PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
والا من از همون اولشم با متا میونه خوبی نداشتم بنظرم اصلا سنگ محک خوبی برای کیفیت بازیا نیست. سال 2012/13 من تنها بودم ولی یواش یواش میبینم خیلیا دارن به این نتیجه میرسن. اولا خیلی از منتقدین از پایه صلاحیت نقد ندارن. بعد هم خیلیاشون بشدت جوگیرن. برخی بازیا در حقشون اجحاف میشه یه سری هم کیلویی نمره میگیرن. یه در صد فکر کن لیکا نزدیک رلیز بازی اومده بود بیرون. بازی و نمراتشو ریپ میکردن. در صورتیکه بازی همون بازیه.
... البته ترکیب نمرات با متن نقد ها کاملا ترین ویو ممکن رو به مخاطب میده، ولی در کل همون متا هم یه سنگ محک خوبی برای بازیه... ممکنه حق به بازی نهایتش در حد چند نمره خورده بشه، یا نمونه های بود که حقش کمی زیاد خورده شد خود سایت ها اومدن اعتراف کردن که به فلان بازی نمره اشتباهی دادن... و رفته تو لیست اندر ریتد ها.... اما مثلا وقتی یه بازی متای 60 و 70 میگیره قطعا ضعف ها و کمی و کاستی هایی داشته که اون نمرات رو گرفته

Digital Deluxe Edition : 99.04 gb

View attachment 145316

Standard version : 93.37 gb

View attachment 145322

View attachment 2020_06_06_19_35_51_EZpTWG4XsAAZd0d.mp4

لعنتی دو شب بیشتر باید بیدار بمونم

دقیقا اصلا بحث امید و ناامید بودن و توقع داشتن و نداشتن نیست

کاملا منطقی بخوایم نگاه کنیم لست متاش شد 95

خوب پارت۲ بدون شک جهشی داره که آنچ ۱ به ۲ داشت
یعنی این چیزایی که دیدیم و شنیدیم از پیشرفت آنچ ۱ به ۲ هم بیشتر بوده

بعد متاش به طور منطقی باید بهتر از نسخه اول باشه 96 و 97 و حتی 98 هم توقع بالایی نیست .

یادمون نره نسخه دوم هر سری اوج پیشرفتش بوده
لست هم تا الان اینو نشون داده که سنگ تموم گذاشتن توی این نسخه.

در آخر بگم برای من زیر 95 نباشه هر چی بود قابل قبول :D
بازیای زیادی بودن نسخه دوم از هر نظر بهتر از نسخه اول بوده، ولی متاش کمتر شده... نمیشه رو این قضیه حساب کرد... درسته کاملا ظلم و حق خوریه... ولی اتفاق بی سابقه ای نیست..

آخرین ویرایش:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,016
نام
امیر حسین
من اصلا جزء اون دسته از افراد نیستم که بگم متا مهم نیست و ... . اتفاقا بنظرم خیلی مهمه.
ولی اینکه تصور کنیم مثلا الان چون انتظارمون اینه که TLOU II از نسخه اول بهتره یا از فلان بازی بهتره پس حتما باید متاش 96+ بشه کاملا اشتباهه !!
یعنی اینکه فکر کنیم که حتما یک بازی با متای 96 از یه بازی با متای 94 بهتره ، خیلی سطحی نگری و بچه گانه ست . بازیها بر اساس سبکشون ، نسلی که منتشر شدن و خیلی مباحث دیگه نقد میشن .
ضمن اینکه دیدید که خیلی وقتها سایت هایی هستن که امتیازهای عجیب غریب و غیرمنطقی میدن به بازیها که اهدافشون مسلما نقد منصفانه نیست و این تنها ایراد متاکریتیک هست به نظرمن که فیلتر نمیذاره برای این امتیازات خیلی پرت. که البته اونم تاثیرش خیلی زیاد نیست که لِول امتیاز بازی رو تغییر بده .
من خودم پیش بینیم 96 هست برای این بازی ولی واقعا نباید اینقدر حساس باشیم و سخت بگیریم که اگه 94 شد یعنی متا ارزش نداره یا حق بازی رو خوردن و یا اینکه چرا فلان بازی 97 گرفته و این 94 و از این مدل عکس العملهای غیر منطقی !
دقیقا. بنده هم همینو گفتم. متا واقعا معیار کلی و خوبیه. ولی اینکه عدد متا با بازیهای نامربوط مقایسه بشه اشتباس.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,052
نام
نیما
دقیقا درسته‌، ولی این که متا هم بشه ۸۴ و بگیم‌ مهم ‌نیست و ما کول هستیم و خاص و این حرف ها هم کاملا سطحی نگرانه است . همونطور که ۹۶ رو مثلا با ۹۵ خیلی بخوایم اختلاف براش بدونیم اشتباهه! متای زیر ۹۰ و ۸۰ خورده ای رو هم اصلا نباید با یه متای ۹۳ و یا بالاتر یکی دونست ! البته متا که یه عدده ! منتهی همین عدد با دلیل و برهان نشون دهنده مشکلات یک بازی هست . یادم نمیاد بازی با متا ۸۰ و خورده ای داشته باشیم و بدون ایراد چنین متایی گرفته باشه ! و بلعکس
من که همون اول گفتم متا خیلی مهمه ، بحث من همون مثلا 94 و 96 ه . بنظرمن متای زیر 94 برای TLOU II با توجه به هایپش خیلی راضی کننده نیست و یکم ضدحاله . زیر 90 که بدون تعارف فاجعه محسوب میشه :D

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,657
من واسم خیلی وقته متا معیار نیست خیلی بازیا بوده این نسل که متای زرد داشتن من خیلی باهاش حال کردم خیلیام سبز بودن اصلا نتونستم تحمل کنم ولی سر لست با عقبه ای که ناتی داگ داره و منتقدا بیش از حد حساسن رو بازیاش متای ۹۷-۹۸ یکم تخیلیه ولی ۹۵-۹۶ منطقیه اگه هم متای بالا بیاره دمش گرم هنوزم میگم رکوردی که لست یک سر بیشترین امتیاز کامل داره (نمیدونم هنوز هست یا رکوردشو زدن) بهترین رکورده ممکن نشونه شاهکار بی رقیب بودن یه بازیه خیلی دوست دارم بجای متا رکورد تعداد نمره‌های کامل شماره یکو بزنه.
قبلا هم گفتم سر مسائل روابطیش و خشونت عجیب غریبش مطمئنم یکی دو تا منتقد مریض پیدا شن واسه افزایش ویو سایت و معروف شدن نمره پرت ول بدن همونطور که سر U4 دیدیم چجوری با بهونه‌های بیخود نمره الکی دادن نظره من اینه کلا بیخیال متای زیادی بالا بشین بعد چهل پنجاه تا نمره خفن میبینید یکی نمره پرت داد اعصابتون میریزه بهم یادمه تاپیک امتیازات لست یک بعد اون همه نمره خفن و هایپ یهوو گیم اسپات یه هشت ول داد کلا تاپیکو بهم ریخت همه عصبی شدن اون همه نمره خوب رفت تو حاشیه کلا جدی نگیرین همین پیش نمایش های مثبت بازی که تعدادش از دستم در رفته که واقعا بیسابقست نشون میده چه شاهکاری در انتظارمونه

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,398
نام
رامین

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
من که همون اول گفتم متا خیلی مهمه ، بحث من همون مثلا 94 و 96 ه . بنظرمن متای زیر 94 برای TLOU II با توجه به هایپش خیلی راضی کننده نیست و یکم ضدحاله . زیر 90 که بدون تعارف فاجعه محسوب میشه :D
بخش دوم صحبتم کلی بود و منظورم تو نبودی :D ولی به شخصه عدد متا رو فقط یک عدد نمی دونم ! یک نماد و پرچم که برگرفته و چکیده از نقد و نظر 100 تا منتقد هست می دونم. هر ip هم میتونه یه سطحی از پرچم رو داشته باشه ! به قول خودت پرچم زیر 90 برای چنین بازی واقعا فاجعست . نه اینکه بگیم اگه زیر 90 شد بازی نمی کنیم یا لذت نمیده و این حرف های نخ نمایی که مخالفای متا و نمره میزنن . چون اساسا لذت و تجربه ربطی به ایراد و مشکلات فنی نداره ! که اگر چنین بود خیلی از تجربه های بد و زشت دنیا لذت بخش نبودن !! ولی بهمون ثابت میشه یه ایرادی وجود داره که این وسط 100 نفر منتقد دیدنش و متاسفانه این ایراد قابل چشم پوشی نیست ! یعنی نمیتونم خودمو گول بزنم بگم 100 نفر گفتن بازی مشکلات افت فریم یا فلان باگ و ... داره ولی من بگم نه مشکلی نیست به من حال میده :D

p.s : پیش بینیم از متا رو هم که گفتم منم نظرم 96 هست .

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-

ارزش این‌ بازی رو با یک مشت عدد بی ارزش هم نمیشه میلیمتری کم کرد :D
به‌نظرم ارزش کار بالاتر از چهار تا عددی هست که میاد و این نقد ها و نمرات اصلا هنوز به اون مرحله نرسیدن که بخوان برای این عنوان جسارت کنن خود نمایی کنند :D

حالا بخ اینکه ادم عقده ای و فیریک هم بین منتقدا زیاد پیدا می شه و از قصد نمره های پایین می دن‌ کاری ندارم اصلا

یادمه سر uncharted 3 فک کنم گیم اسپات ( دقیق خاطرم نیست کدوم سایت بود ) منتقدی که برای بازی گذاشته بود ، طرف تا قبلش داشت ماریو نقد می‌کرد و خون پرش با دم و دستگاهش بازی می کرد ! بعد تو فروم من می گفتم بابا این یارو رو اصلا چه به نقد بازی های nd و این عنوان ! بقیه به من حمله کردن که این نظر شخصیه طرفه محترمه فلانه ! ولی حقیقتا درک و لمس کردن یک عنوان هایی مثل همین tlou 2 شعور می خواد :D دیدن چیز هایی که خلق شده و زندگی کردن توی اون دنیا کار هر بنی بشری نیست :D
در نتیجه گور پدر متا و نمرات !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر