HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
این گیم آو ترونزه نت فلیکسو کسی دید بگه ارزش داره یا نه؟ :D (Shadow and bone)
نقداش که خوب بوده.
من یک قسمت الان دیدم مجید و حقیقتا جذاب بود :D
فانتزی خوبی بنظر میرسه. و برخلاف شکل و شمایلش که خیلی داد میزنه یک فانتزی تینیجری سطح پایین باشه، از نظر کیفیت ساخت سوپرایزم کرد و واقعا خفن بود :D

فقط امیدوارم در ادامش هم همینقدر جذاب ادامه داده باشن :D

پ.ن. یکم فضاش شبیه کارنیوال راو 2 سال پیش بود... اونو 2 قسمت دیدم ولی واقعا نتونست از نظر داستانی خوب جذبم کنه و یونیورس رو درست برای بیننده شرح نداد.
این هم خیلی توی معرفی یونیورسش عالی عمل نکرد ولی بدک نبود...

این ویدیو هم قبل دیدن سریال شاید کمک کنه به یکم اشنایی با دنیای داستان:

پ.ن. انتظار GoT نداشته باشید انصافا :D

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
اگه یه سریال 6 قسمتی ساختن و از سوپرمن سیاه پوست رونمایی شد اصلا تعجب نمیکنم

بنظرم بیشتر جنبه "تفرقه بینداز و حکومت کن" داره، انقدر تمام قهرمانها رو سیاه میکنن تا بالاخره صدای ملت در بیاد بگن بسه، اینجوری هم دل سیاه ها رو به دست آوردن و هم سریع برمیگردن به حالت قبل

اول ورژن مونث از قهرمانها درست کردن (سوپرگرل، بت وومن و...) بعدش همونو رنگی کردن (اسپایدرمن سیاه، بت وومن سیاه و ****)
یه چندتا سفیدپوست جلو کاخ سفید زنده زنده آتیش بزنید تا روح جورج فلوید شاد بشه دست از سر ما بردارید، والا این سر دنیا ما نه مشکلی با رنگین پوستها داریم نه تا قبل از سیاه کردن ابرقهرمانها اصلا تو این فازا بودیم که چرا سفید هستن، هر چی هست ذهنیت عقب افتاده همین کشور پیش رفته و الگوی فرهنگ جهانیه

یه کارکتر ابرقهرمان سیاه بسازید همونو بزرگش کنید خودم اول از همه طرفدارش میشم ولی اینکه ابرقهرمانهای قبلی رو یکی یکی سیاه کنید با هیچ عقل و منطقی جور در نمیاد

به دلیل قوانین فروم نتونستم احساسات خودمو خوب بیان کنم خودتون کلمات رو با الفاظ رکیک جایگزین کنید :D

captainyellow

Gold User
Nov 14, 2014
22
نام
حسین

بنظرم بیشتر جنبه "تفرقه بینداز و حکومت کن" داره، انقدر تمام قهرمانها رو سیاه میکنن تا بالاخره صدای ملت در بیاد بگن بسه، اینجوری هم دل سیاه ها رو به دست آوردن و هم سریع برمیگردن به حالت قبل

اول ورژن مونث از قهرمانها درست کردن (سوپرگرل، بت وومن و...) بعدش همونو رنگی کردن (اسپایدرمن سیاه، بت وومن سیاه و ****)
یه چندتا سفیدپوست جلو کاخ سفید زنده زنده آتیش بزنید تا روح جورج فلوید شاد بشه دست از سر ما بردارید، والا این سر دنیا ما نه مشکلی با رنگین پوستها داریم نه تا قبل از سیاه کردن ابرقهرمانها اصلا تو این فازا بودیم که چرا سفید هستن، هر چی هست ذهنیت عقب افتاده همین کشور پیش رفته و الگوی فرهنگ جهانیه

یه کارکتر ابرقهرمان سیاه بسازید همونو بزرگش کنید خودم اول از همه طرفدارش میشم ولی اینکه ابرقهرمانهای قبلی رو یکی یکی سیاه کنید با هیچ عقل و منطقی جور در نمیاد

به دلیل قوانین فروم نتونستم احساسات خودمو خوب بیان کنم خودتون کلمات رو با الفاظ رکیک جایگزین کنید :D
الان وقتی آرک داستانی استیو راجرز تموم شده و شخصیتش کلا از MCU رفته و نیازه که یک کاپیتان جدید داشته باشیم چه لزومی داره سفید پوست باشه؟ حتی نیاز نیس ارجاع بدیم به کمیکا. دقیقا اتفاقی که افتاده اینه که کاپیتان آمریکا عوض شده و هر کسی میتونه جاش رو بگیره. مگه سفید بودن از ویژگی‌های اصلیش بوده که حتما باید حفظ بشه الان؟؟
جدی من دوران نوجوونیم خیلی از بازیسنتر چیز یاد گرفتم، خدا رو شکر امثال شماها اون زمان نبودن و ۴ تا آدم حسابی مث پویا و سینا این تاپیکا رو میگردوندن.

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
حجم نژادپرستی و سکسیم بعضی از کاربرهای اینجا واقعا برق از سر آدم میپرونه! قشنگ شونه به شونه KKK میزنه در مواردی. یکی صلیب شکسته میزاره عکس پروفایل، یکی مثل آب خوردن لقب ملخ خور و ... به عربها میده،....ادعای فرهنگ چندین هزار سالمون هم که گوش فلک رو پر کرده. واقعا تاسف برانگیزه

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395

فالکون از 1969 توی کمیک ها هست و از همون روز اول هم کارکتر سیاه پوست بوده ;)

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
فالکون از 1969 توی کمیک ها هست و از همون روز اول هم کارکتر سیاه پوست بوده ;)
منظورم کاپیتان آمریکا سیاه پوست بود

الان وقتی آرک داستانی استیو راجرز تموم شده و شخصیتش کلا از MCU رفته و نیازه که یک کاپیتان جدید داشته باشیم چه لزومی داره سفید پوست باشه؟ حتی نیاز نیس ارجاع بدیم به کمیکا. دقیقا اتفاقی که افتاده اینه که کاپیتان آمریکا عوض شده و هر کسی میتونه جاش رو بگیره. مگه سفید بودن از ویژگی‌های اصلیش بوده که حتما باید حفظ بشه الان؟؟
جدی من دوران نوجوونیم خیلی از بازیسنتر چیز یاد گرفتم، خدا رو شکر امثال شماها اون زمان نبودن و ۴ تا آدم حسابی مث پویا و سینا این تاپیکا رو میگردوندن.
چه لزومی داره که سیاه پوست باشه؟ اصلا هم معلوم نیست دلیلش چیه! خودتون رو به کوچه علی چپ نزنید کاملا دلیلش مشخصه.
"آدم حسابی" تحمل شنیدن نظر مخالف رو داره و به کسی حمله نمیکنه ;)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: barneysawyer

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson

با تمام احترام به نظرم شما خیلی تند رفتید . اصلا بحث ام دفاع یا ... نیست . کلی خودم باهاتون موافقم. ولی مثالتون جالب نیست . این که یک شخصیت جدید خلق می کنن و حالا جایگاه کاراکتر رو میدن بهش اگه اون شخصیت کشش اش رو داشته باشه ایراد نداره. ضمن این که همان طور که اکثر دوستان اهل فن اشاره کردن اکثر این کاراکتر های سیاه سال ها قبل تو کمیک بوک ها که منبع اصلی این محصولات هستن بوده . کسی پیتر پارکر رو سیاه پوست نکرده . یا بروس وین کلا جنسیت اش عوض نشده . یک تغییری زور چپونی که این روز ها شاهدیم تغییر گرایش جنسی کاراکتر هاس که اون بحث اش جداست . اون هم به نوبه خود ایراد نداره اگه کلا بیس کاراکتر با مشکل روبرو نشه .
نقطه ی ضعف این آثار که نامبردید نه جنسیت کاراکتر و نه رنگ پوست و نه حتی گرایش جنسی اشونه. مشکل اشون فیلم نامه گل درشت و شعاریه که پیروی اش از جنبش های اجتماعی باب روز رو به حال بهم زن ترین شکل میکنه تو حلق بیننده . طوری که از همون تریلر بتوومن خنده ات میگیره که این دیالوگ هارو کی نوشته . سیاه پوست شدنش هم یکم اش بر می گرده به همون قضیه که شما گفتی .اصلی ترین بخشش اینه که سازنده ها یک سری کاسه لیس بودن که دیدن مانور دادن رو جنبش رنگین کمونی ها تو فصل اول براشون توفیقی نداشت گفتن حالا چه کار کنیم رو جو اسکی درست بریم . گفتن خوب بیا ترکیب رو خفن تر کنیم . یک رنگین کمونی سیاه پوست بندازیم وسط سریال
این که یک اثر حال بهم زن میشه و این پیام هاش تو حلق بیننده گیر میکنه به توانایی و حوصله سازنده بر می گرده ولی بیس اون قضیه مشکلی نداره. می تونی یک فیلم خوب درباره ماهیت نژاد پرستی بسازی و فیلمی مثل می سی سی پی می سوزد در بیاد یا بشی اسپایک لی و تو چند تا فیلم اولت کاری بسازی که انگار یک پسر بچه 10 ساله سیاهپوست یک سری نظرات افراطی از باباش شنیده و جو گیر شده و خواسته فیلم بسازه . یا فیلم معمولی مثل یک شب در میامی که قشنگ مشخصه کارگردان اش تو جو سریال واچمنی که بازی کرده توش بوده و حالا سر اعتبارش گفته برم یک فیلمی هم بسازم که حالا بیام تو کانون توجه و دیگه مثل قدیم نقش های درجه دو و فرعی بهم ندن

بر می گردیم سر سریال فالکون و وینتر سولجر .من خودم با فالکون مشکل دارم اونم نه با خود کاراکتر. با بازیگر اش که خیلی زوری سعی میکنه کول باشه ولی نچسبه برای همین هر کاری کنه برای من رو مخه . حالا اگه بازیگر دیگه ای بود شاید این قدر برای من بد نبود . این که حالا این جایگاه رو بدست میاره شاید برای من هم جالب نباشه ولی هم می دونم که در کتاب ها بوده هم به نظرم دیگه داستان کاراکتر اصلی تموم شده . از قبل هم در پایان اندگیم تکلیف من رو روشن کرده بودن . حالا هم که سریال رو دیدم به نظرم خوب شد که اون جایگاه رو به دست اورد . آپشن دیگه اشون که اون هم بیس کمیکی داره تو روایت یونیورس سینمایی مارول نمی تونست کاپیتان آمریکا جذابی بشه . بهتر شد همون داستان خودش رو ادامه دادن
. تنها بخش افراطی سریال فالکون و وینتر سولجر همون سخنرانی گل درشت آخرش بود که اگه اونم یکم بهتر نوشته میشد اکی بود

مشکل اصلی یک سری افراطی بودن که باعث شدن ما این طوری حساس بشیم رو این قضیه . وگرنه سال های ساله که تو سینما درباره ظلم به سیاه پوستا فیلم ساخته میشه و فیلم های خوبی هم هستن. و تقریبا همیشه هم بهشون اهمیت داده میشد . از رنگ ارغوانی اسپیلبرگ بگیریم بیایم جلو تر تا فیلم هایی مثل هتل رواندا و کرش . یا حتی تو بخش جنبش رنگین کمونی ها هم سال هاست فیلم های خوبی داشتیم در حمایت از این افراد مثل فیلادلفیا . که فیلم های بدی هم نبودن . یا حتی در بخش فمنیستی هم که ماشالله کم نداشتیم فیلم هایی درباره ظلم به زنان که تاثیر گذار بودن . اگه یک فیلم تو این سبک رو مخه قطعا به خاطر ضعف سازنده است . وقتی میاد یک زن رو می گذاره تو کادر که با پای برهنه و لباس خونی به سبک جان سخت تو خیابون راه می افته و برای خودش راه میره هیچ کی هم بهش کاری نداره بعد یک دفعه یک سری مرد براش سوت می زنن و تیکه می اندازن وای میسه همین طوری نگاهشون می کنه اونا هم می گرخن فرار می کنن این از نظر من یک سکانس احمقانه و خنده داره که قدرت زنانه رو نشون نمیده . حالا در مقابل می تونی از بس خوب بنویسی که این قدرت زنانه رو تو یک سکانس خفن نشون بدی که یک موجود فضایی مونث می خواد به یک دختر بچه حمله کنه و زن قهرمان اصلی داستان که در طول فیلم یک حس مادرانه به اون بچه پیدا کرده میاد جلو بچه وای میسه و اسلحه رو سمت موجوده میگیره و بهش می گه ازش دور شو زنیکه . اون جا تو برای اون قهرمان کف و سوت می کشی و میگی برو جلو شیر زن . این میشه یک فمنیسیم درست درمون . خلق کاراکتر های قوی که با حفظ جایگاهشون می زنن به دل دشمن و تلاش میکنن به هدفشون برسن . وگرنه این که یک زن خیابانی خلق کنی که با استفاده از هول بودن مردا به اونا چیره میشه که نمیشه قدرت زنانه. افراطی هایی که پیرو افراطی های احمقی در دنیای واقعی هستن که دفاع از حقوق زنان رو در نزدن موی زیر بقل یا عوض کردن مدل های تبلیغاتی از مدل های باربی گونه به یک سری مدل چاق بوگندو می بینن. یا حمایت از مردانی که دکلته و مینی ژوپ می پوشن .

در پایان این رو بگم که شکی نیست که یک دید افراطی در سینمای امروز به خصوص هالیوود وجود داره . اما خب ما هم نباید در مقابل همون روش افراطی رو در پی بگیریم . کار خوب قابل دفاعه هرچند خلاف اعتقاد و دیدگاه ما باشه . و کار بد بده . بد بودنش هم ربطی به پیروی اش از یک جنبش خاص نداره . اگه بتونی از همون موجی که روش اسکی می کنی به خوبی استفاده کنی و هنرمندانه اسکی بری قابل احترامی .

آخرین ویرایش:

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
940
نام
هادی
در ادامه
انتشار پاییز 2021
View attachment 203849
کاش کلا فصل آخر رو دوباره ریبوت میکردن .. خیلی حیف شد که دیگه دبرا مورگان رو حذف کردن و دیگه حضور نداره
در ادامه
انتشار پاییز 2021
View attachment 203849

کاش کلا فصل آخر رو دوباره ریبوت میکردن .. حیف شد دبرا مورگان رو حذف کردن و دیگه حضور نداره

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,600
در ادامه
انتشار پاییز 2021
View attachment 203849
تریلرا حساب شدست قشنگ معلومه مثله فصل آخر سر سری نساختن
اولش که تبر رو نشون داد
تریلر دوم دکسترو
کاش تو همون میامی میموند انگار رفته ماساچوست
چه پاییزی بشه دکستر با پیکی بلایندرز