Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

maselo

کاربر سایت
May 5, 2012
147
نام
Mohammad
بچه ها کسی لینک Dawnguard رو اگه داره بذاره ممنون میشم.

قبلا دیدم بعضی جاها نوشته بودن بعد 300 ساعت بازی فصل کل سرزمین tamriel عوض میشه, ولی ما که بعد 350 ساعل بازی چیزی ندیدیم . . .

یه سوال: اگه همه shoutها فعال باشن, روح بقیه اژدهاها به چه درد میخوره؟

Cont

کاربر سایت
Feb 25, 2009
242
معرفی و نصب

چرا که نه؟

باشه پستارو که خوندم دیدم خیلی از بچه ها مشکل دارن سر دانلود دی ال سی ها , ماد ها و ...

قبل از شروع باید عرض کنم که من لینکای دانلود رو میزارم
اگر مدیر ها صلاح ندونستن میتونن لینک هارو پاک کنن
هدف تبلیغ یا چیزی نیس که خلاف قوانین سایت باشه ...

هدف اصلی من فقط و فقط حل مشکل و معرفی مادهای این بازی بزرگ هست

لازم به ذکر هست که شما مشکلاته نرم افزاری بازی رو باید در تاپیک حل مشکلات بازی پیگیری کنید

DLC مخفف Downloadable Contentبه معنی محتوای قابل دانلود یا همون بسته الحاقی بازی (که میدونید همه دیگه:)) )
و
Mode یا ماد هم که میشه یه حالت که چیزی رو در بازی اضافه یه تغییر میده

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در کل واسه بازی ۳ تا دی ال سی اومده

skyrim-dawnguard.jpg

Dawngaurd
: که داستان مربوط میشه به نبرد یک گروه بنام Dawngaurd با ومپایریسم
این دی ال سی دو تا قلعه بزرگ و خیلی ایتم ها و ماموریت هارو با بازی اضافه میکنه
وقتی لول ۱۰ باشید میتونید وارد داستان این دی ال سی بشید

لینک دانلود
پسورد :‌
www.game-iran.com

لینک کمکی

Skyrim-Hearthfire-DLC.jpg

Hearthfire
: که بیشتر برای خونه ساختن و زن و زندگیه . یعنی میتونید خونه خودتون رو خودتون بسازید ...

لینک دانلود
www.game-iran.com

لینک کمکی

dragonborn.jpg

Dragonborn : که یه جزیره بزرگ جدا از اسکایریم بین مرز Morowind ٰرو به بازی اضافه میکنه که شامل چندین روستا و شهر بزرگ هستش ...
داستان هم از این قراره که یه اژدها زاده مثل شما اما از نوع بدش میخواد قدرتو به دست بگیره که باید جلوشو بگیرید .. این دی ال سی از لول ۱۰ شروع میشه ... که چند نفر برای کشتن شما میان و با خوندن نامه ای که دارن شما میتونید جزییات سفر خودتونو پیگیری کنید .
از چیزای جالبی که این بسته به بازی اضافه میکنه امکان استفاده از اژدها به عنوان وسیله نقلیه هستش :d

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برای بازی تا الان چندین مدل اپدیت اومده که واسه حل چندین باگ و مچ شدن دی ال سی ها به بازی باید مورد استفاده قرار بگیرند ...

خیلی از اپدیت ها رسمی نیس و توسط مدر ها ساخته شده ... اما اینایی که معرفی میکنم رسمی هستن یعنی مورد تایید خود بتسدا هستش ...

اپدیت v1.7.7.0.6

برای استفاده از دی ال سی های Dawngaurd و Hearth Fire به این اپدیت نیاز دارید

اپدیت ۱۱ یا همون ۱.۸

لینک دانلود
www.game-iran.com

برای استفاده از دی ال سی Dragonborn به این اپدیت نیاز دارید

6DF5u.jpg

اپدیت ۱2

این اپدیت هم که توسط دوست خوبمون Nice_2000 اینجا هستش میتونید دانلود کنید

لازم به ذکر هست که بالاترین اپدیت رو که نصب کنید نیازی به اپدیتای قبلی نیس

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما قسمت ماد بازی که مهمترین قسمت بازی هم هست :

سایت Nexux : سایت جامع و کاملی برای ماد ها فیکس ها ایتم ها و هرچیزی که فکر میکنید میتونید به بازی اضافه کنید ...
این سایت تمام محصولات بتسدا رو ساپروت میکنه ... و خیلی از بازی های دیگه
تو لیست بازی هاش میتونید ببینید
nexus_mod_manager_software_by_narcizze-d59a4zz.png

بهترین کار برای اینکه به بازی مد اضافه کنید و دردسر هم نداشته باشید استفاده از Nexux Mod Manager هستش ...

حتما در سایت ثبت نام کرده و برنامه رو دانلود کنید ...

معرفی ماد ها :‌

دو ماد بسیار قوی و بسیار عالی که هم اسلحه و هم ابزارهای جنگی بسیاری رو به بازی اضافه میکنند

دانلود این دو ماد از سرور خود سایت خیلی دشوار بود و من براتون یه جای دیگه اپلود کردم که امیدوارم بتونید دانلود کنید

ماد Immersive Armors
ماد Immersive Weapons

ماد Sky UI :

این ماد رابط کاربری رو دوستانه تر میکنه و البته خیلی راحت تر ... مثلا دیدن ایتم ها کاربردی تر میشه و خیلی از منو های بازی رو هم در پی میگیره

میتونید از خود سایت دانلود کنید

ماد Skyrim Redone :

این ماد کمک شایانی میکنه به گیم پلی و هوش مصنوعی NPC ها

میتونید از خود سایت دانلود کنید

ماد Quality World Map :

این ماد کمک میکنه که نقشه بازی کیفیت بیشتری داشته باشه و خیلی از جاده ها هم میتونید ببینید

ماد RaceMenu :

این ماد منوی قسمت نژاد و تایین شکل و قیافه کارکتر رو اسون تر و کاربردی تر میکنه

ماد Project Reality :

این ماد کمک بسیار زیادی میکنه که خیلی از تکسچر ها و سیستم نور بازی بسیار زیباتر و واقعی تر میشه

ماد Water :

زیبایی گرافیکی اب در بازی بسیار واقعی میشه

و خیلی ماد های دیگه هست در این سایت که خودتون میتونید بگردید بپسندید دانلود کنید و نصب کنید

من Top 100 رو بهتون واسه پیدا کردن مد ها پیشنهاد میکنم

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بعضی از مشکلاتی که ممکنه واسه بازی براتون پیش بیاد

اگه بازیتون صدا نداشت و فقط صدای کارکترا بود ببینید که تو پوشه DATA فایل Sounds.bsm هست یا نه
اگه نبود میتونید از اینجا دانلود کنید

این مشکل ۵ روز وقت منو گرفت :d

مشکل صدای Esbern رییس گروهک ‌Blades ٰرو هیچکدوم از اپدیتا فیکس نمیکنه :d
پس برای حل مشکل فایل زیر رو دانلود و در قسمت DATA کپی کنید

اصطلاحا به این جور باگ ها میگن Glitch

این لینک رو باز کنید و بعد از چند ثانیه میتونید دانلود کنید

اگه نشد میتونید به این ادرس برید

اگر گزینه ی Data Files در لانچر اسکایریم فعال نیست و انتخاب نمی شه :

البته اگه از مد منجر استفاده کنید به انجام اینکار نیاز ندارید

وارد My Documents و سپس My Games بشوید و پوشه ی Skyrim را باز بکنید. سپس فایل SkyrimPrefs را باز بکنید. در فایل متنی باز شده به دنبال عبارت [Launcher] بگردید. وقتی پیدا کردید، درست در زیر [Launcher] این عبارت را تایپ بکنید:
bEnableFileSelection=1

منابع :

گیم ایران
الدر اسکرول ویکی
نکسوس
گیم بانانا

پاینده باشید

آخرین ویرایش:

Cont

کاربر سایت
Feb 25, 2009
242
ماد Dungeon

دوستان این ماد هم یکی از دوستان ما ساخته که جای بسی امیدواری هست به هموطنان گیمر و مادر (Moder) کشورمون ....

با این ماد به یه Dungeon میرید که بیشتر جنبه ازمایشی داره ...

در این ماد با چندین راهزن و دراگر مبارزه میکنید ...

HorseCombat_620x350.jpg

لینک دانلود

توضیحات :

این ماد فعلا در حالت Alpha هستش و کامل نیست ...
برای ورود به Dungeon نیز باید عبارت زیر رو در کنسول وارد کنید.

Code:
coc ShutosTomb01

بزودی هم کامل میشه یعنی به مپ اگه شد اضافه میشه ...

فعلا در این حد اگه دوست داشتید میتونید تست کنید ..

فایل ماد رو در قسمت DATA کپی کنید .

دوستان مادر (Moder) اگه دوست داشتید میتونید برای بالا بردن سطح ماد های ایرانی با همدیگه همکاری داشته باشیم .

سازنده :
pipboy3000_v2

آخرین ویرایش:

SHePArd

کاربر سایت
Mar 7, 2010
1,549
نام
کاماندر شپارد A.K.A آوسام
سلام
من 1 کوئست توی Thieves Guild دارم که توش گیر کردم :

باید لباس Guild رو داشته باشم که از فروشنده ـه که دلال هم هست :d یه لباس قشنگ تر بگیرم ، ولی یادم نیست لباس قبلیامو چیکار کردم ! توی صندوقچه ی خونمم نبود . اگه فروخته باشم و از دست رفته باشه چی کار کنم ؟ چی کار میتونم بکنم ؟ :-/

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
سلام
من 1 کوئست توی Thieves Guild دارم که توش گیر کردم :

باید لباس Guild رو داشته باشم که از فروشنده ـه که دلال هم هست :d یه لباس قشنگ تر بگیرم ، ولی یادم نیست لباس قبلیامو چیکار کردم ! توی صندوقچه ی خونمم نبود . اگه فروخته باشم و از دست رفته باشه چی کار کنم ؟ چی کار میتونم بکنم ؟ :-/
اسم ماموریت رو بگو تحقیقات انجام بدم :D، فکر کنم تنها راهش Add کردن لباس بهInventory با چیت باشه.

SHePArd

کاربر سایت
Mar 7, 2010
1,549
نام
کاماندر شپارد A.K.A آوسام
اسم ماموریت رو بگو تحقیقات انجام بدم :biggrin1:، فکر کنمتنها راهش Add کردن لباس بهInventory با چیت باشه.
تنکس :d توی اتاق صندوقچه ها و تمرینات رزمی ، زاپاس پیدا کردم :d

Gamer 47

کاربر سایت
Jul 28, 2011
61
نام
Mohammad Reza
سلام من DLC Dragonborn رو ریختم اخرش هستم ولی اخرش نمیدونم چطوری باید اون Dragonborn رو باید کشت میزنمش بعد تا میخواد بمیره میره اون وسط نمیشه دیگه زدش همین طوری میمونه بعضی مواقعه هم اژدها میکشه خونشو پر میکنه باز دوباره میاد میزنیش همون تکرار میشه
میشه کمکم کنید ؟

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
سلام من DLC Dragonborn رو ریختم اخرش هستم ولی اخرش نمیدونم چطوری باید اون Dragonborn رو باید کشت میزنمش بعد تا میخواد بمیره میره اون وسط نمیشه دیگه زدش همین طوری میمونه بعضی مواقعه هم اژدها میکشه خونشو پر میکنه باز دوباره میاد میزنیش همون تکرار میشه
میشه کمکم کنید ؟
سه بار اون کار رو بکنین میمیره :D

S@EET

کاربر سایت
Jun 28, 2011
1,070
نام
مهدی
میشه کمکم کنید ؟

این مشکل شما یک باگ هست برای حل این مشکل هم چندیدن راه هست
1: یک سری مد ها ممکنه بروز این مشکل شود پس در این قسمت بازی مدها رو غیر چند مد که در پایین بهش اشاره کردم غیر فعال کنید.
2: اخرین اپدیت که اپدیت 13 هست رو بریز
3: از مدهای Unofficial Patch که در nexusmods موجوده استفاده کنید.
4: سعی کنید وقتی دارید شمشیرتو سر اون بینوا فرود میاری (کلا با هر سلاحی بهش ضربه میزنی) اون خط جونشو خیلی خالی نکنی.

البته علت اصلی این باگ همون شماره 4 چون وقتی اون خط جونش زیاد از حد خالی بشه موقعی که از soul اون اژدهاها استفاده میکنه اون خط تا انتها پر نمیشه و Mirrak به همون حالت میمونه.

باید دیگه اژدهایی نمونه تا بتونی کارشو بسازی البته بهتره بگم بسازه:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر