The Outer Worlds

miydxn768erdx221.png

Title: The Outer Worlds
Developer: Obsidian Entertainment
Publisher: Private Division
Platforms: Xbox One, PlayStation 4, PC
Release Date: 2019
Engine: Unreal Engine 4

بررسی بازی The Outer Worlds

شما بعد زمان طولانیی از خواب مصنوعیی که بعد از گمشدن سفینتون در هنگام سفر به منظومه Halcyon یکی از دورترین منظومه های به زمین که تقریبا انتهای کهکشان قرار داره بیدار میشید و خودتون رو بین خطراتی که که هر لحظه شما رو تهدید میکنه پیدا میکنید . هر چقدر در این سرزمین گشت وگذار میکنید هر مکان جدیدی که پیدا میکنید و هر چقدر به گروه ها و فکشن های مختلفی برخورد میکنید همه و همه به دنبال قدرت پیدا کردن در این جهان نا شناخته هستن و این شما هستین که تصمیم میگیرید که این داستان چگونه ادامه پیدا کنه . در بین تمام بازی و برنامه های کمپانی های مختلف این شما هست که غیر قابل پیش بینی عمل میکنید

لوکیش های بازی

• یک منظومه به نام Halcyon
  • این منظومه شامل دو سیاره اصلی چند ماه و سیارک و چند ایستگاه فضایی قابل گشتن هستش
  • یکی از سیاره ها terraformed هستش اون یکی نه
  • سیاره terraformed به این معنی که زندگی انسانی قابل حیات هستش
  • اون یکی سیاره محل حیات موجودات خطرناک و غیر انسانی
  • سفینه شما مثل خونه شما هستش یک چیزی مثل سفینه Normandy در بازی Mass Effet
  • برا سفر به یک سری از مکان های خاص نیاز به Passkeys هستش
  • بازی شامل چندین و چند محیط کوچیک ولی با جزئیات بالا میشه که همه قابل گشت و گذارن
  • یک سری نقاط در بازی وجود دارن که ممکنه بعدا بنا به دلایی دیگه نشه بهشون دسترسی داشت
شخصیت ها
  • ADA -هوش مصنوعی سفینتون
  • Ellie - شخصیت همراه
  • Felix - شخصیت همراه
  • Berke - Just the fucking tarmac guard
  • Anton Crane - Scientist
  • Cassandra O'Malley - Outlaw
  • Porter - Mad kid
سیستم شخصیت همراه

• یک Inventory بیشتر بین خودتون و همراهانتون وجود نداره
  • نمیتونید باهاشون Romance داشته باشید
  • فقط دوتا همراه میتونید دنبال خودتون ببرید
  • هر همراه سه نوع قابلیت خاص داره
  • هر همراه perk tree مخصوص به خودش رو داره
  • هر موقع که شما لول آپ میشید همراهتون هم لول آپ میشه
  • شما میتونید از بین قابلیت ها مختلف موقع لول اپ شدن همراهاتون انتخاب کنید
  • هر همراه قابلیت ویژه داره
  • اگه همراهتون رو با تصمیمات که میگیرید زیاد عصبانی کنید شما رو ترک میکنه و به سفینه باز میگرده
سیستم Flaw
  • وقتی با یک نوع دشمن خاص به دفعات زیاد مبارزه کنید یک شکاف (Flaw) به شما پیشنهاد میشه
  • شکاف منفی میتونه بر روی شما تاثیر بزاره
  • شما میتونید شکاف رو بپذیرید یا اینکه ردش کنید
  • اگه شکاف مورد نظر رو قبول کنید بازی عوضش به شما یک پرک پوینت میده
  • اگه قبولش نکنید هیچ اتفاقی نمیوفته
  • به صورت موقت فعال میشن
  • روی درجه ی سختی نرمال فقط سه تا میتونید فعال کنید روی درجه های سختی بالاتر 5 تا
  • مثال هایی از Flaw رو میشه به Robophobia (ترس از رباط ها) ترس از ارتفاع ترس از تاریکی و اتش و غیره نام برد
Tactical Time Dilation
  • یک سیستم شبیه به سیستم VATS سری بازی Fallout خواهد بود
  • زمان رو برا شما اهسته میکنه و اجازه میده اطلاعات مربوط به دشمنان مثل میزان سلامتی , فکشن , نوع دشمن و لول آرمور ـشون رو ببینید
  • بر خلاف VATS نشونه گیری کاملا دستی هستش
  • کاملا با استفاده از پرک و قابلیت های جدید قابل ارتقاع هستش
اسلحه ها
  • 4 نوع اسلحه توی بازی وجود داره Bullet weapons, Energy weapons, Melee, Science weapons
  • 3 نوع مهمات برای Bullet weapon ها وجود داره سبک متوسط سنگین
  • Science weapon ها قدرت ویژه دارن مثل اسحله کوچیک کننده
  • هیچ کدوم از دشمن ها ی مسلحی که میکشیم از سیستم RNG پیروی نمیکنن ! همه یک جورایی دستی تنظیم شدن (RNG=تولید کننده تصادفی که برای Loot کردن و میزان قدرت دشمن و غیره در بازی ها استفاده میشم)
  • اسلحه ها ماد پذیرن (میشه روشون چیز ها مختلف سوار کرد)
  • میشه مثلا قابلیت اتشین کردن اسحله و غیره بهشون اضافه کرد
  • دمیج که اسلحه ها وارد میکنن بستگی به دمیج خود اسلحه و وضعیت اسکیل های شما داره
  • دایره (منو) انتخاب اسلحه توی بازی وجود داره که هنگام انتخاب اسلحه زمان اهسته میشه (مثل خیلی از بازیای دیگه)

Last edited by a moderator:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اقا درنگ نکنید بگیرید بازی کنید بازی در یک کلمه عالیه همه جور مبهوت نویسندگی و سیستم دیالوگ بازی شدم واقعا عالیه بازی از این نظر
در مورد این قضیه لال بودن کرکتر هم بگم که همین مورد باعث شده تا خر خره روی دیالوگ های بازی کار کنند اگه دوست دارین یـ چیزی شبیه به F4 ببنید در این مورد نق بزنید اگه نه که بازی رو بزارید رو سرتون چون مثلش رو تو همون CP2077 هم نمیتونید پیدا کنید
دقیقا مشخصه تمرکز ابسیدین روی دیالوگ نویسی های معرکه بوده. اصلا زود مکالمات رو جمع و جور نکن. دیالوگ ها فوق العادن. من که همه اپشن هارو امنحان میکنم تو مکالمات. تو بخش ارتقا هم مهارت های مکالمه ای مثل دروغ رو حتما بهشون بها باید داد.
خیلی تاثیر گذاره.
داستان هم خیلی دامنه انتخاب هاش وسیعه. حالا نمیدونم کجاش رسیدی ولی من الان ۵ ساعت بازی کردم قشنگ حس میکنم همین ۵ ساعت کلا به یه صورت دیگه میتونستم برم جلو. حالا اینکه این انتخاب های تو پایان اصلی هم تاثیر داره یا نه رو نمیدونپ ولی قشنگ رو محیط و مردم اطراف تاثیرات وسیعی دارم میزارم با انتخاب هام که خیلی لذت بخشه.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
صداگذاری هیولاهای مارمولک و حشره مانند بازی به عهده این سگ دوست داشتنی بوده :x ظاهرا یه جورایی کارمند رسمی استودیو هم هست و آبزیدین خونه خودشه. :D
آقا نقد این بازی کار خودته فقط منتظریم نقد بازیسنتر

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,073
اقا من به شدت موافق لال بودن شخصیت اصلی تو چنین بازی هایی هستم.بنظرم به باورپذیر شدن دنیا کمک میکنه و‌خودتو راحت تر میتونی جای شخصیت بزاری.خب حالا یکی میاد میگه ویچر مگه نقش افرینی نبود چرا اون داشت این نداره یا مثلا فال اوت چهار.ویچر از یه طرف انقد انتخاب نداشت چون انتخابا اکثرا تاحدودی مطابق شخصیت از قبل تعریف شده گرالت بود این در کل چیز بدی نیست چون این کمتر بودن انتخاب باعث میشه داستان انسجام بیشتری داشته باشه و شاهکار ویچر رو شاهد باشیم.فال اوت چهار هم من به شخصه راضی نبودم از صدا گزاری چون خیلی جاها حرفش مخالف چیزی بود که فکر میکردم و خلاصه صداگزار اون جوری که تو ذهنم بود ادا نمیکرد خیلی جملاتو. حالا سایبرپانک نظرمو شاید عوض کرد ولی شک دارم.درکل بازی ای که روندش اینه که شخصیتش رو اولش از پایه خودت میسازی صدا نداشته باشه باورپذیر تره بنظرم.این اپشن رو بزارن که لالش کنی یا نه هم خوبه البته.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
دیروز شروع کردم به بازی کردن ، وقت نشد و خوده استوره مایکروسافتم خیلی بده ... دانلود شده بود ولی ران نمیشد اخرش کشت تا ران بشه.

گرافیک اصلا چنگی به دل نمیزنه ... مخصوصا الان که دارم بوردرلندز 3 میزنم xD

داستان رو باید برم جلوتر ولی از همون اول خوب شروع میشه و دیالوگ ها خیلی خوب.هر کدوم انتخاب های مختلفی و حالت های مختلفی رو پیش میارن.

یکم با درایور های AMD مشکل داره (یا اون با این ؟!) باسه همین یه سری جاها به مشکل میخورم ولی قابل چشم پوشیه.

اینکه شخصیت اول حرف نمیزنه خیلی بده ، این حالت خیلی وقته از بین رفته و منسوخ شده ، ترجیح میدادم حرف بزنه.

• Angry
Reactions: mohsenebrahimi

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
خب منم یه مقدار جلو رفتم، مشکل اصلی بازی برای من که اول تو ذوق میزنه، گرافیک و کلا استایل گرافیکی هنری بازیه، بعلاوه اینکه گرافیک فنیش هم مشکل داره و با افت فریم مواجه میشه. مثلا زمانی که فال آوت بازی می کنی قشنگ احساس می کنی توی wasteland داری قدم می زنی و تو خوده بازی هستی، وقتی برای اولین تو Megaton خونه بهت میدان، واقعا انگار یک سرپناه پیدا کردی، با اینکه اصلا فال آوت ۳ بیشتر از ۱۰ سال پیش اومده ولی گرافیک و aesthetics ش این حس رو به آدم میدم. ولی اینجا اصلا همچین حس مشابهی وجود نداره،انگار صرفا داری بازی رو از دید سوم شخص مشاهده می کنی، فقط تا تونستن آسمون و محیط اطراف رو شلوغ کردن تا یه حس Exotic بدن.
ولی از نکات مثبتش اینکه دیالوگ ها فوق العادست و کلا داستان بازی جالب به نظر میرسه، کامبت بازی خوبه با اینکه من سیستم VATS فال آوت رو بیشتر ترجیح میدم

• Like
Reactions: AchyTunic

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
خب منم یه مقدار جلو رفتم، مشکل اصلی بازی برای من که اول تو ذوق میزنه، گرافیک و کلا استایل گرافیکی هنری بازیه، بعلاوه اینکه گرافیک فنیش هم مشکل داره و با افت فریم مواجه میشه. مثلا زمانی که فال آوت بازی می کنی قشنگ احساس می کنی توی wasteland داری قدم می زنی و تو خوده بازی هستی، وقتی برای اولین تو Megaton خونه بهت میدان، واقعا انگار یک سرپناه پیدا کردی، با اینکه اصلا فال آوت ۳ بیشتر از ۱۰ سال پیش اومده ولی گرافیک و aesthetics ش این حس رو به آدم میدم. ولی اینجا اصلا همچین حس مشابهی وجود نداره،انگار صرفا داری بازی رو از دید سوم شخص مشاهده می کنی، فقط تا تونستن آسمون و محیط اطراف رو شلوغ کردن تا یه حس Exotic بدن.
ولی از نکات مثبتش اینکه دیالوگ ها فوق العادست و کلا داستان بازی جالب به نظر میرسه، کامبت بازی خوبه با اینکه من سیستم VATS فال آوت رو بیشتر ترجیح میدم
قشنگ معلومه با بازی حال نکردی زورکی داری میگی چون نقداش خیلی از دیالوگ تعریف کردن گفتی خوب دو تا نکته مثبتی بگم بعضی اوقات متای یک بازی دست و بال می‌بنده برای انتقاد ..

• Like
Reactions: Arsalan_xe

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
قشنگ معلومه با بازی حال نکردی زورکی داری میگی چون نقداش خیلی از دیالوگ تعریف کردن گفتی خوب دو تا نکته مثبتی بگم بعضی اوقات متای یک بازی دست و بال می‌بنده برای انتقاد ..
منم نقد داشتم به بازي
منتهي چون ار پي جي باز نيستم مطرح نكردم :D
منتهي فالوت ٤ بنظره من بازيه كاملتري بود نسبت به اين (البته بودجه رو بخوايم فاكتور بگيريم)

Code:888

کاربر سایت
Jul 3, 2013
604
چون متای خوبی گرفته بازی کسی نباید انتقاد کنه یا نظرشو بگه؟

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466
من بالاخره بازی رو تموم کردم . بسیار بهتر از F4 و به نظرم بی انصافیه بعضی منتقدا اینو بهتر از F3 میدون در کل بازی برای من دو ایراد بزرگ داشت.
1. نبود مینی گیم . اسکیل ها فقط نقش عدد رو داشتن بیشتر
2. داستان بازی یه مقدار بی سرو ته بود یعنی من وقتی دیدم بازی تموم شد تعجب کردم حس میکردم اخرش مثلا یه اتفاق بزرک یا درگیری بزرگ رخ میده شایدم نظر من اشتباه باشه
ولی در کلی بازی خوبی اما من new vegas رو بیشتر دوست داشتم

• Like
Reactions: Arsalan_xe

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
چون متای خوبی گرفته بازی کسی نباید انتقاد کنه یا نظرشو بگه؟
من برعکس گفتم دقت کنی گفتم چون متا بازی بالا شده طبعا زیاد جو انتقاد نمیپذیره معمولا تو بازی ها اینطوریه این بنده خدا هم مشخصه زیاد حال نکرده

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
بيا ملتو بايد بزور بگي بيان نظر بدن :D
دقيقا با @just_p30 موافقم
بهرحال بايد قبول كنيم الان ٢٠١٩ و تجربه هايي مثله ويچر ٣ و فالوت ٤ و متال ٥ رو اونم تو ٢٠١٥ داشتيم
و خوب اينكه المان داستان سرايي قوي باشه خوب هست ولي كافي نيست مخصوصا سايلنت بودن شخصيت اصلي و گان پلي و يه جاهايي مومنتها دچار مشكلهاي بدي بودن.

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
شما که انقدر خوب تحلیل می کنی که “قشنگ معلومه”می تونی بگی چرا اونوقت باید همچین کاری بکنم؟لول. اوکیه هرجور دوست داری ولی دیالوگ های بازی فوق العادست و از اونور گرافیک چندان جالب نیست و هرکسی چارتا بازی کرده باشه بعده یه ربع بازی می تونه تشخیص میده، حالا زمین آسمون بیاد و متای بازی هرچی شده باشه این قضیه عوض نمیشه.

• Sad
Reactions: mohsenebrahimi

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر