Uncharted: Drake's Fortune

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,957
نام
آریا
خب بالاخره ما هم اين بازي رو تجربه کرديم ! :دي خيلي برام عجيبه که سال 2007 به اندازه 2009 از بازي استقبال نشده !! از نظر گرافيکي که به نظرم اون سال که اومده توي کنسول ها بهترين بوده. بازي براي 4 سال پيش هست ولي هنوز گرافيک فوق العاده زيبايي داره و کمتر بازي اي رو ديدم که بعد از 4 سال اين شکلي بمونه. الآن رفتم نامزدهاي بهترين گرافيک رو توي بعضي سايت ها ديدم ، بازي هايي هستن که گرافيکشون مطمئنم به پاي U1 نميرسه. فقط Crysis از همه نظر بهتر هست که اونم روي PC بوده.
از نظر جو و حال و هوا و همين طور گيم پلي هم فرق خيلي آنچناني با U2 نداره. درسته که U2 از هر نظر پيشرفت داشته ولي اين هم خيلي عاليه و نميدونم چرا انقدر کمتر از U2 ازش استقبال شده بود ! يعني اگه من بخوام ميانگين 96 رو براي U2 در نظر بگيرم ، در بدترين حالت ممکن U1 بايد 92 باشه. فقط نداشتن آنلاين موضوع مهمي هست وگرنه توي بقيه موارد فاصله اين دو تا 8 امتياز (!!!) نيست. يعني من که از شاهکارهايي مثل U2 و U3 (که هر دو رو همين هفته دوباره داشتم بازي ميکردم) يه دفعه پريدم به U1 انقدر تفاوت توش حس نکردم به جز یه سری مشکلات توی پلتفورمینگ (مخصوصآ پریدن) و البته کیفیت cutscene ها که فاصله ـش با شماره های بعدی خیلی زیاده در این زمینه.

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
خب بالاخره ما هم اين بازي رو تجربه کرديم ! :دي خيلي برام عجيبه که سال 2007 به اندازه 2009 از بازي استقبال نشده !! از نظر گرافيکي که به نظرم اون سال که اومده توي کنسول ها بهترين بوده. بازي براي 4 سال پيش هست ولي هنوز گرافيک فوق العاده زيبايي داره و کمتر بازي اي رو ديدم که بعد از 4 سال اين شکلي بمونه. الآن رفتم نامزدهاي بهترين گرافيک رو توي بعضي سايت ها ديدم ، بازي هايي هستن که گرافيکشون مطمئنم به پاي U1 نميرسه. فقط Crysis از همه نظر بهتر هست که اونم روي PC بوده.
از نظر جو و حال و هوا و همين طور گيم پلي هم فرق خيلي آنچناني با U2 نداره. درسته که U2 از هر نظر پيشرفت داشته ولي اين هم خيلي عاليه و نميدونم چرا انقدر کمتر از U2 ازش استقبال شده بود ! يعني اگه من بخوام ميانگين 96 رو براي U2 در نظر بگيرم ، در بدترين حالت ممکن U1 بايد 92 باشه. فقط نداشتن آنلاين موضوع مهمي هست وگرنه توي بقيه موارد فاصله اين دو تا 8 امتياز (!!!) نيست. يعني من که از شاهکارهايي مثل U2 و U3 (که هر دو رو همين هفته دوباره داشتم بازي ميکردم) يه دفعه پريدم به U1 انقدر تفاوت توش حس نکردم به جز یه سری مشکلات توی پلتفورمینگ (مخصوصآ پریدن) و البته کیفیت cutscene ها که فاصله ـش با شماره های بعدی خیلی زیاده در این زمینه.
شماره اولش مشکلی که داشت این بود محیطاش همه یه شکل بودن ، تو جنگل :D ! وگر نه به نظر من به شدت بازی Epic هست ... اون اولاش که توی کشتی میریم خیلی مشتیه به نظرم :D ...
پ.ن : مدل لباس النا رو توی آنچارتد 1 از 2 و 3 بیشتر دوست میداریم :D !

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,957
نام
آریا
شماره اولش مشکلی که داشت این بود محیطاش همه یه شکل بودن ، تو جنگل :biggrin1: ! وگر نه به نظر من به شدت بازی Epic هست ... اون اولاش که توی کشتی میریم خیلی مشتیه به نظرم :biggrin1: ...
پ.ن : مدل لباس النا رو توی آنچارتد 1 از 2 و 3 بیشتر دوست میداریم :biggrin1: !
آره آدم از شماره های بعدی که میاد به شماره اولی ، این کمبود تنوع حس میشه ! :D ولی جدآ همین جنگلش با اینکه برای 2007 هست هنوز عالیه ! یا کیفیت آب (هم خود آب , هم تآثیری که از تیرها و کاراکترها میگیره و هم تآثیری که روی لباس و اینا میذاره) یا پرتوی خورشید توی بعضی قسمت ها که فوق العادست ! انیمیشن های بازی هم برای یه عنوان 2007 محشره !
خجالت بکش ! :D در عوض انیمیشن های صورتش خیلی نسبت به 2 و 3 سطح پایین تره ! :D یعنی با اینکه برای 4 سال پیش خیلی هم خوبه ولی وقتی دارم cutscene ها میبینم بعضی وقتا خنده ـم میگیره انقدر انیمیشن های صورت 2 و 3 در مقابل این فوق العادست ! :D

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
من U1 رو یخورده بازی کردم ولی به قول یه بابایی حس ماجراجویی و به قولی، Indiana Jonesـی بیشتری داشت تا 2 :D! اون خیس شدن لباس اون موقع که دیدم توی بازی هست کفم بریده بود...

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,676
نام
کیارش
اتفاقا آریا به نظرم فاصله U1 و U2 دقیقا همون 8 امتیازه :D
من همون سال که نسخه اول اومد بازیش کردم و واقعا دیگه اواخر بازی یکنواخت میشد و حوصله آدم سر میرفت . دو هفته قبل از ریلیز نسخه ی دوم هم باز یک رو بازی کردم تا تروفی هاش رو بگیرم ، دو هفته بعد که نسخه دوم رو بازی کردم واقعا تفاوت رو احساس کردم . تو نسخه دوم اصلا نمیتونستی از پای بازی بلند بشی :D

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
تازه رسیدید به حرفای چند سال پیش ما ! :D من 1 رو از 2 بیشتر دوست داشتم اون جوُ فضایی که Drake's Fortune داره اصلا یه چیز یونیکه از نظرم . اکشنشم به مراتب کمتز از سکوال هاشه که همینش رو من خیلی میپسندم .

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
آریا نظرت در مورد تکسچرهاش چیه ؟! :D لامصب شارپ ترین تکسچر های این نسل رو روی کنسول داره . با اینکه موتور بازی برای سه نسخه 1ـی هست اما نسخه اول یجوری تکسچرهاش بیشتر تو چشمه !

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
خب منم میخوام تازه start بزنم Uncharted رو همه میگن باید ازین نسخه شروع کنم طبیعتا هم همینطوره:D
عذر میخوام از دوستان که اینجا میگم ولی اگر کسی واسه فروش داشت غیر پلات من خریدارم

sasanjfr

کاربر سایت
Aug 5, 2009
114
نام
ساسان
Drake's Fortune بازی خیلی خوبی هست اما تنوع گیم پلیش از Among Thieves و Drake's Deception کمتره و set piece هایی در حد و اندازه های دو شماره بعدی نداره.علت average score پایین تر بازی نسبت به دو sequel اش هم بیشتر به گیم پلی برمیگرده تا سایر فاکتورها.
ولی از حق که نگذریم داستان و روایت داستانی بازی بسیار خوب هست.هنوز صحنه ای که نیتان و سالی،النا رو غال گزاشتن جلوی چشمم هست(:d) یا دیالوگ های عالی ای که بین نیتان و Eddy Raja ردوبدل شد،یا سکانسی که سالی به نیتان و النا نشون داد که چطور دفترچه فرانسیس دریک مانع از اصابت گلوله بهش شد و نیتان که هیجان زده شده بود گفت:"درست مثل فیلم ها!" و صحنه های بسیار دیگه که Drake's Fortune رو از نظر سینمایی یک اثر ممتاز میکنه.boss fight انتهایی بازی با Atoq Navarro بسیار سینمایی و عالی و cut-scene انتهایی بازی هم تکمیل کننده داستان سرایی عالی بازی بود.اشاره من به اون صحنه ای هست که نیتان و النا داخل کشتی درحال بوسیدن هم هستن و ناگهان سالی با قایقی از راه میرسه و به این دو میگه "قایق نمیخواین؟" و نیتان در جوابش میگه "ما خودمون یه قایق داریم".سالی طلاهایی که برداشته بود رو نشونشون میده و نیتان که خوشحال بود دست خالی داره El Dorado رو ترک نمیکنه میگه:"Sully,You beautiful son of a b*tch"!پایان Drake's Fortune حتی از Among Thieves هم بهتر بود چه برسه به Drake's Deception که به نظرم ضعیف ترین پایان رو در سری Uncharted داشت.

<GAM3S4Z>

کاربر سایت
Jul 24, 2011
223
نام
محمدرضا مصطفوی
اولین بازی که رو پلی سه تمومش کردم این بازی بود .
اولش گفتم اینکه تامب رایدره ولی بعدش فهمیدم عمرا تامب رایدر به گرد پای آنچارتد به ظاهرا تقلیدی برسه
از همه نظر از نظر تکنیک آب و گرافیک عالی تو سال 2007
و و و .....

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
بچه ها یه قسمت موندم:D
اسپویل مرحله
وقتی سالی رو نجات میدیم یه دفترچه بهمون میده...4تا مجسمه هست باید طبق اون دفترچه چیده شه...اما اصلا نمیدونم ترتیبش چطوره؟ چیکارش باید کرد؟

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
من تو بازی uncharted گیر کردم . 68% بازی رو رفتم ولی حالا گیر افتادم. توی یک کتابخونه هستم که باید 4 تا مجسمه رو حرکت بدم تا اونجا رو رد کنه ولی هر کاری میکنم نمیشه اگه کسی رد کرده لطفا بگه
منم دقیقا همین مشکل رو دارم اما اصلا نمیدونم ترتیب مجسمه ها چجوریه
هیچکی نیست واقعا توضیح بده؟

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
خیلی جالب و البته عجیبه واسم
تو این سایت شاید 200 نفر از Uncharted 1 اشون عکس گرفتن و کلی ادعا و این حرفا اما یه مرحله ام رد نکردن تا بحث کمک میشه یهو تاپیک خالی میشه انگار اصلا قبلا هم کسی اینجا نبوده!

MohammadQ

کاربر سایت
Sep 20, 2007
390
خیلی جالب و البته عجیبه واسم
تو این سایت شاید 200 نفر از Uncharted 1 اشون عکس گرفتن و کلی ادعا و این حرفا اما یه مرحله ام رد نکردن تا بحث کمک میشه یهو تاپیک خالی میشه انگار اصلا قبلا هم کسی اینجا نبوده!

Matthew (فرشته) رو بچرخون سمت شمال، John (پرنده) شرق، Luke (گاو) جنوب و Mark (شیر) سمت غرب. بعدش در باز میشه...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر