Stronghold Crusader Extreme

سلام بر تمامی21,577 دوست بازی سنتری:love:

sce_logo.jpg

نام بازی : Stronghold Crusader Extreme
شرکت سازنده : FireFly Studios
شرکت پخش کننده : Gamecock
سبک بازی : Strategy
تاریخ عرضه : May 13, 2008

این شماره از باری محبوب Stronghold ادامه بازی قبلی که در سال 1992 عرضه شد می باشد.
بازی کننده تکنیک های فراوانی را باید به کار ببرد تا بتواند یک قلعه را تصرف کند و همچنین ارتش های بزرگی نیز بسازد.
در بازی شاهد صحنه های جنگ فراوانی با ارتش هایی بسیار بزرگ خواهیم بود.

مشتاقانه منتظر این بازی می باشیم:love:
موفق باشید...
امیر حسین

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
آقا این بازی چقدر سخته؟؟؟پدر آدمو در میاره!
وحید جان یا کسایی که بازی کردن یه راهنمایی بکنن مثلا همون اول چکار کنم که زیاد حملشون بهم صدمه نزنه (کارای اولیه)
گیم پلی Extreme تا حدود زیادی مخصوصا در مراحل اول با خود Crusader متفاوته، دلیلش هم اینه که نقشه طوری طراحی شده که نیاز نیست شما از اول یه قلعه ی کامل بسازی، باید فقط در جاهایی که بین صخره ها مسیر عبور وجود داره دیوارهای بزرگ بسازی.
همیشه باید یه منبع درآمد داشتی باشی، این منبع می تونه سنگ یا آهن باشه (در درجه ی اول) در غیر این صورت می تونی با فروختن فرآورده های دیگه (مثلا اسلحه) پول دربیاری، البته از راه مالیت هم می شه اما به اندازه ی کافی پردرآمد نیست.
اولین کاری که باید انجام بدی اینه که مسیرهای عبور رو ببندی، یکی از امکانات Extreme همین Outpost ها هستند که به صورت خودکار ازشون سرباز بیرون میاد، در مراحل اول دشمنا چند تا Outpost دارند، بعد از ساخت دیوار، باید از روش های مختلف این ها رو نابود کنی، نابود کردنشون با سرباز سخته، مگر مثلا اول بازی سریع از بین ببریشون، ولی یکی از راه های خوب اینه که کمی صبر کنی تا آخرین Tactical Power که ریختن سنگه باز بشه، و روی هر Outpost دو بار سنگ بریزی.
در مدتی که در حال نابود کردن Outpost ها هستی، تا جای ممکن از قلعه دفاع کن و مخصوصا از Tactical Power ها زیاد استفاده کن تا نذاری دشمنا وارد قلعه بشن. یعنی با پول هات اسلحه بخر و تا جای ممکن سرباز بساز (مخصوصا کماندار)، اما تا جای ممکن از سربازان عرب استفاده نکن چون قیمتشون خیلی زیاده و به اندازه ی کافی قوی نیستند.
تا قبل از نابود کردن Outpost ها هدف شما فقط زنده موندن و شکست نخوردنه، ولی بعد از نابودی اونها وضعیت کاملا عوض می شه، حالا می تونی به ساخت اسلحه و یا خریدش بوسیله ی پول هایی که از منبع درآمدت جمع کردی بپردازی، و ارتش بزرگی بسازی و کم کم پیشروی کنی و قلعه های دشمن رو یکی یکی فتح کنی.
با این روش می تونی خیلی راحت Trail بازی رو تموم کنی، البته روش های زیادی جز این هم وجود داره.

در ضمن برای دفاع از قلعه مخصوصا در مراحل بعدی حتما از کمانداران صلیبی استفاده کن چون تیرهاشون فوق العاده قوی تره، و اگر دشمن شمشیرزن بفرسته راحت نابود می شن، اگر هم نتونستی این کارو بکنی حداقل چندتا Fire Ballista با Engineer ها بساز تا اون ها سرباز های قوی رو نابود کنن. جدا از اون یکی از بهترین راه های جمع کردن غذا استفاده از مزارع گندم و پخت نونه، که بدلیل بازده زیادش برای بازی های Extreme مناسبه.

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
سلام
اين بازي چه تغييري نسبت به بازي قبلي داره؟
چیزی که سازنده ها قولشو داده بودند در درجه ی اول بازی بود که نبرد های چند هزار نفری داشته باشه، و در کل سخت تر و مناسب Crusader باز های حرفه ای باشه.

امکانات اضافه شده:
1- Tactical Power ها، که یک سری قدرت ها هستند، مثل ریختن تیر یا سنگ روی یه محوطه ی کوچک ، ظاهر کردن سرباز های مختلف در جاهای مختلف نقشه و ... . در سمت راست بالای صفحه یک خط عمودی وجود داره که کم کم پر می شه، و این قدرت ها به صورت عمودی در کنار این خط قرار دارند، و با پر شدن این خط این قدرت ها به ترتیب باز شده و پس از استفاده دوباره خط خالی می شه.
این قدرت ها در حالت عادی شاید خیلی مسخره به نظر بیان و حکم جادو رو داشته باشن، اما همونطور که از اسم Extreme پیداست بازی سخته و مراحل Trail هم دشمنان قوی داره، و این قدرت ها برای پیشبرد بازی لازمند.

2- Outpost ها، مثل یک Barrack معمولی هستند که از اول در جایی از نقشه قرار داشته و به یک بازیکن تعلق دارند، این ها به صورت خودکار سرباز تولید می کنن که عامل اصلی قدرتمند شده دشمنان دز بازی هستند. و از طریق این هاست که ارتش های چند هزار نفری ساخته می شن.

3- یک Trail اضافی با 20 نقشه که طراحی بخصوصی دارند و در کل بسیاز جالبند، در رابطه با اون ها تو پست قبلی توضیح دادم.

جدا از این ها گفته شده بود که هوش مصنوعی لرد های دیگه هم افزایش یافته، گرچه اونچه در بازی می بینیم آنچنان تفاوتی نداره. و در ضمن هشت لرد اصافه شده در Patch های خود Crusader هم در بازی موجودند.

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
اقا اون مرحله که ما با مارشال یا رهستیم و دشمنمون هم فقط وزیر تک و تنهاست و خیلی Outpost داره چطور میشه رد کرد؟ یه ترفند خاصی بگید

pcteam

کاربر سایت
Jul 21, 2007
35
قا من نسخه 2 و 3 بازی رو بازی کردما. . .ما خیلی کم نه تا آخرش .ولی این 4 اش معلوم نیست چه جوریه ؟ تو قبلیا تو منو میتونیتی انتخا کنی که میخوای بجنگی یا همش خونه بسازی و . . . ولی تو این یکی معلوم نیست باید چیکار کنی ! یعنی من نمیدونم . . . میشه راهنماییم کنید بگید آخه من باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟ اصلا یه توضیح مختصری هم در باره داستان بازی بهم بدین ممنون میشم !!!!

COMEX

کاربر سایت
Mar 12, 2007
183
Stronghold Crusader Extreme ریلیز شده ، دانلود و نصبش کردم ، ولی حالم گرفته شد. همون بازی قدیمی بود بدون هیج تغییری در گرافیک ، و فقط 6 تا شاه ، یه تعداد نقشه (که با قبلیه فرق نداشت) و یک سری قابلیت در کنار صفحه (مثل Generals) اضلفه شده بود.
در ضمن بد نیست بدونیک که این بازی امتیاز 3 :eek: رو از Gamespot کسب کرده.

pcteam

کاربر سایت
Jul 21, 2007
35
من نسخه 2 و 3 بازی رو بازی کردما. . .ما خیلی کم نه تا آخرش .ولی این 4 اش معلوم نیست چه جوریه ؟ تو قبلیا تو منو میتونیتی انتخا کنی که میخوای بجنگی یا همش خونه بسازی و . . . ولی تو این یکی معلوم نیست باید چیکار کنی ! یعنی من نمیدونم . . . میشه راهنماییم کنید بگید آخه من باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟ اصلا یه توضیح مختصری هم در باره داستان بازی بهم بدین ممنون میشم !!!!
کسی نیست جواب منو بده ؟ میدونم خیلی ابتدایی ولی . . .

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
کسی نیست جواب منو بده ؟ میدونم خیلی ابتدایی ولی . . .

اقا تو این دو حالت بازی بیشتر نداری یکی که حالت مرحله ای و هی میکشی میری جلو یه حالت دیگه هم داره که مرحله ای نیست وشما دوشمنات رو خودت انتخاب میکنی هینطور هم گروهات ونقشه رو بعد هم باز میجنگی این اصلا اون حالت فقط خونه سازی بدون جنگ رو نداره همش جنگه اونم چه جنگی :cheesygri شرمنده دیگه از این واضح تر نمیتونستم توضیح بدم

yekleh

کاربر سایت
Aug 31, 2008
46
گول نخوری بری بخری این بازی رو عکس رو ببین خودت میفهمی

:confused::sick::sick::sick::confused:
من خودم نسخ قبلی ایبن بازی رو بازی کردم...عالی ولی این نسخه که گمان نمیکنم از همون شرکت خیلی ...... (حالا جای ... هر چیز بدی به ذهنت میرسه بزن)/:):cool:
عکس رو ببین میفهمی
moz-screenshot-1.jpg
4.jpg

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
جناب Yekleh این عکسی که شما گذاشتی تصویر رو خیلی بردن بالا و در حالت عادی و Default نیستش
کلا این بازی از همون نسخه قدیمیش و این نسخه به اصطلاح جدیدش سه نوع زاویه دید داشت یکی زاویه دوربین اصلی و عادی بود
یکی خیلی نزدیک و یکی خیلی دور (مثل همین عکس ) در این دو زاویه کیفیت همه چیز بازی بسیار بد میشه همونطوری که در این عکس مشخصه
کلا بیشتر بازیهای سبک استراتژی قدیمی مثل این بازی سه نوع زاویه دید داشتن که در زاویه های خیلی دور و خیلی نزدیک کیفیت گرافیکی بازی درش بسیار بد میشد و همون زاویه پیش فرضش خیل بهتر بود استراتژی بازهای قدیمی همه به این مسئله واقفند
در کل Stronghold Crusader هیچ وقت بازی بدی نبوده (حتی در زمان خودش کولاک بود ) و جذابیتهای و نواوری ها و ایده های بی نظیر این سری و مخصوصا همین عنوان باعث شده که بازیسازهای بسیاری از سیستم این بازی تقلید بکنند

yekleh

کاربر سایت
Aug 31, 2008
46
جناب Yekleh این عکسی که شما گذاشتی تصویر رو خیلی بردن بالا و در حالت عادی و Default نیستش
کلا این بازی از همون نسخه قدیمیش و این نسخه به اصطلاح جدیدش سه نوع زاویه دید داشت یکی زاویه دوربین اصلی و عادی بود
یکی خیلی نزدیک و یکی خیلی دور (مثل همین عکس ) در این دو زاویه کیفیت همه چیز بازی بسیار بد میشه همونطوری که در این عکس مشخصه
کلا بیشتر بازیهای سبک استراتژی قدیمی مثل این بازی سه نوع زاویه دید داشتن که در زاویه های خیلی دور و خیلی نزدیک کیفیت گرافیکی بازی درش بسیار بد میشد و همون زاویه پیش فرضش خیل بهتر بود استراتژی بازهای قدیمی همه به این مسئله واقفند
در کل Stronghold Crusader هیچ وقت بازی بدی نبوده (حتی در زمان خودش کولاک بود ) و جذابیتهای و نواوری ها و ایده های بی نظیر این سری و مخصوصا همین عنوان باعث شده که بازیسازهای بسیاری از سیستم این بازی تقلید بکنند
خوب یکی برام عکسه زاویه ی اصلیش رو بزاره...

amirplay

کاربر سایت
May 29, 2008
356
نام
امیر
من 3- 4 روزه این بازی رو گرفتم چون تازه bad company رو روی play3 تموم کرده بودمو حوصلم حسابی سر رفته بود من بازی قبلی قلعه رو تا مرحله 40 رفته بودم فکر کردم این بازی هم باید جالب باشه مثل قبلی اما اقایون خانمها این یکی از سخت ترین بازیهایی که من بازی کردم چون واقعا ادعای قلعه داشتم ولی حتی مر حله اول رو 3 ساعته تموم کردم نمیدونم انگار این فرفلای اصلا نمیخواد این بازی رو توتم کنید وحشتناک سخته نمیدونم هدفشون از ساخت بازی به این سختی چی بوده...:confused:

miirah

کاربر سایت
Oct 7, 2008
41
سلام

من اين بازي رو تازه گرفتم يعني به عنوان هديه برام ارسالش كردن ولي بايد بگم روي همه بازيهام و كم كرده ..

واقعا خيلي خوشم اومد ولي حيف كه چيز زيادي نميدونم ....حالا بگذريم

چند جا واقعا مشكل دارم مثلا چطور ميتونم نيروي كار زيادي رو بسازم ... يه دفعه ميتونم دفعه بعدي ولي گير ميكنم ..
و چطوري ميتونم سرباز درست كنم ...دو تا حمله كوچك كه بهم ميشه سريع سربازام كشته ميشن و من خود لورد مي زارم جلو تا بجنگه :laughing:

در همين حد مبتدي اگه بگين كافيه ...ممنون

آخرین ویرایش:

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
سلام

من اين بازي رو تازه گرفتم يعني به عنوان هديه برام ارسالش كردن ولي بايد بگم روي همه بازيهام و كم كرده ..

واقعا خيلي خوشم اومد ولي حيف كه چيز زيادي نميدونم ....حالا بگذريم

چند جا واقعا مشكل دارم مثلا چطور ميتونم نيروي كار زيادي رو بسازم ... يه دفعه ميتونم دفعه بعدي ولي گير ميكنم ..
و چطوري ميتونم سرباز درست كنم ...دو تا حمله كوچك كه بهم ميشه سريع سربازام كشته ميشن و من خود لورد مي زارم جلو تا بجنگه :laughing:

در همين حد مبتدي اگه بگين كافيه ...ممنون
خوب برای اینکه جمعیتت زیاد بشه بادی خونه بسازی که ادم زیاد داشته باشی برای سرباز سازی 2 راه داری یا از سرباز عرب استفاده کنی که ساختمونش شبیه چادر تو قسمت ساخت و ساز یا از سرباز های دیگه که شما باید اول سلاح سازی داشته باشی بعد انبار سلاح و بعد سرباز سازی
برای خونه جمعیت هم فک کنم تو زیر مجموعه ی اون قسمتی باشه که شبیه سیب هست یادم نیست یا تو اونو یتو چکشه مشکل داشتی بازم بگو

miirah

کاربر سایت
Oct 7, 2008
41
b.crazyجان دستت درد نكنه كمك خيلي خوبي كردي مشكلات ابتداييم حل شد ...

بعد من از اين راه استفاده ميكنم كه اول دو برج نزديك به دشمن ميسازم بعد كمانداران رو ميفرستم اونجا تا هم تير اندازي كنند به دشمن تا نزديك نيان هم جلو پيشرفت دشمن و بگيره بعد يه دستگاه اوردن سنگ و چوب را ميزارم بعد خونه درست ميكنم تا جمعيت زياد بشه بعد خيمه عربها و يه بازار براي فروش وسايل قرار مي دم بعد سربازهام كه خيلي زياد شد به دشمن حمله مي كنم ...حالا به نظرت اين راه چطوره اگه راه سادهتري هست بگو ؟؟؟
در اخر هم اگه ميگفتي كه راهي وجود نداره كه با شكست دادن دشمن قلعه اي كه ساختم از بين نره و يه دشمن جديد اضافه بشه يعني مرحله اي نباشه ...

و چيزي كه خيلي مهتره اينكه براي اضافه شدن جمعيت خيلي بايد صبر كرد نزديك به ده دقيقه اگه اينم بگي كه چطور زود به زود جمعيت اضافه ميشه ديگه بيشتر مزاحم اين تاپيك نمي شم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر