Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
اینجا فقط همون UI میاد بقیش نشون نیمده
وگرنه آره Race Menu درست اجرا شد
راستش هدفم بیشتر ماد گرافیکی بود که الان میبینم رو همین وانیلا هم سیستمم داره داغ میکنه دیگه نمیدونم ماد گرافیکی بزنم چی بشه
اون Parallax که یه ده پونزده گیگ هست خوبه؟ پرفورمنس خراب نمیکنه؟
من از Vortex استفاده نمیکنم، طبق روال با MO2 مودهارو نصب میکنم.
نصب مودها یکسری الویت هم داره ، مهمه که کدوم رو اول اکتیو کنی تا مودهایی که از اون استفاده میکنن بعد اون قرار بگیرن.
اون ویدئویی که گذاشتم رو خوب ببین ، نصب مود و استفاده از Loot که اولویت هارو اتومات تا حد خوبی برات انجام میده ، اینهارو باهاش آشنا شدی دیگه میفتی رو غلطک/

کارت گرافیکت چیه؟
مودهارو که نصب میکنی اکثرشون با رزولوشن های مختلف ارائه شدن ، مثلا 2K، 4k و...
میتونی انواع مختلف براساس سیستم خودت تست کنی.
اینکه داغ میکنه که طبیعیه ، داری گرافیک بازی رو افزایش میدی و خب از سخت افزار بیشتر کار میکشی، نگران این مورد نباش.

در مورد Parallax و خب پکهای گرافیکی متنوعی داریم ، نه من ازش استفاده نکردم ولی میتونی ویدئو ببینی ازش.
خوشت اومد دانلود کن.

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
نصب مودها یکسری الویت هم داره ، مهمه که کدوم رو اول اکتیو کنی تا مودهایی که از اون استفاده میکنن بعد اون قرار بگیرن.
اون ویدئویی که گذاشتم رو خوب ببین ، نصب مود و استفاده از Loot که اولویت هارو اتومات تا حد خوبی برات انجام میده
من هم مثل خودت بودم ولی Vortex از یک ورژنی به بعد LOOT رو داخل خودش داره :D خیلی برنامه روالیه انصافاً، سر conflict‍ها هم قشنگ نشونت میده چی با چی مشکل داره که بتونی دستی یا اتومات تنظیم کنی ترتیب الویت رو.

• Like
Reactions: m.d.makan

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
الان یه مشت ماد نصب کردم با Vortex همه اش هم Enable زده ولی تو بازی فقط SkyUI نشون میده هیچکدوم دیگه نیست:

بازی فقط SkyUI رو نشون میده چون اسکای منوی مخصوص خودش رو داره، دقیقا چی رو نشون بده؟ 😅 شما الان یدونه ماد دانلود کردی واسه منوی انتخاب نژاد، یدونه پچ برای همین منو، اسکریپت اکستندر که دیدنی نیست، اسکای یوآی واسه اینترفیس بازیه، یدونه هم ماد برای نقشه باکیفیت‌تر که نقشه رو باز کنی باید اعمال شده باشه. اگر فکر میکنی نشده، یدور disable کن ماد رو و قبل و بعد رو مقایسه کن

و بله هر ماد گرافیکی هر چقدر کم‌حجم بالاخره یک تاثیری روی عملکرد بازی می‌ذاره. اگر یدونه مدل ۳بعدی بهتر برای لیوان دانلود کنی تاثیرش به چشم نمیاد، ولی اگر تکسچرهای 4K پارالاکس با bump mapping و فلان دانلود کنی برای همه چی یکدفعه دیدی فریم بازی نصف شد :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
من یه سوال نوبانه دارم این تکسچر های گرافیکی که همشون زدن 4K یا 2K برای منی که 1080 بازی میکنم اوورکیل نیست؟
نه رزولوشن تکسچر ها با رزولوشن خود بازی تفاوت میکنه.
این مورد خیلی به وضوح آبجکتها و کلا تصویر کمک میکنه.
اگه میتونی با 4K فریم خوبی بگیری بچسب به همون ، وگرنه 2K هم خوبه.

نگران کارتت هم نباش چیزیش نمیشه :D
فکر کن داری یک بازی مدرن بازی میکنی.

• Like
Reactions: Changed_Man 50

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
ماد Immersive armor نصب کردم تنظیماتش هم تو منوی بازی میاد اما هیچجا آرمور جدیدی نمیبینم :-? جای خاصی از مپ باید برم؟

و اینکه تو ماد Cbbe میشه یکاری کرد npc ها بدنشون حالت اوریجینال بشه؟ الان همشون دقیقا مث خودم شدن خیلی یطوری شده
ویرایش: این مورد دومی فک نکنم راهی داشته باشه چون مث اینکه فایل mesh تمام اندام های زن بازی مشترک هست برا همین تغییر میدی همشون تغییر میکنن

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
من خیلی اسکایریم وانیلی بازی نکردم یادم نیست، کسی میدونه این مدل آرمور مال خود بازی هست یا ماد شده؟ :|

Skyrim Special Edition 7_9_2022 3_56_01 PM (2).jpg
میخوام ببینم ماد آرموری که زدم درست کار کرده یا نه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
من خیلی اسکایریم وانیلی بازی نکردم یادم نیست، کسی میدونه این مدل آرمور مال خود بازی هست یا ماد شده؟ :|

میخوام ببینم ماد آرموری که زدم درست کار کرده یا نه
اون مادی که نصب کردی همه رو جایگزین کرده.
برای خودت هم باید موقع آهنگری کرفت کنی.

برای همین ها گفتم اولین بار خیلی ماد نصب نکن، هنوز زیروبم بازی دستت نیومده خودت رو درگیر ماد کردی.
طوری که اصلا متوجه تغییرات بازی بعد نصب ماد نشدی.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
اون مادی که نصب کردی همه رو جایگزین کرده.
برای خودت هم باید موقع آهنگری کرفت کنی.

برای همین ها گفتم اولین بار خیلی ماد نصب نکن، هنوز زیروبم بازی دستت نیومده خودت رو درگیر ماد کردی.
طوری که اصلا متوجه تغییرات بازی بعد نصب ماد نشدی.
:D :D اخه این بازیو فقط بخاطر ماد نصب کردم
خودش زیاد برام مهم نیست چون دو سه سال پیش یه ده ساعتی نسخه وانیلش بازی کردم حوصلم سر رفت ولش کردم
برا من زیادی دیگه اوپن هستن بازیای تاد هاوارد، ینی انقدر کار زیاده که آدم انگیزش متمرکز نمیشه رو هیچکدوم

راسی شما ماد Immersive Armors نصب کرده بودی؟ من خیلی وقته دارمش ولی هیچجا آرمور جدیدی نمیبینم، همینم که گذاشتم مال Female armors هست که یه ماد دیگست.

دوتا اتفاق جالب که تا الان افتاده برام

View attachment Skyrim Special Edition 2022-07-09 18-16-27 Trim.mp4

View attachment Skyrim Special Edition 2022-07-09 14-06-45.mp4

آخرین ویرایش:

DoReMi

کاربر سایت
Feb 24, 2022
300
سلام
۱. من تابحال پامو تو دنیای الدر اسکرولز نذاشتم. از مقیاس یک تا ده بهم بگید چقدر ضرر کردم تابحال در عمرم :>
۲. اگر نسخه v که به skyrim که معروفه رو بازی کنم داستان نسخه ۱ تا ۴ رو چه کنم؟
۳. کاملترین نسخه بازی special هست یا anniversary؟

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
سلام همون اسکایریم هم فیزیک و ایناش قدیمی شده چه برسه به اون قبلیا که باستانی هستن
پس تو یوتوب ویدیو های lore قبلی هارو ببین، خیلی هم lore مفصل و جالبی داره

انیورسری یه سری اضافات داره که خیلی هم مهم نیستن، ولی بهرحال میتونی بگیریش، و بعدا اگه خواستی ماد کنی به وسیله یه پچ Downgrade کنی به Special (در واقع انیورسری فقط یه آپدیت هست برای اسپشال)

میزان ضرر هم بستگی داره چقد از کارای تاد هاوارد خوشت میاد اگه از بقیه خوشت میاد خیلی ضرر کردی :D

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام
۱. من تابحال پامو تو دنیای الدر اسکرولز نذاشتم. از مقیاس یک تا ده بهم بگید چقدر ضرر کردم تابحال در عمرم :>
۳. کاملترین نسخه بازی special هست یا anniversary؟
1. نمیتونم عدد کلی بدم چون ممکنه تجربه واسه هرکسی متفاوت باشه، اگه غرق دنیا و Lore ـش بشی قطعا یکی از بهترین تجربه های گیمینگ میتونه بشه از اونطرف همینکه با اختلاف قوی ترین مادینگ کامیونیتی رو هم داره فقط همین بخشش اگه اهلش باشه دنیاییه واسه خودش :D ولی اگه دنبال گیمپلی هستی بنظرم کامبتش تاریخ گذشته شده، با ماد میشه تا حد خیلی خوبی بهترش کرد اما بازم انتظار خاصی نباید داشت از این نظر.
2. اگه از نظر فهمیدن داستان میگی که نیازی نیست به بازی کردن قبلیا، من خودم اسکایریم تنها نسخه ایه که بازی کردم Main Quest ـش که خیلی سر راست و مشخص هست، کوئستای فرعی رو هم که بری و با شخصیتای مختلف حرف بزنی خیلی اطلاعات زیادی در اختیارت میزارن در مورد Lore و Race ـای مختلف، به یک درک خیلی خوبی میرسی از دنیاش، در کنارش هم که همیشه اینترنت هست واسه پر کردن جاهای خالی :D
3. Anniversary جدید تر هست اما بنظرم همون اسپشالو بگیری بی دردسر تره چون مادینگ اسپشال رو ساپورت میکنه.

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
492
نام
Sera

DoReMi

یکی از بهترین موسیقی ها و یکی از بهترین داستان های تاریخ ویدیو گیم در اختیار اسکاریم است،دنیاش پهناور و شگفت انگیز است،دارای مناظر متنوع،دالان های عمیق و جزییات بصری بی نظیر در جای جای دنیای آن است.،برای شروع آن نخست به کمی حوصله نیاز است،چرا که بعد شوک ابتدای داستان بازی کمی از ریتم خود می کاهد،تا شما کمی با دنیای اسکاریم آشنا شوید،بعد آن اگر دوام بیاورید،اسکاریم پاداش صبرتان را خواهد داد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر