The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

sata

کاربر سایت
Sep 17, 2007
293
نام
سینا
اگه تو کد هایی که دوستمون دادن به جای f .
a بزنید بهتون شاه کلید می ده
بقیه ی حرفا رو هم امتحان کنید چیزای جالبی می ده :love:

masterchief

کاربر سایت
Dec 17, 2007
7
من تازه این سایترو پیدا کردم..به نظرم خیلی تخصصی تره...با محیطش حال میکنم ولی ایناکه گفتم هیچ ربطی به بازی شاهکار اوبلیویون نداره!!...این بازی واقعا بی انتهاست...ماموریت های جانبی خیلی قشنگی داره...مثلا اگه من جای سازنده ها بودم به جای اینکه دوسه تا از مراحل جانبی رو که در حد شاهکار هستن جانبی بکنم!!!!جزو ماموریتهای اصلی قرار میدادم..منظورم ماموریتی هست که میریم توی خواب یکی تا نجاتش بدیم یا نجات نقاش از توی نقاشیش که به نظرم بی نظیرن......:love:

faty

کاربر سایت
Dec 31, 2007
1
وقتي مي خواي تو Arena عضو بشي اول بايد لباس مخصوص رو بپوشي بعد بايد بين ساعت 9صبح تا 9 شب اونجا باشي و بعد اين هم معلوم نيست بايد چيكار كني ميشه توضيح كاملي درباره Arena بديد

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
من بعد از اينكه به oblivion gate شهر skibgurd رو بستم وقتي از درواره اومدم بيرون دوره همه آدمها و اسبها و .... يه حاله نور صورتي ايجاد شده...!!!!
نمي دونيد برا چيه؟؟؟
مشكل گرافيكيه يا خودش بر اساس داستان اينجوري شده؟؟؟؟؟

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
من بعد از اينكه به oblivion gate شهر skibgurd رو بستم وقتي از درواره اومدم بيرون دوره همه آدمها و اسبها و .... يه حاله نور صورتي ايجاد شده...!!!!
نمي دونيد برا چيه؟؟؟

ببین اگه بیرون شهر و منظورته اول یه گیت هست . من که تمومش کردم و اومدم بیرون یه گیت دیگه هم اونور خیابون باز شد . من که با گیت اول این مشکل رو ندارم . احتمالا یه mod نصب کردی که سازگار نیست

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
خداییش مخ سازندگان این oblivion رو باید از طلا گرفت . من با 8800 به جای اینکه برم crysis بازی کنم همش پای oblivion هستم . تا حالا هم 80 ساعت بازی کردم تازه وارد quest های اصلی هم نشدم . Cheat هم لازم نداره بابا . خودتون قوی میشین اگه وقت بذارین

THE UNDERTAKER

کاربر سایت
Oct 11, 2005
307
دوستان لطفا هر چه سريع‌تر كمك كنيد.:confused:

نفهميدم چه كار كردم كه الان هر جا كه مي‌خوابم يه نوشته طولاني مياد كه ميگه خون آشام شدم.
الان LEVEL 13 هستم و هر سيوي رو هم كه ميارم و مي خوابم همين طور ميشه. كسي هم بهم پيشنهاد نداده كه من رو خون آشام بكنه.

هيچ راهي نيست كه وقتي خون آشام شدم دوباره انسان بشم؟

يا اينكه بايد از اول بازي رو شروع كنم...:(

قبلا تا LEVEL 32 رفته بودم ولي اينطوري نشده بود

xenophile

کاربر سایت
Mar 21, 2006
574
وقتي مي خواي تو Arena عضو بشي اول بايد لباس مخصوص رو بپوشي بعد بايد بين ساعت 9صبح تا 9 شب اونجا باشي و بعد اين هم معلوم نيست بايد چيكار كني ميشه توضيح كاملي درباره Arena بديد

خیلی واضحه پسر ! انتهای سالن آرنا سمت چپ باید یک دالون رو رد کنی تا به میدون جنگ برسی . البته قبلش باید با اون یارو که توی اتاقه حرف بزنی .

نمي دونيد برا چيه؟؟؟

این یک مجیکه night نمیدونم چی چیه که نمیدونم از شما پیدا کردی ؟!! این مجیک به شما کمک میکنه که موجودات زنده ی دور و ورت رو ببینی , حتی اونایی که پشت دیوار هستن .
دوستان لطفا هر چه سريع‌تر كمك كنيد.:confused:

نفهميدم چه كار كردم كه الان هر جا كه مي‌خوابم يه نوشته طولاني مياد كه ميگه خون آشام شدم.
الان LEVEL 13 هستم و هر سيوي رو هم كه ميارم و مي خوابم همين طور ميشه. كسي هم بهم پيشنهاد نداده كه من رو خون آشام بكنه.

هيچ راهي نيست كه وقتي خون آشام شدم دوباره انسان بشم؟

يا اينكه بايد از اول بازي رو شروع كنم...:(

قبلا تا LEVEL 32 رفته بودم ولي اينطوري نشده بود

من که نفهیمدم خون آشام شدی یا نه ؟ حالا اگر شدی به نزدیکترین Temple محلتون میری و اونجا با کسی که توی معبد هست صحبت میکنی بعد به ترتیب یکسری کوئست که از هفت خان رستم هم سخت تره انجام میدی .
حالا فعلا برو تا به اونجایی برسی که پیرزنه ازت یکسری چیزا میخاد تا من بهت بگم چیکار کنی .

اینایی که سوال های تکراری میپرسند صفحه های قبل رو بخونند یا این Manual ی که من به فارسی ترجمه کردم بخونند بعد از اینکه خوندند بازی رو از اول شروع کنند .

http://rapidshare.com/files/81981309/Oblivion_Guide__persian_.pdf.html

پ.ن : کسی نمیدونه این Expansion های oblivion برای 360 چجوری نصب میشه . من میریزم هیچ اتفاقی نمیفته .

Raminmgpop

کاربر سایت
Oct 8, 2006
65
راهنمای بازی Oblivion

masalan guilde Mages bishtar rooie magic ha kar mikone va Thieves’ Guild rooie makhfy kary
rasty ie soal dashtam : in bazy rooie Vista ham bala miad????

سلام خدمت همه بازی خورهای گرامی بازی Oblivion که هر کی عاشق این بازی باشد چشم کف پاش
خدمتتون عارض شوم که من 80:30:24 که این بازی را رفته ام و تا حالا عضو 7 تا حزب یا گروه شده ام
1-Blades (Knight Brother) خب باید بگم یک چند وقتی میشه که خدمت برادر مارتین هستیم و تازه اولین ماموریت را از برادر مارتین گرفتم که خب چون که نمی دونم چه جوری میشه رد کرد فعلا بی خیالش شدم که میشه گفت خدمت پادشاه هستیم و برای او خدمت می کنیم و چون زیاد ماموریت های این حزب را نرفتم به همین دلیل نمی دونم که چه ویژگی دارد و دومین حزب
2- Dark Brotherhood
که خب یک گروه زیر زمینی هست که به گفته ی یک شخصی تو همین تاپیک کسانی هستند که آدم ها را ترور می کنند و ویژگی که آنها دارند که البته این را هم زیاد جلو نرفتم ولی وقتی عضو گروه شدی یک لباس مثل لباس خودشان به شما می دهند که بسیاری از Skills های شما را زیاد می کند که لباس کامل آن 8 واحد زیاد هر کدام از Skill ها را و کلاه آن 2 واحد زیاد می کند که لباس بدی نیست و سومین حزب
3- Fighters Guild که ما میشه گفت عضو سربازها و یا پلیس های شهر هستیم که آن هم زیاد نرفتم به همین دلیل ویژگی های این گروه را نمی دونم و چهارمین حزب
4- Arena خوشبختانه این گروه را کامل کردم وتا اینجای بازی که رفتم می تونم بگم که سخترین گروه بازی بوده چرا که نزدیک به 16 بار باید به میدان مبارزه بروید و هر بار پیروز از این مبارزه بیرون بیایید که باید بگم کار بسیار مشکلی است و هیچ رقمه با زیاد بودن Skills های مبارزه و یا بودن در Level ی بالا یا حتی داشتن عصای جادو و این حرفا نمیشه از پس این مبارزه ها بر بیاید و تنها راه فکر کردن و حرفه ای مبارزه کردن است و به این شکل می توانید آنها را بکشید تازه بعد از 16 مبارزه کار جالب میشود درست یادم نیست بعد از مسابقه 16 چه لقبی می گیرید فکر کنم آن موقع لقب Hero می گیرید باید به جنگ قویترین Orc Arena بروید و آن را در مسابفه شکست بدهید که البته نمی دونم چرا کشتن این Orc از بعضی گلادیاتور ها که به میدان مبارزه می آمدند راحتتر کشتمش و البته بعد از کشتن آن یک زره می توانید انتخاب کنید که به عهده خودتان است که سبک انتخاب کنید یا سنگین و البته بعدا می توانید هر هفته بیایید و مسابقه بدهید که می خواهید با یک گاو مبارزه کنید یا دو تا و یا سه تا که بعد از کشتن آنها پول نسبتا خوبی به شما می دهد ولی فکر نکنم راه خوبی برای پول در آوردن باشد و بالاخره می رسیم به پنجمین حزب
5- Mages Guild که عضو شدن در آن یکم سخته چون وقی که درخواست می دهید که می خواهید عضو این گروه شوید باید بروید پیش رامینوس پولوس که در Arcane University است و بعد تازه درد سر شروع می شود چون که باید توصیه نامه هایی از طرف تمامی Mages Guild ها در تمامی سیرودیل بگیرید که آن ها هم به این راحتی ها این کار را انجام نمی دهند و باید ماموریتی برای آنها انجام بدهید و میشه گفت ویژگی آنها این که در ازای این کار می گذارند به Arcane University را یابید که آنجا می توانید هر گیاهی را پیدا کنید و یا جادوهایی را برای لباس و شمشیرهایتان ایجاد کنید و یا یک سری جادو به سفارش خودتان ایجاد کنید تا اینجای بازی که من رفتم می بینم که این گروه بعض گروه های دیگر چون خیلی ورود به Arcane University می تونه به شما کمک کنه و می رسیم به ششمین حزب که میشه حزب
6- Knights Of The White تا حالا هیچ ماموریتی از این گروه را نرفتم برای همین برای من ویژگی ها یا سایر موارد آن برای من ناشناخته است و می رسیم به هفتمین و آخرین حزب
7- Thieves Guild خب این هم گروه دزدها است که آن هم یکمی رفتم البته به یک گیری خوردم که فعلا ماموریت های آن را هم ول کردم و البته میشه گفت ویژگی این گروه اینه که شما می توانید هر چی جنس دزدی دارید را به او بفروشید که با کمال میل می پذیرد و پول خوبی هم در ازای این اجناس به شما می دهد

امیدوارم که کمک کوچکی تونسته باشم به شما برای رفتن این بازی زیبا کرده باشم
و البته من هم یک سوالی از کسانی که می گویند این بازی را تا آخرش رفته اند می خواستم بپرسم آن هم این است که تا حالا چند تا از ماموریت های بازی را تمام کرده اند و چند تا از ماموریت های بازی برای آن ها فعال است و اینکه چند است از بازی تا حالا رفته اند و البته کمکی کوچک به کسانی که نمی دونند چه طوری می تونند این تعداد ماموریت های تکمیل شده یا فعال خودشان را ببینند باید بگم که کلید Tab را بزنند و به قسمت اول بروند که نوار خون آنها را نشان می دهد بعد بروند روی علامت آن سه مدال که در پایین مشخص شده بعد از کلیک روی این قسمت می تونند مشخصات کاملی از جزییات گذران روز و یا سایر مورد را ببینند بعد یکی از همین سایر موارد یعنی جمله ی دوم Active Quests که تعداد ماموریت های فعال بازی را به شما می دهد و جمله ی سوم Quests Completed که تعداد ماموریت های تکمیل شده ی ازی را به شما می دهد خیلی ممنون میشم اگر که این سوال من را بی جواب نگذارید و از اینکه سرتان را با این طومار بلند بالا به درد آوردم معذرت می خواهم. :laughing::laughing::-"

Raminmgpop

کاربر سایت
Oct 8, 2006
65
یک مشکل در بازی Oblivion

یک مشکلی در بازی Oblivion دارم آن هم این است که Argonian Blood که آن پیرزن برای انسان کردن من می خواهد پیدا نمی شود من تمام جهنم و زمین و زمان و سیرودیل و خلاصه هرچی تاجر بود گشتم ولی پیدا نشد من باید چه کار کنم که این Argonian Blood بالاخره پیدا بشود؟:sick::sick:

BlackCanopus

کاربر ویژه
کاربر سایت
Oct 1, 2007
301
مفهوم بي مفهوم!

4- Arena خوشبختانه این گروه را کامل کردم وتا اینجای بازی که رفتم می تونم بگم که سخترین گروه بازی بوده چرا که نزدیک به 16 بار باید به میدان مبارزه بروید و هر بار پیروز از این مبارزه بیرون بیایید که باید بگم کار بسیار مشکلی است و هیچ رقمه با زیاد بودن Skills های مبارزه و یا بودن در Level ی بالا یا حتی داشتن عصای جادو و این حرفا نمیشه از پس این مبارزه ها بر بیاید و تنها راه فکر کردن و حرفه ای مبارزه کردن است و به این شکل می توانید آنها را بکشید تازه بعد از 16 مبارزه کار جالب میشود درست یادم نیست بعد از مسابقه 16 چه لقبی می گیرید فکر کنم آن موقع لقب Hero می گیرید باید به جنگ قویترین Orc Arena بروید و آن را در مسابفه شکست بدهید که البته نمی دونم چرا کشتن این Orc از بعضی گلادیاتور ها که به میدان مبارزه می آمدند راحتتر کشتمش و البته بعد از کشتن آن یک زره می توانید انتخاب کنید که به عهده خودتان است که سبک انتخاب کنید یا سنگین و البته بعدا می توانید هر هفته بیایید و مسابقه بدهید که می خواهید با یک گاو مبارزه کنید یا دو تا و یا سه تا که بعد از کشتن آنها پول نسبتا خوبی به شما می دهد ولی فکر نکنم راه خوبی برای پول در آوردن باشد

سلام دوست عزيز
من بر اساس پست بالاي شما فكر مي كنم بازي را از اول شروع بكنيد بهتره چون از داستان بازي چيز زيادي دستگيرتان نشده. آن Orc كه كشتيد Gray Prince است كه كشتنش واقعاً عمل خيلي سختي نيست چون پس از شروع مبارزه Gray Prince كه از زندگي نا اميد شده و Suicidal شده اصلاً مبارزه نمي كنه و در مقابل شما بي حركت مي مونه و از شما درخواست مي كنه بكشيدش. كشتن يك رقيب بي دفاع كار خيلي سختي به نظر نمي آيد، نه؟ در حالي كه اگر قرار بود واقعاً با Gray Prince مبارزه كنيد در حالت متوسط و سخت بازي شما رو ريش ريش مي كرد.
چون شما آدم با استعداد و علاقمند به RPG به نظر مي آييد من دو تا توصيه در باره بازي ها و مخصوصاً بازي هاي RPG به شما مي كنم:
1- اولاً به مفهوم بيشتر از مبارزه خالي اهميت بديد. بسياري از بازي هاي مفهومي هستند و اگر به اونها توجه نكنيد به هيچ وجه ارزش واقعي بازي رو درك نخواهيد كرد. آخه چطور ممكنه وقتي داستان Oblivion دستگيرمون نشده بهش بگيم بازي عظيم؟
2- در بعضي از بازي ها و مخصوصاً بازي هاي RPG مبارزه هميشه تنها راه حل نيست. گاهي آدم كار هاي انسان دوستانه يا زيركانه اي مثل حرف زدن و قانع كردن دشمنان، دوست شدن با اونها يا گول زدنشون انجام مي ده كه لذت حاصل از اين كار صد ها بار بيشتر از آدم كشيه. مبارزه تقريباً هميشه بد ترين راه حله. به راه هاي هوشمندانه هم فكر كنيد.

chocolate burger

کاربر سایت
Oct 7, 2006
146
نام
Siavash
یک مشکلی در بازی Oblivion دارم آن هم این است که Argonian Blood که آن پیرزن برای انسان کردن من می خواهد پیدا نمی شود من تمام جهنم و زمین و زمان و سیرودیل و خلاصه هرچی تاجر بود گشتم ولی پیدا نشد من باید چه کار کنم که این Argonian Blood بالاخره پیدا بشود؟:sick::sick:
باید با اون خنجره که بهت داده به یه Argonian(همون موجوداتی که کلشون شبیه سوسماره)ضربه بزنی بعد بری خنجرو بدیش به اون پیره زنه.
اگرم قبلا از اون خنجره استفاده کردی باید دوباره load کنی.

آخرین ویرایش:

THE UNDERTAKER

کاربر سایت
Oct 11, 2005
307
بله اين دوست ما درست ميگه زيبايي RPG به مبارزه تنها نيست.

آقا مشكلم حل شد . ( به معبد شهر Skingard رفتم. ديگه از خود بي خود شده بودم، با چشم خيس دست به دعا برداشتم...)

الان چندتا سوال ديگه داشتم:

1- براي انجام دادن ماموريت singuine (املاش رو غلط نوشتم) باي حداقل level 8 باشي و يه شرابي به اسم Cirodilec Brandy (اين هم غلطه :cheesygri) رو بايد به اون اهدا كني . حالا اين شراب رو از كجا گير بيارم؟

2- يه مشروب ديگه هم از يه جا پيدا ميكني كه خودش ماموريت داره. (اسمش فكر كنم Shadow Banish باشه) خودش ميگه كه اين يك چيز كمياب و قيمتي هست و بايد بيشتر در مرودش تحقيق كنم.
حالا بايد چطوري دنبال ماموريت رو بگيرم(از كجا در موردش اطلاعات جمع كنم)؟

3- كشتن افراد بي گناه (مثلا در ماموريت هاي Dark Brotherhood ) تاثييري در شخصيت و سرنوشت بازي داره؟ يعني تغيير محسوسي ايجاد ميكنه؟

4- سنگ Black Soul Gem رو از كجا گير بيارم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر