The Outer Worlds

miydxn768erdx221.png

Title: The Outer Worlds
Developer: Obsidian Entertainment
Publisher: Private Division
Platforms: Xbox One, PlayStation 4, PC
Release Date: 2019
Engine: Unreal Engine 4

بررسی بازی The Outer Worlds

شما بعد زمان طولانیی از خواب مصنوعیی که بعد از گمشدن سفینتون در هنگام سفر به منظومه Halcyon یکی از دورترین منظومه های به زمین که تقریبا انتهای کهکشان قرار داره بیدار میشید و خودتون رو بین خطراتی که که هر لحظه شما رو تهدید میکنه پیدا میکنید . هر چقدر در این سرزمین گشت وگذار میکنید هر مکان جدیدی که پیدا میکنید و هر چقدر به گروه ها و فکشن های مختلفی برخورد میکنید همه و همه به دنبال قدرت پیدا کردن در این جهان نا شناخته هستن و این شما هستین که تصمیم میگیرید که این داستان چگونه ادامه پیدا کنه . در بین تمام بازی و برنامه های کمپانی های مختلف این شما هست که غیر قابل پیش بینی عمل میکنید

لوکیش های بازی

• یک منظومه به نام Halcyon
  • این منظومه شامل دو سیاره اصلی چند ماه و سیارک و چند ایستگاه فضایی قابل گشتن هستش
  • یکی از سیاره ها terraformed هستش اون یکی نه
  • سیاره terraformed به این معنی که زندگی انسانی قابل حیات هستش
  • اون یکی سیاره محل حیات موجودات خطرناک و غیر انسانی
  • سفینه شما مثل خونه شما هستش یک چیزی مثل سفینه Normandy در بازی Mass Effet
  • برا سفر به یک سری از مکان های خاص نیاز به Passkeys هستش
  • بازی شامل چندین و چند محیط کوچیک ولی با جزئیات بالا میشه که همه قابل گشت و گذارن
  • یک سری نقاط در بازی وجود دارن که ممکنه بعدا بنا به دلایی دیگه نشه بهشون دسترسی داشت
شخصیت ها
  • ADA -هوش مصنوعی سفینتون
  • Ellie - شخصیت همراه
  • Felix - شخصیت همراه
  • Berke - Just the fucking tarmac guard
  • Anton Crane - Scientist
  • Cassandra O'Malley - Outlaw
  • Porter - Mad kid
سیستم شخصیت همراه

• یک Inventory بیشتر بین خودتون و همراهانتون وجود نداره
  • نمیتونید باهاشون Romance داشته باشید
  • فقط دوتا همراه میتونید دنبال خودتون ببرید
  • هر همراه سه نوع قابلیت خاص داره
  • هر همراه perk tree مخصوص به خودش رو داره
  • هر موقع که شما لول آپ میشید همراهتون هم لول آپ میشه
  • شما میتونید از بین قابلیت ها مختلف موقع لول اپ شدن همراهاتون انتخاب کنید
  • هر همراه قابلیت ویژه داره
  • اگه همراهتون رو با تصمیمات که میگیرید زیاد عصبانی کنید شما رو ترک میکنه و به سفینه باز میگرده
سیستم Flaw
  • وقتی با یک نوع دشمن خاص به دفعات زیاد مبارزه کنید یک شکاف (Flaw) به شما پیشنهاد میشه
  • شکاف منفی میتونه بر روی شما تاثیر بزاره
  • شما میتونید شکاف رو بپذیرید یا اینکه ردش کنید
  • اگه شکاف مورد نظر رو قبول کنید بازی عوضش به شما یک پرک پوینت میده
  • اگه قبولش نکنید هیچ اتفاقی نمیوفته
  • به صورت موقت فعال میشن
  • روی درجه ی سختی نرمال فقط سه تا میتونید فعال کنید روی درجه های سختی بالاتر 5 تا
  • مثال هایی از Flaw رو میشه به Robophobia (ترس از رباط ها) ترس از ارتفاع ترس از تاریکی و اتش و غیره نام برد
Tactical Time Dilation
  • یک سیستم شبیه به سیستم VATS سری بازی Fallout خواهد بود
  • زمان رو برا شما اهسته میکنه و اجازه میده اطلاعات مربوط به دشمنان مثل میزان سلامتی , فکشن , نوع دشمن و لول آرمور ـشون رو ببینید
  • بر خلاف VATS نشونه گیری کاملا دستی هستش
  • کاملا با استفاده از پرک و قابلیت های جدید قابل ارتقاع هستش
اسلحه ها
  • 4 نوع اسلحه توی بازی وجود داره Bullet weapons, Energy weapons, Melee, Science weapons
  • 3 نوع مهمات برای Bullet weapon ها وجود داره سبک متوسط سنگین
  • Science weapon ها قدرت ویژه دارن مثل اسحله کوچیک کننده
  • هیچ کدوم از دشمن ها ی مسلحی که میکشیم از سیستم RNG پیروی نمیکنن ! همه یک جورایی دستی تنظیم شدن (RNG=تولید کننده تصادفی که برای Loot کردن و میزان قدرت دشمن و غیره در بازی ها استفاده میشم)
  • اسلحه ها ماد پذیرن (میشه روشون چیز ها مختلف سوار کرد)
  • میشه مثلا قابلیت اتشین کردن اسحله و غیره بهشون اضافه کرد
  • دمیج که اسلحه ها وارد میکنن بستگی به دمیج خود اسلحه و وضعیت اسکیل های شما داره
  • دایره (منو) انتخاب اسلحه توی بازی وجود داره که هنگام انتخاب اسلحه زمان اهسته میشه (مثل خیلی از بازیای دیگه)

Last edited by a moderator:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
خب ۲ ساعتی بازی کردم که نظرمو میگم. اسپویل نداره ولی تو تگ اسپویلر میزارم که اگه کسی نمیخواد هیچ اطلاعی داشته باشه قبل از تجربه، راحت باشه.
تا الان سیستم دیالوگ هاش پر و پیمون بوده
ویچر یا مس افکت دیالوگ های کوتاه تری برا انتخاب داشتن
این جملات بلندی داره معمولا.
کلا سیستم دیالوگ عالیه. قابلیت های مختلف انتخاب های مختلف ظاهر میکنن و دست گیمر خیلی بازه.
میتونی دروغ بگی، تهدید کنی، ترغیب کنی یا ... تا به چیزی که میخوای برسی. بعصی اپشن ها هم مسلما نیاز به اپگرید برخی مهارت ها دارن. فالوت باز ها اشنا هستن با این سیستم ولی خب دیالوگ هاش به نظرم از فالوت هم بهتره و اصلا خشک نیست.

اینکه شخصیت حرف نمیزنه خیلی بده. یه کم‌دمده شده وجود شخصیت های لال.
حتی فالوت هم این مشکلو نداره دیگه.

گرافیک فنی بازی اصلا حرفی برای گفتن نداره. کاملا نسل هفتیه. البته من مهم نیست برام. طراحی هنری محیط خوبه ولی اگه برا کسی خیلی مهمه، شاید بخوره تو ذوقش.

طراحی شخصیت مختصر و مفید و به اندازه بود.
گیج نمیشی. حوصله ادم هم سر نمیره و گیج نمیشه اصلا.
سیستم مهارت هاش خیلی شبیه فالوته که به نظر من بهترین سیستم مهارتی بازی های نقش افرینی رو داره.
من حال کردم.

دیالوگ ها و حتی نوشته های بخش شخصیت سازی و ... یه نمه طنزالود هم هستن که جالبه

کلا بازی به نظرم پیوند فالوت و مس افکت با چاشنی طنزه. از منظر المان های گیم پلی و اتمسفر بازی.
من فک میکنم خوشم بیاد. خصوصا که چند وقتیه یه rpg درست حسابی نداشتیم. حالا شب بیشتر بازی میکنم.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
بازی به وضوح طرفدارای Fallout رو نشونه رفته و داره داد میزنه که رقیب BGS میخوام بشم :D این یـ مورد مورد دیگه اینکه یادمون نره همین BGS بازی F4 رو با 100 نفر ساخت که خیلی از مکانیزم هاش Procedural Generation بودن این قرار همونو به صورت دست ساز شدش رو نشون بده اگه بتزدا میومد این سیستم رو اضافه میکرد و یـ محیط بزرگ میساخت و تا حدودی ضعف کمبود نفراتش رو جبران میکرد اینا عوضش اومدن محیط رو کوچیکتر کردن ولی همه چیز دست ساز ! دیگه خودشون که میگن بازی در حد اساتاندارد های AAA ساخته شده ینی هرچی بودجه و اینا داشتن سر بازی گذاشتن تفاوت با یکی مثل بتزدا اینه که اونا کلی خرج میکنن تا اون حس AAA بودن رو بکنن تو حلق مخاطب اینا چیزی به نام ناشر ندارن که این حس رو به شما بده واسه همین میگی یـ چیز جم و جور ولی خوب به هر حال نمیشه این نشونه رفتنشون واسه بازیای BGS رو انکار کرد حتی تو همین قدم اولشون !
باید قبول کنیم فالوت تو سیستم شخصیت سازی و ارتقای کاراکتر، رقیب نداره. اینم به وضوح الهام گرفته ازش. به نظر من لذت بخشه.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
باید قبول کنیم فالوت تو سیستم شخصیت سازی و ارتقای کاراکتر، رقیب نداره. اینم به وضوح الهام گرفته ازش. به نظر من لذت بخشه.
کدوم فال اوت اصلا مگه فالوتی هم مونده :D اگه منظورت نسخه ی چهار که قشنگ یک سر وگردن بازی تو همه مواردی که گفتی بالاتر هستش ابسیدین خیر سرش در وحله اول یـ استدیو RPG ساز هست مثل بتزدا نیست که بیاد یـ سیستم ساخت و ساز بی مصرف درست کنه تا به هر نحوی که شده تایم گیم پلی رو با یـ مشت فچ کوئست بی هدف پر کنه !! دیگه تو کار ابسیدین هیچ شکی نیست از هرکی بپرسی بهترین فال اوت کدومه بهت میگه نیو وگاس بازیی که تو 18 ماه با اولتیماتوم بتزدا ساخته شد ! سیستم شخصیت سازی بازی که به شدت رو Statها تمرکز داره و دو تا قسمت داره که میشه هزار و یک مدل کرکتر شخصی سازی کردی ظاهری هم که به شدت پر تنوع هستش سیستم Flaws هم که عالیه و بهت پنالتی میده پرک هم که دیگه حرفی نزم تازه سیستم پارتی هم داره که Fallout 4 یـ مدل به شدت ابتدایی رو بتزدا اومده بود گذاشته بود اونجا در کل تو تمام المان های RPG بازی یک سر و گردن بالاتر هستش با این روندی هم که BGS در پیش گرفته تو این مورد باید شاهد پسرفت کردن هرچه بیشترش باشیم ...

• Like
Reactions: Z-fan and saeedonly

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
کدوم فال اوت اصلا مگه فالوتی هم مونده :D اگه منظورت نسخه ی چهار که قشنگ یک سر وگردن بازی تو همه مواردی که گفتی بالاتر هستش ابسیدین خیر سرش در وحله اول یـ استدیو RPG ساز هست مثل بتزدا نیست که بیاد یـ سیستم ساخت و ساز بی مصرف درست کنه تا به هر نحوی که شده تایم گیم پلی رو با یـ مشت فچ کوئست بی هدف پر کنه !! دیگه تو کار ابسیدین هیچ شکی نیست از هرکی بپرسی بهترین فال اوت کدومه بهت میگه نیو وگاس بازیی که تو 18 ماه با اولتیماتوم بتزدا ساخته شد ! سیستم شخصیت سازی بازی که به شدت رو Statها تمرکز داره و دو تا قسمت داره که میشه هزار و یک مدل کرکتر شخصی سازی کردی ظاهری هم که به شدت پر تنوع هستش سیستم Flaws هم که عالیه و بهت پنالتی میده پرک هم که دیگه حرفی نزم تازه سیستم پارتی هم داره که Fallout 4 یـ مدل به شدت ابتدایی رو بتزدا اومده بود گذاشته بود اونجا در کل تو تمام المان های RPG بازی یک سر و گردن بالاتر هستش با این روندی هم که BGS در پیش گرفته تو این مورد باید شاهد پسرفت کردن هرچه بیشترش باشیم ...
البته من از فالوت ۴ هم لذت بردم اما خب اینجا بحثم مقایسه این ۲ تا نبود. به هرحال این سیستم ارتقا رو فالوت باب کرد. حالا نه فالوت ۴. فالوت های قدیمی تر. فالوت ۳ مثلا.
اوتر ورد فقط ممکنه اونایی که نمیتونن با گرافیک اواسط نسل هفتیش کنار بیان رو فراری بده وگرنه کاااملا یه نقش افرینی اصیله.
سیستم دیالوگ هاش فوق العاده است. مدام گزینه های مختلف طولانی باز میشه. جملات بلند هستن و مثل ویچر یا مس افکت عمده گزینه های دیالوگ ۳ کلمه ای نیستن. بار طنزشون هم بالاست و اثر مهارت های شخصیتی هم توش زیاد تاثیر داره که خودش عاملی برای اکسپلور کردن محیط جهت ارتقای سریع تر شخصیته.
سیستم ارتقای شخصیت هم مثل مدل فالوت پرجزییات هستش. در کل من بهترین بازی عمرم قطعا ویچر ۳ بوده تا الان ولی خب تو بحث شخصیت سازی دست ادم باز نبوده اندازه مدل بازی های بتسدا. گرچه اینم بی دلیل نبوده و برای اون داستام سرایی بی نقص و پیچیده مجبور بودن تاحدودی شخصیت رو خودشون شکل بدن.
مراحل فرعی هم به شدت تو در تو هستن. مدام کوئست داخل کوئست پیدا میکنید که خب مسلما مقادیر زیادیشون هم فچ کوئست میشن ولی باز هم به جهت اشتیاق زیاد برای ارتقای شخصیت و پرک ها، ادم با لذت سراغشون میره.

• Like
Reactions: K I 1 1 E R

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
تو تاپیک امتیازات همه کلی هیجان زده بودن. پرا اینجا هیچ خبری نیست پس؟:D:D:D
نزارید گرافیک فنی ضعیف رو وان و 4 معمولی گولتون بزنه. بازی بسیار عالیه.
اگرم پی سی یا کنسول های میان نسلی دارید که گرافیک کاملا سطحش بالاست.
کلا بزرگترین ضعف بازی اینه که بین گرافیک فنی کنسول های معمولی و میان نسلی، اندازه 1.5 نسل فاصله است. اما خب محیط بسیار زیبا، طراحی هنری عالی و گیم پلی لذت بخش و اصیل، خصوصا سیستم دیالوگ های محشر کاملا جبران میکنه.
اسپویل خاصی نیست ولی اگه حساسید نخونید.
داستان بازی خیلی خوبه. بعد از مذت زمان کوتاهی اولین انتخاب مهم به عهده تون گذاشته میشه که من یادم نمیاد یه ip جدید با شخصیت های جدید ، اینقدر سریع گیمر رو برا انتخاب کردن تو دوراهی سخت بزاره.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
قشنگ نیم ساعت صرف ساخت کاراکترم بودم ولی بعدش متوجه شدم اصلا نمیتونم ببینمش و حتی بدتر لال هم هست.چرا باید وقتتمون رو برای ساخت کاراکتر هدر بدیم که آخرش فقط توی بخش Inventory قابل دیدن باشه؟ یکی از مشکلاتی که با Cyberpunk دارم هم همینه.

• Like
Reactions: DAT 47

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
الان من خبرشو دیدم دوباره یادم افتاد، به صاحاب تاپیک هم حق میدم اولش ننوشته باشه :D
==
پورت نینتندو سوییچ بازی تو 2020 عرضه میشه و کار پورتش هم دست هموناییه که Dark Souls: Remastered رو واسه سوییچ پورت کردن (اسم استدیوشون رو یادم رفت، خدا کنه مشکل Audio های DS:R رو نداشته باشه پورتشون)

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
بازی بدون شک تا الان یکی از بهترین تجربه‌های این نسل بوده برام، گرافیک بازی بر روی PS4 معمولی خیلی هم خوب و عالیه، حالا نمیگم Cyberpunk یا چمیدونم ویچر ۳ هست ولی خیلی خیلی خوب و رنگارنگ و روون و جذابه. طراحی چهره کاراکترا فوق العاده خوبه و از لحاظ گیم پلی هم یه RPG کلاسیک به معنای واقعی کلمه هست.
طرفدارهای RPG هیچجوره بازی رو از دست ندن.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
تو تاپیک امتیازات همه کلی هیجان زده بودن. پرا اینجا هیچ خبری نیست پس؟:D:D:D
نزارید گرافیک فنی ضعیف رو وان و 4 معمولی گولتون بزنه. بازی بسیار عالیه.
اگرم پی سی یا کنسول های میان نسلی دارید که گرافیک کاملا سطحش بالاست.
کلا بزرگترین ضعف بازی اینه که بین گرافیک فنی کنسول های معمولی و میان نسلی، اندازه 1.5 نسل فاصله است. اما خب محیط بسیار زیبا، طراحی هنری عالی و گیم پلی لذت بخش و اصیل، خصوصا سیستم دیالوگ های محشر کاملا جبران میکنه.
اسپویل خاصی نیست ولی اگه حساسید نخونید.
داستان بازی خیلی خوبه. بعد از مذت زمان کوتاهی اولین انتخاب مهم به عهده تون گذاشته میشه که من یادم نمیاد یه ip جدید با شخصیت های جدید ، اینقدر سریع گیمر رو برا انتخاب کردن تو دوراهی سخت بزاره.
من زیاد هایپ می کردم که فعلا درگیر Assassin's Creed Odyssey هستم، اون که تموم شد دیگه با خیال راحت قفلی میزنم رو این :D گرافیک هم وقتی بقیه بخش های بازی خفن باشن جدا اهمیتی نداره به نظرم، دیگه گرافیک تکنیکی از Nier داغون تر که نداریم lol :D به راحتی یکی از بهترین های این نسل بود.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
اقا درنگ نکنید بگیرید بازی کنید بازی در یک کلمه عالیه همه جور مبهوت نویسندگی و سیستم دیالوگ بازی شدم واقعا عالیه بازی از این نظر
در مورد این قضیه لال بودن کرکتر هم بگم که همین مورد باعث شده تا خر خره روی دیالوگ های بازی کار کنند اگه دوست دارین یـ چیزی شبیه به F4 ببنید در این مورد نق بزنید اگه نه که بازی رو بزارید رو سرتون چون مثلش رو تو همون CP2077 هم نمیتونید پیدا کنید

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
من زیاد هایپ می کردم که فعلا درگیر Assassin's Creed Odyssey هستم، اون که تموم شد دیگه با خیال راحت قفلی میزنم رو این :D گرافیک هم وقتی بقیه بخش های بازی خفن باشن جدا اهمیتی نداره به نظرم، دیگه گرافیک تکنیکی از Nier داغون تر که نداریم lol :D به راحتی یکی از بهترین های این نسل بود.
احسنت. هرچند به نظرم ارزش این بازی چند برابر اودیسه است. خلاصه زودتر برو سراغش که تو این قحطی نقش افرینی واقعا میچسبه.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

• Like
Reactions: '!|SNAKE|!'

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر