UBUNTU linux

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed
بازی بازیه دیگه(game) مثل بازی های کامپیوتری: مافیا یا .........
اونایی که for windows هستند که نمیان بقیه چی؟

بازی ها که اکثرا برای ویندوز هست ولی بعضی بازی های کوچیک هم میشه پیدا کرد
ولی کلا کسی لینوکس رو برای بازی انتخاب نمی کنه

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
تو 10.10 زبان فارسی رو اضافه کردم-سوییچ زبان بین en و farsi رو چجوری انجام بدم؟

زیر نویس های Srt رو چی کارش کنم؟:D
قرو قااطی نشون میده

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed

قرو قااطی نشون میده

سوییچ رو همونجا که اضافه کردی میتونی تایین کنی اگه پست های اول همین تاپیک رو هم بگردی آموزشش هست
برای زیرنویس هم باید کدینگشون رو UTF8 کنی

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed
قابلیت های جدید در Ubuntu 11.04 :

ابونتوی جدید قرار است 28 April 2011 منتشر شود ولی Ubuntu 11.04 Natty Narwhal alpha 2 چند روز پیش منتشر شد و تقریبا بیشتر قابلیت های جدید ورژن جدید ابونتو را دارد. البته ابن ورژن فقط برای کسانی توصیه می شود که قصد تست کردن قابلیت های جدید را دارند.
ادامه ی مطلب
پیش نمای Ubuntu 11.04 با تصاویر

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
دوستان شما Wubi رو پیشنهاد میدید؟
میپرسم چون ازین چرت و پرتهای آنستیبل به قدری بهم خورده که قبلش تحقیق کنم در موردشون.
تشکر.

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed
دوستان شما Wubi رو پیشنهاد میدید؟
میپرسم چون ازین چرت و پرتهای آنستیبل به قدری بهم خورده که قبلش تحقیق کنم در موردشون.
تشکر.

من رو دو تا کامپیوتر نصب کردم بد نبود ولی زمان بوت رو یکم بالا میبرد
با ویندوز 7 هم زیاد خوب سازگار نیست

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
سلام به دوست عزیز منم چند ماهی ابونتو استفاده می کنم انگار اینجا خاک خورده ...دوستان هر مشکلی و سوالی داشتید من به سوالات شما جواب میدم . :d

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
home-main.png

سلام به همه دوستان
آیا تا به حال از سیستم عامل ویندوز خسته شده اید از ویروس گرفتن ها و از آبدیت های هر روز آنتی ویروس یه سیستم عامل همه فن حریف و زیبا برای استفاده از وب و آفیس این سیستم عامل از هسته لینوکس استفاده شده Ubuntu 11.4 اوبونتو یک سیستم عامل کاملاً‌ آزاد و رایگان بر اساس گنو/لینوکس٬ همراه با پشتیبانی در سطح جامعه کاربران و خدمات تجاری و حرفه‌ای است. اوبونتو توسط اجتماع بزرگی از کاربران و توسعه دهندگان در سراسر دنیا توسعه داده میشود و ما از شما نیز دعوت می‌نمائیم تا به این اجتماع بپیوندید!

اجتماع اوبونتو بر اساس ایده‌های فلسفه اوبونتو که می‌گوید: نر‌م‌افزار باید آزاد و رایگان در اختیار عموم باشد٬ همچنین ابزارهای نرم‌افزاری مختلف می‌بایست به صورت سفارشی و به زبان محلی کاربران در اختیارشان باشند و کاربران مجاز باشند نرم‌افزار را بر اساس نیازهای خود سفارشی نموده و استفاده نمایند٬ شکل گرفته است.این آزادیها موجب شده‌اند٬ اوبونتو اساساً با نرم افزارهای سنتیﹺ خصوصی متفاوت باشد. نه تنها ابزارها و نرم‌افزارهای مورد نیازتان رایگان هستند٬ بلکه شما مجاز خواهید بود نرم‌افزارها را مطابق نیازتان و بگونه‌ای که مایلید سفارشی نموده و استفاده نمائید.

اوبونتو برای استفاده به عنوان رومیزی و کارگزار (سرور) مناسب است. نسخه فعلی اوبونتو از معماری‌های سخت افزاری مختلف شامل انواع PC های Intel x86 و ۶۴bit و همچنین ماشین‌های UltraSPARC T1 شرکت SUN و PowerPC شرکت Apple پشتیبانی می‌کند.اوبونتو دارای بیش از ۱۶۰۰۰ بسته نرم‌افزاری است و هسته اصلی آن بر روی یک سی‌دی عرضه میشود. اوبونتو دارای انواع ابزارهای نرم‌افزاری از نرم‌افزارهای کاتب و صفحه گستردهٔ اداری تا کارگزارهای اینترنتی و ابزارهای مناسب برنامه‌نویسی است.
یژگی های Ubuntu :

- با Empathy به دوستانتون به راحتی با اکانت سایت های مختلف مثل: Yahoo, Gmail, MSN, Jabber, AOL, QQ و … چت کنید.
- بوسیله OpenOffice.org 3.0 اسناد حرفه ای بسازید و یا spreadsheets (همون Excel) و یا با presentations (معادل برنامه پاورپوینت) کار کنید. Openoffice.org 3.0 به طور کامل با فایلهای Office که توسط Microsoft Office ساخته شده باشد سازگار است. تنها تفاوت بزرگی که داره اینه که رایگان است!!!
- بیش از ۴۰۰ تا بازی کامل و خوب به طور رایگان برای شما موجود است.
- توسط Ubuntu One که به شما ۲ گیگ فضای رایگان در اینترنت را می دهد میتونید فایلها تون رو با دوستانتون به اشتراک بزارید!
-به هزاران برنامه رایگان و open-source به راحتی دستیابی داشته باشید و از رده بندی برنامه ها برای پیدا کردن برنامه مورد علاقتون استفاده کنید .
نکته : این سیستم عامل را می توانید در کنار ویندوز XP یا ویستا نصب کنید.

برای دانلود ایمیج نرم افزار اینجا برید با لینک مستقیم هم نسخه 32 و 64 را داره
http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download

آخرین ویرایش:

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502

قرو قااطی نشون میده

سلام دوست عزیز اول بگو با چه برنامه کیبرد را اجرا میکنی بعد برای اجرای زیر نویس فقط vlc palayer من پیشنهاد میکنم .

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
سریع ترین مرور گر ابونتو opera 11
به نظر من این مرورگر بهتر از فایرفاکس از نظر سرعت و دانلود .

اینم عکس از opera در محیط ابونتو
opera-extended-unity-menu-1.png

Screenshot.jpg

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed
منم ورژن جدید رو نصب کردم
Unity یا همون مدیریت پنجره های جدید خیلی شبیه Mac OSX شده. تو یه سایت خوندم که ورژن جدید ابونتو ترکیب بهترین های ویندوز و مک هست.

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
منم ورژن جدید رو نصب کردم
Unity یا همون مدیریت پنجره های جدید خیلی شبیه Mac OSX شده. تو یه سایت خوندم که ورژن جدید ابونتو ترکیب بهترین های ویندوز و مک هست.

من یه برنامه دارم که میتونی بازی pc روی ابونتو اجرا کنی که خیلی خوبه ولی بدیش اینه که فقط دایریکس 9 ولی اونم اشکیل نداره تا اینجا پیش رفتن خوبه .:d
آموزش برنامه هر چه سریعتر میزارم که کسانی که بهانه بازی کردن دارند هم حل بشه .:x

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
سلام من هم به لینوکس پیوستم فقط این کبوردش داره رو مخم راه میره . پ رو چرا عوض کردن تازه ویرگول رو با چی می زنن ؟
ولی در کل بسیار عالیه من که فقط برای بازی می رم روی 7 . البته من 11.10 رو نصب کردم و به نظر چیز جالبیه .
دوست عزیز این آموزش رو بزار دیگه پیر شدیم ها !

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
کیبرد استاندارد فارسی همونی هست که روی مک و لینوکس هست. این کیبرد ویندوز هست که غیر استاندارده و شما به اون عادت دارید. برای پ M بزنید. ویرگول هم Shift+7 نیم‌فاصله هم Shift+Space

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر