Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,513
نام
سپهر
من اطلاعی ندارم که ماجرای بیل و فرانک در ادامه قصه TLOU تاثیر می‌گذارد یا نه؛ اما در این اپیزود، من با مشکلی مواجه شدم که پیش‌تر در فصول میانه The Walking Dead داشتم. شاید یکی از دلایلی که از تماشای ادامه سریال TWD منصرف شدم، همین پرداخت بیش از حد به فلش‌های بک وسیع برای معرفی شخصیت‌های مکمل بود. یادم می‌آد که چند اپیزود بیهوده پیرامون سرگذشت «گاورنر» در نیم‌فصل اول فصل چهارم بود که به راحتی می‌توانست حذف یا کاهش پیدا کند. سپس، سازندگان برای معرفی شخصیت‌های مکمل و «استاک»، شروع به تکثیر چنین اپیزودهای کش‌داری در فصل‌های پنجم به بعد کردند. این مشکل هم در این اپیزود TLOU دیده می‌شد؛ حال آنکه این رابطه خوب درآمده باشد (هرچند نسبت به سایر سریال‌ها معمولی می‌زند)، Pacing این اپیزود را کُند کرده بود. 80 دقیقه‌ای که به‌راحتی می‌تونست به همان حدود 50 یا 55 دقیقه کوتاه شود. نکته امیدوارکننده دیگر این است که لرزش دوربین به تدریج دارد از بین می‌رود.

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
عزیز خیلی بحث قشنگی رو مطرح کردید - امیدوارم رفقا هم بخاطر اینکه حدودا خارج از تاپیک دارم بحث رو ادامه میدن , من رو ببخشن - فقط خواستم نقطه نظرم رو بگم

تا یک نقطه ی کاملا حق با شماست که سلیقه خیلی مهمه در موضوع انتخاب - اما وجود حقیقت علمی یا حتی تجربی مرز خیلی باریکی رو بر سر راه سلیقه میزاره که گاها نمیشه بهش حتی احترام گذاشت!
در ساده ترین مثالی که شما گفتید - پیتزا!
بله تا یک مقدار مشخصی نسبت به مسائل پزشکی هر شخص , خوردن پیتزا هیچ مشکلی رو ایجاد نمیکنه - ولی آیا میتونیم بگیم فردی وجود داره که تمام زندگیش و وعده های غذاییش پیتزاست و از نظر فیزیکی آدم سالمیه ؟! بعید میدونم این طور باشه
قطعا که نمیشه این ضعف غذاهایی مثل پیتزا و ... رو پنهان کرد + بحث به قول شما از جایی بالا میگیره که شخص پیتزا خورنده یا حتی وگن و ... شدت درستی کارشون رو با این موضوع که خوب این سلیقه منه در معرض دید عموم قرار میدن!
یعنی یک جورایی بلند گو دستشون میگیرن و مبلغ اون جریان فکری میشن که در حقیقت خودش درست کننده مشکلات بعدی خواهد بود .

برای همین من فکر میکنم همه چیز رو نمیتونیم بست بدیم به جمله ی : خوب من سلیقم اینه! آدم ها آزادن که انتخاب های متفاوت داشته باشن! یا جمله هایی مثل تو دوست نداری نخور! تو دوست نداری نبین! تو دوست نداری نشنو و ... !
شما بعد از یک زمان مشخصی نسبت به معیارهایی مثل بلندی صدا , نوع فرکانسی و ... نباید موسیقی کلاسیک گوش بدی! چون در حقیقت علمیش شما وارد مرحله ی آسیب رسوندن به خودت خواهی شد! از متال و رپ و ... که بگذریم!

+ باز من زندگی شخصیم هیچ مشکلی با کسی که مبلغ اینطور طرز فکرهاست ندارم , اما تا زمانی که به جامعه آسیبی وارد نکنه - نمونه عجیب و کاملا حس شدش برای هممون نزدن ماسک در دوران کرونا ...
بحث رو از سلیقه هم برخی فراتر گذاشته بودن , عقیدشون این بود کرونایی وجود نداره! یا تئوریهای ... و در نتیجه جامعه رو هر روز و هر روز دچار آسیب های بیشتری میکردن .

متاسفانه
حرفتون درسته و پیتزا فقط یه مثال شخصی بود. :D یعنی منظورم اینه که اگه من عاشق پیتزا هستم و ماهی ۳،۴ بار می‌خورم، کسی که عاشق کله پاچه هست نباید برام تعیین تکلیف کنه و بگه: «چطوری اون آشغال رو می‌خوری؟! :| اصلاً پیتزا قابل هضم هست که سراغش می‌ری؟ من نمی‌فهمم چطوری پیتزا تبدیل به یه غذای محبوب شد و آیا پشت پرده‌ای در کار هست؟ :|»
اگه من رئیس یه مملکتی باشم و دستور بدم که هر روز صبح به زور توی دهن ملت پیتزا بچپونن و هرکی هم نخورد بهش شلاق بزنن، یه بحث دیگه هست. :D ولی اینکه من از پیتزا خوشم بیاد و یکی بابت این قضیه بهم حمله کنه، چیز عجیبیه!

من از اونجا نامید شدم که این گیم جزو تاپ 10 های منه و خیلی منتظر سریالش بودم (البته بجز این دختره ک میدونستم گند میزنه به تجربه ام :D )
و دوما من عاشق فیلم و سریال های آخرالزمانی هستم ولی این سریال یجوری خسته کننده جلو پیش میره
مثلا قسمت سوم مشکل من با گی بودن اینا نبود چرا ک توی بازی هم الی رو داریم که من عاشقشم و بیل و فرانکم با غلظت پایین تر بودن
مشکل اینجاس (بنظر شخص من) که این قسمت در پیشبرد داستان هیچ نقشی نداشت. صرفا درست کردن که ساخته باشن و تبلیغات گی هم کرده باشن:-?
درکل امیدوارم قسمتای بعدی بهتر بشه :)
این خسته‌کننده بودن هم باز یه چیز سلیقه‌ای هست دیگه. :D مثلاً برای خود من، این سه قسمت TLoU جزو معدود چیزهایی بوده که توی سال‌های اخیر وسطش هی نگاه نکردم ببینم چقدر گذشته یا بلند بشم یه کاری بکنم و برگردم. یعنی کشش عجیبی برام داره، حتی توی همین قسمت سوم که ملایم‌تر بود.
در مورد پیشبرد داستان از جهاتی درسته و شاید بشه یه جور فیلر محسوبش کرد (که لزوماً همیشه هم چیز بدی نیست)، ولی از طرفی هم این قسمت می‌خواد یه داستان عاشقانه رو توی دنیای آخرالزمانی TLoU روایت کنه و بگه که حتی توی اون شرایط فجیع هم می‌شه همچین زندگی‌ای داشت. از طرف دیگه یه نگاهی به شرایط اولین روزهای فاجعه و رفتار دولت‌ها و نیروی نظامی با مردم میندازه که دنیای سریال رو بهتر نشون می‌ده و خیلی هم بی‌مصرف نیست.
یا بخشی از روحیات الی رو می‌بینیم، اونجایی که چاقو فرو می‌کنه توی کله اینفکتد بدبخت. همین‌طور بیشتر از هر زمان دیگه‌ای توی بازی و سریال، توی این قسمت با روابط جول و تس آشنا میشیم و می‌فهمیم که چقدر نزدیک بودن و چند سال با همدیگه بودن. اون سکانس اواخر این قسمت و نامه بیل هم به نظرم کمک بزرگی به پیشرفت شخصیت‌پردازی جول و الی و رابطه این دو نفر کرد. دیگه بگذریم از بخش‌هایی مثل تجربه ماشین‌سواری الی و... که ظاهراً کوتاه هستن، ولی ابعاد بیشتری از این شخصیت رو نشون می‌دن.

------------------------
در مجموع صحبت من اینه که همه نباید حتماً از همه چیز خوششون بیاد. ولی به زور هم نباید از بقیه انتظار داشته باشن که شبیه اون‌ها فکر کنن.
این انتقاد رو به بعضی از طرفدارهای سریال TLoU (یا هر اثر دیگه‌ای) هم دارم که تحمل کوچیک‌ترین انتقادی رو ندارن و تا یکی چیزی می‌گه، بهش حمله می‌کنن. خب این طوری هم بحث سلیقه بی‌مفهوم می‌شه و انگار همه آدم‌ها یه مشت ربات هستن که باید از یه سری چیز خوششون بیاد و از یه سری چیز هم بدشون بیاد و دیگه نظر شخصی ارزشی نداره و همه‌مون عین همدیگه می‌شیم! :D

از دید من:
نظر بی‌ایراد و بی‌مشکل:
«بنده از سریال TLoU خوشم نمیاد و چیز مسخره‌ای هست و وسطش به خواب فرو می‌رم.»
«بنده خیلی با سریال TLoU حال می‌کنم و برای دیدن قسمت بعدی صبر و تحمل ندارم.»

نظر کاملاً اشتباه:
«نه‌تنها از سریال TLoU خوشم نمیاد، بلکه بقیه هم نباید باهاش حال کنن. من کیفیت سریال رو تعیین می‌کنم و تو دهن طرفداران سریال می‌زنم.»
«همه باید حتماً عاشق سریال TLoU بشن و اگه کسی انتقادی داشته باشه، مجرم شناخته می‌شه و باید بسپاریمش به دستگاه قضا.»

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
مشکل اصلی این اپیزود 3 بیشتر به خراب کردن کاراکتر بیل بر می گشت. من کاری ندارم بیل و فرانک چه رابطه ای داشتن و بیل واقعا گی بود یا نه . این که کل اون لحظات جذاب بین بیل و جوئل و الی رو بریزی دور و یک بخش کوچک از زندگی کاراکتر رو کش بدی و بلیت اش رو کلا بسوزونی .
این ها می تونستن یک کاراکتر جدید بیارن و باهاش ترند های مورد علاقه اشون رو تبلیغ کنن . بیل رو هم مثل بازی در بیارن . طبیعیه این یک اقتباسه و نباید مو به مو بازی رو پیاده کنن . ولی دیگه بخش های جذابش رو گند نزنن .

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
فصل آخر Atlanta ـو با تاخیر دیدم، بنظرم بهتر از فصل قبل بود مخصوصا اپیزود 1 و 6 آتلانتایی ترین اپیزوداش بودن، اپیزود آخر هم عالی بود از اندینگشم راضی بودم.
حیف تموم شد :( یه Vibe خیلی متفاوتی داشت نسبت به بقیه سریالا.

این Donold Glover که سریالو جمع کرد، موزیکم که نمیده دیگه اگه تو فیلم Community ـم نباشه دلخور میشم ازش :D

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
رسما اعلام شد فصل دوم سریال ‘DEXTER: NEW BLOOD’ کنسل شده و اسپین آفش با عنوان ‘YOUNG DEXTER’ حول محور نسخه جوان شخصیت دکستر در دست ساخت است!
باز همین که اون فاجعه تموم شد جای شکر داره .ولی به نظرم دست از سرش بردارن بهتره

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
کسی سریال Kaleidoscope ندیده؟میخوام بدونم ترتیب دیدنش چطور باید باشه؟
سایتی که دانلود کردم خودش تو زیرنویس هر قسمت زده قسمت 1-2-3 و... ولی تو توضیحاتش نوشته بهتره قسمت سفید رو اول ببینید ولی بقیه اش مهم نیست.ولی تو نت که سرچ کردم زده براساس سال بیاید جلو.از گذشته به حال:|
الان من قسمت اول رو بر اساس همون سال از قدیم به جدید دیدم آیا درسته؟وسطش قاطی نکنم :D

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
یادمه Dexter new blood که پخش میشد چه شوقی داشتم یعنی اشک تو چشام جمع شده بود
یاد موقعی که سوم راهنمایی بودم و برای بار اول سریال dexter رو دیدم و اونقدر عاشقش شدم که ادای dexter رو درمیاورم تو مدرسه و بچه ها دستم مینداختن
دو نفر رو نمیبخشم تو زندگیم یکی سازنده dexter و ادامش dexter new blood و سازنده lost...
نامردا عملا ر.دن تو کیفیت کل سریال با اندینگ مزخرفشون

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
رسما اعلام شد فصل دوم سریال ‘DEXTER: NEW BLOOD’ کنسل شده و اسپین آفش با عنوان ‘YOUNG DEXTER’ حول محور نسخه جوان شخصیت دکستر در دست ساخت است!
عالی ، عالی
بهترین خبر
حتما میخواستن ادامه هری و زندان و شکنجه شدن دکسترو بسازن
همون دکستر میامی یه چیز دیگست فقط سوال اینجاست
که قراره جونی دکستر رو بازی کنه

• Like
Reactions: Evil and ps4best

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
کسی سریال Kaleidoscope ندیده؟میخوام بدونم ترتیب دیدنش چطور باید باشه؟
سایتی که دانلود کردم خودش تو زیرنویس هر قسمت زده قسمت 1-2-3 و... ولی تو توضیحاتش نوشته بهتره قسمت سفید رو اول ببینید ولی بقیه اش مهم نیست.ولی تو نت که سرچ کردم زده براساس سال بیاید جلو.از گذشته به حال:|
الان من قسمت اول رو بر اساس همون سال از قدیم به جدید دیدم آیا درسته؟وسطش قاطی نکنم :D
این چه سریال عجیب غریبیه!
تا حالا همچین چیزی ندیده بودم.
منم یک گشتی زدم n تا حالت معرفی کردن ، هرکی یه چی میگفت.

بنظرم اونقدری ارزش نداره که خیلی حساس بشی، نهایتا یک دور دیگه با ترتیب جدید ببین.

اینجا نوشته من سریال دیدم ولی ای کاش به این ترتیب میدیدم:
What’s the Best Way to Watch Randomized Heist Series Kaleidoscope?

Yellow,”>>> “Violet,” >>>“Orange,”>>> “Green,” >>>“Blue,” >>>“Red,”>>> “Pink,”>>>“White”

یعنی سفید شد آخر :D
==============
ببین اگه خوب بود اینجا یکی دو خط بنویس در موردش.
جالب شد برام بدونم چی هست و چرا همچین کاری کردن:-??

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
این چه سریال عجیب غریبیه!
تا حالا همچین چیزی ندیده بودم.
منم یک گشتی زدم n تا حالت معرفی کردن ، هرکی یه چی میگفت.

بنظرم اونقدری ارزش نداره که خیلی حساس بشی، نهایتا یک دور دیگه با ترتیب جدید ببین.

اینجا نوشته من سریال دیدم ولی ای کاش به این ترتیب میدیدم:
What’s the Best Way to Watch Randomized Heist Series Kaleidoscope?

Yellow,”>>> “Violet,” >>>“Orange,”>>> “Green,” >>>“Blue,” >>>“Red,”>>> “Pink,”>>>“White”

یعنی سفید شد آخر :D
==============
ببین اگه خوب بود اینجا یکی دو خط بنویس در موردش.
جالب شد برام بدونم چی هست و چرا همچین کاری کردن:-??
یعنی هر کس فرمول خودش داره :D
من دارم براساس سال میبینم و این 2 قسمت که دیدم به نظرم منطقی بوده :|
گویا اصل سریال در مورد یک سرقت بزرگه این قسمتها هم شامل سالها قبل از روز سرقت میشه تا چند وقت بعدش ولی اینکه چرا قاطی پاتیه من هنوز متوجه نشدم مثلا من اول violet دیدم که 24 سال قبل از سرقته بعد green که 7 سال قبل از سرقته

• Like
Reactions: m.d.makan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر