Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:
دوستان چند تا سوال دارم :

1- من نمی فهمم چطوری damage شمشیرم رو اضافه کنم! چطوری میشه این کارو کرد؟ میشه دقیق توضیح بدید؟ فقط دمیج! جادو نمیخوام..

2-چند تا از مد های قشنگ ی که اومده رو میشه معرفی کنید؟

3- یه مد گرافیکی اومده 700 مگه! میگن کیفیت رو HD میکنه! چطوریه؟ کسی تست کرده؟

http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=607

4-یه مد هست تابستون رو به اسکایریم میاره همه جا سرسبز میشه...خوبه مدش؟

1- من نمی فهمم چطوری damage شمشیرم رو اضافه کنم! چطوری میشه این کارو کرد؟ میشه دقیق توضیح بدید؟ فقط دمیج! جادو نمیخوام..

Skyrim HD - 2K Textures at Skyrim Nexus - Skyrim Mods and community

میری تو یکی از آهنگری ها ، دستگاهش هست که میتونی Damage شون رو ببری بالا

Skyrim HD - 2K Textures at Skyrim Nexus - Skyrim Mods and community

1-از طریق آهنگری میتونین کنین از طریق این چیزا که کوچیکن،چرخ دارن :دی میچرخن+Encahnting
2تو Nexus بگردین زیادن :دی

4-همه جا سرسبز می‌شه دیگه :دی،من خودم شخصاً این حالت افسرده اسکایریم رو بیشتر دوست دارم.

بچه ها لطفا بیان تو (معرفی و بررسی بازی ها) یه تاپیک جامع بزنید.اسمشم بزارین:
[h=1]http://forum.bazicenter.com/thread33398/page43/The Elder Scrolls:Trivia|پست اول حتما خوانده شود Spoiler Warning*|[/h]مثلا یعنی این سری چیش از asassin creed بیشتره(5 برابر همه چیش بشتره هر نسخش:d)البته خودم از طرافدارای اساسینما:p
بعد بیاین هر قسمت را جدا گانه توضیح بدید:
(البته اسکایریم را که نصفش را بچه ها همه توضیخ کامل دادن)ولی یکی بیاد جمعشون کنه با هم تو یه تاپیک
همین امروز یکی بیاد افتتاح کنه دیگه
ترجیحا (hunter387«آقا کاوه»amirali7092«آقا امیر علی»)چون اون جوری که دیدم از همه بیشتر فعالترن و:-b.....
خواهش میکنم پیگیری کنید
خودم به شخصه تا حالا برای یکم تحقیق درباره کوئست ها :-/فرعی مجبور شدم 5 تا تاپیک این بازی را هی بچرخم.:((
لطفا زودتر را بندازید این تاپیک را
:thanks::thanks:

دوستان نحوه ستاپ مد ها چطوریه؟ توی کدوم پوشه باید کپی بشن؟
معمولا مستقیم ریخته میشن توData. بعضی‌ از ماد‌های خاص رو باید جور دیگه‌ای نصب کرد. معمولا طرز نصب رو کنار ماد تو یه فایل مینویسن،یا تو جایی‌ که از اونجا دانلود کردین مینویسن
The Elder Scrolls:Trivia|پست اول حتما خوانده شود Spoiler Warning*|

مثلا یعنی این سری چیش از asassin creed بیشتره(5 برابر همه چیش بشتره هر نسخش
yahoo_4.gif
)البته خودم از طرافدارای اساسینما
yahoo_10.gif

(البته اسکایریم را که نصفش را بچه ها همه توضیخ کامل دادن)ولی یکی بیاد جمعشون کنه با هم تو یه تاپیک
ترجیحا (hunter387«آقا کاوه»amirali7092«آقا امیر علی»)چون اون جوری که دیدم از همه بیشتر فعالترن و
yahoo_26.gif
.....
خواهش میکنم پیگیری کنید
خودم به شخصه تا حالا برای یکم تحقیق درباره کوئست ها
yahoo_7.gif
فرعی مجبور شدم 5 تا تاپیک این بازی را هی بچرخم.
yahoo_20.gif

thanks.gif
thanks.gif
مرسی‌ :دی همین تاپیک به زودی زده می‌شه با کمک بچه ها،داره روش کار می‌شه.

یه مد هست تابستون رو به اسکایریم میاره همه جا سرسبز میشه...خوبه مدش؟
به شدت پیشنهاد میشه. من جو آبلیون رو خیلی دوست داشتم چون رنگهایی مثل سبز و ...اینا زیاد داشت. این مود جو بازی رو تقریبا مثل آبلیون میکنه.>:d<
کاراکتر منم با اومدن تابستون چشماشو بسته رو رفته تو حس::d (لباسش همون آرمور معروف گرالت هست):(به عکس آواتارم هم دقت کنید:d)
gedyrcsprnsg0j1maw4t.jpg

آسمان شب: :d

ur5jsx27v262ajrewiy4.jpg

اگه مثل من چشتون از فضای پاییزی اسکاریم و علف های خشکش خسته شده شدیدا توصیه میشه.
مادی نیست که برف و کولاک رو به صورت فوق العاده نشون بده؟:d=))
حالا جدا از شوخی،دوستان وقتی بازی رو از اول شروع میکنم،خیلی روون میشه ولی وقتی Save قبلیمو میذارم،سرعت میاد پایین.چاره چیست؟:-/

دوستان نحوه ستاپ مد ها چطوریه؟ توی کدوم پوشه باید کپی بشن؟

راه سادش همین بود که دوستان گفتند ولی اگر می خواید به صورت استاندارد نصب کنید.
1)داخل سایت Skyrim Nexus - Skyrim Mods and community برای خودتون نام کاربری بسازید.
2)نرم افزار mod manager این سایت رو دانلود کنید. دانلود
3)نرم افزار رو با نام کاربری خودتون اجرا کنید مسیر بازی رو بدید بهش بعد با استفاده از تب mods و گزینه add mod from file مد ها رو به صورت زیپ و رار بدون دستکاری اضافه کنید و به راحتی میتونید مد ها رو فعال یا غیر فعال کنید.
یکی از مزیت های دیگش اینه که میتونید با دانلود منجر خود این نرم افزار مد رو با سرعت دانلود کنید.

آخرین ویرایش:
The Elder Scrolls:Trivia|پست اول حتما خوانده شود Spoiler Warning*|

مثلا یعنی این سری چیش از asassin creed بیشتره(5 برابر همه چیش بشتره هر نسخش:d)البته خودم از طرافدارای اساسینما:p
ترجیحا (hunter387«آقا کاوه»amirali7092«آقا امیر علی»)چون اون جوری که دیدم از همه بیشتر فعالترن و:-b.....
خواهش میکنم پیگیری کنید
خودم به شخصه تا حالا برای یکم تحقیق درباره کوئست ها :-/فرعی مجبور شدم 5 تا تاپیک این بازی را هی بچرخم.:((
:thanks::thanks:

روش داریم کار میکنیم :d بدشانسی خورده به امتحان بچه ها :d دیرتر از زمانش مطالبشون آماده میشه
وگرنه یه تاپیک خیلی عالی در مورد کل TES زده میشه (نه فقط Skyrim). یکم وقت میخواد. حجمش خیلی زیاده

========
دوباره میگم هرکی انگلیسیش خیلی خوبه بهم پیام بده :d

مادی نیست که برف و کولاک رو به صورت فوق العاده نشون بده؟:d=))
حالا جدا از شوخی،دوستان وقتی بازی رو از اول شروع میکنم،خیلی روون میشه ولی وقتی Save قبلیمو میذارم،سرعت میاد پایین.چاره چیست؟:-/
منم دوست دارم :دی فضارو افسرده کننده تر کنه،صدا گریه اینا هم بیاد :دی
در موردFrame هم بعضا بازی میگیره باید چند دقیقه صبر کنین تا به حالت معمولی‌ برگرده. اگه همیشه مشکل داری یه ماد هست بدون افت گرافیکیFrame رو بیشتر می‌کنه،واسه من مثلا که رو الترا 40 frames میداد کرد 60 :دی
SkyBoost at Skyrim Nexus - Skyrim Mods and community
دوباره میگم هرکی انگلیسیش خیلی خوبه بهم پیام بده
yahoo_4.gif
خیلی‌ خوب نه،خیلی‌ عالی‌ :دی،مطلب سنگینِ :دی

من میگم فقط هرچی میزنید یه لیست داشته باشه یعنی منظم باشه, اخه نمیشه که تو یه صفحه از کوئستای گیلد دزدی سوال بشه بعد بپری روی DarkbrotherHood
من خودم الان دارم رو گیلد دزدا کار میکنم یخورده سرم خلوت بشه راهنماش رو مینویسم با کمک دوستان اما بیاید یه تایپک بزنین مثلا هرکس اطلاعاتی راجب DarkBrother Hood داره بگه تا راهنماش کامل بشه بعد بریم سر یه گیلد دیگه یا یه موضوع دیگه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or