PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
لطفا بیخیال این مقایسه های بی ربط بشین ، ضمن اینکه میخواید بحث کنید هم متاسفانه با لحن بد و توهین آمیز بحث میکنید .
خواهشا رعایت کنید که نیاز نباشه 20 تا پست پاک بشه .

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
اصلا بحث Part II Vs RDRII نیست و نبود که تو بحث متا رو پیش کشیدی، الان متا دقیقا جاش توی این بحث کجاست؟ کسی گفت رد دد بده که سریع گفتی متا؟ گرچه اگه این همه حاشیه که برای PartII ساختن و این همه هیتر که از مهمترین دلایلش انحصاری بودنشه نبود دیگه الان نمیتونستی بگه متا فلان!
چون متای PartII از RDR2 بیشتر میشد ؛ آره قربونش.(بعد اگه متا ملاک بود اون سال چرا رقابت رو باخت؟/:))
بحث هم سر باز بودن دست گیمر واسه پیش برد یه مرحله بود ، بذار یه مثال بزنم ، اگه این قضیه باز بودن دست گیمر واسه پیش برد یه مرحله رو بخوایم با ضخامت و وسعت بسنجیم، واسه RDR2 توی مین میشن ها مخصوصا یه موی نازکه، TLoU2 یه اتوبان چار لاینه میشه. قضیه بیشتر در مورد تعداد حالاتی که گیمر میتونه یه میشن رو تموم کنه هستش، که این قضیه هیچ ربطی به تجهیزات کاراکتر بازی و گجت هاش و اینا نداره.
همین الان برو مثلا همون مرحله بانک که امین مثال زده تو یوتوب بزن چند مدل میتونیم ش بریم؟ حالا مراحل لست رو بزن نتیجه ش رو ببین قانع نشدی دیگه مشکل ما نیست.
من تا قبل لست تو ذهنم خفن ترین گرافیک رد دد بود (البته Gow دنیاش فرق داره بحثش اینجا نیست)
بعد از لست رفتم رد دد رو دیدم کلا خورد تو ذوقم.
RDR2 بازی بزرگ و با ارزشیه و قطعا اگه وقتش رو داشتم یکبار دیگه بازیش میکردم،
ولی در کل مقایسه یه بازی OW با یه بازی نیمه خطی محیط سندباکسی مقایسه درستی نیس و نتیجه دردبخوری نداره.
اولا اگه متا مهم نیست و فقط گوتی مهمه خب اصلا چرا ۲۰۰ صفحه سرش بحث کردید؟
پس حتما مهمه
بارها گفتم اون جایزه ابتدا به عناوین نو که ایده جدید ارائه میدن داده میشه تا اون عنوان تبدیل بشه به یک عنوان مشهور وپیشرفت کنه
یا عناوینی که به نحوی انقلابی تو سبک بازیها بوجود میارن برای همین rdr1 یا gta4 که زمان خودشون انقلابی بودن جایزه بردن و نسخه های بعدیشون فقط کامل تر و بزرگتر شدن.
دقیقا به همین علت گاو و اوراواچ و سکیرو جایزه بردند علتش فقط ریسک بالایی بود که کردند.
ولی اگر شما میخوایید یه بازی رو از همه زوایای فنی بسنجی قطعا باید به متا مراجعه کنی
در آخر هم ترول گرافیک رددد هم قطعا چیزی بود که میبایست تو این فروم انتظارش را میکشیدم ?

• Like
Reactions: mohsen2019

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
بازیرو امروز گرفتم تازه دارم میرم واقعا از شاهکار یه چیزی اونورتره . فوق العاده لذت بخش و جذاب . گرافیک بازی واقعا بالاست ، شاید خیلی از استدیوها با کنسول های نسل بعد هم نتونن به همچین گرافیکی برسن . واقعا به ناتی داگ باید تبریک گفت بخاطر ساخت همچین گیمی .

این بازی برای من بعد از رددد بهترین بازیه نسله .

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
لطفا بیخیال این مقایسه های بی ربط بشین ، ضمن اینکه میخواید بحث کنید هم متاسفانه با لحن بد و توهین آمیز بحث میکنید .
خواهشا رعایت کنید که نیاز نباشه 20 تا پست پاک بشه .
برادر عزیز داریم یه بحث درست حسابی میکنیم
چرا دوباره میخوای دست به پاک کردن بشی
این مقایسه ها داره همین الان n بار تو تاپیک های دیگه ولو تو فرومهای بزرگ دنیا هم میشه ولی کسی ناراحت هم نمیشه نمیدونم شما چرا انقدر سریع ناراحت میشی اگر کسی از این صحبتها بکنه
نترس نگران نباش کسی اینجا نمیخواد تلو را ترول کنه
دوستانه میگم بهت یه بار بشین ببین چرا انقدر بهت انتقاد هست از منم دهها پست پاک کردی ولی هیچ موقع چیزی نگفتم ولی اگر بخوای بازم پاک کنی من جور دیگه صدامو به بالا میرسونم چون نه توهینی به کسی کردم نه به بازی محبوب شما تاحالا کوچکترین توهینی نکردم ولی تا زمانی که بازی محبوب من و خیلیای دیگه ترول بشه منم جواب میدم
فروم ساخته شده واسه همین چیزا
دعوا هم نداریم عزیز
شما اگر عادل هستی و میخوای اصلا بحث مقایسه نباشه باید همون کاربری که شروع کرد لول دیزاین این دو بازی را مقایسه کرد پاک میکردی تا کار به اینجا نکشه
نمیشه که دور همدیگه هرچی میخوایید بگید بعد نظر دیگه ای که میاد فوری میگی دیگه از این بحثا نباشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SaeedKING

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
اقا ی نکته باحالی ک من متوجه شدم اینه ک از روزی ک بازی رو تموم کردم هی دارم تو یوتوب مبارزات بازی رو روی حالت سروایور و بدون دمیج خوردن میبینم و دیگه یوتوب خودش ب صورت پیش فرض
برام ویدیو های مشابه میاره و نکته جالب اینه ک نبردای بازی ب شدددددددددددددددت پویا و متنوع هستن و اصلا ادم خسته نمیشه از دیدنشون!هر کسی ی جوری میره، تازه من این ویدیو هایی ک دیدم
همه حالت بکش برو دارن ک ملت ب صورت اسپید ران میرن جلو، مطمئنم ک اگه برم سراغ ویدیو های استیلث بازی اونا هم ی دنیا تنوع توشون وجود داره!

لعنتی این دراکمن کیه واقعا؟! من اصلا اهل چند بار تموم کردن هیچ بازی نبودم و تنها بازی هایی ک دو بار تموم کردم یکی لست 1 بود و کال اف مدرن وارفر 2 ، ولی از روزی ک لست 2 رو تموم کردم هر لحظه ب فکر شروع مجددش هستم خصوصا برای ازاد کردن کل ابیلیتی ها و اپگرد کردن کل اسلحه ها، باورم نمیشه با اینمه شاید بیش از 200 تا کلیپ از مبارزات بازی توی هر لوکیشن دیدم ولی هنوزم اشتیاق دارم برای شروع مجددش!
دقیقاً گیم‌پلی بازی یه مدلی هست که میشه خیلی متنوع و جالب جلو رفت. بعضی‌ها هم به قدری خفن و جذاب بازی می‌کنن که آدم پیش خودش میگه اگه این داره TLoU2 بازی می‌کنه، من تا الآن چیکار می‌کردم؟! :|
بعضی وقت‌ها هست که یه بازی کلاً حالت سینمایی داره و مخصوصاً دست مخاطب رو توی گیم‌پلی می‌بنده که یه شکل و شمایل سینمایی پیدا کنه. ولی زیبایی TLoU2 به اینه که از یه طرف خیلی سینمایی هست و از طرف دیگه به شدت دستت رو باز می‌ذاره برای انواع و اقسام کارها. یعنی یه ترکیبی که کمتر بازی‌ای در این حد انجامش داده.

شما این ویدیو رو ببین دقیقه 10. ثانیه 40

الی دیوید رو گاز میگیره. ده ثانیه بعدش میگه im infected. so are you. و بعدش خشونت و تبدیل شدن دیوید رو اروم اروم میبینیم. مخصوصا توی باس فایت اخر که قشنگ معلومه از صورتش
دیوید اینفکتد نشده بود. بنده خدا دیوانه و جنون‌زده شده بود از دست الی! :D
این پیش خودش فکر می‌کرده یه بچه بدبخت بی‌دفاعی رو گرفتیم که هیچ غلطی نمی‌تونه بکنه. خبر نداشت که با یه دختر لات و وحشی طرفه که یه تنه کل دودمان اینا رو به باد میده! اون حالت عصبی و خشمگینش هم به خاطر همین قضیه بود. دیگه توی لحظات آخر که الی کاملاً بی‌دفاع افتاده بود زمین، دیوید انتظار داشت حداقل اونجا الی بگه تو رو خدا من رو ببخشین ولی همون‌جا هم بهش گفت فـــاک یـو! بعدش هم که زد دیوید رو سلاخی کرد و تبدیل شد به کله‌پاچه! :D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
برادر عزیز داریم یه بحث درست حسابی میکنیم
چرا دوباره میخوای دست به پاک کردن بشی
این مقایسه ها داره همین الان n بار تو تاپیک های دیگه ولو تو فرومهای بزرگ دنیا هم میشه ولی کسی ناراحت هم نمیشه نمیدونم شما چرا انقدر سریع ناراحت میشی اگر کسی از این صحبتها بکنه
نترس نگران نباش کسی اینجا نمیخواد تلو را ترول کنه
دوستانه میگم بهت یه بار بشین ببین چرا انقدر بهت انتقاد هست از منم دهها پست پاک کردی ولی هیچ موقع چیزی نگفتم ولی اگر بخوای بازم پاک کنی من جور دیگه صدامو به بالا میرسونم چون نه توهینی به کسی کردم نه به بازی محبوب شما تاحالا کوچکترین توهینی نکردم ولی تا زمانی که بازی محبوب من و خیلیای دیگه ترول بشه منم جواب میدم
فروم ساخته شده واسه همین چیزا
دعوا هم نداریم عزیز
شما اگر عادل هستی و میخوای اصلا بحث مقایسه نباشه باید همون کاربری که شروع کرد لول دیزاین این دو بازی را مقایسه کرد پاک میکردی تا کار به اینجا نکشه
نمیشه که دور همدیگه هرچی میخوایید بگید بعد نظر دیگه ای که میاد فوری میگی دیگه از این بحثا نباشه

چی میگی واقعا ؟ چرا به خودت میگیری ؟ کی گفته تو توهین کردی ؟ شک داری به خودت ؟
میگم اگه بحث میکنید به هم توهین نکنید و بحث متای RDR II و رقابتش با GOW پیش نیاد !!!
همین الان برو صداتو به بالاترین مرجع ممکن برسون که رسیدگی بشه ...
مطمئن باش من اگه بیشتر از تو RDR II و GTA V رو دوست نداشته باشم و بازی نکرده باشم ، کمتر از تو نیست ! اینجا حس نکن فقط خودت طرفدار این بازیها هستی و احساس مالکیت کنی
پست من هم هیچ ربطی به توهین به TLOU II و ... نداشت .
دیدم بحث داره به یه سمتی میره که اصلا ربطی به تاپیک TLOU II نداره و من وظیفه م اینه که کنترل کنم .
پس اینجا نزن به صحرای کربلا ...

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
انیمشین های مربوط به اسلحه و ریلود کردن در گیم پلی :
بعد از تجربه بازی گفتم ولی بازم تاکید میکنم که پارت 2 از نظر انیمیشن و ویژوال در مقابل بازی های نسل 8 نسل نهمی هست (البته از نظر من در اکثر بخش ها کلا یه سر و گردن بالاتر از بقیه بازی ها قرار میگیره)

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
من بازی رو‌بعد ۴۲ ساعت تموم‌ کردم نظرم رو به عنوان یه گیمربا ۳۰ سال سابقه گیمری میگم ،نظر خودم
آق گیم بعنی بازی ،، یعنی فان ، یعنی لذت از اوقاتی که پای اون نشستی ،، نه عذاب ، نه دلخوری !! نه داستان مفهومی!! نه پیام داستانی !!! همه اینا رو میشه تو ژانر فیلمها پیدا کرد که بشینی پای تی وی و هیچ دسته بازی هم دستت نگیری ،، ایراد من به بازی آقا این ابی کیه!! از کدوم قبرستون ثپه بلند شده به عنوان دختر به ان پی سی بی ارزش که اصلا تو داستان بازی اول بهش پرداخته نشده بیاد و مثل یه کیسه زباله شخصیت اصلی و محبوب ما رو بکشه !!!!!؟؟؟؟ داستان این بخش مثل این میمونه که مثلا تو بازی GTA اون پلیسی رو که هد شات کردی پسرش بیاد ازت انتقام بگیره !!! بعدش اول میای یه شخصیت منفور تولید میگنی بعد میای ۱۵ ساعت گیم پلی عذاب آور میذاری که بگی بابا نه این آدم خوبی بوده اصلا چه کاریه ،،؟؟ بعد راجه به پایان بازی من هیچی ندارم بگم جز اینکه یه آدم با یک ماه گشنگی چجوری میتونه دوتا انگشت دست کسی رو مثل پاستیل خرسی گاز بزنه داستانش که دیگه هیچی فقط میتونم بگم یه آی پی عالی مثل دلست آو آس تو ذهن من و خیلیها به گند کشیده شد !! من چکار دارم به پیااااام داستانی مگه کلاس درسه گیم‌؟؟؟

• Smile
Reactions: mohsen2019

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
من بازی رو‌بعد ۴۲ ساعت تموم‌ کردم نظرم رو به عنوان یه گیمربا ۳۰ سال سابقه گیمری میگم ،نظر خودم
آق گیم بعنی بازی ،، یعنی فان ، یعنی لذت از اوقاتی که پای اون نشستی ،، نه عذاب ، نه دلخوری !! نه داستان مفهومی!! نه پیام داستانی !!! همه اینا رو میشه تو ژانر فیلمها پیدا کرد که بشینی پای تی وی و هیچ دسته بازی هم دستت نگیری ،، ایراد من به بازی آقا این ابی کیه!! از کدوم قبرستون ثپه بلند شده به عنوان دختر به ان پی سی بی ارزش که اصلا تو داستان بازی اول بهش پرداخته نشده بیاد و مثل یه کیسه زباله شخصیت اصلی و محبوب ما رو بکشه !!!!!؟؟؟؟ داستان این بخش مثل این میمونه که مثلا تو بازی GTA اون پلیسی رو که هد شات کردی پسرش بیاد ازت انتقام بگیره !!! بعدش اول میای یه شخصیت منفور تولید میگنی بعد میای ۱۵ ساعت گیم پلی عذاب آور میذاری که بگی بابا نه این آدم خوبی بوده اصلا چه کاریه ،،؟؟ بعد راجه به پایان بازی من هیچی ندارم بگم جز اینکه یه آدم با یک ماه گشنگی چجوری میتونه دوتا انگشت دست کسی رو مثل پاستیل خرسی گاز بزنه داستانش که دیگه هیچی فقط میتونم بگم یه آی پی عالی مثل دلست آو آس تو ذهن من و خیلیها به گند کشیده شد !! من چکار دارم به پیااااام داستانی مگه کلاس درسه گیم‌؟؟؟
راجع به اونکه مشخص ش کردم ، مطمئنی؟ /:)
8-|
بعدش راجع به تعریف ت از گیم شوخی میکنی؟
یعنی گیم نباید و نمیتونه پیام داشته باشه؟
یعنی نباید و نمیتونه مفهوم داشته باشه؟

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
گیم یعنی فان!!!
اینم تو اینجا شنیدیم ما
خب چرا شما فورتنایت بازی نمیکنی
کل این ۴ سال نیل دراکمن گفت بازی دارکه شما چرا انقد هزینه کردی هفته های اول گرفتی که بازی فان میخوای
داستان بازی سنگینه بازی عادی نیست
نظراتونو ترشی کنین لطفا

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
گیم یعنی فان!!!
اینم تو اینجا شنیدیم ما
خب چرا شما فورتنایت بازی نمیکنی
کل این ۴ سال نیل دراکمن گفت بازی دارکه شما چرا انقد هزینه کردی هفته های اول گرفتی که بازی فان میخوای
داستان بازی سنگینه بازی عادی نیست
نظراتونو ترشی کنین لطفا
حداقل طرفت و نقل قول کن که جوابتم بگیری نه اینکه یه حرفی بندازی و در بری !! من تو عمر ۳۰ ساله گیمیم نه بازیهایی مثل فورت نایت بازی کردم نه هیچ جور کال آف و بتل ،، میتونی آی دی منو بزنی ببینی گیمهامو ،، در ضمن شاید بهترین تجربه گیمی من دلست یک باشه ،، دارک بعنی اون صحنه ای که جوئل میله رفت تو شکمش ،، دارک یعنی بیچارگیهای الی دنبال پنیسیلین یا از دست دادن دوستش تو لفت بیهاین ولی تمام اینا در نهایت یک پایان منطقی داشت ،، منظور بنده از فان! اون بزن و بخندی که شما برداشت کردی نیست ، منظورم بخشی از زندگی یه آدم به گیم پرداخته میشه که باعث تجربه های خوب و بیاد ماندنی زندگیش بشه حتا اگه تو رزیدنت اویل ۷ دستشو با اره ببرن !!! ولی این گیم باعت حس نفرت و حال بهم خوردن و از خودت بدت اومدن میشه ،، شما تو یوتوپرهای معروف جهان جستجو کن سر صحنه های ابی و داستان جوئل چه ری اکشنهایی داشتن ،،، وقتی حتا ۴۰ درصد گیمرها نتونن با داستان گیمی ارتباط برقرار کنن و ایراد بگیرن قطعا مشکلی وجود داره ... در هر صورت بازم من نظر شخصیمو گفتم از اینکه مستقیمبا مخاطب خودمم صحبت کنم ابایی ندارم ،،

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر