Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:
سلام دوستان من اتفاقی اومدم اینجا بازی رو هنوز نخوردم ( بازی نکردم :d) از همین صحبت هاتون کشته مرش شدم لطفا اسم شخصیت اول بازی، و اینکه آیا مثل آسیسن کرید رولیشن پیوند برادری داره یانه رو بگید با این گرافیک میشه بازی کرد : 9500 gt ممنون
راستش اسم شخصیت اول بازی رو نمیدونم
157419_4caekgi.gif
فقط میدونم بهش میگن dragon born و Dovahkiin از این حرفا فکر کنم اجدادش با اژدها ها وصلت کرده بودن :)

پیوند میوند نداره فقط خودتی باید بری همه رو تار و مار کنی و به ریاست گروه های مختلف برسی و اژدها اصلی بازی رو که ادعا داره خیلی قویِ نابود کنی :>

با گرافیک 9500 هم میشه بازی کرد
820619_1.gif

آقا کاوه همیشه 2 دقیقه از من سریع تر جواب میدی
382919_4hba7gi.gif

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ.... دو واکین... دو واکین... نال اوک زین لوس وارین... وا داین وا کول... ماه فائراک آست وال...
35706_22.gif

خب اینم تموم شد فکر کنم حدود 280 ساعت بازی کردم دیگه باید برم سراغ ezio بنده خدا 1 ماهِ منتظره :d
اوه لعنتی!!! بچه نفر اول شد دوواکین!!!
نفر دوم میشه الدویین!!!

مهدی،حامد؟ :دی همه‌Quest های بازی رو هم تموم کردی?،ایول بابا :دی منم Skill هارو100 شدم ولی‌ یه هفتاد تاQuest مونده تا بازی100% بشه :دی،اونارو هم تموم کنم حلِ :d
آقا کاوه همیشه 2 دقیقه از من سریع تر جواب میدی
382919_4hba7gi.gif
3>

مهدی،حامد؟ :دی همه‌Quest های بازی رو هم تموم کردی?،ایول بابا :دی منم Skill هارو100 شدم ولی‌ یه هفتاد تاQuest مونده تا بازی100% بشه :دی،اونارو هم تموم کنم حلِ :d

3>

کجا مینویسه بازی چند درصد شده؟ بگو برم ببینم :-s
سوپر اسپویلر :d
quest که خیلی رفتم فکر کنم تو همه شهر ها thane شدم هاربینجر companions شدم با فارکاس و ویلکاس رفتم اژدها کشتم totem آیلا رو براش پیدا کردم رییس thieves guild شدم crown of bronzaia رو برای vex پیدا کردم شاه کلید رو به محلش برگردوندم جنگ که تموم شد ulfric رو کشتم رئیس گروه dark brotherhood شدم astrid مُرد arch mage کالج وینتر هلد شدم الدوین رو شکست دادم 20 تا فریاد رو پیدا کردم اکثرش رو هم 3 تا مرحله ش رو فعال کردم برای urag کلی کتاب پیدا کردم شاید حدود 40 تا، دیگه همینا یادم بود بازم چیزی هست؟

من این 8 تا ماسک رو گرفتم الان دقیقا باید کجا برم چی کار کنم؟هرچی میگردم اونجایی که گفتین رو پیدا نمیکنم(جای Labyrinthian رو میدونم،جای مجسمه رو نمیدونم:d)

کجا مینویسه بازی چند درصد شده؟ بگو برم ببینم :-s
سوپر اسپویلر :d
quest که خیلی رفتم فکر کنم تو همه شهر ها thane شدم هاربینجر companions شدم با فارکاس و ویلکاس رفتم اژدها کشتم totem آیلا رو براش پیدا کردم رییس thieves guild شدم crown of bronzaia رو برای vex پیدا کردم شاه کلید رو به محلش برگردوندم جنگ که تموم شد ulfric رو کشتم رئیس گروه dark brotherhood شدم astrid مُرد arch mage کالج وینتر هلد شدم الدوین رو شکست دادم 20 تا فریاد رو پیدا کردم اکثرش رو هم 3 تا مرحله ش رو فعال کردم برای urag کلی کتاب پیدا کردم شاید حدود 40 تا، دیگه همینا یادم بود بازم چیزی هست؟
Daedric quest هارو نرفتی :دی‌Quest های جدا هم هستن که تکی‌ هستن :دی زیادن در کلّ. :دی
من این 8 تا ماسک رو گرفتم الان دقیقا باید کجا برم چی کار کنم؟هرچی میگردم اونجایی که گفتین رو پیدا نمیکنم(جای Labyrinthian رو میدونم،جای مجسمه رو نمیدونم:d)
درست یادم نیست فکر کنم یه جا بود خودتو مینداختی پایین از اونجا اون تو بود :دی

Daedric quest هارو نرفتی :دی‌Quest های جدا هم هستن که تکی‌ هستن :دی زیادن در کلّ. :دی

من Deadric ها رو رفتم:>
:d
یک راهنمایی دقیق تر نمیشه بدین؟
این راهنمایی مثل اینه که بپرس خونتون کجاست بگه تهران در قرمز:d

رفتم، یکی بود باید یه راهب رو گول میزدم میاوردمش تو یه خونه گیرش مینداختم یکی بود که باید روحم میرفت تو یه الماس یکی بود که باید یکی رو با sword of sacrifice میکشتم یکی بود که یه سگه منو میبرد پیشش میگفت یه کاری برام انجام بده یکی بود که یه پیرمرده میخواست یه جعبه بزرگ رو باز کنه که آخرش پیرمرده میمرد بهم یه کتاب میداد یکی بود با یه کشیشه میرفتیم تو یه آرامگاه حساب یه deadra رو میرسیدیم یکی بود با یه مرده میرفتیم بالای کوه یه daedra به سخن در میامد میگفت این یارو رو بکش منم به حرفش گوش ندادم :d اگه بخوام همه quest ها رو بگم باید یه کتاب بنویسم :d تو از کجا فهمیدی که 70 تا کویست دیگه مونده؟ از کجا فهمیدی چند درصد رفتی؟

توLabyr نیست که :دی،بیرونش قبل اینکه از پله ها بالا بیای تو یکی‌ از این اتاقهای سر بسته که سرشون منحنی شکل هست :دی هست،پیدا کردنش آسونه،همهٔ اتاق‌های بیرون رو بگرد پیدا می‌شه.
رفتم، یکی بود باید یه راهب رو گول میزدم میاوردمش تو یه خونه گیرش مینداختم یکی بود که باید روحم میرفت تو یه الماس یکی بود که باید یکی رو با sword of sacrifice میکشتم یکی بود که یه سگه منو میبرد پیشش میگفت یه کاری برام انجام بده یکی بود که یه پیرمرده میخواست یه جعبه بزرگ رو باز کنه که آخرش پیرمرده میمرد بهم یه کتاب میداد یکی بود با یه کشیشه میرفتیم تو یه آرامگاه حساب یه deadra رو میرسیدیم یکی بود با یه مرده میرفتیم بالای کوه یه daedra به سخن در میامد میگفت این یارو رو بکش منم به حرفش گوش ندادم :d اگه بخوام همه quest ها رو بگم باید یه کتاب بنویسم :d تو از کجا فهمیدی که 70 تا کویست دیگه مونده؟ از کجا فهمیدی چند درصد رفتی؟
یه چیزی از خودم ول دادم،درصد رو که نمینویسه،ولی‌ به طور کلی‌ فکر کنم همون حدودا مونده، چون خیلی‌ زیاد رفتم :دی

بچه ها یه تاپیک مقایسه یا نظرسنجی بین این بازی با 3 fall out یا witcher 2 بزنین ببینیم کدوم بیشتر رای میاره:). من هرچی بازی میکنم اصلا بازی ای در حد و اندازه ی این بازی نمیبینم. دقیقا هیچ بازی ای توی هیچ سبکی. من الان 37 ساعت دارم بازی میکنم. فقط یه سوال یه جایی متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد یکی توضیح بده:
من رفتم توی خونه ای که خریدم روی تختم بخوابم:) یدفعه دیدم یه زنه که عضو dark bratherhood بودش منو گرفته و ازم میخواد یه نفر از سه نفری رو که توی اون اتاق دستاشون رو بسته بود بکشم. منم همینجوری یکی رو کشتم و بعدش اون یه سری صحبت کرد و یه ماموریتی بهم داد. این تیکه رو اصلا نفهمیدم چی شد و چه اتفاقی افتاد یدفعه. راستش به حرفاشم توجه نکردم درست و حسابی. یکی یه توضیحی بده اگه میدونه.

اینم یه چیت واسه دوستانی که دنبال Deadra heart و ebony ingot میگردن تا سلاح بسازند :

player.additem 0003ad5b 300 برای قلب

player.additem 0005ad9d 300 برای فلز

جای 300 میتونید عدد دلخواهتونو وارد کنید تا همون قدر عایدتون شه در ضمن به فاصله بین حروف دقت کنید;)

اینجا چه نوب بازاری شده:-&چیت میخواین برا چی اخه؟حالا من binding of issac رو چیت میزنم(دمیج تیر ها و تیر 3 تایی و بمب و کلید و پول بی نهایت)دیگه این اسکایریم چه سختی ای داره که چیت میزنید؟دشمن ها هم که با لول خودتون هماهنگ هستن و زیاد قوی تر از شما نیستن.چکپوینت هم که داره.(بر خلاف binding of issac که اگه مردی باید از اول شروع کنی)لذت این بازی به اینه که باید دنبال ایتم ها بگردی و ازشون استفاده کنی نه اینکه با چیت بازی رو تموم کنی

سلام
اگه a c revelations بازی کنی دیگه نمیشه با این بازی ارتباط برقرار کنی؟ این موضوع تا چه اندازه صحت داره ؟
یه سوال دیگه : این بازی برا هرکس یه چور تموم میشه یا فرق داره l-)
ممنان

بچه ها یه تاپیک مقایسه یا نظرسنجی بین این بازی با 3 fall out یا witcher 2 بزنین ببینیم کدوم بیشتر رای میاره:). من هرچی بازی میکنم اصلا بازی ای در حد و اندازه ی این بازی نمیبینم. دقیقا هیچ بازی ای توی هیچ سبکی. من الان 37 ساعت دارم بازی میکنم. فقط یه سوال یه جایی متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد یکی توضیح بده:
من رفتم توی خونه ای که خریدم روی تختم بخوابم:) یدفعه دیدم یه زنه که عضو dark bratherhood بودش منو گرفته و ازم میخواد یه نفر از سه نفری رو که توی اون اتاق دستاشون رو بسته بود بکشم. منم همینجوری یکی رو کشتم و بعدش اون یه سری صحبت کرد و یه ماموریتی بهم داد. این تیکه رو اصلا نفهمیدم چی شد و چه اتفاقی افتاد یدفعه. راستش به حرفاشم توجه نکردم درست و حسابی. یکی یه توضیحی بده اگه میدونه.

اونجا جایی بود که باید تصمیم میگرفتی به گروه dark brotherhood ملحق بشی یا نه که یه گروه مزدور هستن پول میگیرن آدم میکشن حالا که یکی از اون سه نفر رو کشتی به گروه ملحق شدی برو حالشو ببر :d

---------- نوشته در 01:17 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:03 PM ارسال شده بود ----------

سلام
اگه a c revelations بازی کنی دیگه نمیشه با این بازی ارتباط برقرار کنی؟ این موضوع تا چه اندازه صحت داره ؟
یه سوال دیگه : این بازی برا هرکس یه چور تموم میشه یا فرق داره l-)
ممنان
من ac رو خیلی خوشم میاد با اسکایریم هم خیلی حال کردم بستگی به سلیغه خودت داره باید بازی کنی ببینی خوشت میاد یا نه
خب بازی یه داستان اصلی داره که یه اژدها هست که خیلی قویِ تو باید بری شکستش بدی فقط هم خودت میتونی پس این فکر کنم برای همه مثل هم باشه ولی داستان های دیگه ای هم داره که واسه هر کس یه جور تموم میشه بستگی به انتخاب خودت داره

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or