drdoremi

کاربر سایت
Jan 31, 2020
280
cosmos جدید اومده ولی از یک سریال شبه علمی سینمایی نزول پیدا کرده به تخیلی. از اسمش مشخصه که زدن تو تخیل. قبلیاش هم تخیل داشت ولی مسایل و کشفیاتی که هست رو با یک زبون شفافی توضیح میداد که حض میبردی. اما جدیده حرفهای بی پایه و تخیلی پرش کرده/ شایدم دیگه چیزی نمونده یا نمیخوان باز کنن و زدن به در توهمات و ادا اصولهای دگریس تایسون
one strange rock که دو سال پیش اومد خیلی cosmos اصیلتری بود

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,251
به خاطر قرنطینه که یه جورایی توفیق اجباری شد بشینم سریالیو که مدتی مد نظرم بود رو ببینم سریال the wire بود
عجب چیزی بود سر هر قسمتش کلی لذت بردم اصلا دلم نمیخواست تموم شه فوق العاده بود (الان اصلا دیگه دست و دلم به سریالی نمیره بعد این :D )
همه چیش تمام و کمال بود، داستان، بازیگری، سلسله مراتبی که داشتن، تصمیمات و عواقبش، جامعه و تاثیری که رو بقیه میذاشت(بچه و جوونا و پیر و همه) و و و
بازی ادریس البا عالی بود چقدر کارزماتیک بود

مکنالتی: fck did i do? .. .... . . . لعنتی عاشق این تیکه هاش بودم :D

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
لطفا قبل از این کرونا بیوفته تو دامنتون، The Wire را ببینید! فرصت را غنیمت شمرید!:Camera:
کیفیت خوبشو باید دید .
نمیدونم این بود یا sopranos ! شروع سختی داره فک کنم . چون قسمت اولش رو دیدم خیلی وقت پیش ها ولی دیگه دنبالشو نگرفتم .

من the last kingdom رو شروع کردم .
حقیقتش وقتی vikings رو دیده باشی یکم ضعیف بنظر میاد این یا یجوریه انگار . ولی خب ادامه میدم ببینم چی میشه .

فصل دوم true detective هم دانلود میکنم ببینم چی میشه .

• Like
Reactions: saeed_sg

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
یچیز خیلی آزار دهنده تو اغلب سریال های پلیسی هست اینکه یه دختر بلوند/جذاب 30 ساله کارآگاهه.
یه مرد جذاب هم از ناکجا آباد یهو عضو تیم تحقیقاتی پلیس میشه و اختیاراتش از رئیس کلانتری هم بیشتر میشه :|

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
یچیز خیلی آزار دهنده تو اغلب سریال های پلیسی هست اینکه یه دختر بلوند/جذاب 30 ساله کارآگاهه.
یه مرد جذاب هم از ناکجا آباد یهو عضو تیم تحقیقاتی پلیس میشه و اختیاراتش از رئیس کلانتری هم بیشتر میشه :|
بشین Killing نگاه کن کاراگاهش زنه اما نه تنها جذاب و خشکل نیست قیافه خیلی جدی و جالبی داره، جوری که بنظرم اگه یک زمانی بخوان نقش دلقک IT ـو به یک زن بدن بهترین گزینه هست :-":D
و یک همکار مرد هم همون شروع داستان میاد که اونم شبیه معتاداس :D ولی خود سریال خوبه و اگه مثل من طرفدار این سبک هستی ببین احتمالا خوشت بیاد.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
کیفیت خوبشو باید دید .
نمیدونم این بود یا sopranos ! شروع سختی داره فک کنم . چون قسمت اولش رو دیدم خیلی وقت پیش ها ولی دیگه دنبالشو نگرفتم .

من the last kingdom رو شروع کردم .
حقیقتش وقتی vikings رو دیده باشی یکم ضعیف بنظر میاد این یا یجوریه انگار . ولی خب ادامه میدم ببینم چی میشه .

فصل دوم true detective هم دانلود میکنم ببینم چی میشه .

اگه سوپرانوز بود که حتما دوباره بهش وقت بده . من خودم پروسه سختی برای شروع سوپرانوز داشتم. شاید چند باری تو زمان های مختلف سعی کردم ببینم ولی مودش نبود . تا این که مدت ها پیش یک بار دیگه رفتم سراغش ولی این دفعه جذبم کرد .

یک سری سریال ها خط مشی سریال های بعد خودشون رو تعیین کردن . سوپرانوز مثل توئین پیکس یکی از این سریال هاست . قشنگ رد پاشو میشه تو خیلی از سریال های بعد خودش دید

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,513
نام
سپهر
این سال گودمن عوض نمیشه! فریبکاری تو خونشه! یک ذره دلم براش نمیسوزه! به نظرم از فصل سوم تا الان این شخصیت کیم وکسلر داره تو سریال بیشتر از جیمی یکه تازه میکنه! اپیزود خوبی بود.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
من چطوری غافل شده بودم از Castlevania؟! :|
اون زمانی که اومد یه اپیزود دیدم و با اینکه بد نبود، ولی به نظرم یه چیز شُل و ولی اومد و ولش کردم. ولی الآن دوباره رفتم سراغش و پشت سر هم دو تا سیزن اول رو دیدم و... فوق‌العاده بود!!!
شخصیت‌های جالب مثبت و منفی، صداگذاری‌های عالی، موسیقی‌های خفن، طراحی‌های محشر و داستانی که آدم رو راحت دنبال خودش می‌کشه و البته خشونت به شدت بالا. کلاً یه معجون درجه یکیه برای سلیقه‌ی من!
کل این دو سیزن هم یه طرف و اپیزود ۷ سیزن دوم یه طرف، واقعاً غوغا بود این اپیزود! یعنی ۲۰ دقیقه بدون وقفه انواع و اقسام اتفاقات جالب توش می‌افتاد و کیفیت مبارزات و صحنه‌های تأثیرگذار هم عالی بودن. کلاً این اپیزود برای بنده تبدیل شد به یکی از بهترین اپیزودهای سریال‌های عمرم.
بریم ببینیم سیزن سه چی میشه. :D

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,513
نام
سپهر
اگه سوپرانوز بود که حتما دوباره بهش وقت بده . من خودم پروسه سختی برای شروع سوپرانوز داشتم. شاید چند باری تو زمان های مختلف سعی کردم ببینم ولی مودش نبود . تا این که مدت ها پیش یک بار دیگه رفتم سراغش ولی این دفعه جذبم کرد .

یک سری سریال ها خط مشی سریال های بعد خودشون رو تعیین کردن . سوپرانوز مثل توئین پیکس یکی از این سریال هاست . قشنگ رد پاشو میشه تو خیلی از سریال های بعد خودش دید

دقیقا وضع تو رو داشتم. تماشای سوپرانوز به مراتب نسبت به وایر برام سخت تر بود. سوپرانوز رو ظرف یک و سال نیم تماشا کردم اما وایر رو ظرف سه ماه. یکی از دلایلی که سوپرانوز برام چندان در ابتدا مثل لقمه گیر کرده در گلو بود این بود که فصل اول و دومش به اصطلاح «Old-Fashioned» بودند و مدت زمانی طولانی و کیفیت پایین زیرنویس که متاسفانه اصطلاحات فرهنگی زیادی داره باعث شد که مدتی متوقفش کنم. خداشکر از فصل سوم داستان جذاب تر شد و شخصیت رالف سیفاریو خیلی به جذابیت سریال کمک کرد. یه ویلن تمام عیار بود. جذابیت سوپرانوز از فصل سوم به بعد برام جالب شد. با اینکه سوپرانوز «گرند ددی» سریال های درام جنایی با محوریت یک ضدقهرمان خاکستری است ولی همچنان سریالی را پیدا نکردم که خط مشی «وایر» را دنبال کند!

• Like
Reactions: barneysawyer

peyman_eun

کاربر سایت
Mar 18, 2020
108

03565555966349877164.jpg

My Brilliant Friend - Season 1 - Episodes 1–5

در درجه اول زمینه‌چینی‌های نویسنده خیلی خوبه. حالت روایت معماگونه، جذاب و تدریجی اتفاقات از نکات قوت سریال هست. سریال به خوبی بیننده رو با خودش همراه و درگیر میکنه. شاهد شخصیت‌پردازی‌های خوبی هستیم. نمیدونم کارگردان این سریال کیه ولی در هر صورت سریال رو جوری ساخته که حتی یک ثانیه از سریال بی‌هدف نیست و مخاطب رو درگیر میکنه و صد البته این میتونه به خاطر پشتوانه سریال یعنی رمان معروفش باشه که وقایع داستان با جزئیات زیادی روایت میشه. فیلمبرداری سریال خیلی درگیرکننده‌ست، قاب‌بندی استادانه‌ست و همینطور مکان‌های تصویربرداری سریال خیلی دلنشین و لذت‌بخشه. حس و حال خوبی داره این سریال. موسیقی سریال رو خوب میدونیم کار کیه. نقش موسیقی‌های مکس ریشتر در لذت‌بخشی سریال غیرقابل انکار هست. موسیقی‌هایی که شنونده رو در رؤیا فرو میبره. سریال هم حالت درام داره هم حالت جنایی هم حالت معمایی و تلفیق اینها فقط از ذهن یک نویسنده خلاق برمیاد. از فضای دارک، درام و هیجان سریال، فضای رقابتی، دعواها و قتل‌ها، انتقام، نفرت‌ها، عشق و عاشقی‌ها، کله‌شقی‌های لیلا، حسادت‌ها، نمایش فاصله طبقاتی، جر و بحث‌های والدین و گریه‌ها و خنده‌های کاراکترهای دوست داشتنی سریال لذت بردم. در دو قسمت اول شاهد روایت دوران بچگی النا (دختری آروم و دوست داشتنی) و لیلا (این نابغه دوست داشتنی و در عین حال کله‌شق) بودیم. یک جورایی این دو نفر نیمه گمشده یکدیگر بودن و همدیگر رو تکمیل میکنن. این رو هم بگم من تقریبأ هیچوقت سریالی رو دوبله فارسی نمیبینم و معمولأ همیشه با زیرنویس میبینم ولی حقیقت اینکه صداپیشه‌های نسخه دوبله فارسی این سریال از صداپیشه‌های نسخه اورجینال به مراتب بهترن! نسخه دوبله فارسی این سریال بی‌نقص و عالیه.
حقیقت قسمت سوم یکم جا خوردم از کاراکترهای جدید و اصلأ دوری از کاراکتر بچگی النا رو نمیتونستم بپذیرم! ولی پس از دیدن قسمت‌های 4 و 5 اینقدر با کاراکترهای بالغ النا و لیلا به خصوص النا همذات‌پنداری کردم که الآن نمیتونم دوری این کاراکترها رو بپذیرم و خدای نکرده اینا بزرگ بشن و دوباره کاراکترهای جدید!
سریال خیلی قوی و لذت‌بخش هست. واقعأ فکر نمیکردم ایتالیایی‌ها بتونن سریالی بسازن که از نظر کیفیت ساخت یک پله از استانداردهای جهانی سریال‌سازی جلوتر باشه. گاهی اوقات سکانس‌هایی در این سریال میبینیم که واقعأ زیبایی اون سکانس‌ها قابل توصیف نیست، خیلی روشون کار شده، معلومه یک کارگردان فوق حرفه‌ای داشته و خیلی تأثیرگذار هستن.
به خصوص سکانس شروع قسمت سوم که کاراکتر بالغ لیلا رو میبینیم که دست کاراکتر بچگی النا رو میگیره و یکدفعه میبینیم کاراکتر بچگی النا جای خودش رو به کاراکتر بالغ النا میده... یا از اون بهتر سکانس آتش‌بازی که در اواخر قسمت چهارم میبینیم درست شبیه یک صحنه جنگ هست! و تغییری که در رفتار رینو (برادر لیلا) شکل میگیره، این سکانس بی‌نظیر ساخته شده و حس عجیبی به مخاطب میده خصوصأ با اون موسیقی‌های زیبای مکس ریشتر تأثیرگذاری این سکانس‌ها به مراتب بیشتر شده.
در مجموع به نظر من قسمت سوم ضعیف‌تر از بقیه قسمت‌ها بود. دو قسمت ابتدایی خیلی خوب بودن ولی تقریبأ به همون اندازه قسمت‌های چهارم و پنجم رو دوست داشتم. قسمت پنجم مناظر خوبی هم داشت و یکی از نکات جذاب سریال برای من قاب‌بندی‌ها و فیلمبرداریش هست که خیلی خوبه.

6bl_capture.jpg
داستان این سریال برای من خیلی جذاب هست و دیدنش حس خیلی خوبی بهم میده. وقتی این سریال رو میبینید حس میکنید دارید یک رمان زیبا میخونید، رمانی با کاراکترهای جذاب که هیچوقت از خوندنش خسته نمیشید. حالا جلوه‌های بصری عالی و موسیقی جوی بسیار زیبا رو هم به این حس اضافه کنید تا عمق زیبایی این سریال دستتون بیاد.

در دیدن این سریال لحظه‌ای تردید به خود راه ندید.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
دقیقا وضع تو رو داشتم. تماشای سوپرانوز به مراتب نسبت به وایر برام سخت تر بود. سوپرانوز رو ظرف یک و سال نیم تماشا کردم اما وایر رو ظرف سه ماه. یکی از دلایلی که سوپرانوز برام چندان در ابتدا مثل لقمه گیر کرده در گلو بود این بود که فصل اول و دومش به اصطلاح «Old-Fashioned» بودند و مدت زمانی طولانی و کیفیت پایین زیرنویس که متاسفانه اصطلاحات فرهنگی زیادی داره باعث شد که مدتی متوقفش کنم. خداشکر از فصل سوم داستان جذاب تر شد و شخصیت رالف سیفاریو خیلی به جذابیت سریال کمک کرد. یه ویلن تمام عیار بود. جذابیت سوپرانوز از فصل سوم به بعد برام جالب شد. با اینکه سوپرانوز «گرند ددی» سریال های درام جنایی با محوریت یک ضدقهرمان خاکستری است ولی همچنان سریالی را پیدا نکردم که خط مشی «وایر» را دنبال کند!
f

بدون شک زیرنویس بد و کیفیت های موجود یکی از دلایلی هستن که خیلی ها از سریال های قدیمی غافل شدن . خدا رو شکر سوپرانوز رو هم کیفیت 720 جدیدی ازش در سایت ها موجود بود و هم به همین دلیل زیرنویس جدید و روان تری ازش موجود بود طوری بود که با این که دیسک کامل اش رو در آرشیو داشتم از اول کل اش رو دانلود کردم و دارم می بینم . فکر می کنم وایر و شیلد هم همین روال رو طی کرده باشن . به زودی دوباره سراغ وایر می رم .

رالف یکی از کاراکتر های جذاب و البته رو نرو سریال بود . جو پانتلیانو تو این نقش ترکوند . البته از قدیم با ماتریکس و ممنتو با نقش های منفی عجین بود . البته بین کاراکتر های سریال خود تونی و پائولی رو من خیلی بیشتر از همه دوست دارم . روح گاندوفینی شاد . واقعا در نقش تونی سوپرانو فوق العاده ظاهر شده .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر