PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
جدی چطوری میتونین بعد اتمام بازی دوباره بازیو شروع کنید؟ من دیگه دستم نمیره بخوام حتی یکی از اون قتلایی که کردمو دوباره انجام بدم و یا تحملشو ندارم اون داستان رو دوباره ببینم و تجربه کنم :|

تنها دلیلی که بنظرم دوباره میرم سمتش تروفی هاش بود. فکر کنم چندتا از کالکتیبل هارو جا انداختم و احتمالا یکی از workbench ها رو هم (کسی میدونه چطور میشه فهمید کدوم ورک بنچ رو جا انداختم؟)
دقیقا منم یه همچین حسی دارم ،،، نمیتونم دوباره با اون صحنه ها مواجه شم ،، بعدشم قطعا دیگه اون غافلگیری ندارن ، پس اون حسی که بار اول داشتی رو نداری ...

.............................
فروش ۴ میلیون تو ۲,۳روز از اونجایی خیلی مهمه که نیل چک سفید امضای بازی بعدیش رو میگیره ... و هر چی بازم دلش میخواد میسازه ،،، نه اون چیزی که کوروش کبیر انتظار داره ‌...

البته فکر میکنم به خاطر حواشی که برای بازی پیش اومد فروش کلی بازی به اسپایدر من و انچارتد ۴ نرسه. ‌‌‌

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
جدی چطوری میتونین بعد اتمام بازی دوباره بازیو شروع کنید؟ من دیگه دستم نمیره بخوام حتی یکی از اون قتلایی که کردمو دوباره انجام بدم و یا تحملشو ندارم اون داستان رو دوباره ببینم و تجربه کنم :|

تنها دلیلی که بنظرم دوباره میرم سمتش تروفی هاش بود. فکر کنم چندتا از کالکتیبل هارو جا انداختم و احتمالا یکی از workbench ها رو هم (کسی میدونه چطور میشه فهمید کدوم ورک بنچ رو جا انداختم؟)

من که به شخصه کاور بازی رو میبینم میترسم چه برسه به اینکه بخوام برم دوباره بازیش کنم. تا ببینیم کی بالاخره میشه با غم بازی کنار اومد.

شاید بگم تنها بازی زندگیم هست که اگه بخوام دوباره برم سراغش باید حسابی از نظر روحی شارژ و شاد باشم تا دوباره بتونم طاقت اون صحنه ها رو داشته باشم.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
اگه بازی رو تموم کردید اینو حتما ببینید
مهدی تو تاپیک امتیازات گذاشت، من اینجا هم میذارمش چون واقعا حیفه نبینید
۲ساعته و خودمم تازه شروعش کردم اما از همون ابتدا شروع میکنن به رفع ابهامات و جواب دادن به سوالات متداول.

خب خودم دیدمش کامل و به سری حرفا در موردش میزنم داخل اسپویلر البته همه چیزو یادم نمونده کاش میتوشتم جاهای جالبشو ولی خب

اول اینکه تو شروع ۳تاشون تاکید میکنن که هیچکس تو این دنیا بیشتر از ما شخصیت‌های بازی رو دوس نداره مخصوصا نیل که خیلی تند و تیزتر این حرفو میزنه و مخصوصا در مورد جول که میگه شاید خود تروی بیکر بیشتر از من دوسش داشته باشه. این حرفا خطاب به کسانی بود که کاسه داغتر از آش شدن. بعد در مورد سکانس کشته شدن جول حرف میزنن که تروی کلا نمیتونه بغضشو جمع کنه و در راستای اون اشلی هم بغض میکنه و یه جایی نیل میاد میگه بذارید من یه جمله بگم تا اینا آروم شن. اصن وحشتناکه میزان عشق و علاقه‌ای که دارن برای شخصیت داخل بازیشون و کاملا میشه فهمید که هیچکس اندازه اینا عاشق کرکترای بازی نیس. تروی بیکر حرف جالبی زد در مورد جایی که دنبال ابی میره. این بود که جول صرف نظر از ۴سال زندگی آروم و متمدنانه میتونس راحتر اعتماد کنه، اما در عین حال ابی رو هم سن و سال الی میبینه و برای لحظاتی گاردش رو باز نگه میداره و اتفاقاتی که در ادامه میفته و پشیمونی فایده نداره. همچنین اشلی از سخت بودن اون سکانس میگه و هربار میخواد حرف بزنه با بغض حرف میزنه و اینکه تروی بیکر میگه به خاطر اشلی هم که شده مجبور بودم اینقدر خوب باشم تا برداشت‌های زیادی نداشته باشیم ازین صحنه تا زودتر تموم شه. در مورد اینکه آیا کسی تو مجموعه‌ی سونی در بخشای مختلف و حتی کشورای مختلف مشکلی با تم کلی داستان داشت یا نه مشخصا کشتن جول که نیل میگه هیچکس هیچ ایرادی نگرفت و همه مطمئن بودن که به داستان قوی از توش درمیاد فقط یه نفر با بخش وید کشیدن مشکل داشت اونم به خاطر جایی که ازش میامد و نیل میگه این همه حرف زدم بعد تو با این بخش مشکل داری :)) تروی در مورد جَوی که راه افتاد بعد لیک و آدما فقط نق میزدن و میگفتن ما سمت بازی نمیریم این بازی ارزش وقت گذاشتن نداره و اینکه کسی که نخواد قبول کنه رو کاریش نمیشه کرد. یه جایی نیل میگه که همه میگن بازی در مورد نفرته اما از نظر من بازی در مورد عشقه و کارهایی که به نام عشق و دوس داشتن انجام میشه. یه جایی اشاره میکنه به اینکه الی خیلی سعی میکنه شبیه جول باشه مخصوصا توی صحنه‌ای که میخواد از مل و اوون اعتراف بگیره اما نمیتونه مثل جول باشه و همه چیزو خراب میکنه. در مورد دلیل تغییر شخصیت تام صحبت میکنن همینطور انتخاب لارا بیلی برای نقش ابی و همینطور اهمیت شخصیت Lev و پاسخ به سوال‌های داستانی که ملت داشتن حتی برای ریزترینشون که کسی فکرشم نمیکنه میل جواب داشت و حتی خود اشلی هم یه جا میگه منم ازین موضوع خبر نداشتم. در مورد پایان بازی حرف میزنن و اینکه یه عده سوال کردن وقتی الی انتقام نمیگیره یعنی هیچی به هیچی و نیل توضیح میده که چرا همه‌ی این اتفاقا به خاطر هیچی نبوده. در آخر از لارا بیلی میگه و اینکه چقدر اذیتش کردن تو فضای مجازی و بار دیگه متوجه میشیم چقدر همه چیز داره ترسناکتر میشه توی این دنیا و بعد همین آدمای سطحی و بی‌ارزش میگن بازی منطقی نیست!

هدفم این نبود که کامل توضیح بدم چی میگن چون خیلی قشنگ و جالب به بخشای مختلف بازی میپردازن. فقط خواستم مشتاقتون کنم که درسته ۲ساعته اما ارزش دیدن داره. واقعا خوشحالم ازینکه این بازی ساخته شد و به این شکل ساخته شد.

موفق باشیم

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,152
نام
حامد
سلام
دوستان من در صفحات قبل البوم موسیقی بازی رو برای دانلود دیدم ولی الان پیداش نمی کنم. لطفا لینک دانلودش رو اگر دارید اینجا قرار بدید.

+
در این دو روزی که دارم به اندینگ بازی فکر می کنم یک نتیجه تازه به ذهنم رسید که..
اونجایی که داخل تئاتر ابی می خواست دینا رو بکشه ولی رحم کرد و نکشت. در واقع ابی می تونست هم الی و هم دینا رو بکشه و خلاص بشه ولی رحم کرد و نکشت.
این حس در وجود الی باقی موند که الان یک بر صفر از ابی عقب هستش و نه تنها نتونسته بود انتقام جوئل رو بگیره بلکه مورد لطف ابی هم قرار گرفته بود
برای همین نتونست طاقت بیاره و رفت سراغش و در آخر سر هم یکی از دلایلی که باعث شد به ابی رحم کنه این بود که بهش مشخص کنه این دفعه من بودم که بهت رحم کردم و در حالی که می تونستم بکشمت ولی نکشتم و
اینجا هست که حسابمون پاک میشه. حسبا بین الی و ابی

آخرین ویرایش:

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,237
نام
یونس
خوب منم بعد از 1 هفته بازی تموم کردم
داستان بازی به نظرم زیادی کشدار بود بعضی جاها ،در کل نظر شخصیم اینه که از نظر داستان به بازی 7 میدم
ولی از نظر تکنیکی و گرافیک و گیمپلی واقعا شاهکاره به تمام معناس و قطعا 10 میدم

این شکل خط داستانی واقعا ریسک بود به قول معروف از اون شرایطی هست که یا دوستش داری ای متنفر میشی حد وسط نداره :D
ولی همچنان توی کف موندم چطوری ملت بازی رو تموم کردن که 1 ساعت از انتشار نگذشته اون همه امتیاز پایین دادن! لامصبا بازی کنید تمومش کنید اول بعد بیاید 0 بدید اصلا حداقل آدم بدونه بازی کردید و می دونید چرا 0 دادید!

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
999
نام
امیر حسین

Me too:-<
فقط یه نگاه به مسیری که اومدم میندازم میبینم چطوری باید این از اول همه ی اون کارای کثیفو بکنم . پلات بشه بیخیالش میشم قطعا. به حد کافی کمر ادمو شکوند .

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,535
سلام
دوستان من در صفحات قبل البوم موسیقی بازی رو برای دانلود دیدم ولی الان پیداش نمی کنم. لطفا لینک دانلودش رو اگر دارید اینجا قرار بدید.

+
در این دو روزی که دارم به اندینگ بازی فکر می کنم یک نتیجه تازه به ذهنم رسید که..
اونجایی که داخل تئاتر ابی می خواست دینا رو بکشه ولی رحم کرد و نکشت. در واقع ابی می تونست هم الی و هم دینا رو بکشه و خلاص بشه ولی رحم کرد و نکشت.
این حس در وجود الی باقی موند که الان یک بر صفر از ابی عقب هستش و نه تنها نتونسته بود انتقام جوئل رو بگیره بلکه مورد لطف ابی هم قرار گرفته بود
برای همین نتونست طاقت بیاره و رفت سراغش و در آخر سر هم یکی از دلایلی که باعث شد به ابی رحم کنه این بود که بهش مشخص کنه این دفعه من بودم که بهت رحم کردم و در حالی که می تونستم بکشمت ولی نکشتم و
MP3
The_Last_of_Us_Part_II[M]
FLAC
File on MEGA
فرمانده تایپیک لطفا ساندترک ها رو به پست اول اضافه کن .

just soccer

کاربر سایت
Sep 18, 2015
114
نام
محمد حسین
اتفاقا بر عکس نظر دوستان حالا فارغ از اینکه داستان بازی همون‌طور که گفته شد واقعا سنگینه اما حداقل دو بار رفتن این بازی برای درک بهتر روایت بازی و اینکه این روایت چقدر کامل و چفت و بست داره و حتی درک بیشتر جزییات بکار رفته در اون از واجباته...
مثلاً یکی از جزییاتی که من خودم توی دور اول بازی متوجهش نشده بودم مربوط به اولین رویارویی الی با اسکار هاست که اگه یکم به صحبت هاشون گوش بدید با هم در مورد کاری که لو انجام داده(کوتاه کردن موهاش) صحبت میکنن و میگن که باید هر طور شده پیداش کنن و از گناه رهاش کنن که خب طبیعتاً آدم وقتی پی به همچین جزییات خفنی می‌بره که بازی رو حداقل دوبار به اتمام برسونه

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
سلام

+

رحم کردن ابی به الی با رحم کردن الی به ابی یه تفاوت بزرگ داشت. اونم این که در هر دو مرحله ای که ابی به الی رحم کرد اطرافیانش جلوش رو گرفتن و خودش از انجام این کار ابایی نداشت. دفعه اول که اون رفیقش رفت که الی رو بکشه ابی حرفی نزد و اگه Owen جلوش رو نمیگرفت همه رو کشته بودن.
دفعه دوم هم که خواست دینا رو بکشه وقتی الی بهش گفت که بارداره ابی نه تنها پشیمون نشد بلکه گفت چه بهتر و خواست کار رو تموم کنه که اینجا هم لی بود که جلوش رو گرفت.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
رحم کردن ابی به الی با رحم کردن الی به ابی یه تفاوت بزرگ داشت. اونم این که در هر دو مرحله ای که ابی به الی رحم کرد اطرافیانش جلوش رو گرفتن و خودش از انجام این کار ابایی نداشت. دفعه اول که اون رفیقش رفت که الی رو بکشه ابی حرفی نزد و اگه Owen جلوش رو نمیگرفت همه رو کشته بودن.
دفعه دوم هم که خواست دینا رو بکشه وقتی الی بهش گفت که بارداره ابی نه تنها پشیمون نشد بلکه گفت چه بهتر و خواست کار رو تموم کنه که اینجا هم لی بود که جلوش رو گرفت.

اتفاقا سر کشته شدن جول خود ابی ماجرا رو تموم میکنه و میگه We're Done و بعد میرن. تو اون شرایط برای اون گروه حرف ابی مهم بود. بار دوم هم که دینا رو ول میکنه دقیقا به خاطر تغییر شخصیتش بود و اینکه هیچ آرامشی تو انتقام نیس همونطور که بعد کشتن جول به آرامش نرسید و با کمک کردن به یارا و لِو تونست راهشو پیدا کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر