Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:
ه چیز دیگه هست که اونم کمک کنین منون میشم
اونم اینه که وقتی میرم در کالج جادوگران
و مراحلش رو طی میکنم یه جا هست در یک جای میری و اول ورودی (وقتی که وارد محل شدی ورودی اول ) یک جادوگر افتاده و در حال مردنه و یه چیزی میگه میگه کریستال رو بردن یه همچین چیزی بعد میمیره راه رو طی میکنم و به جایی که نشانه هست میرم و با یک جادوگر دیگه روبه رو میشم اون منو میبره به جای که باید در اون کریستال رو قرار بدی قرار میدم ولی میگ کریستال خیلی قدیمیه و مشکل داره برو به کالج و یه چیزی یاد بگیر بعد بیا اینها درستش کن
چون نورش رو که میخوام با اشیایی که روی سقف هست فیکس کنم نمیشه
اگه راهی برای حل این مشکل دارید لطفا بگید

باید با جادوهای frost و fire گرم و سردش کنی تا جابجا بشه, ایمکارو چند بار باید انجام بدی

دوستان کسی میتونه بهترین ماد های گرافیکی بازی رو بهم معرفی کنه و بلینک دانلود بده کارتم gtx650 ti boost هستش خیلی دنبال ماد ها گشتم ولی انقدر زیاده که آدم سر در نمیاره ممنون میشم

دوستان کسی میتونه بهترین ماد های گرافیکی بازی رو بهم معرفی کنه و بلینک دانلود بده کارتم gtx650 ti boost هستش خیلی دنبال ماد ها گشتم ولی انقدر زیاده که آدم سر در نمیاره ممنون میشم

ارتقای گرافیک از چه لحاظ؟ بافت‌ها، مدل‌های 3D، افکت‌ها یا مثلا ENB ـها؟

HD Texture خود بازی رو بگیر به اندازه کافی میخوره گرافیک رو :d .

همش داداش میخوام گرافیکش کلا بره بالا

تکسچر ها و بقیه چیز ها

من خودم بشخصه از ENB ـها خوشم نمیاد. نورپردازی، کنتراست رنگ‌ها و... رو طوری عوض می‌کنند که حالت طبیعی بازی از بین میره. بازی رو هم به طرز وحشتناکی دچار افت فریم می‌کنند. اگر تصمیم گرفتید از ENB استفاده کنید، برای Boris از بقیه بهتره. ولی این پایینی‌ها بنظر من نه تنها عالی‌ان، ضروری هم هستند.

مدل‌های سه بعدی:

Static Mesh Improvement Mod - SMIM

تخصص این ماد، زیباتر کردن خیلی زیاد مدل‌های ثابت سه بعدی، مثل غذاها، بشکه‌ها، صندوق‌ها و... این بهبود جزئیات تاثیر خیلی زیادی روی زیبایی بازی میگذاره.

تکسچرها:

Skyrim Official HD DLC By Bethesda

این ماد توسط خود بثسدا برای بازی منتشر شده که تکسچر‌های بازی رو HD میکنه. گرچه بنظر من بعضی از تکسچرها همچنان زیبا نیستند. ولی رسمی بودن‌ـش باعث میشه مطمئن‌تر باشه

Skyrim HD - 2K Texture

بهترین ماد برای تکسچرها. همه تکسچرها رو با اندازه‌ی 2K یا در بعضی موارد 4K جایگزین میکنه. شاهکاره این ماد
ـــــــــــــ

Climates of Tamriel

برای وسعت دادن به سیستم آب و هوای بازی. خودم به شخصه امتحانش نکردم ولی در همه لیست‌های مادهای برتر اسکایریم، نامش بوده

W.A.T.E.R

از اسمش کاملا مشخصه. آبشار‌ها، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و... بسیار زیباتر و طبیعی‌تر میکنه

Enhanced Blood Textures

بافت خون رو طبیعی‌تر میکنه

Skyrim Flora Overhaul

از مادهای عالی اسکایریم برای زیباتر شدن درخت‌ها و گیاهان

HD Plants + Herbs

مدلهای گیاهان رو دقیق‌تر میکنه. ولی متاسفانه من این رو فقط در استیم پیدا کردم

Realistic Lightning Overhaul

خارق‌العاده‌اس این ماد. صرفا هم با تغییر محل قرارگیری منابع نور و یکم کم و زیاد کردن روشنایی، تاثیر خیلی شدیدی روی زیبایی محیط میگذاره

HD Enhanced Terrain

تکسچرهای دوردست بثسدا که از لحاظ کیفیت افتضاح هستند رو تا حدودی بهتر میکنه

Better Dynamic Snow

برف داینامیک :bighug:

اینها چندتا از بهترین‌ها بودند. البته بگم ENB ـها و تکسچرها بیشترین تاثیر رو در زیبایی و بیشترین تاثیر رو در افت فریم دارند

آخرین ویرایش:
من خودم بشخصه از ENB ـها خوشم نمیاد. نورپردازی، کنتراست رنگ‌ها و... رو طوری عوض می‌کنند که حالت طبیعی بازی از بین میره. بازی رو هم به طرز وحشتناکی دچار افت فریم می‌کنند. اگر تصمیم گرفتید از ENB استفاده کنید، برای Boris از بقیه بهتره. ولی این پایینی‌ها بنظر من نه تنها عالی‌ان، ضروری هم هستند.

مدل‌های سه بعدی:

Static Mesh Improvement Mod - SMIM

تخصص این ماد، زیباتر کردن خیلی زیاد مدل‌های ثابت سه بعدی، مثل غذاها، بشکه‌ها، صندوق‌ها و... این بهبود جزئیات تاثیر خیلی زیادی روی زیبایی بازی میگذاره.

تکسچرها:

Skyrim Official HD DLC By Bethesda

این ماد توسط خود بثسدا برای بازی منتشر شده که تکسچر‌های بازی رو HD میکنه. گرچه بنظر من بعضی از تکسچرها همچنان زیبا نیستند. ولی رسمی بودن‌ـش باعث میشه مطمئن‌تر باشه

Skyrim HD - 2K Texture

بهترین ماد برای تکسچرها. همه تکسچرها رو با اندازه‌ی 2K یا در بعضی موارد 4K جایگزین میکنه. شاهکاره این ماد
ـــــــــــــ

Climates of Tamriel

برای وسعت دادن به سیستم آب و هوای بازی. خودم به شخصه امتحانش نکردم ولی در همه لیست‌های مادهای برتر اسکایریم، نامش بوده

W.A.T.E.R

از اسمش کاملا مشخصه. آبشار‌ها، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و... بسیار زیباتر و طبیعی‌تر میکنه

Enhanced Blood Textures

بافت خون رو طبیعی‌تر میکنه

Skyrim Flora Overhaul

از مادهای عالی اسکایریم برای زیباتر شدن درخت‌ها و گیاهان

HD Plants + Herbs

مدلهای گیاهان رو دقیق‌تر میکنه. ولی متاسفانه من این رو فقط در استیم پیدا کردم

Realistic Lightning Overhaul

خارق‌العاده‌اس این ماد. صرفا هم با تغییر محل قرارگیری منابع نور و یکم کم و زیاد کردن روشنایی، تاثیر خیلی شدیدی روی زیبایی محیط میگذاره

HD Enhanced Terrain

تکسچرهای دوردست بثسدا که از لحاظ کیفیت افتضاح هستند رو تا حدودی بهتر میکنه

Better Dynamic Snow

برف داینامیک :bighug:

اینها چندتا از بهترین‌ها بودند. البته بگم ENB ـها و تکسچرها بیشترین تاثیر رو در زیبایی و بیشترین تاثیر رو در افت فریم دارند

یه دنیا مرسی داداش از توضیحات کاملت فقط چطوری دانلودش کنم توی سایتش که میزنم میگه باید رجیستر کنی

باید تو سایتش ثبت نام کنید و بعد Skyrim Mod Manager رو دانلود کنید

توصیـــه می‌کنم حتـما قبل از دانلود، توضیــحات هر ماد رو مــطالـعه کنید

آخرین ویرایش:
سلام یک سوال دارم کی اینجا خیلی حرفه ای کل بازی رفته همه کار کرد خلاصه کی بیشتر از همه بازی میکنه
همه اسکایریم رو یا سه ساعت بازی می کنند یا اگر غرق اون بشند 200 ساعت رو شاخه :d مشکلتون دقیقا چیه؟

همه اسکایریم رو یا سه ساعت بازی می کنند یا اگر غرق اون بشند 200 ساعت رو شاخه :d مشکلتون دقیقا چیه؟
من اسکایرم 2 سال پیش که امد بازی کردم 180 ساعت بازی کردم!:d
الان بعد 1/5 سال دوباره دیسک دو سال پیش گذاشتم بازی نصب کردم میخوام یکم دیگه بازی کنم..! ولی خب من که همه مرحله ها رو رفتم و مرحله های فرعی هم فکر کنم اکثراشون رفتم مگر که ندیده باشم.. درکل میخوام قبلش اخرین اپدیت نصب کنم چنده از کجا بگیرم دی ال سی جدید مرحله جدید سلاح جدید وووو چی اومده ماد جدید چی باید از کجا بگیر.. یادم رفته !:d
یی سیو خوب هم اگه میشه بزارید.. ممنونم چند پست قبل خوندم که میشه پچه داره شده/؟ درسته .. و خونه ساخت چطوری ؟ دیگه چیکار میشه کرد؟
اوون موقع که من بازی میکردم فقط میشود زن گرفت یی سگ گرفت..! چطوری باید این کارا انجام بدم دی ال سی میخوا؟
خلاصه هر چی فکر میکنید که الان بدردم میخوره برای بازی بگید بگیرم چون قصد رفتن مرحله ندارم بعد دوسال دوباره.!
یی سیو کامل خوب هم اگه میشه بدید ممنونم

Save متاسفانه ندارم اما اگر میخواهید از اول برید سه تا DLC (محتویات رسمی) داریم که به مرور برای بازی عرضه شد:
1- Dawnguard: بهترین DLC بود به نظرم - داستانی عالی با قابلیت های دلچسب!
2- Heartfire: قبلا که میشد ازدواج کرد اما الان کلی امکانات برای راه انداختن یه خونه زندگی وجود داره (از جمله ساخت یه خونه کاملا جدید و یا سرپرستی دو بچه یتیم)
3- Dragonborn: محیط جدید و جالبی رو ارائه می کنه اما به لطف باگ مسخره آخرین مرحله نتونستم درست تمومش کنم :| بد نیست ولی!
این از DLC ها ... آپدیت هم من نیازی نمیدیدم تا اینکه اولین DLC رو خواستم بریزم مجبوری بود. ورژنش دقیقش یادم نیست اما اگر از جایی دانلود می کنی قائدتا همراهش هست
ماد هم که یه سر بری Nexus دریایی هستش برای خودش :d هر چی که بخوای، ظاهر، رنگ چشم، زره، کیفیت، اسلحه و ... سایتی که گفتم خودش طبقه بندی کرده. یه سر بری میبینی فقط میمونه سلیقه
سوالاتتون خیلی کلی هستش. بایستی چیزهایی رو که می خواهید تهیه کنید اول، بعد ببینید میتونید از پس کارهاش اصلا بر بیاید یا نه. اگر گیر کردید اینجا سوال کنید دوستان جواب می دند اکثرا (از من یکی فقط Heartfire و ساختن خونه و خانواده نپرسید که نمیدونم :d)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or