Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

ehsan_jan3

کاربر سایت
Dec 31, 2006
266
فواید مزدوج شدن

ای بابا این بیچاره ها که خیلی کارا میکنن . غذا میپزن ! خونه را آب و جارو میکنن ! پول در میارن ! مواد جادویی میسازن و فرمولشو کنارش میذارن ! انهنس میکنن و غیر ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
بعد عضو Dark brotherhood چطوری بشم؟تو ریفتن از یکی شنیدم یه پسر بچه سعی داره احضارشون کنه, ولی هیچ چیزه دیگه ای نگفت.جای این پسر بچه کجاست؟
برید تو قسمت quest ها Misc این کوئست رو اکتیو کنید، برید whiterun، وارد خونش شید
بعد میگه یکی رو تو ریفتن بکشید، اینکارو بکنید. بعد یه مدت یه نفر میاد یه برگه بهتون میده که روش علامت یه دست هست و نوشته We Know. بعد کافیه یه بار بخوابید.

علی*

کاربر سایت
Oct 16, 2011
9
دوستان من افتادم دنباله 8تا ماسکه Dragon Priest تا الان 7تاشو پیدا کردم ولی پشته دره ماسکه هشتم گیر کردم

یه دره دیگه ام نزدیکه همین محل بود رفتم با هر بدبختی بود معماشو حل کردم واین جادوگررم کشتم ولی هیچ کلیدی چیزی نداشت
w5cmjedid574r1xeca7h.jpg
کسی نمیدونه واسه باز کردنه این در چه آیتمی لازمه یا اصلا آیتمشو از کجا باید بیارم؟

باید جادو بزنی اسمش روش نوشته بعد میری زیرزمین باز میاد بالا سرکاریه ؟!

خیلی عالی بود بعد چند وقت یک بازی طولانی و با داستان قوی بازی کردیم ولی من تعجب میکنم چقدر زحمت کشیدن اینهمه ماموریت فرعی داره که واقعا زیباست ولی جز داستان اصلی نذاشتن مثلا عضو گروه شدن و...

دوستانی که تازه بازی میکنن اول جز گروه های مختلف بشن بعد بقیه بازی و بهترین سلاح بازی هر دو دست شمشیر و دوتا کلید موس همزمان با هم بزنید تقریبا بیشتر افراد رو با سه بار کلید همزمان کشته میشن

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
من نمیدونم چرا اینطوری شد اما انگار 2 تا کوئست واسم انتخاب نشده، حیف از دستشون دادم
اولیش Paarthurnax هست، که باید بکشیمیش.
البته زیاد بد نشد که quest واسم نیومد، چون اصلا نمیخوام اونو بکشم. دلم نمیاد :( (راه دیگه ای هست اگه بعدا خواستم اون کوئستو برم، مجبور نشم بکشمش)
دومی هم Season Unending هست همونی که باید general و ulfric رو مجبور به مذاکره کنی، من یه اشتباه کردم Civil War رو از قبل رفتم؛ الان دیگه ulfric زنده نیست.
راهی نیست با چیت این دو تا کوئستو برم ؟

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
من نمیدونم چرا اینطوری شد اما انگار 2 تا کوئست واسم انتخاب نشده، حیف از دستشون دادم
اولیش Paarthurnax هست، که باید بکشیمیش.
البته زیاد بد نشد که quest واسم نیومد، چون اصلا نمیخوام اونو بکشم. دلم نمیاد :( (راه دیگه ای هست اگه بعدا خواستم اون کوئستو برم، مجبور نشم بکشمش)
دومی هم Season Unending هست همونی که باید general و ulfric رو مجبور به مذاکره کنی، من یه اشتباه کردم Civil War رو از قبل رفتم؛ الان دیگه ulfric زنده نیست.
راهی نیست با چیت این دو تا کوئستو برم ؟
یکی از جالب ترین و بهترین کوئست های بازی همین ماموریت صلح بین دو طرفه که اگه انگلیسی بلد باشی خیلی بهت حال میده. دور میز مینشینین و مذاکرات رو انجام میدین. آدم احساس قدرت میکنه.وظیفه ی شماست که هر دو طرف رو راضی نگه دارین. ولی من خودم معمولا بازی رو تو slotهای مختلف سیو میکنم که بتونم برگردم به قبل. حداقل چند کوئست درمیون لازمه این حرکت. معمولا بازی های نقس آفرینی رو اینجوری سیو میکنن. نه اینکه همش بخوای overwrite کنی.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
حرف شما متینه، منم سیو کردم قبل اینکه برادر Paarthurnax رو capture کنم، بازم رفتم اما باز اون مرحله نیومد. حتی مرحله قبلشم نیومد (فکر کنم باید برم پیش blades آره؟)
به هر حال، شاید به خاطر اینکه ulfric رو کشتم. چیتی چیزی نیستش این کوئست رو باز کنم واسه خودم ؟
(بازی تموم شده الان، fight آخرش خیلی آسون تر از چیزی بود که انتظار داشتم. drauger های قبل از اونجا آسون تر بودن :)))
لولم هم 25 بود، زیاد قوی نبودم.

کلا به نظر من اولای بازی خیلی قشنگ تر و جذاب تر بود. حتی مراحل db و thieves guild از داستان اصلی قشنگ تر بودن. داستانو میتونستند یکم طولانی تر و قشنگ تر بنویسند.

راستی چرا اسب صدا نداره راه رفتنش،ولی وقتی با ALT میدوه صدای پاش میاد ؟

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
حرف شما متینه، منم سیو کردم قبل اینکه برادر Paarthurnax رو capture کنم، بازم رفتم اما باز اون مرحله نیومد. حتی مرحله قبلشم نیومد (فکر کنم باید برم پیش blades آره؟)
به هر حال، شاید به خاطر اینکه ulfric رو کشتم. چیتی چیزی نیستش این کوئست رو باز کنم واسه خودم ؟
(بازی تموم شده الان، fight آخرش خیلی آسون تر از چیزی بود که انتظار داشتم. drauger های قبل از اونجا آسون تر بودن :)))
لولم هم 25 بود، زیاد قوی نبودم.

کلا به نظر من اولای بازی خیلی قشنگ تر و جذاب تر بود. حتی مراحل db و thieves guild از داستان اصلی قشنگ تر بودن. داستانو میتونستند یکم طولانی تر و قشنگ تر بنویسند.
باگ هم که تا دلتون بخواهد داشت.

نسبت به oblivion پسرفت کرده از این لحاظ ها
Ulfric رو کشتی‌ یعنی‌ دیگه جنگ تموم شده.واسه اون نمیتونی‌ شروع کنی‌ اونquest رو.Paarthurnax رو هم نکشی چیزی نمی‌شه،اثر نداره تو داستان بازی.
چرا میخوایی اون صلح رو بری حالا؟ جمعاً15 دقیقه طول نمی‌کشه.:d
من همه چیز رو دادم به ایمپریال آای‌ خندیدیم:d.

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
من با اون زنه ارکه تو ماراکاس چطوری ازدواج کنم؟همون آهنگررو میگم...گردنبندم دارم...
خوب بروباهاش صحبت كن وقتي كه قبول كرد ازدواج كنه برگرد به معبد مارا برو پيش روحاني و تاريخ عقد و عروسي رو تعيين كن بعد به تو ميگه برو سور و سات عروسي رو فراهم كن در اين لحظه مي توني با استفاده از منوي زمان كه با دكمه ي T ظاهر ميشه ساعت رو يه 7-8 ساعتي بكشي جلو بعد مي بيني كه فك و فاميل هم از راه ميرسن و در همون معبد مارا مزدوج ميشي ! :دي

mohandes_register

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,192
نام
رامين
خوب بروباهاش صحبت كن وقتي كه قبول كرد ازدواج كنه برگرد به معبد مارا برو پيش روحاني و تاريخ عقد و عروسي رو تعيين كن بعد به تو ميگه برو سور و سات عروسي رو فراهم كن در اين لحظه مي توني با استفاده از منوي زمان كه با دكمه ي T ظاهر ميشه ساعت رو يه 7-8 ساعتي بكشي جلو بعد مي بيني كه فك و فاميل هم از راه ميرسن و در همون معبد مارا مزدوج ميشي ! :دي
مشکل اینجاست که حتی صحبتشم نمیکنه:-D.
احتمالا ماموریتی چیزی نداره واسش انجام بدیم؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,407
نام
Majid
ایول تازه دارم با بازیش حال میکنم
ولی یکم رمز هم براش لازمه دیگه:D
گرفتم خونشو زیاد کردم استامیناشم همینطور یک مقدار اسکیلم گزاشتم
رمز پول رو هم زدم
حالا یک لباسا و یک شمشیرایی دارم.:D
تازه داره واقعی میشه

---------- نوشته در 08:59 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:58 AM ارسال شده بود ----------

یک سوال
اگه با کسی که میخوای باهاش صحبت کنی اشتباهی جنگ بیفتی چطور میشه آرومش کرد؟؟؟
حتما باید scrolls استفاده کرد؟؟یا راه دیگه ای هم داره؟؟؟

---------- نوشته در 10:07 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:59 AM ارسال شده بود ----------

اوه باز یک جای دیگه گیر کردم
بگید باید چیکار کنم
میگه برو توی اینجا وقتی میرم یک جایی هست زیر یخ بندون وقتی اونجا رو میرم میرسم به اینجا
جواب بدید لطفا

این در هست؟؟؟ باید باز بشه؟؟؟؟چیکارش کنم؟؟
اصلا باید از همینجا برم تو؟؟؟؟
جواب بدید لطفا

skyriim

کاربر سایت
Nov 29, 2011
59
باید جادو بزنی اسمش روش نوشته بعد میری زیرزمین باز میاد بالا سرکاریه ؟!

خیلی عالی بود بعد چند وقت یک بازی طولانی و با داستان قوی بازی کردیم ولی من تعجب میکنم چقدر زحمت کشیدن اینهمه ماموریت فرعی داره که واقعا زیباست ولی جز داستان اصلی نذاشتن مثلا عضو گروه شدن و...

دوستانی که تازه بازی میکنن اول جز گروه های مختلف بشن بعد بقیه بازی و بهترین سلاح بازی هر دو دست شمشیر و دوتا کلید موس همزمان با هم بزنید تقریبا بیشتر افراد رو با سه بار کلید همزمان کشته میشن
سرکاریه چیه باو بعد از اینکه با آسانسور اومدی بالا این دفعه از سمته چپ برو تا به این در برسی
xq9iqszdbyjnibz3.jpg
بعد از اینکه این درو باز کردی وارده یه هزارتو می شی که یجوری ساختنش که احساس می کنی محیطش آشناس و داری مسیرو اشتباه میری :d ولی هدفتو گم نکن و همینجوری مستقیم برو جلو تا به این در برسی
112rbo6lb6p3xovmcfa9.jpg
این دفعه که بیفتی پایین یه حلقه جلوت ظاهر میشه میری توش و ادامه ماجرا...
zf41pjsfnxfj4gj4yq8g.jpg
هردودست شمشیر :d خیلی خوبه ولی بهتره در کنارش مخفی کاریم یاد بگیری تا در ادامه بازی به مشکل نخوری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر