Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
همين مشكلي كه گفتيد اوله و دومين مشكلي كه خيلي اذيتم ميكنه اينه كه از جون ادم تو روز ها و در مواقع خورشيد كم ميكنه و كلا حوصله ندارم دنبال ادما بيفتم تا خون بخورم:d

خوب اگه این طوریه پس مشکل تون اساسیه و بهتره ومپایر بودن تون رو درمان کنید و به آدم معمولی تبدیل بشید (راهش رو همون جا نوشتم). :)

mehdi64

کاربر سایت
Jul 23, 2009
17
دوستان تو یک مرحله از دسته ی دزدان که می فهمیم رفیقمون خیانت کاره و همه ی جواهرات و نقشه ها رو برده، میفرستنمون به خونه ی طرف. که باید اول با یک شات رمپ آزاد کنیم بعد بریم تو خونه. تو خونه هم کلا دو نفر بودن جفتشونم کشتم. ولی نمیدونم بعدش چیکار کنم یه سری در هست که جلوی دره با چوب بستن.فلش هم به پشت این درا اشاره میکنه. لطفا کمک کنین

Hamidrezatop

کاربر سایت
Dec 6, 2011
791
نام
Hamidreza
من خونه ندارم و وسایلم تو یی صندق خیلی بزرگ میزارم یا همون موقع میفروشم... ولی واقعا کم میخرن .. فعلا هم دارم میرم کالج هر روز از ساعت 8 تا 12 الان برای خودم یی جادوگر حرفه ای هستم..دییییی

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
کشتنThalmor بهBounty اضافه می‌کنه؟ :dازشون خیلی‌ بدم میاد. هر جا میبینمشون خودشونو با زندانیشن میکشم.:d

یه سوال دیگه،respawn,giants نمیشن؟ من الان همشونو درو کردم دیگه تو کمپ‌هاشون نیستن.دلم واسشون تنگ شده.:(:d
بله Respawn میشن، ولی خیلی طول می کشه. یه جا نوشته بود حدود یک ماه بعد دوباره میان، یه جا هم گفته بودند Random هستش.

کشتن Thalmor ها هم یه عده ای گزارش کردند که Bounty میده، چون زندانیه فرار می کنه و میره لوت میده! عوض تشکرشه مردک *&$#%! :D

البته اینا رو همه رو از اینترنت چک کردم، وگرنه من مثل تو نیستم و توی بازی خیلی آدم گلی هستم و هیچ وقت کسی رو نمی کشم، مگه خودش حمله کنه!
157fs409780.gif

آقا این قضیه summon احضار کردن چه جوریه؟
یه موجود دیگه رو احضار می کنی تا در کنارت بجنگه. هر چی جادوهای Conjuration ات بهتر باشند و مهارت خودت بالاتر باشه موجود قوی تری می تونی احضار کنی.
من خونه ندارم و وسایلم تو یی صندق خیلی بزرگ میزارم یا همون موقع میفروشم... ولی واقعا کم میخرن .. فعلا هم دارم میرم کالج هر روز از ساعت 8 تا 12 الان برای خودم یی جادوگر حرفه ای هستم..دییییی
توی صندوق های معمولی نذاری آیتم هات رو! بعدا برمی گردی می بینی هیچ کدومش نیست! فقط صندوق های خونه ات این خاصیت رو دارند که جنس توشون باقی می مونه.

تا وقتی خونه نخریدی بهتره اگه دستت پر شد بفروشی شون. در اسرع وقت که پولت رسید یه خونه ارزون بخر و از اون به بعد دیگه این محدودیتت از بین میره و می تونی چیز-میز هات رو بذاری توی صندوق برای آینده که کاسب های خوب تر پیدا می کنی و مهارت های Speech ات هم بالا میره. :D

Rey Mysterio_619

کاربر سایت
Mar 8, 2008
2,493
نام
Arman
آره تو صندوقهای معمولی نزار.من یه بار گزاشتم بعد اومدم بردارم دیدم وسایلم شده برای یه نفر و وقتی خواستم برشدارم زد دزدی محسوب میشه!(ولی الان که دو تا خونه دارم و خیالی نیست.)

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
این خانم lydia شهید شد در راه حق
بدون اون خیلی سخت شده همراه دیگه ای نمیشه یافت؟
عجب نامردیم من :))
quest های گروه companion رو کامل انجام بده.،بعدش میشی رییس گروه که میتونی به هر کدوم از اعضای گروه بگی همراهیت کنن
یک ترفند هم هست اینکه سه تا از اعضای گروه companion اسکیل های مختلف رو بهت یاد میدن.اگه بگی که همراهیت کنن بعد هر Train کردن میتونی پولت رو ازشون بگیری

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
یک ترفند هم هست اینکه سه تا از اعضای گروه companion اسکیل های مختلف رو بهت یاد میدن.اگه بگی که همراهیت کنن بعد هر Train کردن میتونی پولت رو ازشون بگیری
از این چیزا زیاد هست تو بازی .یکم به لذت بازی صدمه زدن.
شبا برین خونه مردم تو حالت نشسته ول بگردین تو خونش زود لول اپ میشین.

sep96

کاربر سایت
Sep 4, 2009
111
آقا اون مشکل هنوزم هست تو مرحله اصلی که باید لباس مهمونی بپوشیم مینویسع که لباسا اضافه شدن ولی تو بخش لباسا و هیچ جایه دیگه پیداشون نیست

Hamidrezatop

کاربر سایت
Dec 6, 2011
791
نام
Hamidreza
آقا اون مشکل هنوزم هست تو مرحله اصلی که باید لباس مهمونی بپوشیم مینویسع که لباسا اضافه شدن ولی تو بخش لباسا و هیچ جایه دیگه پیداشون نیست

سلام منظورت کدوم مرحله هست.. دقیقا؟؟ من یی مرحله رد کردم که باید لباسامو میدادم به یکی دیگه یعنی اصلا لباس نداشتم از خودم بعد اون زنه بهم یی لباس داد پوشیدم رفتم مهمونی .. اون موقع لول 7 بودم

toloum

کاربر سایت
Jun 19, 2006
123
اقا کمک - جادوی من داره روز به روز کم میشه از 280 الان رسیده به 180 . در ضمن توی افکت های با قرمز نوشته DAMGE MAGICKA وزیرش توضیح داده BRAINROT , زیر آنهم نوشته DRAINS 25 POINTS FROM MAGICKA . لطفا کمک کنید چطور با این مرضا درمان کنم .

---------- نوشته در 02:05 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:00 PM ارسال شده بود ----------

آقا این جادوهای با پسوند RUNE به چه درد میخوره و باید چطور استفاده کرد ؟؟

sep96

کاربر سایت
Sep 4, 2009
111
سلام منظورت کدوم مرحله هست.. دقیقا؟؟ من یی مرحله رد کردم که باید لباسامو میدادم به یکی دیگه یعنی اصلا لباس نداشتم از خودم بعد اون زنه بهم یی لباس داد پوشیدم رفتم مهمونی .. اون موقع لول 7 بودم
مرحله ای که باید از همون زنه لباسا رو بگیری تا به اون مهمونی بری همون جایی که شما لباسا رو گرفتی مینویسه که لباسا اضافه شده ولی تو بخش لباسا هیچی نیست

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
اقا کمک - جادوی من داره روز به روز کم میشه از 280 الان رسیده به 180 . در ضمن توی افکت های با قرمز نوشته DAMGE MAGICKA وزیرش توضیح داده BRAINROT , زیر آنهم نوشته DRAINS 25 POINTS FROM MAGICKA . لطفا کمک کنید چطور با این مرضا درمان کنم .

---------- نوشته در 02:05 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:00 PM ارسال شده بود ----------

آقا این جادوهای با پسوند RUNE به چه درد میخوره و باید چطور استفاده کرد ؟؟

احتمالا دچار یک مریضی شودین. برین تو محراب یکی‌ از خدایان دعا کنین درست بشه احتمالا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر