PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

HRZ

کاربر سایت
May 19, 2014
2,404
نام
شهاب
کل حرف من اینه که اتفاقا در راستای حرفی که شما میزنی کارگردان باید کار خودشو بکنه فارق ازینی که دیگران چی میگن. اتفاقا وقتی که دلی کار میکنه نتیجه کارش مورد توجه همه قرار میگیره

اگر بحث اینه که نیل حرف دل خودش این نیست و بخاطر جلب توجه اینکارو میکنه باید بگم هر کی این حرفو میزنه هیچ شناختی رو نیل نداره صرفا رو باد هوا حرف میزنه نیل حتی در دوران جوانی که کمیک مینوشته تم داستانش همین بوده. تا به حال تو نوتی ردش پایین بوده دست اون نبوده حالا که دستشه چیزی که میخواد رو داره میسازه.
در مجموع دوستان مشکلشون اینه که با قضیه ترنس بودن الی مشکل دارن .حالا بخاطر مذهب یا فرهنگ یا هر چی. منتها روشون نمیشه بگن. خودشونو بدر و دیوار میکوبونن بگن نیل سر خود شیرینی و شهرت و منتقد پسند شدن اینکارو میکنه. منتها من میدونم شما میدونی خودشونم میدونن ته دلشون همونیه که گفتم
اولا که الی ترنس نیست لزبینه.
دوما این درست نیست برای همه نسخه بپیچی که با لزبین بودن الی مشکل داریم!
من بیشتر از نصف عمرمو آمریکا زندگی کردم، پس نه مذهب خاصی دارم نه درگیر فرهنگ ایرانیم. مطمئنم اکثر بچه های فروم و کلا کامییونیتی گیمرها خیلی روشن فکر تر از average هستن. دو تا مشکل وجود داره:
۱- اگه فیلم ساز و بازی ساز همچین کاری میکنن، حداقل انقدر تابلو انجام نمیشه. کاری که ناتی داگ داره می‌کنه اینکه کاملا واضح داره پیش میبره اینو. تو همچین حالتی، مخاطب حس میکنه یک puppet بیشتر نیست و حس خوبی به وجود نمیاد.
۲- اولویت ها به مرور زمان عوض میشن. گی تونی رو یادتونه تو جی تی ای؟ نصف گیمرها عاشقش بودن. کسی با گی بودن بیل تو قسمت اول مشکلی نداشت، چون اولویت رو کیفیت بازی بود. ولی با گی بودن کلویی مشکل دارم، چون اصلا طبیعی نیست. اینجوری پیش بره روزی میرسه بجای تمرکز رو کیفیت، تمرکز میره تو فرو کردن این دست موارد.
۳- ناتی داگ داره show off میکنه این مواردو. واقعا ۷۰ درصد بازیها صحنه رومنس داشتن، ولی اینکه بیای روی اولین نمایش گیم ملی توی E3 بکنیش توی حلق مردم چیزیه که حداقل برای من خوشایند نیست.

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
من یادمه چند هفته پیش من دقیق همین قضایا رو گفتم و پستم هم دیلیت شد .
اولا که الی ترنس نیست لزبینه.
دوما این درست نیست برای همه نسخه بپیچی که با لزبین بودن الی مشکل داریم!
من بیشتر از نصف عمرمو آمریکا زندگی کردم، پس نه مذهب خاصی دارم نه درگیر فرهنگ ایرانیم. مطمئنم اکثر بچه های فروم و کلا کامییونیتی گیمرها خیلی روشن فکر تر از average هستن. دو تا مشکل وجود داره:
۱- اگه فیلم ساز و بازی ساز همچین کاری میکنن، حداقل انقدر تابلو انجام نمیشه. کاری که ناتی داگ داره می‌کنه اینکه کاملا واضح داره پیش میبره اینو. تو همچین حالتی، مخاطب حس میکنه یک puppet بیشتر نیست و حس خوبی به وجود نمیاد.
۲- اولویت ها به مرور زمان عوض میشن. گی تونی رو یادتونه تو جی تی ای؟ نصف گیمرها عاشقش بودن. کسی با گی بودن بیل تو قسمت اول مشکلی نداشت، چون اولویت رو کیفیت بازی بود. ولی با گی بودن کلویی مشکل دارم، چون اصلا طبیعی نیست. اینجوری پیش بره روزی میرسه بجای تمرکز رو کیفیت، تمرکز میره تو فرو کردن این دست موارد.
۳- ناتی داگ داره show off میکنه این مواردو. واقعا ۷۰ درصد بازیها صحنه رومنس داشتن، ولی اینکه بیای روی اولین نمایش گیم ملی توی E3 بکنیش توی حلق مردم چیزیه که حداقل برای من خوشایند نیست.

یه چیزی که باید بگم من با حرفاتون موافقم و به نظرتون احترام میذارم ولی به نظرم تا حالا با چیزی که به طور رسمی از طرف خود ناتی داگ عرضه شده برای ملت این قضیه خیلی زوری نبوده(فعلا)
از 3 سال گذشته 3 تا تریلر از بازی اومده که:
1- معرفی بازی و نمایش ارتباط بین الی و جوئل و به طور کلی Direction و اون Theme که قراره داشته باشه
2-معرفی کرکتر جدید , نشون دادن خشونت و دنیای بی رحم بازی
3- معرفی ارتباط الی با شخصیت های جدید + گیم پلی .

ترلیر بعدی هم باید در مورد معرفی داستان و سمت کلی که بازی داره میره باشه .
تا اینجا کار که چیزی زوری نبوده و خیلی هم به قولی ناتی داگی و مسترفولی بوده. Fan art و اینایی هم که ناتی داگ یا حالا نیل پست میکنن اصلا ربطی به این قضیه نداره.
به نظر من ناتی داگ با توجه به Knowledgeــی که از ملت داره نباید این Kiss رو نشون میداد و نگهش میداشت برای خود بازی .
تنها نگرانی اینه که اینا فوکوس اصلی بازی رو تغییر بدن به Sexuality الی که حتی با این قضیه هم من خیلی مشکل ندارم اگه بیش از حد نباشه.
ولی کلا ناتی داگ یه کارایی میکنه که ملت رو حساس میکنه رو یسری قضایا . ولی من ایمان دارم بهشون .

• Like
Reactions: vaan 2 and Ludens

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار

اگه الی یه پسر رو می‌بوسید دیگه شما نگران بازی نمیشدی؟؟ همون طور که النا و نیتن تو انچارتد ۴ عشق بازی کردن ، باعث نشد شما نگران کیفیت بازی بشی ؟؟؟ یا چون مزدوج بودن شرعا مشکل نداشت؟؟؟
جدا حرفات متناقضه .

یاد یه رفیقی افتادم ۱۵ سال پیش ، که می‌گفت این صحنه های بوسه ها و عشق بازی تو فیلما ، فقط به خاطر تهاجم فرهنگیه و القا فرهنگ مبتذله خودشون به بقیه کشور هاست و وجود این صحنه ها هیچ ضرورتی نداره

این رو هم دوستان در نظر داشته باشید که ایشون تا قبل تویتای ناتی داگ و نیل و E3 پارسال تمام قد از U4 و لاست لگاسی حمایت کرده و کامل پشت بازی بوده کلی هم سرش سرزنش شده ایشون که دیگه مشکل عقیده و اینجور چیزا براش نبوده ؟ یا احتملا ایشون هم جهان سوم زندگی میکنه ؟ :-?

وضعیت برخورد با همجنسگرا ها هیچ ربطی به مکان نداره، (همون فرانسه، مهد آزادی و دموکراسی، که میخواستن ازدواج همجنسگراها رو قانونی کنن ، یه موج اعتراضی بزرگ به راه افتاد ،) فقط تفاوتش اینه که سیستماتیک نیست و توسط حکومت و دولت مجازات نمیشن

تو اروپای شرقی که وضعیت در حد خاورمیانه است

Anti-gay marriage protesters return to streets of Paris

آخرین ویرایش:

HRZ

کاربر سایت
May 19, 2014
2,404
نام
شهاب
اگه الی یه پسر رو می‌بوسید دیگه شما نگران بازی نمیشدی؟؟ همون طور که النا و نیتن تو انچارتد ۴ عشق بازی کردن ، باعث نشد شما نگران کیفیت بازی بشی ؟؟؟ یا چون مزدوج بودن شرعا مشکل نداشت؟؟؟
جدا حرفات متناقضه .

یاد یه رفیقی افتادم ۱۵ سال پیش ، که می‌گفت این صحنه های بوسه ها و عشق بازی تو فیلما ، فقط به خاطر تهاجم فرهنگیه و القا فرهنگ مبتذله خودشون به بقیه کشور هاست و وجود این صحنه ها هیچ ضرورتی نداره
اگه کل نمایش بازی رو زیر سایه میبرد مشکل داشتم.

• Like
Reactions: Adidas95 and vaan 2

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
جدا حرفات متناقضه .

الان مفهوم پاسخ کوبنده فهمیدم ممنون موندم هنوز تو فاز اون صحنه باوجود این همه شگفتی

• Like
Reactions: vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
اگه کل نمایش بازی رو زیر سایه میبرد مشکل داشتم.

ناتی داگ ۳ تریلر نشون داده ، اگه بگیم این سه تریلر ۲۰ دقیقه بودن ، ۱۸ دقیقش ، همون فضای اخرالزمانی، خشونت و قتل و عام ، حس ترس و نا امنی و گیم پلی ناب بوده و با فضا سازی و اتمسفر ناب ، ۱,۴۰ ثانیه اش موزیک و آشنایی با کارکتر های فرعی بوده ، ۲۰ ثانیه اش بوسه بوده ، حالا چطور این بوسه رو کل محتوای بازی اثر گذاشته و برده زیر سایه ،؟

• Like
Reactions: Milad_HW

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
وضع تاپیک افتضاحه. چند بار اومد بنویسم و توضیح بدم، دیدم کار از پایه خرابه کلا. هرچی بگم باد هواس.

ببینید نگرانا، TLoU 2 بدون شک هم از نظر متا هم از نظر فروش می‌ترکونه. فقط جان عزیزتون اگه داستان مثل GoW شد و ترکوند و طرفدارا اومدن بخاطر اینکه تمام مدت با بحثای چرند رو اعصابشون رژه رفتید، حرفاتون رو تو روتون آوردن، نیاید بگید "خب ما طرفدار بازی بودیم و حق داشتیم نگران باشیم." یا "نگران بودن ما باعث شد به خودشون بیان!" یا اصلا خودتون رو بزنید کوچه علی چپ و قبول نکنید رفتارتون رو. چون شما اصلا نگران نیستید. شما فقط از اون بوس ناراحتید. و از اینکه پارتنر الی زیبا نیست و دماغش گنده هست. یا احتمالا نمی‌دونید Fan Art و Shipping چیه و چقدر این طراحی‌ها رایجه و چشماتون 4تا شده بخاطر اینکه Neil یک اثر هنری که بر اساس سلیقه طراح ساخته شده رو ریتوییت کرده.

قطعا اعضای سازنده و سونی تمام و کمال سر مهم‌ترین IP شون وسواس به خرج می‌دن و خود دراکمن بیشتر از همه دوست داره بازی بالانس باشه و 100 برابر من و شما نگرانش هست. شما بهتره جای نگران بودن برای بازی نگران افکار خودتون باشید.

پ.ن: تاپیک انحصاری‌های سونی اکثر اوقات پره از غر و غر و غر. تا زمانی که عرضه می‌شن و همون کسایی که فقط غر زدن و رو اعصاب طرفدارای اون بازیا رفتن، می‌رن تو بخش اخبار و شروع می‌کنن به کل‌کل و پز دادن با همون بازیا. واقعا خنده داره!

HRZ

کاربر سایت
May 19, 2014
2,404
نام
شهاب
ناتی داگ ۳ تریلر نشون داده ، اگه بگیم این سه تریلر ۲۰ دقیقه بودن ، ۱۸ دقیقش ، همون فضای اخرالزمانی، خشونت و قتل و عام ، حس ترس و نا امنی و گیم پلی ناب بوده و با فضا سازی و اتمسفر ناب ، ۱,۴۰ ثانیه اش موزیک و آشنایی با کارکتر های فرعی بوده ، ۲۰ ثانیه اش بوسه بوده ، حالا چطور این بوسه رو کل محتوای بازی اثر گذاشته و برده زیر سایه ،؟
به خاطر اینکه تو همین فروم ببین چقدر راجع بهش بحث شده..
نمایش گیم پلی حتی از نمایش گیم پلی نسخه اولم به نظرم بهتر بود، ولی اندازه اولی راجع بهش بحث نشد....
تلو ۲ صد در صد امتیاز بالا +۹۲ میگیره چون پروداکشن ولیو به شدت بالایی داره. منتها بحث کلا یه چیز دیگست.

• Like
Reactions: Lions Gate

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
اینکه شما فقط درگیر اون صحنه هستین و به هر دلیلی عذابتون میده در حدی که در مورد گیم‌چلی نمیتونید بحث کنید واقعا مشکل نیل و تیمش نیست. من کلی ری‌اکشن توی یوتیوب از ملت دیدم همه فقط از نحوه‌ی کات خوردن اون صحنه و اینکه چقدر به جا و قشنگ از یه بوسه میریم به صحنه‌ی درگیری و دوباره کات میخوره برمیگردیم تعریف میکردن. اینکه ناتی داگ با این صحنه داره خودنمایی میکنه هم اینقدر مسخرس که آدم نمیدونه چی بگه :)) فکر کن ناتی‌داگ محتاج خود نمایی با یه بوسه باشه. یعنی یه عده پیدا میشن که واسه این صحنه‌‌ها که کلا ۱دقیقه از چندین ساعت بازی رو هم تشکیل نمیده، بازی رو میخرن! اونوقت راکستار دنبال چی بود با قرار دادن استریپ کلاب توی GTA V؟
از روز اول مشخص شد که دلیل اصلی نق زدنا اینه که طرف خوشگل موشگل نیس. بلوند نیست و دماغش عملی نیس. هم توی تاپیک‌ها بهش اشاره میشد هم توی پروفایلاشون باهم بحث میکردن! اینکه هنوز درک درستی از قرار داشتن همچین صحنه‌ای ندارید و فکر میکنید ناتی‌داگ میخواد شما جوانان بیگناه رو گول بزنه تا کارای بد بد بکنید هم تقصیر تیم سازنده نیست!

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,599
نام
mohammad
واقعا اینکه بعضیا ادمارو قضاوت می کنن جای تعجب داره...
خوده من کلی سریال دیدم و خوشم اومده که همچین شخصیتایی داشته...
یا منی که کلا شخصیت ضدزنی دارم... handmaid's tale یکی از بهترین سریال های عمرم حساب میشه...
یا همین اواخر که s__*__x education اومد در کنار اینکه یکسری چیزاش هدفمند بود اما هیچ مخاطبی رو ازار نمیده...
مسئله ی الی چیزه جدیدی نیست هممون میدونستیم شخصا از اولم مشکلی نداشتم...
مشکل کسی با گیمپلی یا ناتی نیست... بحث رو نباید عوض کرد... و به حاشیه هم نکشید الکی... یعنی کسی مخالف این سیاست ها هست نمیخواد بازی رو تجربه کنه؟ اتفاقا از خیلیا زودتر بازی رو تجربه می کنیم...!;)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
اینکه شما فقط درگیر اون صحنه هستین و به هر دلیلی عذابتون میده در حدی که در مورد گیم‌چلی نمیتونید بحث کنید واقعا مشکل نیل و تیمش نیست. من کلی ری‌اکشن توی یوتیوب از ملت دیدم همه فقط از نحوه‌ی کات خوردن اون صحنه و اینکه چقدر به جا و قشنگ از یه بوسه میریم به صحنه‌ی درگیری و دوباره کات میخوره برمیگردیم تعریف میکردن. اینکه ناتی داگ با این صحنه داره خودنمایی میکنه هم اینقدر مسخرس که آدم نمیدونه چی بگه :)) فکر کن ناتی‌داگ محتاج خود نمایی با یه بوسه باشه. یعنی یه عده پیدا میشن که واسه این صحنه‌‌ها که کلا ۱دقیقه از چندین ساعت بازی رو هم تشکیل نمیده، بازی رو میخرن! اونوقت راکستار دنبال چی بود با قرار دادن استریپ کلاب توی GTA V؟
از روز اول مشخص شد که دلیل اصلی نق زدنا اینه که طرف خوشگل موشگل نیس. بلوند نیست و دماغش عملی نیس. هم توی تاپیک‌ها بهش اشاره میشد هم توی پروفایلاشون باهم بحث میکردن! اینکه هنوز درک درستی از قرار داشتن همچین صحنه‌ای ندارید و فکر میکنید ناتی‌داگ میخواد شما جوانان بیگناه رو گول بزنه تا کارای بد بد بکنید هم تقصیر تیم سازنده نیست!

این آخری عالین، ولی بهترین چیزی که دیدم دو تا سیاه پوست گردن کلفت بودن ، پیداش نمیکنم ، اتفاقا به همین عالی بودن سوییچ اشاره کردن ، یکیشون هی میگفت day 1 , بقلیش گفت day 0

........

در مورد دینا هم من اشاره کنم ، یه جا در مورد دماغش گفتم ، منظورم دماغش تو آرت بود نه تو بازی ، اتفاقا از چهره های مثل دینا خوشم میاد.

پیدا کردم !عالین این دو تا

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: only sony

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
حالا میدونی من با همه اینا کنار میام ولی با جایزه دادن به خانوم Anita Sarkeesian توسط نیل بدجور مشکل دارم
این کار نیل هیچ توجیهی نداره. افراط و تفریط در همه چیز زیان‌باره.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
چقدر من خنده الی رو اینجا دوست دارم 8->

oo6t_the-last-of-us-part-ii-%E2%80%93-e3-2018-gameplay-reveal-trailer---ps4---youtube.mkv_20180612_222733.jpg

Shame on Me به خاطر اینکه نمیتونم با این مسائل کنار بیام شیم به خاطر اینکه از نحوه کات خوردن دوربین لذت نبردم شیم شیم من چه جوری با اون همه حواس پرتیی که به واسطه بوسه ایجاد شد نتونستم از این صحنه لذت ببرم ؟؟؟ چرا اصلا این چیزا رو پست کردم من ؟؟؟؟
پ.ن : خیلی راحت میشه به اینو اون برچسب چسبودن خیلی راحت
بگذریم .....

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
آخرم ما نفهمیدیم ، فاز و قصد و نیت دوستان چیه

با همجنس‌گرایی مشکلی ندارن خیلی هم دوستشون دارن
زن ستیز نیستن تازه از حضور پررنگ زنان خوشحال میشن .

یه جا میگن نگران بازیم ، یه جا میگن متاش ۹۲ میشه و خیلی عالی کار کرده ناتی

...............

خوب یه کلام حرف منو تایید میکردید، که مشکلتون همون نیل دراکمن دیگه ، روتونم نمیشه دلیلش رو بگید.

این کار نیل هیچ توجیهی نداره. افراط و تفریط در همه چیز زیان‌باره.

کدوم کار نیل توجیهی ندارد ، اینکه انتخاب شده که تو مراسم گیم دولوپر چویس اوارد به کسی که انتخاب شده جایزه بده ، کجاش غیر قابل توجیهه؟؟؟

نکنه خیال کردید نیل خودش مراسم راه انداخته که به این بانو ج جایزه بده

تاپیک دیگه داره کمدی میشه ،، اگه واقعا چیز بیشتری ندارید بگید و برچسب به نیل دراکمن بزنید،(چون همه ادعاهای خودتونو خودتون رد کردید) بزارید تاپیک برگرده به روالش تا عرضه بازی.

چقدر ادم از حالا منتظر تاپیک امتیازاتن، ولی خوب آخرش میشه مثل تاپیک امتیازات گاد و گوتی ۲۰۱۸. که خیلیا منتظرش بودن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر