The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

نوشته شده توسط RANGER_NAVAL_USA:
اقا یک سوال دیگه نمیشه با جادو قدرت شمشیر و ضرره رو افزایش داد
می تونی با راه یافتن به Acane University سلاح ها و زره های جادویی درست کنی که خیلی قوی ترند.
برای این کار باید توی Mages Guild عضو بشی و باید تمام Recommendation های میجز گیلد ها رو جمع کنی بعد به Arcane University دست رسی پیدا می کنی راه ساده تر هم اینه که با سنگ های سیگیل این کارو کنی ولی اونجا دستت باز تره
---------------------
نوشته شده توسط zxc0012004:
30.000 تا که خیلی زیاد نیستش که. من الان حول و حوش 270.000 سکه دارم + کلی آت و آشغال توی خونم که قیمتشون سر هم سه تای اینیه که گفتم، ولی دلم نمی یاد بفروشمشون.
چطور انقدر جمع کردی!!!!؟؟؟؟؟:eek: :blink: :shocked::wow: :o

نوشته شده توسط Dante Is Alive:
ببخشید بچه ها ... شرمنده...میشه چند تاتون بگید که با چه سیستمی بازی می کنید ؟؟؟
ممنونم میشم ...
می تونی با مراجعه به این سایت بفهمی که به سیستمت می خوره یا نه و با چه سرعتی می تونی بازی کنی:cheesygri اینجا
و این هم مشخصات سیستمی که توی سایت خودش توی یکی از تاپیک ها بود
Recommended:
3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
1 GB System RAM
ATI X800 series, NVIDIA GeForce 6800 series, or higher video card
Minimum System Requirements:
Windows XP, Windows 2000, Windows XP 64-bit
512MB System RAM
2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
128MB Direct3D compatible video card and DirectX 9.0 compatible driver;
8x DVD-ROM drive
4.6 GB free hard disk space
DirectX 9.0c (included)
DirectX 8.1 compatible sound card
Keyboard, Mouse
Supported Video Card Chipsets:
ATI X1900 series
ATI X1800 series
ATI X1600 series
ATI X1300 series
ATI X850 series
ATI x800 series
ATI x700 series
ATI x600 series
ATI Radeon 9800 series
ATI Radeon 9700 series
ATI Radeon 9600 series
ATI Radeon 9500 series
NVIDIA GeForce 7800 series
NVIDIA GeForce 6800 series
NVIDIA GeForce 6600 series
NVIDIA GeForce 6200 series
NVIDIA GeForce FX series (5700 or above​
)
کسانی هم که کارت گرافیکشون توی این لیست نیست می تونند با oldblivion بازی کنند

سلام خدمت همگی دوستان من از این لینیکی که یکی از بچه ها داده بود برای چک کردن سخت افزار استفاده کردم جلوی دو مورد این نوشته بود
deo Card Driver Version (DirectX)
Your driver version number is: 6.14.10.8425 FYI: Make sure you have the latest driver for your video card. Click 'Free Driver Update' and we'll direct you to your video card manufacturer.

Sound Card Driver Version
Your driver version number is: 5.10.0.5010 FYI: Your sound card driver version is provided for your information, but it is not part of this analysis. But proper sound card driver versions are important to the proper operation of your product.
اینکه میگه دقیقا یعنی چی برای رفعش باید چه کار کنم؟
جلوب مورد اول فیری آپدیت هم داده

نوشته شده توسط Monirzadeh:
سلام خدمت همگی دوستان من از این لینیکی که یکی از بچه ها داده بود برای چک کردن سخت افزار استفاده کردم جلوی دو مورد این نوشته بود
deo Card Driver Version (DirectX)
Your driver version number is: 6.14.10.8425 FYI: Make sure you have the latest driver for your video card. Click 'Free Driver Update' and we'll direct you to your video card manufacturer.

Sound Card Driver Version
Your driver version number is: 5.10.0.5010 FYI: Your sound card driver version is provided for your information, but it is not part of this analysis. But proper sound card driver versions are important to the proper operation of your product.
اینکه میگه دقیقا یعنی چی برای رفعش باید چه کار کنم؟
جلوب مورد اول فیری آپدیت هم داده
اولی برای درایور کارت گرافیک هست و دومی مربوط به درایور کارت صدا که گفته مطمئن بشید که آخرین ورژن از اون درایورها رو دارید;)
برای رفعش باید بری درایور کارت گرافیک و کارت صدا رو دانلود کنی و نصب کنی (البته فکر نکنم مشکلی ایجاد کنند)

سلام

مگر درایور ها هم تغیبر می کنند؟؟؟؟؟
توانایی کارت را بالا می برند
مسلماً
درایور ها روز به روز جدید تر می شن و با این تغییرات توانایی قطعات مربوطه رو به روز می کنن.
برای به روز کردن می تونی به سایتهای قطعات مراجعه کنی و دایور جدید رو دانلود کنی.

مثلا برای کارت های گرافیکی می تونی بری به سایتشون:
nVIDIA
ATi

نوشته شده توسط Grim Reaper:
چطور انقدر جمع کردی!!!!؟؟؟؟؟
به سختی هرچه تمام تر :shrewd:

در کل من خیلی از آیتم هایی رو که دارم نفروختم.
می تونم بگم که کلکسیون کامل سلاح ها و رزه ها و ... رو دارم.

مثلاً از سری Daedric ها انواع سلاح ها و رزه ها رو، یه سری ساده + یه سری Magical دارم
برای بقیه مثل Ebony و Umbra و غیره هم به همین شکله.
تعداد انگشتر هایی هم که دارم بیشتر از 100 تا میشه که گرون ترینشون 21.000 هزار سکه قیمتشه ...

در کل بعد از 7-106 ساعت Game Play باید توی همین مایه ها باشه دیگه، نه ؟؟؟

با تمام این احوال
من دیروز فکر کنم آخرین Quest بازی رو رفتم. نگاه نکردم چند تا شده ولی فکر هم نمی کنم چیز دیگه ای مونده باشه بعد از اینهمه بازی.
آخرین Quest ی هم که رفتم اسمش بود: Hermaeus mora که پانزدهمین و آخرین Daedric Shrine موجود بود. یه Gift خیلی جالبی هم می داد، یه کتابی بنام: Oghma Infinium

در هر صورت می تونم بگم که یکی از بهترین بازیهای دوران من بود، حیف که دیگه برا من تموم شدش ...

آخرین ویرایش:
سلام خدمت همگی شرمنده که چندتا سوالم تکراریه چند مورد را پیدا نکردم
یکی یادمه توی این تاپیک نوشته بود که یک سری پلاگین و امکانات اضافی برای بازی دانلود کرده بود که زوم مپ را تغییر می داد اگر میشه فقط همین پلاگین را برام آپ کنند حجمش که زیاد نیست
مورد دوم اینکه من خودمو ریز ریز کردم نتونستم اون پست را که طریقه پیدا کردن مال خر ها را نوشته بود پیدا کنم
من رفتم و یادم نست چه شهری یک از یک مارمولک سبز یک خونه خریدم ولی نمی دونم خونم کجا هست
همچنین هر چی مخ گدا ها را زدم بهم آدرس این دزد ها را نداد
یکی از دوستان اسم شهر Lawegin را دادن برای اون LOck pick ولی من شهر را پیدا نکردم کجای نقشه هست
من رفتم توی یکی از این مدارس جادوگری توی الوین رفتم به یکی و پول بهش دادم ولی بهم چیزی نداد
سوال دیگه معجونی میشه درست کرد یا کاری کرد که افراد را بیهوش کرد؟
و اینکه در ها را میشه قفل کرد؟

سلام

سلام خدمت همگی شرمنده که چندتا سوالم تکراریه چند مورد را پیدا نکردم
یکی یادمه توی این تاپیک نوشته بود که یک سری پلاگین و امکانات اضافی برای بازی دانلود کرده بود که زوم مپ را تغییر می داد اگر میشه فقط همین پلاگین را برام آپ کنند حجمش که زیاد نیست
مورد دوم اینکه من خودمو ریز ریز کردم نتونستم اون پست را که طریقه پیدا کردن مال خر ها را نوشته بود پیدا کنم
من رفتم و یادم نست چه شهری یک از یک مارمولک سبز یک خونه خریدم ولی نمی دونم خونم کجا هست
همچنین هر چی مخ گدا ها را زدم بهم آدرس این دزد ها را نداد
یکی از دوستان اسم شهر Lawegin را دادن برای اون LOck pick ولی من شهر را پیدا نکردم کجای نقشه هست
من رفتم توی یکی از این مدارس جادوگری توی الوین رفتم به یکی و پول بهش دادم ولی بهم چیزی نداد
سوال دیگه معجونی میشه درست کرد یا کاری کرد که افراد را بیهوش کرد؟
و اینکه در ها را میشه قفل کرد؟
در مورد Map Size و پلاگین مربوطه باید بگم که همونجا خود من گفتم که کار نمی کنه. ربطی هم به حجم نداره. اگر کار می کرد، یک گیگ هم حجم داشت من محدودیتی نداشتم و آپ می کردم ... ;)

برای اینکه بتونی از یه مالخر چیزی بخری باید عضو Thief Guild بشی.

برای پیدا کردن Thief Guild از طریق گداها باید اول بری یکی از اعلامیه هایی که روی دیوار ورودی تمام قلعه ها وجود داره و در مورد Gray Fox هست رو یه دور باز کنی و بخونی.
بعد بری و یه گدا رو تا 70 درجه Bribe کنی.
بعد از اون توی گزینه های دیالوگ یه گزینه مربوط به Thief Guild و ... ظاهر میشه.

Layawiin هم یه شهریه زیر Bravil. در جنوب نقشه.
اصلا یه کاری: توی نقشه برو روی Imperial City بعد از اونجا با ماوس نقشه رو بکش و ببر به سمت جنوب. در سمت چپ رودخونه پیداش می کنی.

توی Mage Guild ها هم باید بری و برای هر کدومشون یه ماموریت انجام بدی تا برات یه توصیه (Recomendation) بفرستن به Arcane University. اولینشون هم اگه درست یادم بیادش Mage Guild توی شهر Bruma بودش.

راستی مارمولک نه، Argonian
نمی دونم اون خونه توی کدوم شهر بودش چون اصلا یادم نمی یاد از یه Argonian خونه خریده باشم ...
تا جایی که یادمه توی Skingrad یه Orc که مشاور کونت بود خونه رو بهت می فروخت.

بیهوش هم نه
البته شاید بشه ولی من تا حالا ندیدم ...

در ها رو هم نمی شه قفل کرد ... ;)

سلام

من یه سوال دارم.از صفحخ 25 تا این صفحه رو یک بار دیگه کامل خوندم.که یهو سوال اضافی نکنم که قبلا جواب داده باشین.البته اینو بگم که این تاپیک رو باور کنین همه پست هاشو خوندم.بدون چون و چرا.

حالا سوالم اینه :

من بازی رو دو بار رفتم اونم با دو Race مختلف ولی بعد از حدود 20-15 ساعت که روی هر کدوم از Race ها بازی کردم و حدود 12-10 lvl رفتم بالا. هیچ کدوم از Race هام بهم نچسبید.منم مثل اقا سیاوش دوست دارم برم تو شیکم خلق الله و اصلا از Mage و Sneak خوشم نمی یاد.راستش من تا حالا توی تمام بازی های RPG که تموم کردم فقط فقط با Warrior رفتم.فقط توی دیابلو 2 بود که هم Barbar رفتم و هم warrior.

توی این بازی هم اومدم گفتم بیا یکم سیستمتو عوض کن و بیا Mage وردار.ولی من اصلا و ابدا از جادو و معجون سازی و نمیدونم مخ زدن و این چیزا خوشم نیومد توی بازی.میدونم که اقا احمد گل وقتی توی این تاپیک پست داده با اشتیاق می یام میخونم گفته بود که مثلا Alchemy خیلی توی لول اپ شدن کمک میکنه و هر چی توی کوه و کمر پیدا کردی بیا جمع کن و lvl up شو.ولی من اصلا با این جور مسائل نمیتونم رابطه بر قرار کنم.نمیدونم چرا!!!! چون من فقط با شمشیر و سپر و گرز میتونم همدردی کنم.

من با Atlethic-Hand to hand-Light Armor-Heavy armor-blade -Block-Blunt خوشم می یاد.شمشیر و سپر و برم تو شیکم مردم.این خودش شد 7 تا Major Skill.

در ضمن اصلا از Orc خوشم نمی یاد و از Elf ها هم به همچنین.

از Warrior خوشم می یاد و یا از Barrbar.

حالا بعد از این همه صحبت :

بهم پیشنهاد Race بدین؟؟؟ اگرم سوالم یبخوده معذرت میخوام.اصلا به پستم توجهی نکنید.:( :(

خداحافظ

نوشته شده توسط Hellgate:london:
سلام

من یه سوال دارم.از صفحخ 25 تا این صفحه رو یک بار دیگه کامل خوندم.که یهو سوال اضافی نکنم که قبلا جواب داده باشین.البته اینو بگم که این تاپیک رو باور کنین همه پست هاشو خوندم.بدون چون و چرا.

حالا سوالم اینه :

من بازی رو دو بار رفتم اونم با دو Race مختلف ولی بعد از حدود 20-15 ساعت که روی هر کدوم از Race ها بازی کردم و حدود 12-10 lvl رفتم بالا. هیچ کدوم از Race هام بهم نچسبید.منم مثل اقا سیاوش دوست دارم برم تو شیکم خلق الله و اصلا از Mage و Sneak خوشم نمی یاد.راستش من تا حالا توی تمام بازی های RPG که تموم کردم فقط فقط با Warrior رفتم.فقط توی دیابلو 2 بود که هم Barbar رفتم و هم warrior.

توی این بازی هم اومدم گفتم بیا یکم سیستمتو عوض کن و بیا Mage وردار.ولی من اصلا و ابدا از جادو و معجون سازی و نمیدونم مخ زدن و این چیزا خوشم نیومد توی بازی.میدونم که اقا احمد گل وقتی توی این تاپیک پست داده با اشتیاق می یام میخونم گفته بود که مثلا Alchemy خیلی توی لول اپ شدن کمک میکنه و هر چی توی کوه و کمر پیدا کردی بیا جمع کن و lvl up شو.ولی من اصلا با این جور مسائل نمیتونم رابطه بر قرار کنم.نمیدونم چرا!!!! چون من فقط با شمشیر و سپر و گرز میتونم همدردی کنم.

من با Atlethic-Hand to hand-Light Armor-Heavy armor-blade -Block-Blunt خوشم می یاد.شمشیر و سپر و برم تو شیکم مردم.این خودش شد 7 تا Major Skill.

در ضمن اصلا از Orc خوشم نمی یاد و از Elf ها هم به همچنین.

از Warrior خوشم می یاد و یا از Barrbar.

حالا بعد از این همه صحبت :

بهم پیشنهاد Race بدین؟؟؟ اگرم سوالم یبخوده معذرت میخوام.اصلا به پستم توجهی نکنید.:( :(

خداحافظ
Nord ها از همه نژاد ها قوی تر و گنده تر هستن و مناسب برای همینایی که گفتی!

نوشته شده توسط ngn:
سلام من بازی OBLIVION نصب میکنم وقتی میخوام برم تو بازی این EROORمیده کسی متونه کمکم کنه
OBLIVION.exe-Unable to locate coponent
this application has failed to start because d3dx9_27.dll was not fonud.Re-installing the application may fix thus problem

اين فايل رو از اينجا دانلود كن
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3dx9_27
بعد بريز تو D:\WINDOWS\system32 درايوي كه ويندوز نصب كردي

نوشته شده توسط SHvIRUS:
Nord ها از همه نژاد ها قوی تر و گنده تر هستن و مناسب برای همینایی که گفتی!

سلام

راستش به نظرم نه !!!

حالا چرا :

چون Nord ها یک ویزگی دارن که من باهاش زیاد خوب نیستم. اونم Restoration.در مورد نژاد ها من تا حدودی اطلاعاتم خوبه ولی کامل نیست.خیلی از Race ها رو نمیشناسم و خیلی توش وارد نیستم که چی هستن.ولی توی این بازی به مشکل خوردم.شاید بهم پیشنهاد بدین که برو محمد یه بارم شده تو عمرت یه نژاد بردار که کارش mage باشه.مثل Bereton.
یا بیا یه نژاد رو بردار که هم قابلیت Mage رو داشته باشه و هم قابلیت هایی که تا حدودی من باهاش موافقم مثل Dark Elf.
یا فقط برو تو خط Mage محض.اونم میشه مثلا رفت تو خط High Elf.
میتونم باز برم سراغ همون warrior خودم.ولی نمیدونم باید یه جا این سنت رو بشکنم.شاید این بازی جاش باشه.
شاید یکی از این Race ها رو که من نمیشناسم برام مناسب باشه.
اگه مشکلی نیست کمک کنید. و بهم Raceمعرفی کنید.

خداحافظ

آخرین ویرایش:
نوشته شده توسط Hellgate:london:
سلام

راستش به نظرم نه !!!

حالا چرا :

چون Nord ها یک ویزگی دارن که من باهاش زیاد خوب نیستم. اونم Restoration.در مورد نژاد ها jh تا حدودی اطلاعاتم خوبه ولی کامل نیست.خیلی از Race ها رو نمیشناسم و خیلی توش وارد نیستم که چی هستن.ولی توی این بازی به مشکل خوردم.شاید بهم پیشنهاد بدین که برو محمد یه بارم شده تو عمرت یه نژاد بردار که کارش mage باشه.مثل Bereton.
یا بیا یه نژاد رو بردار که هم قابلیت Mage رو داشته باشه و هم قابلیت هایی که تا حدودی من باهاش موافقم مثل Dark Elf.
یا فقط برو تو خط Mage محض.اونم میشه مثلا رفت تو خط High Elf.
میتونم باز برم سراغ همون warrior خودم.ولی نمیدونم باید یه جا این سنت رو بشکنم.شاید این بازی جاش باشه.
شاید یکی از این Race ها رو که من نمیشناسم برام مناسب باشه.
اگه مشکلی نیست کمک کنید. و بهم Raceمعرفی کنید.

خداحافظ
Restoration مگه چشه!!؟ خیلی به درد می خوره
من بهت Dark Elf رو پیشنهاد می کنم من قبلا نژادم Imperial بود ولی الان Dark Elf رو انتخاب کردم توی جنگیدن هم خیلی قوی تر هستند بنظرم بهترین نژاد بازی هستش می تونی تیر انداز باشی یا یک جنگجو یا یک جادوگر !

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or