PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
یعنی قربون ND و ND (این یکی واسه نیل بود :D) برم که هر چقدرم اسپویل بشی بازم این بازی شگفتی هاشو داره
هر دفعه که حس میکنم همه محیط ها و جونور های بازی رو دیدم یهو بوووم یه چیز جدید
با این تایم گیم پلی و طولانی شدن بازی. با این خطوط داستانی مختلف و فلش بک ها ، هر شرکتی بود حداقل ۵ تا DLC خوشگل میکرد تو پاچمون
ولی آدم کیف میکنه وقتی میبینه یک محصول چقدر میتونه کامل باشه

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,924
نام
نـــــــویـــــــــد
ای گفتی. اصلا شکوندن شیشه توی این بازی یک حس لذت روحی روانی خاصی میده به آدم مخصوصا با اون فیزیک داینامیک و صداگذاری فوق‌العاده:D!
این شات رو خودم گرفتم شکار لحظه‌ها:D
wr0p_t20.jpg

مشکلات گرافیکی کاملا مشهوده :D

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
دوستان یه سوال تو خود پلی استیشن هیچ جایی نیست که افرادی که بازی رو تجربه کردن نمره بدن به بازی ؟
این User Score ها که ۹۹ درصدشون اصلا بازی رو از نزدیک هم ندیدن مطمئنا
دلم میخواد بدونم جامعه گیمری که بازی رو تجربه کرده نظرش چی بوده

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
دوستان یه سوال تو خود پلی استیشن هیچ جایی نیست که افرادی که بازی رو تجربه کردن نمره بدن به بازی ؟
این User Score ها که ۹۹ درصدشون اصلا بازی رو از نزدیک هم ندیدن مطمئنا
دلم میخواد بدونم جامعه گیمری که بازی رو تجربه کرده نظرش چی بوده

e1e0cd6f-6c1b-4636-86ab-a4d78b768195.jpg
:-"

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
تو نیمه‌ی دوم بازیم و مغزم از کارگردانی و داستان سرایی و دیالوگا و گیم‌پلی و گرافیک و موسیقی فوق‌العاده‌ی بازی مدام در حال منفجر شدنه. holy fucking shit به معنای واقعی کلمه!

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
اقا من نزدیک ۸ ۹ ساعت بازی کردم و هنوز day 1 هستم، تعجب کردم اکثرا ازم جلوتر هستن، انصافا وجب ب وجب محیط رو دارم دوبار چک میکنم اصلا خسته نمیشم تمام شیشه ها رو هم میشکنم تازه :D
لعنتی این دینا چقد باهوشه ، با چند نفر درگیر بودیم و یکی داشت از پشت سر میومد اصلا حواسم بهش نبود و دینا اروم بهم گفت behind us ، من اون لحظه واقعا خر کیف شدم ازین حرکت و این هوش مصنوعی.

ی نکته دیگه اینکه ب دست الی وقتی پشت میز برای اپگرید سلاح ها وایمیسته دقت کردین چجوری میلرزه؟ :(
این صحنه رو دیدم خیلی روم تاثیر گذاشت ک ی تینیجر اینجوری عصبی شده ک لرزش دست گرفته.
من کار ب کلیات ندارم ولی این حجم از جزییات ادم رو روانی میکنه!

Solidsnake_1

کاربر سایت
Jul 19, 2014
793
نام
Reza
تو نیمه‌ی دوم بازیم و مغزم از کارگردانی و داستان سرایی و دیالوگا و گیم‌پلی و گرافیک و موسیقی فوق‌العاده‌ی بازی مدام در حال منفجر شدنه. holy fucking shit به معنای واقعی کلمه!
تروله این ؟ :D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
2 تا مورد وجود داره که متاسفانه خیلیا نمیتونن از هم تفکیکش کنن :
  1. من دلم میخواست داستان بازی اینجوری بشه. دلم میخواست فلان کرکتر این شکلی بود. دلم میخواست جنسیت فلان کرکتر این نبود. دلم میخواست تمایلات جنسی فلان کرکتر این نبود. دلم میخواست آخر بازی این اتفاق میفتاد. من از اون کرکتر نفرت دارم و ....
  2. شخصیت پردازی خیلی ضعیفه. چقدر فلانی بی روح و مصنوعی و عروسکیه . چقدر داستان بازی کلیشه ای و ساده و آبکیه و ...
این دو مورد خیلی با هم تفاوت دارن . مورد اول به هیچ وجه شامل نقد نمیشه. شما بر اساس مورد اول حق نداری بازی رو نقد کنی. چون قرار نبوده بازی بر اساس دل شما ساخته بشه . چون شما صاحب اثر نیستی . شما مخاطب هستی و فقط میتونی اگه خوشت نیومده از این داستان نظرشخصی خودت رو بگی ( این با نقد خیلی فرق داره ). نه اینکه حمله کنی به کارگردان ، نه اینکه رکورد یوزراسکور یک بازی رو جا به جا کنی . نه اینکه به منتقدهایی که بصورت فنی و فارغ از تمایلات و احساسات شخصی بازی رو نقد کردن حمله کنی. این نشونه ضعف شخصیتی و فکری خود طرف هست که نمیتونه این 2 مورد رو از هم تفکیک کنه.
جام جهانی 2014 وقتی مسی دقیقه ی آخر به ایران گل زد چیکار کردیم باهاش ... با وجود اینکه مسی خیلی ما رو ناراحت کرده بود و هرچی ناسزا و فحش بود بارش کردیم اما مسی بهترین بازیکن جهان شد چون از لحاظ فنی استحقاقش رو داشت و کسی کاری نداشت که باعث ناراحتی 80 میلیون نفر شده.

بازی از لحاظ داستانی و شخصیت پردازی شگفت انگیزه ( به معنای واقعیه کلمه شگفت انگیزه ) هیچ بازی ای اینقدر ذهن منو درگیر نکرده بود که واقعا حق با کیه ؟!!! کی اشتباه کرده ؟ این حس بی نظیره ، شوک هایی که بازی بهت میده فوق العاده ست ( یه جاهایی چنان بهت زده میشم که دیگه نمیتونم بازی کنم )

ای کاش حداقل این بازی مالتی پلتفرم بود ... حیفه این شاهکار در انحصار یک کنسول باشه که هم یک سری از تجربه اش محروم بشن و هم برای خیلیا نفرت انگیز بشه.

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
تروله این ؟ :D

من تا بازی رو تموم نکنم نمی‌تونم نظر نهایی بدم، ولی تا اینجای کار بازی از نظر نویسندگی به شدت شجاع بوده، از نظر کارگردانی و اکتینگ و دیالوگ نویسی توی مدیوم گیم یه landmark بوده، و حرفایی رو داره می‌زنه که من به شخصه ارضا می‌شم از شنیدنش تو یه بازی بزرگ AAA. نمی‌دونم در ادامه نظرم عوض می‌شه یا نه، خصوصا که هنوز منتظرم یه سوالم جواب داده بشه و هنوز جوابی نگرفتم، ولی تا اینجا از نظر روایی و کارگردانی و اکتینگ بهترین بازی داستان محور و سینماتیکی بوده که تجربه کردم.

ترول هم می‌خوای برو سراغ کسایی که بازی رو بازی نکردن و راجبش فکت ارائه می‌دن. من فقط نظرمو گفتم.

kiarash2001

کاربر سایت
Aug 22, 2007
110
بهترین روش کشتن سگها اینه یه مین یذاری یه جایعد یه سر و صدایی کنی بیان سمتت با صاحبش میرن رو‌هوا

مشکل گرافیکی هم داره بازی یه حا تو اتاق مثلا مین گذاشتم سگ و ۲ نفر دیگه رفتن هوا رفتم‌برگشتم همشون تجزیه شدن !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: Barcelona FC

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,924
نام
نـــــــویـــــــــد
بازی از لحاظ داستانی و شخصیت پردازی شگفت انگیزه ( به معنای واقعیه کلمه شگفت انگیزه ) هیچ بازی ای اینقدر ذهن منو درگیر نکرده بود که واقعا حق با کیه ؟!!! کی اشتباه کرده ؟ این حس بی نظیره ، شوک هایی که بازی بهت میده فوق العاده ست ( یه جاهایی چنان بهت زده میشم که دیگه نمیتونم بازی کنم )

واقعا ازین نظر کار خیلی بزرگی انجام دادن و من به خاطر ندارم یه بازی اینجوری مخاطبش رو درگیر کرده باشه. به نظرم هدف اصلیشون این بوده که بگن توی دنیای TLOU چیزی به نام "هیرو" وجود نداره. تو این دنیا هرکسی کاری رو میکنه که به نظرش درسته حتی به قیمت جون بقیه و شما هرچی جلوتر بری خیلی بهتر این پیام رو درک میکنی. هیچکس خوب نیس تو این دنیا فقط شما نیاز داری تا از دید بقیه هم به اتفاقات نگاه کنی و خودت رو جای شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف داخل بازی بذاری. ضمن اینکه به این موضوع هم اشاره داره که وقتی انسان‌ها یه دشمن مشترک دارن اما بازم به حای اتحاد سعی در کشتن همدیگه و به دست گرفتن قدرت دارن. اینقدر از لحاظ داستان و روایت و شخصیت‌پردازی و کارگردانی قویه این بازی که هرچی حرف بزنیم در موردش خسته کننده نمیشه.
متاسفانه تاپیک اسپویل چیزی جز مسخره بازی نیس و امکان بحث وجود نداره. بچه‌ها تموم کنن زودتر همین جا بساط بحثو راه بندازیم

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
2 تا مورد وجود داره که متاسفانه خیلیا نمیتونن از هم تفکیکش کنن :
  1. من دلم میخواست داستان بازی اینجوری بشه. دلم میخواست فلان کرکتر این شکلی بود. دلم میخواست جنسیت فلان کرکتر این نبود. دلم میخواست تمایلات جنسی فلان کرکتر این نبود. دلم میخواست آخر بازی این اتفاق میفتاد. من از اون کرکتر نفرت دارم و ....
  2. شخصیت پردازی خیلی ضعیفه. چقدر فلانی بی روح و مصنوعی و عروسکیه . چقدر داستان بازی کلیشه ای و ساده و آبکیه و ...
این دو مورد خیلی با هم تفاوت دارن . مورد اول به هیچ وجه شامل نقد نمیشه. شما بر اساس مورد اول حق نداری بازی رو نقد کنی. چون قرار نبوده بازی بر اساس دل شما ساخته بشه . چون شما صاحب اثر نیستی . شما مخاطب هستی و فقط میتونی اگه خوشت نیومده از این داستان نظرشخصی خودت رو بگی ( این با نقد خیلی فرق داره ). نه اینکه حمله کنی به کارگردان ، نه اینکه رکورد یوزراسکور یک بازی رو جا به جا کنی . نه اینکه به منتقدهایی که بصورت فنی و فارغ از تمایلات و احساسات شخصی بازی رو نقد کردن حمله کنی. این نشونه ضعف شخصیتی و فکری خود طرف هست که نمیتونه این 2 مورد رو از هم تفکیک کنه.
جام جهانی 2014 وقتی مسی دقیقه ی آخر به ایران گل زد چیکار کردیم باهاش ... با وجود اینکه مسی خیلی ما رو ناراحت کرده بود و هرچی ناسزا و فحش بود بارش کردیم اما مسی بهترین بازیکن جهان شد چون از لحاظ فنی استحقاقش رو داشت و کسی کاری نداشت که باعث ناراحتی 80 میلیون نفر شده.

ای کاش حداقل این بازی مالتی پلتفرم بود ... حیفه این شاهکار در انحصار یک کنسول باشه که هم یک سری از تجربه اش محروم بشن و هم برای خیلیا نفرت انگیز بشه.

دقیقا گذینه های که ادم میبینه کسایی که به قول خودشون دارن بازی نقد منطقی میکنن نادیده میگیرن و وقتی ایرادی میگیرن ایراد این نیست که بازی بد بلکه بازی چیزی نیست که میخواستن باشه یا به مواردی که تو هزارتا بازی دیگه حتی 1% هم مهم نیست برای کسی اما اینجا مهم میشه چون معیار شخصی لحاظ نکرده .

دقیقا احساس من داشتی نیما ترسی که پایان بازی من گرفته بود به قدری شدید بود که احساس میکردم میخوام دسته بزارم بگم کافیه تمامش کنین احساسی که تو هیچ بازی تجربه نکردم همگی اشتباه کردیم . یعنی این ارائه این شوک ها و احساسات متناقض و عجیب که من گرفته بود تو بیشتر بازی شگفت انگیز بود .

اما نیما در اینکه بازی مولتی بود خیلی ها میتونستن این شاهکار تجربه کنن شکی درش نیست موافقم اما به نظرم خیلی از این نفرت پراکنی ها برای انحصاری بودنش نیست من همین الان دوست های دارم که طرفدار بقیه پلتفرم ها هستن نشستن از بازی لذت بردن خیلی هم تعریف میکنن بلکه دلایلی داره که نیاز به آسیب شناسی خیلی بزرگتری تو جامعه های مختلف داره که به نظرم نیازی هم نیست ما این بخش باز کنیم اما یک سریش به همون مواردی بر میگرده که گفتی.

من شک ندارم این بازی مولتی هم بود همین بحث ها رو داشتیم .

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
دوستان قبلا این سوال رو پرسیدم کسی جوابم نداد
فقط میخوام بدونم این سکانس که تریلرش رو پارسال یا بیشتر بود دادن بیرون(همون که داخل جشن الی و دینا همدیگرو میبوسین) در بازی وجود داره یا نه؟
اخه اول بازی در رابطه با همین بوسه صحبت میشه

• Like
Reactions: kiarash2001

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر