Valve یک غول واقعی است !

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
Valve_head_home.gif

بدون شک باید Gabe Newell را باید غول بعدی میلیاردر صنعت بازی دانست که تصمیماتش در سالیان اخیر نقش به سزایی را در جهت گیری این صنعت به خصوص در بحث خرید های دیجیتال و پلتفورم PC ابفا کرده است .

طبق اطلاعاتی که Forbes از گردش مالی شرکت Valve که با مدیریت Newell صاحب شبکه ی Steam محسوب می شود منتشر کرده است در وضعیت فعلی این شرکت ارزشی معادل 4 میلیارد دارد ! این در حالی است که Valve تنها با 250 کارمند بیش ترین سود حاصله نسبت به هر کارمند در بین تمامی شرکت های جهان را دارد ، حتی بیشتر از Google و Apple !

بنابر اعلام Forbes سرویس آنلاین Steam با دارا بودن بیش از 30 میلیون مشتری فعال پس از سه غول صنعت بازی یعنی Nintendo ، Sony و Microsoft بیش ترین تعداد کاربر در صنعت بازی را داراست که وقتی نگاهی بازار PC داشته باشیم Steam یکه تازی بی رقیب است به طوری که حدود 70 % از بازار 4 میلیارد دلاری خرید دیجیتال این پلتفورم را در اختیار دارد !

ماجرا وقتی جالب می شود که بدانیم Valve شرکتی است که توسط Gabe Newell تاسیس شده و در سال 1998 اولین بازی خود یعنی Half - Life را منتشر کرد عنوانی که به چنان محبوبیتی رسید که نسخه ی دوم آن Half -Life 2 از زمان عرضه ی خود در سال 2004 بیش از 12 میلیون نسخه فروش کرده است و از نظر میانگین امتیازات برترین بازی تاریخ PC و از نظر خیل کثیری از منتقدین برترین بازی تاریخ است ! Valve بعد ها شبکه ی Steam را تنها برای فروش محصولات خودش به صورت دیچیتال تاسیس کرد اما محبوبیت این سرویس بی نظیر تا جایی پیش رفت که هم اکنون بیش از 1250 عنوان از تمامی شرکت های بزرگ نظیر EA و Activision بر روی آن قابل خریداری است و انجمن های آن میلیون ها کاربر فعال دارد !

Valve اکنون در حال آماده سازی Portal 2 برای عرضه در بهار امسال است و این در حالی است که میلیون ها هوادار مثل ما در سراسر دنیا منتظر ادامه ی حماسه ی Gordon Freeman پس از چندین سال هستند.

• Like
Reactions: Fratos

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
ای بترگه چشم حسود، اسفند براش دود کنید، چشم نخوره ...

HL 3 :x ...

واقعا Valve نمونه یه شرکت خلاق و Newell نمونه یه آدم خلاقه ...

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
ببینید از همین PC کپی خور چجوری سود کرده

حالا هی برن KZ3 و انحصاری بسازن واسه ما>:)

هزار سال دیگه هم به VALVE نمیرسنb-)

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
خیلی از بازیهای بزرگ فقط تو زمان خودشون بزرگ هستن(حالا نام نمیبرم باز فن بازی راه نیفته) ولی بازیهای valve مخصوصا halflife و portal رو هر وقت بازی کنی تازه و بدیع هستن..پر از نواوری.پر از شگفتی..در یک کلام کلاسیک هستن(برای تمام اعصار:d)

استیمشم که خداس...... .

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
من هاف لایف رو بازی کردم جالبم هست اما با محیط های بازی حال نکردم :D
اما پورتال خیلی فکری و زیبا بود ! عید امسال میتونیم 2ش رو بزنیم دیگه :D ؟

آخرین ویرایش:

octavius

کاربر سایت
Apr 29, 2006
286
half life بهترین بازی تاریخ باشه؟ (اینجور وقتها از حرکت نه چندان پسندانه شیشکی استفاده میکنند.)
مگه اینکه خودتون بزنید خودتونم برقصید.

متاسفانه ظاهرا به درک مناسبی از HL2 نرسیدید !

دوست من شکی نیست که این بازی یکی از بهترین بازی های تاریخ حساب میشه ولی اینکه انقدر قاطعانه بگیم بهترین بازی تاریخ، اینجاست که شما باید ببینید خودتون به درک مناسبی از بازی های دیگه رسیدید یا نه!

من باشم میگم جزو 50 تا بازی برتر تاریخه!

آخرین ویرایش:

Isildur

کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
half life بهترین بازی تاریخ باشه؟ (اینجور وقتها از حرکت نه چندان پسندانه شیشکی استفاده میکنند.)

متاسفانه ظاهرا به درک مناسبی از HL2 نرسیدید !

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
بهترین بازی تاریخ از دید گاه شما چیه!؟

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
خوبه والا عناوینی مثل FF VII این وسط هیچن که بازیی مثل HL باید بهترین بازی تاریخ لقب بگیره! :|
=)) =)) =))
اولا HF میشه بگید چه بازی ایه دقیقا ؟:d
اشتباه تایپی بود :d'
دوما روی PC که مطمئنا بهترین بازی تاریخش هست !
مگه FF VII روی PC عرضه نشد؟! :|
هر چند من خودم HL باز نیستم و خوشمم نمیاد ولی اینکه بازیه خوبیه رو قبول دارم! (به هر حال تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها! :d) ولی نه دیگه بهترین عنوان تاریخ ;)
روی pc که تقریبا میشه با اطمینان گفت بهرتین بازی تاریخ
بالا گفتم :d
البته زمانی که hl2 اومد یعنی سال 2004 کلا پلتفرمای کنسولی فعلی نبودن و پدراشون بودن که رو اونا باید بحث کرد.....:d
من رو پدرشون که هیچ روی اجدادشون دارم بحث میکنم! :d

آخرین ویرایش:

Isildur

کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
خوبه والا عناوینی مثل FF VII این وسط هیچن که بازیی مثل HF باید بهترین بازی تاریخ لقب بگیره! :|
=)) =)) =))

اولا HF میشه بگید چه بازی ایه دقیقا ؟:d

دوما روی PC که مطمئنا بهترین بازی تاریخش هست !

ولی در کل برای همه ی پلتفورم محل اختلاف هست !

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
روی pc که تقریبا میشه با اطمینان گفت بهرتین بازی تاریخ.ولی روی پلترفر های دیگه هم همواره جزو 10 بازی برتر بوده......... .

البته زمانی که hl2 اومد یعنی سال 2004 کلا پلتفرمای کنسولی فعلی نبودن و پدراشون بودن که رو اونا باید بحث کرد.....:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر