PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

just soccer

کاربر سایت
Sep 18, 2015
114
نام
محمد حسین
نمی‌دونم متوجه این موضوع شدید یا نه
توی مبارزه الی ابی در اثر گاز ابی فقط انگشت حلقه الی قطع میشه و احتمالا در اثر شدت جراحت بعداً خود الی مجبور شده انگشت کوچیکه خودش رو خودش قطع کنه:Crying1::Crying1:

IMG_20200910_161510.jpg

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
این شاهکار واقعا بهترین بازی نسل بود الان برای دور 4 تمومش کردم و هم چنان به نظرم اونقدر جذابه که دور 5 رو استارت بزنم :D
فقط حیف صد حیف گند زده شد به متاش وقتی میبینم متای همچین بازی 93 دیگه کلا میگم ... تو متا

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
نمی‌دونم متوجه این موضوع شدید یا نه
توی مبارزه الی ابی در اثر گاز ابی فقط انگشت حلقه الی قطع میشه و احتمالا در اثر شدت جراحت بعداً خود الی مجبور شده انگشت کوچیکه خودش رو خودش قطع کنه:Crying1::Crying1:

View attachment 164738
اره دقیقا

Timey Wimey

عضو تحریریه
Aug 15, 2014
260
نام
محمد زمانی
میدونم طرف نیتش خیر بوده، ولی عملا خودزنی کرده با این حرف و حتی ارزش این بازی و به صورت کلی ارزش بازی‌هایی ویدیویی رو زیرسوال برده. بعدش هم واقعا اسکار اینقدر ارزش داره؟

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
لست دو پا را فراتر از یک گیم جهت سرگرمی گذاشت و تعریف تازه ای از داستان گویی بی پرده را نمایش داد . دنیایی سیاه اما باور پذیر . اون نفرت از بازی را کسانی دارند که نتونستند این جهان خلق شده در بازی رو هضم کنند .
اگر جوایز اسکار بخش گیم هم داشت باید امسال جایزه ای به لست می دادند .
tlou 2 یه ایپی خیلی بزرگ و موفق که مستحق گرفتن جایزه بازی سال هست . و به احتمال خیلی زیاد این جایزه رو هم میگیره . متا و فروششم که مشکلی نداشته و عالی بوده . مگر این که سایپربانک بتونه خیلی قوی تر ظاهر بشه و جایزه به اون برسه . این که میگید باید حتما به این بازی بدن و هر کی نده درک نکرده تقریبا در حد همین حرفه که حق تو ماشینی که من توش نشستم :D دوست من اینجا هستن کسایی که نسخه 1 بیشتر از این بازی دوست دارن جفت نسخه هارم درک کردن ! ممکنه سایپر بانک هم بیاد و خیلی ها که اینو درک کردن اونو بیشتر دوست داشته باشن . این نگاه های صفر و صدی رو بیخیال بشید خدا وکیلی :D ولی من به شما قول میدم بوکمارک کنید بیگ وینر اخرین ما 2 میشه :D

@Amin.AP
جزییات شلوار الی رو ببین :|:-t

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
میدونم طرف نیتش خیر بوده، ولی عملا خودزنی کرده با این حرف و حتی ارزش این بازی و به صورت کلی ارزش بازی‌هایی ویدیویی رو زیرسوال برده. بعدش هم واقعا اسکار اینقدر ارزش داره؟
جالب اینجاست فقط ایشون نبوده که این نظرو داشته ، من این جملرو از خیلی از منتقدا خوندم که مثلا یکیشون گفته بود اگه پارت دو به اسکار راه بدن اکثر جوایزو درو میکنه :D
کلا نقد منتقدای سینما راجب پارت دو بخونی جالبه مثل منتقد سایت The Hollywood Reporter که گفته بود:

Beautifully and even gruesomely crafted, The Last of Us Part II represents the pinnacle of what video games can be. It’s an unflinching, impeccable example of how the medium can be used to propel the art form forward by employing the same visceral storytelling techniques and disturbing imagery you’d see from Oscar-nominated films. Critics have been asking when video games would “grow up” for years. The real question is this: when will films catch up with video games like The Last of Us Part II?
کلا منظورشون این بوده که این بازی ارزش و کیفیتش از سینمای فعلی بالاتره، برای همین میگن بیاد اسکار راحت درو میکنه همه جوایزو :D یه جورایی حساب کنیم الان با بازی هایی مثل Tlou و GOW و RDR و ..... صنعت گیم از سینما هم جلو زده. :-"

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
tlou 2 یه ایپی خیلی بزرگ و موفق که مستحق گرفتن جایزه بازی سال هست . و به احتمال خیلی زیاد این جایزه رو هم میگیره . متا و فروششم که مشکلی نداشته و عالی بوده . مگر این که سایپربانک بتونه خیلی قوی تر ظاهر بشه و جایزه به اون برسه . این که میگید باید حتما به این بازی بدن و هر کی نده درک نکرده تقریبا در حد همین حرفه که حق تو ماشینی که من توش نشستم :D دوست من اینجا هستن کسایی که نسخه 1 بیشتر از این بازی دوست دارن جفت نسخه هارم درک کردن ! ممکنه سایپر بانک هم بیاد و خیلی ها که اینو درک کردن اونو بیشتر دوست داشته باشن . این نگاه های صفر و صدی رو بیخیال بشید خدا وکیلی :D ولی من به شما قول میدم بوکمارک کنید بیگ وینر اخرین ما 2 میشه :D

@Amin.AP
جزییات شلوار الی رو ببین :|:-t
جزییات شلوارو ولش کن، من خراب اون قرارگیری ۱۰۰٪ دقیق کفش الی روی سکو ام! حتی یک اپسیلون تو رفتگی‌ و clipping نداره سکو با کفش! حتی دمو پری رندر ام اینقدر دقیق نیست چه برسه این عکس که از گیم‌پلی گرفته شده! :|

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
لست دو پا را فراتر از یک گیم جهت سرگرمی گذاشت و تعریف تازه ای از داستان گویی بی پرده را نمایش داد . دنیایی سیاه اما باور پذیر . اون نفرت از بازی را کسانی دارند که نتونستند این جهان خلق شده در بازی رو هضم کنند .
اگر جوایز اسکار بخش گیم هم داشت باید امسال جایزه ای به لست می دادند .

بابا ولمون کن :))))))))
داستان گویی بی پرده؟!
دنیایی سیاه اما باورپذیر؟!
یکاری میکنید آدم فکر میکنه از جستجوی زمان از دست رفته نوشتن اینا!
یه داستان گل درشت و تکراری بود با یه Build up خیلی بد! چیش شاهکار بود این از نظر دراماتیک؟ :))

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
جزییات شلوارو ولش کن، من خراب اون قرارگیری ۱۰۰٪ دقیق کفش الی روی سکو ام! حتی یک اپسیلون تو رفتگی‌ و clipping نداره سکو با کفش! حتی دمو پری رندر ام اینقدر دقیق نیست چه برسه این عکس که از گیم‌پلی گرفته شده! :|
من مینویسم و امضا میکنم که نسل بعد هم تا ۲ سال اول چنین گرافیکی با این جزئیات نخواهیم دید.من همش تو بازی به یاد اون تریلر e3 2018 با الی میخوابیدم رو زمین aim میگرفتم دلم نمیومد برم‌جلو دیگه اصلا :D اینقدر طبیعی و ریل بود لعنتی !

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
داستان گویی بی پرده؟!
یه داستان گل درشت و تکراری بود با یه Build up خیلی بد! چیش شاهکار بود این از نظر دراماتیک؟ :))
حالا شما حرص نخور، این بابا هم مثل ما چیزی حالیش نیست فقط شما درک میکنید داستان تکراری و اشغاله

164762

I can safely say this is the best narrative game I have played

164761

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
داستان گویی بی پرده؟!
فن بوی ایکس بوکس تو تاپیک انحصاری پلی‌استیشن ندیده بودیم تریگر بشه دیگه :))!
یجوری ام موضع گرفته انگار در مورد داستان گرز آو وار حرف میزنه. جمع کنید باو

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
دقیقا وقتی همچین چیزایی رو می‌بینم دچار شرم نیابتی (!) می‌شم! :D بگذریم از اینکه همین چند روز پیش یه شاهکاری به اسم i'm thinking of ending things اومد و اون جمله‌ی "there are no movies in 2020" به شدت اسیدی بود، اینکه اینقدر مراسم اسکار رو برای بازی‌ها به یه قبله تبدیل کنن هم توهین به بازیه از نظر من. چیه مگه بابا این اسکار؟ :)):D جدا کاش ملت متوجه می‌شدن مراسمی مثل مراسم اسکار چقدر پوچ و بی در و پیکره و نمی‌‌تونه تعیین کننده‌ی ارزش آثار هنری باشه.

Timey Wimey

عضو تحریریه
Aug 15, 2014
260
نام
محمد زمانی
جالب اینجاست فقط ایشون نبوده که این نظرو داشته ، من این جملرو از خیلی از منتقدا خوندم که مثلا یکیشون گفته بود اگه پارت دو به اسکار راه بدن اکثر جوایزو درو میکنه :D
کلا نقد منتقدای سینما راجب پارت دو بخونی جالبه مثل منتقد سایت The Hollywood Reporter که گفته بود:

کلا منظورشون این بوده که این بازی ارزش و کیفیتش از سینمای فعلی بالاتره، برای همین میگن بیاد اسکار راحت درو میکنه همه جوایزو :D یه جورایی حساب کنیم الان با بازی هایی مثل Tlou و GOW و RDR و ..... صنعت گیم از سینما هم جلو زده. :-"
نه اینکه یه سری بگن تاثیرگذاری بازی براشون از خیلی فیلم‌های امروزی یا امسال بالاتر بوده (اگه بگن)، این فرق داره با اینکه یکی بگه "چرا نباید این بازی در میان جایزه بهترین‌های اسکار باشه" و تازه دلیل هم بخواد :D پاسخش مشخصه چون که فیلم نیست :D و این فیلم نبودن و بازی بودنش هم نه ارزشش رو کمتر میکنه و نه بیشتر. مثل اینه که من بگم آقا چرا فلان فیلم توی جایزه ادبی بهترین کتاب‌های فلان مجله نیست؟ خب اینم مشخصه، چون فیلمه و کتاب نیست :D

در مورد اون نقد هالیوود ریپورتر من نقد کاملش رو نخوندم و به صورت کلی درباره‌اش نظری ندارم اما این پاراگراف رو چند بار دیدم اشاره شده بهش (یه سری برای تعریف بازی گذاشتن و یه سری برای تمسخر خود پاراگراف) اما موضوع اینه که فکر میکنم اشتباه فهمیده شده. توی این پاراگراف هم نگفته که TLoU Part II بهتر از فیلم‌هاست یا حتی در حد اوناست. وقتی این جمله "The Last of Us Part II represents the pinnacle of what video games can be. " رو میگه، دقیقاً اشاره داره به اینکه یه بازی مثل TLoU با فرم روایی بازی‌ها چه توانایی و پتانسیلی داره و میتونن تا چه حدی بالا باشن. این جمله به شباهتش به فیلم‌ها یا اینکه باید توی مراسم جوایز فیلم‌ها باشه، اشاره نمیکنه. بلکه داره به ویژگی خاصی از بازی‌های ویدیویی (تعامل و تجربه در قالب شخصیت‌ها) اشاره میکنه که اتفاقاً اونایی که بازی رو انجام دادن میدونن TLoU Part II از این ویژگی استفاده خیلی خوبی کرده و توی هیچ مدیوم‌ دیگه‌ای نیست و طبیعتاً فیلم‌ها هم نمیتونن اون رو ارائه بدن. همونجور که بازی‌ها هم خیلی از ویژگی‌های فیلم‌ها یا کتاب‌ها رو نمیتونن ارائه بدن.
تازه همه‌ی اینا به کنار خود اسکار هم جوکه :D
خلاصه این جمله رو حواستون باشه یعنی واقعاً ناخواسته منظورش به ضرر ویدیوگیمه. از روایت داستانی بازی تعریف کنید به خاطر اینکه دقیقاً یه بازی ویدیوییه و تونسته از این مدیوم (البته با کمک پشتوانه‌ی مدیوم‌های دیگه) بهره ببره.

• Like
Reactions: only sony and pxc33

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
داستان گویی بی پرده؟!
یادته اون اوایل که داشتی بازی رو می‌کوبیدی چقدر ژست "بی‌طرف بودن" برداشته بودی؟ :D کلا این بازی باعث شد خیلی‌ها برای مدتی به دلایل مختلف وارد این فاز بشن و کم کم به دلایل مختلف دوباره از اون فاز خارج شن. یکی دیگه از بی‌طرف‌هایی که قبل و بعد از عرضه دمار از روزگار بازی درآورده بود، الان فرموده "به فرض محال اگه PS5 بیشتر از Xbox بفروشه" :D امیدوارم سری بعدی که خواستید بی‌طرف باشید که یکم کمتر "گل درشت" بی‌طرف باشید! :D

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
از اسکار بی دروپیکر تر و افتضاح تر برای اهدای جوایز نداریم .... خصوصا تو بخشهای فرعی و فراتر از همه شدیدا سیاست و اجندا زده .... برای همین انتخاب و خرد جمعی صنعت گیم رو به تک مراسمی بودن ترجیح میدم که تو سینما نتیجه اش شده اسکار ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر