The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
مرسی ولی اینایی که گفتی رو میدونستم
سوال من اینه که من الان 2 تا soul gem دارم که عین همن یعنی level هر دو pretty هست و هر دو 150 تا شارز میکنن ولی قیمت یکی 150 تا و قیمت دیگری 400 تا
اینا چه فرقی با هم دارن؟
در ضمن دو نوع soul gem دیدم
یه مدل به سفید میزنه و دیگری مشکیه
باز اینا چه فرقی با هم دارن؟:)

ببین روح های موجودات توی بازی (بجز انسانها و در کل Humanoid ها .. یعنی Khajiit - Argonian و غیره ) پنج دسته است که همون پنج دسته soul Gem هاست . بعد وقتی که Soul trap میکنی، روح میره توی یک soul gem خالی از همون دسته ، اگر هم نداشته باشی میره توی یک دسته بالاتر. مثلا توی Greater Soul Gem میتونی روح از دسته petty نگاهداری کنی.

این دو تا Soul Gem هم داری قضیه همینه . مثلا یکی Lesser Soul Gem است و یکی Common Soul Gem ولی هر دو روح از دسته Petty دارند ولی چون اصولا Common ها از Lesser ها گرونترند قیمتشون هم بیشتره. با اینکه از نظر بازیکن این دو تا Soul Gem هر دو یک ارزش دارند.

Black Soul Gem رو هم یک بار برات توی 1958 نوشته بودم . خلاصه قضیه اش اینه که توی Soul Gem های سفید (حتی Azura Star ) نمیتونی روح Humanoid ها رو حبس کنی ولی توی Black Soul Gem ها میتونی . اینها هم مثلا خاصیت شیطانی دارند و ... .طریقه ساختنشون رو هم جلوتر توی Quest های mages guild میبینی!

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
خوب برو Wisp بکش و Glow Dust بردار و دوباره بهش بده.
اگه هم حوصله جنگ و جدال نداری "The Main Ingredient " توی Imperial City - Market District برای فروش داره.
مشکل این بود که 3 تا بودن همشون رو کشته بودم:twisted:
خودم از بس خسته شده بودم شهر ها رو داشتم میگشتم تا به همین جا برخوردم....علاوه بر این Ectoplasm (احمد این اسمش به نظرم آشنا هستش....چیز خاصی هست؟!) پیدا کردم که ماله یه Questه Fighters Guild بود.....در هر حال ممنون...;)

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
منظور از reflect چیه؟
مثلا من یه سپر دارم نوشته reflect damage 7% on self
یعنی هر چی طرف damage بزنه 7% به خودش بر میگرده؟
resist یعنی چی؟
یه انگشتر دارم نوشته resist 25% paralyze
یعنی 25% شانس قفل نشدن دارم؟
اها disease چیه؟
rally چیه؟
------
الان level 25 هستم و مارتینو پیدا کردم رسوندمش تو اون کوهها.
اون 4 قسمت کتاب هم پیدا کردم و با اون زن argonian تو arcane university صحبت کردم
بعدش باید چیکار کنم؟ میگه باید کتابا رو بیشتر بخونی؟
این قسمت از داستانو نفهمیدم این کتابا واسه چیه؟

آخرین ویرایش:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
منظور از reflect چیه؟
مثلا من یه سپر دارم نوشته reflect damage 7% on self
یعنی هر چی طرف damage بزنه 7% به خودش بر میگرده؟
resist یعنی چی؟
یه انگشتر دارم نوشته resist 25% paralyze
یعنی 25% شانس قفل نشدن دارم؟
اها disease چیه؟
rally چیه؟
------
الان level 25 هستم و مارتینو پیدا کردم رسوندمش تو اون کوهها.
اون 4 قسمت کتاب هم پیدا کردم و با اون زن argonian تو arcane university صحبت کردم
بعدش باید چیکار کنم؟ میگه باید کتابا رو بیشتر بخونی؟
این قسمت از داستانو نفهمیدم این کتابا واسه چیه؟

Reflect وقتی منظورش Physical باشه مثل این سپر شما یعنی اینکه طرف هر چقدر Physical Damage بزنه 93% به تو میرسه و 7% هم به خودش. توی Magical Damage تاثیری نداره.
ولی Reflect Spell قضیه اش فرق میکنه . مثلا وقتی مینویسه Reflect Spell 10% یعنی هر Spell که طرف روی تو میزنه 10درصد شانس داره که اصلا به تو Damage نزنه و برگرده طرف خودش . اینچا درصد ، احتمال بازگشت Spell رو نشون میده. این یکی روی Physical Damage تاثیر نداره.

Resist احتمال مقابله با اون چیزی که جلوش نوشته رو نشون میده. مثلا همین Resist 25% paralyze یعنی اینکه به احتمال 25% وقتی که حمله دشمن قدرت Paralyze کردن داشته باشه ، Paralyze نمیشی . Paralyze هم یعنی اینکه برای یک مدتی فلج میشی و کاری نمیتونی بکنی. بیشتر مواقع هم کسی که Paralyze شده Knock-Down هم میشه و میخوره زمین.

Disease : بیماری. بعضی از موجودات وقتی که بهت حمله میکنند ممکنه بیماری بهت منتقل کنند. مثلا همین Vampirisim یک نوع بیماری است. بیماری ها هم معمولا Attribute Point ها رو کم میکنند. توی اون Effect Monitor که همه تاثیراتی که روت هست رو نشون میده مینویسه که چقدر از کدام Attribute کم شده و به چه دلیل. مثلا اگه بیماری باشه اسم بیماری رو مینویسه. برای شفا هم میتونی بری سراغ معبد ها یا Cure Disease Potion یا Spell یا Scroll اش .

Rally یعنی اینکه ملت بیطرف رو طرفدار خودت کنی که برای یک مدت مشخصی برات بجنگند. یا ملت طرفدار خودت که دارند فرار میکنند رو برگردونی. همون انرژی و روحیع و غیره.

من خیلی وقته بازی نکردم ولی فکر کنم منظورت همون کتابهای Mythic Dawn هست . خوب هر چهار تا رو که خوندی میری با اون طرف حرف میزنی .. اون هم چند روز وقت میخواد تا مثلا رمزش رو پیدا کنه. خلاصه باید ساعت 12 ظهر بری Green Emperor's Way و روی دیوار Tomb of Prince Camarril این قبر رو نگاه کنی. یک نقشه نشون میده و محلی که باید بری رو نشون میده.

همونطور که گفتین تو راه کلی دروازه ی iblivion واسم باز میشه
میرم توش ولی چه جوری ببندمش؟از کجا؟

داخل این دروازه ها معمولا random درست میشه. ولی نکته اصلیش اینه که اصولا یک برج وجود داره که از همه بلندتره و برج و باروی بیشتری داره و دسترسی بهش از همه سخت ته (همونی که از همه خوشگلتره) ر. باید خودتو برسونی به آخرین طبقه این برج و Sigil Stone رو برداری. حالا برای رسیدن به این برج بعضی مواقع باید بری توی برج های دیگه که درهای بسته برای جلو رفتن رو بازی کنی یا بری داخل برج های دیگه که از وسط اونها با یک پل بری وسط اون برج یا برج های دیگه. وقتی رسیدی به طبقه آخر لازم نیست که همه برو بکشی میتونی سریع rush کنی و اون Sigil Stone رو برداری . با برداشتن اون دروازه بسته میشه.
یکی اول بازی نزدیک Kvatch بود که بستی. همه مثل اون بسته میشن ولی به نسبت level ات دنگ و فنگ بیشتری دارند.

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
مرسی.hardwied جون!
ولی یه سوالمو جواب ندادی؟
لطفا از اینجا به بعد داستانه بازی رو توضیح بده
گردنبندو دزدیدن بردن دیگه
این کتابای mythic down چین؟واسه چیه؟ بعد از دزدیدن گردنبند چه جوری باث گردنبنو پیدا کنم؟

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
مرسی.hardwied جون!
ولی یه سوالمو جواب ندادی؟
لطفا از اینجا به بعد داستانه بازی رو توضیح بده
گردنبندو دزدیدن بردن دیگه
این کتابای mythic down چین؟واسه چیه؟ بعد از دزدیدن گردنبند چه جوری باث گردنبنو پیدا کنم؟

آهان .. خوب من کل داستان رو برات توضیح بدم که مزه بازی از بین میره.
این Mythic Dawn اسم گروهیه که طرفداران Mehrunes Dagon هستند که همین ها هم امپراطور و پسرانش روکشتند و غیره. توی این کتابها محل base اصلیشون نوشته شده. حالا دنبال amulet باید بری اونجا.
نقشه اش هم همون ساعت 12 ظهر و اینها نشون داده میشه و غیره.
سری quest های Path of Dawn رو بگیر برو جلو تا ته اش میرسی!

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
من تاحالا Oblivion نديدم ولي از خوندن مطالب اين تاپيك لذت ميبرم.

خیلی خوشحالم که اینو میشنوم.

ولی شما تنها فردی نیستی که اینطوریه .

یادمه محمد حسین هم اوایل تاپیک قبل از اینکه بازی رو بخره ، مشاوره برای انتخاب نژاد و . . . میگرفت ! :)
حتی یادمه یه سوالی بود که خیلی کلیدی بود و هرکی از راه میرسید میپرسید ، و احمد جواب میداد .
یه بار یکی این سوال رو پرسید و محمدحسین که علمش توی تئوریات بالا رفته بود ، با اینکه هنوز بازی به دستش نرسیده بود ، جواب طرف رو داد ! :eek:

یادش بخیر من خودم بخاطر آبلیویون عضو این سایت شدم و الان کارم به 800 تا پست رسیده ! ;)
شاید باورتون نشه ، ولی وقتی من رسیدم این تاپیک 62 صفحه بود . . . و من همه ی 63 صفحه رو مطالعه کردم و بعد اولین پستم رو زدم . . .
اولین پست من هم در همین تاپیک بود . . . صفحه ی 63 . . .

نوشته شده توسط خودم:
من پریروز تاپیکتون رو دیدم و چون عاشق آبلیویون هستم تا الان کل 62 صفحش رو از اول تا آخر خوندم. واقعا خیلی طول کشید و تو این دو روز اصلا بازی نکردم.
حالا جا داره بگم :
ایول بچه ها ، واقعا تاپیک عالی ای بود.
در کل 62 صفحه به جز اون مورد بحث بر سر کارتهای گرافیک که پیش اومد (پشتیبانی HDR و AA هزمان) انحراف خاصی نداشتید.
از احمد آقا هم تشکر ویژه میکنم به این دلیل که واقعا با حوصله ی زیادی به پست ها جواب میدادند و مشاوره های خوبی هم کردند.
من این بازی رو سه بار وسطش ول کردم و رفتم از اول ، بار آخر لول 17 بودم ، ولی خوب ...

حالا چند تا سوال کلی دارم که ممنون میشم اگه جواب بدید:
.
.
.

اگه توی پروفایلم نگاه کنید میبینید که تا چندین روز به جز این تاپیک ، به هیچ جای دیگه ی سایت نمیرفتم . . . تا اینکه کم کم به جاهای دیگه جذب شدم . . .

یادش بخیر . . .

amirpers

کاربر سایت
Oct 14, 2006
1,409
نام
امیر
بله آبلیویون واقعا بازی زیباییه .
من خودم این اولین بازی از سبک Rpg بود که گرفتم و بازی کردم و واقعا تجربه بسیار لذت بخشی بود ، هرچند که هنوز هم بعضی از کوئست ها رو نتونستم رد کنم .

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
خیلی خوشحالم که اینو میشنوم.

ولی شما تنها فردی نیستی که اینطوریه .

یادمه محمد حسین هم اوایل تاپیک قبل از اینکه بازی رو بخره ، مشاوره برای انتخاب نژاد و . . . میگرفت ! :)
حتی یادمه یه سوالی بود که خیلی کلیدی بود و هرکی از راه میرسید میپرسید ، و احمد جواب میداد .
یه بار یکی این سوال رو پرسید و محمدحسین که علمش توی تئوریات بالا رفته بود ، با اینکه هنوز بازی به دستش نرسیده بود ، جواب طرف رو داد ! :eek:

یادش بخیر من خودم بخاطر آبلیویون عضو این سایت شدم و الان کارم به 800 تا پست رسیده ! ;)
شاید باورتون نشه ، ولی وقتی من رسیدم این تاپیک 62 صفحه بود . . . و من همه ی 63 صفحه رو مطالعه کردم و بعد اولین پستم رو زدم . . .
اولین پست من هم در همین تاپیک بود . . . صفحه ی 63 . . .

اگه توی پروفایلم نگاه کنید میبینید که تا چندین روز به جز این تاپیک ، به هیچ جای دیگه ی سایت نمیرفتم . . . تا اینکه کم کم به جاهای دیگه جذب شدم . . .

یادش بخیر . . .

oblivion بهترین بازی هست که تا الان کردم یه بازیه استثنایی و باحال.
یکی از دلایل خرید xbox 360 به خاطر oblivion بود که اون موقع پال خریدم و یارو گفته بود که obliviono واست میارم که متاسفانه نیاورد و من اون اوایل که 360 داشتم نتونستم این بازی رو انجام بدم.
ولی الان خیلی خوشحالم چون اگه اون موقع گرفته بودم تا الان 100 دفعه بازی رو تموم کرده بودم ولی الان برای اولین بار دارم لذت میبرم. با oblivion بیشتر از gears of war حال کردم.
سبک role-playing رو خیلی دوست دارم اون زمان که diablo 2 اومده بود 2 بار تا اخرش رفتم.
اولین باره که روزی 8-9 ساعت پای 360 میشینم
هر شبم وقتی میرم تو رختخواب تا چشممو میبندم صحنه های بازی میاد جلو چشم و بعضی شبا دچار شک عصبی میشم!معمولا هم خواب میبینم تو arena دارم با یه woodelf میجنگم! ولی فرداش دوباره کنسولو روشن میکنم تا ته فرو میرم تو صندلی و تو cyrodil گشت میزم. ناهارو شامم هم تو اتاق میخورم.
خیلی حال میده داستان بازی رو دنبال کردن.خوشبختانه چون زیرنویس داره تقریبا همه چی شو میشه فهمید. کلماتی رو هم که نمیفهمم دیکشنری هست.
کتابای تو بازی هم واقعا جذابن.بعضی وقتا که از بازی خسته میشم کتاباشو میخونم.تا الان اون کتابی راجع به اون اورکه argonak بود از همه قشنگ تر بود.
گرافیک و صدا که فوق العاده است.موندم چه جوری این بازی رو ساختن؟واقعا عجیبه.حتی این goblin ها وقتی استرس دارن و دارن باحات میجنگن دستاشون به حالت عصبی تکون میخوره.
-------------------
الان level 29 هستم و اون زنه گفت که اون کتابایی رو که بهش دادم احتمالا camoron رمزهایی توش گذاشته.گفته که فعلا داره کلمه های اول هر پاراگرافو میذاره کنار هم تا شاید رمز در بیاد گفت فردا بیای شاید چیزای مفید تری بهم بگه.
منم حرفای اول هر پاراگرافو گذاشتم کنار هم و این جمله در اومد:
green emperor way where tower touches midday
حالا منتظرم فردا بشه تا زنه همینو کشف کنه!

Catdog

کاربر سایت
Aug 18, 2006
211
نام
امیر
Rockstar جان شما که با 360 بازی میکنی مشکلی موقع لود شدن بازی نداری؟ مثلا بعضی وقتا لود شدن زیادی طول بکشه؟ راستی رو چه دیسکی هست؟ بازی رو از طریق لایو update کردی؟

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
Rockstar جان شما که با 360 بازی میکنی مشکلی موقع لود شدن بازی نداری؟ مثلا بعضی وقتا لود شدن زیادی طول بکشه؟ راستی رو چه دیسکی هست؟ بازی رو از طریق لایو update کردی؟

از west رو ورباتیم گرفتم.خیلی راضیم.
از لایو هم اپدیتش کردم.
بازی خیلی نرم و روون اجرا میشه و سرعت لود هم عالیه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر