Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,933
نام
آن مرد !
یک سوال مسخره وسایلمون رو کجا بفروشیم من از بس سنگ قیمتی و چیز اژدها دارم که دیگه نمیتونه بدوم و نمی خوام وسایلم رو دور بریزم ممنون میشم جواب بدین

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
آهان الان فهمیدم چرا برای من گنگ شد :
من تا اونجایی که در اون زیر زمین میرسیم به Nocturnal بازی کردم و اونجا که میره دوباره توی زمین ماموریت تموم میشه و دیگه در لیست ماموریتهام چیزی نشون نمیده که بخوام برم کلید رو بذارم سرجاش !!! البته الان از اون غار خارج هم شدم ولی ماموریتی اضافه نمیکنه ! به همین علت من فکر می کردم همونجا ماموریت تموم شده !
حالا باید چیکار کنم !؟
نه میذاریش دیگه همونجا.وقتی‌ میفتی پایین ،اون چیز بلند و سبز رو میذاری سر جاش. اون سبزِ همون کیلید هست.:d
با سلام خدمت عزیزان

میخواستم بدونم میشه تو این بازی پادشاه شد یا نه؟
اگر اره چجوری؟ با کامل کردن کدوم مرحله؟

بعد بچه هم میشه اورد یا نه؟
اگر اره چجوری میشه اورد؟

من از اول بازی تا الان با یه جنگجو همرام ازدواج کردم الان پشیمانم چیکار کنم چجور میشه طلاقش داد تا دوباره با کس دیگه ازدواج کنم؟

لطفا همینجا بهم پاسخ بدین ادرس ندین

خیلی ممنون;;)
بکشش:d

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا
یک سوال مسخره وسایلمون رو کجا بفروشیم من از بس سنگ قیمتی و چیز اژدها دارم که دیگه نمیتونه بدوم و نمی خوام وسایلم رو دور بریزم ممنون میشم جواب بدین
با یه فروشنده که حرف میزنی یک طرف وسایل خودت هستن یک طرف وسایلی که اون داره بهت میفروشه ، از همینجا میتونی وسایل خودتم بفروشی !

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
خوب یه چند تا عکس زیبا از بعضی قسمتها و اتفاقات بازی براتون میذارم امیدوارم خوشتون بیاد :
البته کیفیت عکسها را کمی پایین آوردم تا هم آپلود سریعتری داشته باشم و هم برای شما سریعتر قابل رویت باشد :

هیروی بنده ::x

از هر چه بگذریم سخن یار خوشتر است ! یه عکس یادگاری با محبوبترین و در عین حال مظلومترین دراگون بازی ::(

ازدواج با بانو Yasolda ::">

من و سگمو Followerم به همراه همسرم Yasolda در خانه ام : :D

اژدها سواری ! دیگه از این بهتر نمیشه ! :>:)

در یکی از مناظر زیبای بازی :b-)

اولین Follower من در این بازی که وقتی کشته شد بعدها به طور اتفاقی رفتم شهر رایفتن در معبد مارا دیدم جنازه ش جلوی در معبد افتاده !!!:-/

در بین همه ی آرمورهای بازی من عاشق این آرمور صنف دزدها شدم به طوری که حتی Daedric Armorم را به پیرو و همراه محبوبم J-zargo دادم ::-o

در نهایت سوار بر اسب نجیب و باوفایم بعد از رفع خطر حمله ی اژدهایان و شورشیان با تیری که در قلبم به یادگار ماند سرزمین اسکایریم را ترک و برای ساکنانش آرزوی موفقیت می کنم و منتظر می مانم که اگر زنده ماندم ببینم Bethesda در آینده چه ماموریتهایی را در چه سرزمین دیگری برایم در نظر خواهد گرفت ...=((

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,443
نام
Majid
برادر من:d،به خدا موقع صبح باید زمانی که تو بازار داره Potion میفروشه باهاش صحبت کنی‌.احتمالا زمانی که دارین باهاش حرف میزنین شب هست.

بعدا باید پول نسبتا زیادی هم همراهت باشه.

اگه همهٔ اینرو انجام میدین باز نمی‌شه،بگو موقعی که میخوایی باهاش صحبت کنی‌ چی‌ میگه؟تا بگم چیکار کنی‌.

از اون کتاب‌ها هست ولی‌ من جاشونو نمیدونم.
معدن یه دونه توDawnstar هست. چند تا هم سر راهی‌ هستن. بعضاً هم شانسی سنگ آهن پیدا میکنی‌. درست شبیه سنگ معمولی‌ هستن،فقط رنگش فرق می‌کنه هست نسبتاً،نزدیکش هم بری میگه رو بزن تا استخراج شه. واسه استخراج به یه Pickaxe هم نیاز داری
آره کلی زور زدم تا رسیدم اونجا دیگه شب شده بود
راستی چرا فست تراول توراه های زیاد کار نمیکنه
مثلا از اونورا من پیاده اومدم تا اونجا حدود 1 ساعت طول کشید:D
فست تراولم کار نمیکرد

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
آره کلی زور زدم تا رسیدم اونجا دیگه شب شده بود
راستی چرا فست تراول توراه های زیاد کار نمیکنه
مثلا از اونورا من پیاده اومدم تا اونجا حدود 1 ساعت طول کشید:D
فست تراولم کار نمیکرد

یا وزن بارت زیاده یا زیر سقف از منوی فست تراول استفاده کردی یا دشمنی در اطرافت بوده و مورد حمله بودی وگرنه در بقیه ی موارد کار میکنه !

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
دوستان من چندتا ماد رو دانلود کردم و تو جای های مشخص خودشون قرار دادم ااز لانچر Data Files رو میزنم و تیک هاشون رو OKمی کنم باز که دوباره Data Files رو باز می کنم می بینم تیک هاشون پریده اصلا درست اجرا نمیشه یکی میشه بگه مشکل از چیه؟
کاری که میکنی درسته. شما تیک ها رو بزن و دیگه اون پنجره رو وا نکن. همه چیز مرتب مرتبه.
اگه واقعا این بی خیالی ها بهت نمی سازه برو Skyrim Mod Manager رو دانلود کن و با خیال راحت هم ماد نصب کن هم activate کن.
فکر کنم این باشه:
Skyrim Mod Manager Lite at Skyrim Nexus - Skyrim Mods and community
یه mod manager هم خود سایت داره. من که تا حالا وقت نکردم امتحانش کنم.
استخوان و فلس اژدها رو ببر معجون سرا (توی هر شهر هست، معجون و مواد معجون سازی میفروشه) بفروش. اگه خواستی میتونی ببری تو خونت تزیینی بزاریشون! :D

mohammad2023

کاربر سایت
Sep 20, 2011
309
خوب یه چند تا عکس زیبا از بعضی قسمتها و اتفاقات بازی براتون میذارم امیدوارم خوشتون بیاد :
البته کیفیت عکسها را کمی پایین آوردم تا هم آپلود سریعتری داشته باشم و هم برای شما سریعتر قابل رویت باشد :

هیروی بنده ::x

از هر چه بگذریم سخن یار خوشتر است ! یه عکس یادگاری با محبوبترین و در عین حال مظلومترین دراگون بازی ::(

ازدواج با بانو Yasolda ::">

من و سگمو Followerم به همراه همسرم Yasolda در خانه ام : :D

اژدها سواری ! دیگه از این بهتر نمیشه ! :>:)

در یکی از مناظر زیبای بازی :b-)

اولین Follower من در این بازی که وقتی کشته شد بعدها به طور اتفاقی رفتم شهر رایفتن در معبد مارا دیدم جنازه ش جلوی در معبد افتاده !!!:-/

در بین همه ی آرمورهای بازی من عاشق این آرمور صنف دزدها شدم به طوری که حتی Daedric Armorم را به پیرو و همراه محبوبم J-zargo دادم ::-o

در نهایت سوار بر اسب نجیب و باوفایم بعد از رفع خطر حمله ی اژدهایان و شورشیان با تیری که در قلبم به یادگار ماند سرزمین اسکایریم را ترک و برای ساکنانش آرزوی موفقیت می کنم و منتظر می مانم که اگر زنده ماندم ببینم Bethesda در آینده چه ماموریتهایی را در چه سرزمین دیگری برایم در نظر خواهد گرفت ...=((
گرافیک کنسول همین طور هست بخصوص ps3

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
من یه چند تا سوال داشتم
تازه بازی رو شروع کردم 2 تا اژدها کشتم تا الان
میخواستم بدونم برای شروع موقع لول اپ کردن
کدوم گزینه رو بیشتر ارتقا بدیم بهتره ؟ من الان فقط شمشیر با یه دست رو ارتقا دادم اصلا رو جادوها کار نکردم
بعد این کتاب هایی که تو بازی هست کاربرد داره ؟یا همین دست نوشته ها

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
من یه چند تا سوال داشتم
تازه بازی رو شروع کردم 2 تا اژدها کشتم تا الان
میخواستم بدونم برای شروع موقع لول اپ کردن
کدوم گزینه رو بیشتر ارتقا بدیم بهتره ؟ من الان فقط شمشیر با یه دست رو ارتقا دادم اصلا رو جادوها کار نکردم
بعد این کتاب هایی که تو بازی هست کاربرد داره ؟یا همین دست نوشته ها
مونده میخوایی چیکاره‌ بشی‌. اگه میخوایی یه جادوگر بشی‌ که خوب باید جادو رو افزایش بدی. ولی‌ اگه میخوایی فیزیکی‌ و مستقیم بجنگی بایدOne handed اینارو افزایش بدی.

Books هم کاربرد دارن.از طریق اونا میتونی‌ جادو یاد بگیری یا حتا چند تا ماموریت با خوندن اونا آغاز می‌شه

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,765
بعد 4 ساعت quest رفتن خونه riften رو خریدم (به نظرم قشنگ ترینشون همینه).
الان میخوام یه سری آیتم رو دیلیت کنم، لازمشون ندارم. دراپ هم کنم واسه همیشه اونجا میمونه. چیکار کنم ؟

--------
پیداش کردم، گذاشتمشون تو صندوقچه یه خونه دیگه (لول)

در ضمن الان اینجا یه companion هست به نام lonar. میتونم یه طوری اینو بندازم بیرون (بره پیش jarl riften) بجاش لیدیا رو بیارم؟
اگه زن بگیرم چی ؟ این باز اینجا میمونه ؟ :D

برای ازدواج
نظرم رو Sylgja هستش اما چند تا سوال.
1- اینم مثل بقیه روزی 100 گلد میده ؟
2- میشه آودش riften
3- چی train میکنه ؟
4- تلفظ اسمش چیه :D

بقیشون چطورن ؟ grelka هم بد نیست. خوشحال میشم نظرتونو بدونم (از الف ها کدوم قشنگ تره ؟ من کلا الفا رو زیاد خوشم نیومد ازشون یه جورایی ترکیب صورتشون زشته)

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,443
نام
Majid
اینم نسخه جمع و جور تر چیزیه که hunter گذاشته
Result Cheat Code
List all commandshelp
God modetgm
Increase leveladvancepclevel
Increase level of indicated skill by oneplayer.incpcs [skill name]
All spellspsb
Add indicated Dragon's Soulsplayer.modav dragonsouls [number]
Add indicated perkplayer.addperk [id number]
Add indicated spellplayer.addspell [id number]
Add indicated itemplayer.additem [id number]
Add indicated amount of goldplayer.additem 0000000f [number]
Add indicated number of lockpicksplayer.additem 0000000a [number]
Set player levelplayer.setlevel [number]
Set skill leveladvancepcskill [skill name] [number]
Set healthplayer.setav health [number]
Set Magickaplayer.setav magicka [number]
Set fatigueplayer.setav fatigue [number]
Set Burdenplayer.modav burden [number]
Set carry weightplayer.modav carryweight [number]
Set character's famesetpcfame
Set character's infamysetpcinfamy
Set ownership of target; allows you to take it without stealingsetownership
Set to high value to fight; "0" to be freeplayer.setcrimegold [number]
Set player scale; "1" is defaultplayer.setscale [number]
Set field of viewfov [number]
Unlock selected locked door or containerunlock
Lock selected door or container with indicated lock levellock [1-100]
Advance indicated skilladvskill [skill] [number]
Complete all quest stagescaqs
Duplicate items; click container or NPC, and copy the RefIDduplicateallitems
Kill selected enemykill
Kill all nearby enemieskillall
Fast travel to indicated locationcoc [location]
Teleport to quest targetmovetoqt
Increase movement speed by indicated percentageplayer.setav speedmult [number]
Remove all items from selected NPCremoveallitems
Resurrect targeted corpseresurrect
Toggle all map markerstmm [0 or 1]
Change genders***change
Spawn NPCplayer.placeatme [NPC ID]
Show ID for companion or NPChelp "[NPC name]" 4
Set the indicated NPC as essentialsetessential [NPC ID] 1
Set refractive value of the target; "0.0" is normal, "0.000001" is invisible, "1.0" is full refractionstr [number]
Start all quests; may break storylinesaq
Testing hall with all itemscoc qasmoke
Search by keywordhelp keyword [mode number]
Freeflying cameratfc
Enable controls during cutscenesenableplayercontrols
Toggle AI detection; allows easy stealingtdetect
Toggle AItai
Toggle collisiontcl
Toggle combat artificial intelligencetcai
Toggle FOWtfow
Toggle grasstg
Toggle menustm
Race menushowracemenu
Quit gameqqq
[/
از این رمزا کدوم یکیش مال پول هست؟؟؟

skyriim

کاربر سایت
Nov 29, 2011
59
دوستان من افتادم دنباله 8تا ماسکه Dragon Priest تا الان 7تاشو پیدا کردم ولی پشته دره ماسکه هشتم گیر کردم
gib0xulnt2s1gh21buwf.jpg

یه دره دیگه ام نزدیکه همین محل بود رفتم با هر بدبختی بود معماشو حل کردم واین جادوگررم کشتم ولی هیچ کلیدی چیزی نداشت
w5cmjedid574r1xeca7h.jpg
کسی نمیدونه واسه باز کردنه این در چه آیتمی لازمه یا اصلا آیتمشو از کجا باید بیارم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر