Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:
گوگل کن skyrim ENB یا Skyrim sweetfx کلی برات از اینطور چیزا میاد. میتونی دانلود کنی و اجرا شون کنی. از ورژن های سبکش تا سنگینش هم موجوده. حجمی هم نداره.

این، فقط ENB و SweetFX نیست. بازی ماد شده‌ی شخصی با نام کاربری Unreal ـه که همزمان 100 ماد رو اجرا میکنه. متاسفانه تنظیمات ENB ـش رو هم در اختیار بقیه نمی‌گذاره

برای بهبود چهره NPC ها چه چیزی پیشنهاد میدهید من no more blocky face را استفاده کرده ام ولی چهره خیلی غیر طبیعی است به ویژه پیشانی و چروک های صورت
یک پک تکسچر مناسب که هم frame rate را خیلی پایین نیاورد و هم کیفیت معقولی داشته باشد
mod مناسبی هم برای بهبود انیمیشن اژدها های بازی سراغ دارید؟
کلا چند تا از مود های بهبود دهنده گرافیک و انیمیشن که شخصا امتحان کرده اید را پیشنهاد میدهید

No more blocky faces بهترین و طبیعی‌ترین ماد چهره است. شاید سیستم یا بازیتون با اجرای این ماد مشکل داره؟

راجب به انیمیشن اژدها هم، متاسفانه من Animation Pack ـی ندیدم ولی راجب به مادهای گرافیکی، 2 صفحه‌ی قبل یک سری از بهترین‌ـها رو نوشتم

منظورم اینه که شخص ماد را نصب کرده بعد بازی را اجرا کرده عکس گرفته یا اینکه از برنامه ای برای رندر کردن آن صحنه استفاده شده است چون یک سری از عکس ها را دیدم که عملا دوربین بازی اجازه دسترسی به آن را نمیدهد
از کجا مطمئن شوم که ماد اختلال دارد نسخه black box ورژن 1 را دارم
اون تیکه اول را درست گوش ندادم گفت برو خبر برگشتن اژدها را به کیا بده؟
Sent from my LT30p using Tapatalk

آخرین ویرایش:
منظورم اینه که شخص ماد را نصب کرده بعد بازی را اجرا کرده عکس گرفته یا اینکه از برنامه ای برای رندر کردن آن صحنه استفاده شده است چون یک سری از عکس ها را دیدم که عملا دوربین بازی اجازه دسترسی به آن را نمیدهد
از کجا مطمئن شوم که ماد اختلال دارد نسخه black box ورژن 1 را دارم

Sent from my LT30p using Tapatalk

کد دوربین آزاد + مخفی کردن HUD رو استفاده کردند

میرم تو whitrun یه ساختمون که شبیه کشتیه بعد میرم با رعیس companions صحبت میکنم ولی گزینه ای واسه ملحق شدن به گروه نداره چی کار کنم؟
با هر کدوم از اعضای گروه حرف بزنین میگن برا عضو شدن با Kodlak whitemane حرف بزنین،بعد اون می‌شه عضو شد،یا شاید یه چیزی هست که من یادم نیست :دی

میرم تو whitrun یه ساختمون که شبیه کشتیه بعد میرم با رعیس companions صحبت میکنم ولی گزینه ای واسه ملحق شدن به گروه نداره چی کار کنم؟

شما باید با اعضا گروه در مورد اینکه چرا ملحق شدن و ... صحبت کنی. بعد به ماموریتای جانبی کوئست اولیه صحبت با لیدرشون اضافه میشه.
شایدم بتونی مستقیم اینکارو بکنی, تو ساختون برو تو زیرزمین اونجا با لیدرشون که به پیرمرده و انتهای راهرو وایسده صحبت کن.
اگر قبلا یه جا با اعضا گرو درگیر شدی ممکنه اصلا نتونی عضو شی. تو دفعه قبل که داشتم با یک شخصیت دیگه میرفتم همین اتفاق واسم در مورد thief guild افتاد

سلام من تو بازی کلی جنایت و قتل انجام دادم بررا همین همه جا تحت تعقیبم و همه بهم حمله میکنن چطوری میتونم باز به حالت قبل برگردم ؟؟؟؟راستیرسربازا اصلا بهم اجازه نمی دن که بشون پول بدم یا برم زندان همینطور بهم حمله میکنن

سلام من تو بازی کلی جنایت و قتل انجام دادم بررا همین همه جا تحت تعقیبم و همه بهم حمله میکنن چطوری میتونم باز به حالت قبل برگردم ؟؟؟؟راستیرسربازا اصلا بهم اجازه نمی دن که بشون پول بدم یا برم زندان همینطور بهم حمله میکنن

سلام. خوبه اقلا یه تروفی رو میگیری که گرفتنش واسه من مشکله. یادم نیس فکر کنم حدود 1000 bounty تو همه ی شهرها. حالا چه کاری بود بزنی کشتار جمعی کنی؟ فکر کنم کارت از زندان گذشته واست جایزه گذاشتن. اگه زیاد جلو نرفتی از اول برو. چون تاحالا همچین اتفاقی واسه من نیفتاده.

- - -ویرایش - - -

میشه همزمان عضو دو گروه بود ؟ مثلا empaier و comine (میدونم املاش غلطه) ؟

نمیشه اگه میخوای عضو بشی میتونی عضو یکی بشی یا اصلا عضو هیچکدوم نشی. بعدا greybears یه جلسه میذارن که واسه اینکه جنگ نشه یه راهی پیدا کنن. یه شهرو میدن مثلا به لجیون یکی هم استورم کلوک ها.

من کلی از مراحلو رفتم دیگه نمی تونم از اول بازی کنم خدایی یه راه حل بهم بگید تو بازی حتی بچه ها هم بهم حمله می کنن منم همشونو میکشم .تو این مرحله باید برم با وپادشاه حرف بزنم .ک

درود
به همه دوستان
! من در جایی که در گروه دارک برادر هود عضو میشی و باید بری پیش نایت مادر گیر کردم
وقتی میرم داخل اون جایی کخه نایت مادر هست و در ها بسته میشن دیگ همون جا گیر میکنه
قبلا هم این مشکل رو داشتم ورژن بازیم رو عوض کردم درست شد !
الان ورژن 1.9
رو دارم
(1.9.32)
لطفا کمک کنید بگید برای حل این مشکل باید چه کار کنم
مرسی!!!

- - -ویرایش - - -

من کلی از مراحلو رفتم دیگه نمی تونم از اول بازی کنم خدایی یه راه حل بهم بگید تو بازی حتی بچه ها هم بهم حمله می کنن منم همشونو میکشم .تو این مرحله باید برم با وپادشاه حرف بزنم .ک

کسی نگفت از اول بازی کنی برگرد به سیو های قبلیت ببین درست میشه یا نه
بعد یه اسپل هست دشمنات رو آروم میکنه و فکر کنم بشه باهاشون حرف زد اون رو روشون بزن وقتی هک کاری باهات نداشتن با یکی از سرباز ها حرف بزن
اونم میگه من تورو میشناسم و از این حرفا و 1000 تا باید بهش پول بدی تا کلا خلاص شی
این راه رو هم امتحان کن ضرر نداره

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or