Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:
الان خوب یدونه هست اونم همونی بود که گفتم
یعنی الان فقط اونو ریختم که بیاد؟؟؟؟؟؟؟
اگه بازم بریزم اصافه میشه دیگه!!!!
حالا تیکش بزنم یا نه؟

- - -ویرایش - - -

که برادر هود هم وقتی میگه برو شاهشون رو بکش میری میکشیش بعد در میری یکدفعه وسط راه همون یارو ختت میکنه
میگه پسر منو کشتی هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دهنتو سرویس موکونوم !
بعد میریزن بکشنت :))
اره دیه مشتی بعدا که اضافه کنی اونجا هم اضاف میشه و میتونی بری تیکشون بزنی الانم میل خودته میتونی تیک بزنی مد فعال شه میتونی نزنی فعال نشه:d

- - -ویرایش - - -

کسی میدونه چطور باید اونایی رو که نمیمیرن کشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داش اول اینکه من وقتی میرم تیکش نه برداشته میشه و نه میتونم کاری بکنم!
بعد من با همون تیک دار (کلا تیک داره اون مد ) رفتم تو بازی و هیچ اتفاق جدیدی نیفتاد
نه قلمرویی اضاف شد به نقشه و نه کسی اومد سراغم بگه امپراطور:d
حال چه کنم؟

داش اول اینکه من وقتی میرم تیکش نه برداشته میشه و نه میتونم کاری بکنم!
بعد من با همون تیک دار (کلا تیک داره اون مد ) رفتم تو بازی و هیچ اتفاق جدیدی نیفتاد
نه قلمرویی اضاف شد به نقشه و نه کسی اومد سراغم بگه امپراطور:d
حال چه کنم؟
اها داشم مشکلت همینجاس اولندش میتونی تیکو بزنی و برداری ولی نباید رو اسم کلید کنی باس روی مربع تیک کلید کنی در ضمن نمیشه تو مدو نصب کنی یه کاخ بیوفته تو سرت نقشرو باز کن برو نقشرو ببر روش شهرWindhelm اونی که نمادش اسبه بعد سمت نقشرو بیار سمت راست خودت قلعتو تو نقشه میبینی اگرم تو نقشه نبود برو تو همون شهرWindhelm ازش درا و سوار اسب شو بتاز نتازیده میرسی به یه دوراهی یکیش میره اون جایی که اول بازی برج دیدبانی رو اتیش زدن که سمت راسته یکی هم میره طرف یه پل که سمت چپه تو برو سمت چپ قلعتو میبینی اما خوب چون مودت باگ داره باید از رون نقشه وارد شهر شی میدونی که چی میگم سفر سریع بعد از طریق نقشه وارد اون شکل قلعه بالاییه شو میری در قصرت وارد شو برو پیش وزیر سلام کن و پول بده قصرو مقامو اینا رو بخر که ارزونم نیستن:d

من رو تیکش کلیک میکنم نمیشه!! با تصویر نمیتونی توضیح بدی:d
خودت گرفتی چی گفتی؟:))

والا نه بابا قصرتو اگر نقشرو بیاری سمت راستWindhelm همون شهری که نمادش اسبه قلعتو میبینی اما نمیتونی مث ادم وارد شی چون باگ هست راهی برای ورود نیست باید از روی نقشه روی شهر و قلعه هات کلید کنی و وارد شی 3شکل میاد رو نقشه دوتا شکل قلعه یکی شکی یه قلعه چاق قلعه چهقه شهرته روش کلیک کنی میری توش قلعه بالاییه قصرته قلعه پایینه هم چیز خاصی نی در ضمن بابا تو که میگی اون تیک خودشو که داره پس گور باباش بیخیال شو برا تیکش:d
در ضمن وقتی وارد قصرت شدی برو پیش وزرت کنار تخت پادشاهیه با اون حرف بزن و قصر رو بخر و پول بده شاه شو البته بعد شاه شدن 4 نفر میان با زره اشتب نکنی اونا محافظ نیستن خواستگارن3مردن 1یهز نری پیش مردا که من در اخرین لحظه جواب رد دادم مگرنه عقدمون کرده بودن با یه مرد یوقور گردن کلفتی:d#:-s

داش من فکر کنم ایم ماد خرابه چون من میرم تو بازی نقشه رو هم میارم کناره شهر هیچ قلعه ای نیست و با اسم هم به تاخت میرم بازم قلعه ای نمیبینم
مطمعا هستی درسته مدش یا درست آگش کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داش من فکر کنم ایم ماد خرابه چون من میرم تو بازی نقشه رو هم میارم کناره شهر هیچ قلعه ای نیست و با اسم هم به تاخت میرم بازم قلعه ای نمیبینم
مطمعا هستی درسته مدش یا درست آگش کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اره داشی مد مشکلی نداره تستش کردم که گذاشتمش باو تو نقشه سمت راسته اگه بخوای با اسب بری سمت چپه و چسبیده به کوه وایسا الان برات عکس مکانشو گیر میارم میزارم

- - -ویرایش - - -

5e4a7qjjugk8rgn6pl0.png

بیا داشی این محوطه رو بگرد در ضمن برو بینم مودو حتما ریختی تو پوشه دیتا بازی نصب شده کامپیوترت و بینم داخل دیتا فایل لانچر اومده و تیک داره
من دیه برم نگا فیلم خودت بگرد پیدا کن مشکل بود بگو من زیاد اینجا علافم اومدم دیدم میگم شایدم الان سریع اومدم

من فایل رو زیپ در دسکتاپ گرفتم و بعد کاتش کردم تو توشه ی دیتای اسکایریم
و بعد اونجا از حالت زیپ در آوردمش
البته هنوز پوشه ی زیپ شده با محتویاتش هستش
بعد رفتم از رو دسکتاپ بازی رو آوردم بالا اون دیتا فیلد هم فعال بود و تیک مد زده شده بود رفتم در بازی ولی این چیزی که میگی رو ندیدم

من فایل رو زیپ در دسکتاپ گرفتم و بعد کاتش کردم تو توشه ی دیتای اسکایریم
و بعد اونجا از حالت زیپ در آوردمش
البته هنوز پوشه ی زیپ شده با محتویاتش هستش
بعد رفتم از رو دسکتاپ بازی رو آوردم بالا اون دیتا فیلد هم فعال بود و تیک مد زده شده بود رفتم در بازی ولی این چیزی که میگی رو ندیدم
شاید باس آپدت جدید بازی رو نصب کنی!!!
Thoughtful.png

بچه ها من رفتم ولی بازم همچین چیزی نبود
هی خداااااااااااااااا:((
من قصر میخوام:d
حالا چه خاکی بر سر بریزم؟
نکنه مشکل از بازی منه؟
لطفا کمکککککککککککککککک!
آپدیت رو بریزم درست میشه به نظرتون یا اونم مثل این از آب در میاد و خراب میشه؟

بچه ها من رفتم ولی بازم همچین چیزی نبود
هی خداااااااااااااااا:((
من قصر میخوام:d
حالا چه خاکی بر سر بریزم؟
نکنه مشکل از بازی منه؟
لطفا کمکککککککککککککککک!
آپدیت رو بریزم درست میشه به نظرتون یا اونم مثل این از آب در میاد و خراب میشه؟
البته بگم ها نا امید نشو داش من چون منم بازیم اپدیت شده که قصرو دارم اپدیت نشدشو امتحان نکردم اما شنفتم که نمیشه:d

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or