازی نبود، HL2 یه افتخار و سربلندی برای صنعت گیم محسوب میشه.

• Like
Reactions: HL2-GF and Isildur

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,760
نام
مراد حلیمی
HL2 تنها بازی است که هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم اسمش رو جلوی Halo و Quake و امثالهم بیارم، چون فقط یک بازی نبود، HL2 یه افتخار و سربلندی برای صنعت گیم محسوب میشه.

تکبیر.......... .>:d<

به نظر خود من و البته گفته دوستمون Oops این بازی مثه اون فیلمایی هستش که منتقدا عاشقشن هر چند شاید ببینده خواستارش نباشه(گرچه فروش بالاش نشون میده بازیکن هم طالب بازیه)

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
متاسفانه ظاهرا به درک مناسبی از HL2 نرسیدید !
کاملا باهات موافقم بدبختانه دوستمون درک درستی از بهترین عنوان تاریخ ندارند ایشون نمیدونند hl2 چقدر ایده
به صنعت بازی تزریق کرده
ادغام فیزیک در gameplay
اولین عنوان با کات اسکن های ingame
اولین عنوان با انیمیشن های بسیار پیشرفته صورت و lipsync های باورنکردنی
اولین عنوان کهHDR رو ON کرد
اولین عنوان با معرفی اسلحه گرانشی
اولین عنوان با معرفی اسلحه های با دو نوع حالت شلیک
دیگه میخوای برات چی بگم اگر این عنوان نبود مخصوصا روی pc عناوین به اصطلاح نو کنسولی هم شاخ نمیشدن

• Like
Reactions: XagroX

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
من با CS خيلي حال كردم ولي نمي فهمم چرا هيچ وقت نتونستم با Half Life ارتباط برقرار كنم همونطور كه با Halo هرگز نتونستم .

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
چرا جلوی Quake حالا؟‌:D
كلهم انجين Goldsrc و مكملش Source نتيجه ی انگولك كردن انجين Quakeـه...طرح بازی هم كه كلا مث Doom ـه.

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
من با CS خيلي حال كردم ولي نمي فهمم چرا هيچ وقت نتونستم با Half Life ارتباط برقرار كنم همونطور كه با Halo هرگز نتونستم .

half Life :-o نتونستی ارتباط بر قرار کنی مگه میشه مگر اینکه آدم خیلی سنگ دلی باشی که بازی همچین بزرگی نتونی ارتباط برقرار کنی (شوخی کردم ) من که تاحالا ندیدم که کسی این بازی انجام بده ولی ازش ناراضی باشه سکانس آخرین اپیزد هنوز تو کفم ببینم چی شده بعد این همه سال .

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
کاملا باهات موافقم بدبختانه دوستمون درک درستی از بهترین عنوان تاریخ ندارند ایشون نمیدونند hl2 چقدر ایده
به صنعت بازی تزریق کرده
ادغام فیزیک در gameplay
اولین عنوان با کات اسکن های ingame
اولین عنوان با انیمیشن های بسیار پیشرفته صورت و lipsync های باورنکردنی
اولین عنوان کهHDR رو ON کرد
اولین عنوان با معرفی اسلحه گرانشی
اولین عنوان با معرفی اسلحه های با دو نوع حالت شلیک
دیگه میخوای برات چی بگم اگر این عنوان نبود مخصوصا روی pc عناوین به اصطلاح نو کنسولی هم شاخ نمیشدن

خيلي كامل بود !!!
مرسي

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
به شخصه با half life2 زندگی کردم ومنم معتقدم یکی از بهترین fps های تاریخه ولی با اپیزوداش نه زیاد. امیدوارم نسخه ی 3 زودتر ساخته شه.
اپیزوداش بازی کردی :d نسخه 3 حالا حالا ها نمیاد .
شدیدا تایید میشه! حالا میشه یه جورایی با Halo کنار اومد ، اما با HL اصلا :-&.
معمولا fps هایی که معما داره هر چند کم باشه آدم های باهوش (برعکس ) خوششون نمیاد .:))

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
من از اول هم گفتم کسی که نتونه با HLF 2 ارتباط بر قرار کنه بهتره اسم خودش را FPS باز نزاره . نظر شخصیه ولی حقیقته :D
چون هرچقدر فکر میکنم که این بازی چی کم گذاشت مغزم داره سوت میکشه .
اسم بازی میاد بی اختیار عین بچه 10 ساله دست و پام و گم میکنم باید یه تعریفی ازش بکنم :d
اصلا نمیدونم این بازی چجوری ساخته شده همین الان هم وقتی دستت میگیری دقیقا خودت را داخل بازی حس میکنی اصلا توصیف ناپذیره .
خدا این Gabe Newell را لعنت کنه که بعد از مرگمون باید HL3 بازی کنیم :d مردیکه چاق و گنده خجالت نمیکشه بخاطر یه EPISODE 3 همه را دق مرگ داده .

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811

چه عجب آقای Halo باز دیگه نگفت HL2 جلوی Halo کم میاره:d
بسی جای تعجب داره :d

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
خب هیچکس نمیتونه چنین جُکی رو بگه....:d
اتفاقا از لحاظ امتیاز که تازه Halo 1 یه کم هم بالاتره:D پس اگه کسی همچین حرفی بزنه هیچ جکی در کار نیست. ولی کلا اونی که گفتم، نظر خودم بود.
بابی با تمام احترامی که برای Halo قائلم :D اما میدونی جکه . Halo برا کنسوله . HL برای PC همیشه بهترین بوده . خودت هم میدونی وقتی بهترین FPS تاریخ PC بشه یعنی بهترین FPS تاریخ شده دیگه
گفتم که، نه:D اگه کسی به عنوان نظرش همچین حرفی بزنه، با توجه به شواهد اصلا جک نیست و میتونه کاملا هم منطقی باشه. دیگه ادامه نده در این مورد، چون میدونی که من بیخیال نمیشم و تاپیک هم ... :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر