Street Fighter Online Multiplayer

حتماً سری بازیهای Street Fighter رو میشناسید و شاید دلتون براش تنگ شده باشه. :headband:
یه اتفاق خیلی خوب افتاده و یه گروه نشستن یه برنامه برای آنلاین بازی کردنِ یه سری گیمهای Fighting از جمله Street Fighter ارائه دادن. اسم این برنامه: GGPO

قبلاً یه برنامه به اسم Kaillera برای این کار وجود داشت اما چیزی که GGPO رو نسبت به اینجور برنامه ها متمایز میکنه اینه که با پینگهای نسبتاً بالا هم میشه با هم بازی کرد تقریباً بدون اینکه کسی Lag احساس کنه! نمیدونم اینا چیکار کردن اما یه جورایی واقعاً مثل اینه که داری با پینگ صـــــفر بازی میکنی.

در حال حاضر با استفاده از GGPO میشه چند تا از گیمهای Arcade رو بازی کرد (با کمک یه Emulator به اسم FB Alpha این کار انجام میشه). گیمهای Fighting که میشه بازی کرد:

Street Fighter Alpha 2
Marvel Vs. Capcom: Clash of Super Heroes

البته چند تا گیم دیگه رو هم ساپورت میکنه ولی هنوز باگهایی دارن:

Street Fighter Alpha 3
Street Fighter III: Third Strike
King of Fighters 98
King of Fighters 2002

من و چند تا بچه ها Street Fighter Alpha 2 و Street Fighter III: Third Strike رو بازی کردیم و بسیار مناسب بودن.

چیزایی که لازم دارید:

GGPO Client: در حال حاضر GGPO Beta RC3 جدیدترین ورژن هست و میتونید از اینجا بگیرید:
http://ggpo.net/download/installer/ggpo-beta-rc3.msi
حجم: حدود 5MB
بعد از اینستال کردن این برنامه باید یه user برای خودتون باز کنید (در حد چند ثانیه طول میکشه:biggrin1:)

Adobe Air: برای اجرای GGPO Client لازم هست. http://get.adobe.com/air حجم: حدود 11MB

Roms: هر گیمی که میخواید بازی کنید، باید Rom ــش رو دانلود و در C:\Program Files\GGPO\roms کپی کنید. Rom ها به صورت فایلهای zip هستن، حواستون باشه که نباید اونا رو Unzip کنید! خودِ همون فایلهای zip رو کپی کنید توی پوشه ی Roms . در ضمن اگه پوشه ی Roms توی C:\Program Files\GGPO وجود نداشت، خودتون یه پوشه به این اسم بسازید.

Rom ـــه Street Fighter Alpha 2 از اینجا: http://rom-world.com/file.php?id=21686 حجم: 13MB

Rom ـــه Street Fighter III: 3rd Strike از اینجا:
http://rom-world.com/file.php?id=42755 و http://rom-world.com/file.php?id=35842 (جفتشون لازمه) حدود 63MB.

در ضمن، اگه خواستید خودتون آفلاین بازی کنید، میتونید یه Emulator جدا دانلود کنید البته شاید همه ی این گیمها رو درست اجرا نکنه:
http://fba.emuunlim.com/downloads/fba_029677_unicode.zip

GGPO یکی از بهترین اتفاقهاییه که برای Fighting Game ها روی PC افتاده. حتماً بیاید و لذتشو ببرید :)

آخرین ویرایش:

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
خب برو با خارجیا بازی کن من که دیگه پولی برام نمونده بازی ارجینال بخرم وگرنه SFIV رو میگرفتم چون روی Xbox Live بن شدم :biggrin1:
با این پینگ جذاب؟ پینگ با خارجی‌ها در بهترین حالت حداقل 180 - 200 هست. با این پینگ که نمی‌شه درست بازی کرد. اصلاً فایده نداره.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
با این پینگ جذاب؟ پینگ با خارجی‌ها در بهترین حالت حداقل 180 - 200 هست. با این پینگ که نمی‌شه درست بازی کرد. اصلاً فایده نداره.

برو تو "ســِگایی" محله بشین و با بچه ها تــِیکــِن (همون تــِکــِن خودمون) همینجوری کلید خور کن و بازی کن :D

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
اوضاع وخیم است.
اوضاع بسیار وخیم است.
تقریباً دیگه بازیکن ایرانی پیدا نمی‌کنم باهاش بزنم. چه اینجا، چه توی SF4.

نمیدونم با این وضعیت اصلاً به فکر خریدن Super SF4 و BlazBlue (روی PC یا 360) باشم یا نه.
خو oOsHamid :biggrin1: دیشب توجیحت کردم دیگه, فقط یکم صبر داشته باش :biggrin1:
البته الان اون روزایی رو به یاد بیار که هر روو :D اتماست می کردم که PB :-/\/\ منم درد بی پلیری داشتم...
تو فکر خرید BB و SSFIVـم باش خو 8->

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
غصه نخورین ! چند وقت دیگه که امتحان نهایی اینا رو دادم میپرم میام :D
تازه اون پسره Pipboy و Cyko هم میان 8->>
منتظر 2 کاراکتر جدیدم باشین . Guile & Makoto ...:-"

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
ای بابا ! یه کاراکتر هم نمیگذارید واسه آدم بمونه...:D
منم جدیدا (البته دیگه جدیدا حساب نمیشه:D)، El Fuerte بر میدارم. خیلی حال میده 8->
آخه این El Fuerte چیه دیگه همه‌تون اخیراً ور می‌دارین :-|_
تحملش واقعاً برام سخته :D ولی خو اشکال نداره، بیا کتک‌خورش کنم سرگرم شیم.

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
ای بابا ! یه کاراکتر هم نمیگذارید واسه آدم بمونه...:D
منم جدیدا (البته دیگه جدیدا حساب نمیشه:D)، El Fuerte بر میدارم. خیلی حال میده 8->
با هیچ کدوم از این کاراکترایی که برمیداری ندیدم درست و حسابی بازی کنی
همیشه با هر کاراکتری که میگیری فقط بلدی اسپم کنی:D
یک دونه کومبو درست درمان هم ندیدم تا حالا بزنی :|
مثل من تیریپ با فکر بازی کن مثلا :-"

POW3R

کاربر سایت
Oct 11, 2007
2,483
نام
کیان
این ایدیم هست Kianx دیشبم بازی کردم یه سری مورد عنایت خارجیها قرار گرفتم :D
در کل براه هست این ایدیم :d میزنیم:D

شما خودت تا حالا کلاً توی GGPO رؤیت نشدی :biggrin1: چه انتظاری داری؟
من درگیری زیاد دارم یه مدت پیش یه بار تست کردم پینگ وحشتناک بد بود ولی الان با یکی از دوستان نصب کردیم با هم داریم بازی میکنیم . بعدم همش داریم اینور انور SSFIV میزنیم دیگه وقته این یکی نیست:D که حالا تصمیم گرفتیم با یکی از بچها بزنیم

آخرین ویرایش:

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
این ایدیم هست Kianx دیشبم بازی کردم یه سری مورد عنایت خارجیها قرار گرفتم :D
در کل براه هست این ایدیم :d میزنیم:D
خو شما اول باید بیای PSF توی xfire یا حالا یسری بچه هارو اد کنی تا قرار بزاریم واسه بازی , همینجوری توی ggpo بری کسی رو معمولا پیدا نمی کنی.

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
خبری که می‌خوام بنویسم رو احتمالاً باید توی بخش اخبار بازی‌ها می‌نوشتم. منتها چون احتمالاً همچین خبری واسه کسایی که GGPO رو نمی‌شناسن معنای زیادی نداره، همین‌جا می‌نویسم تا فقط بچه‌های خودمون ببینن :D

گیمی با نام Dragon Ball Zenkai Battle Royale قراره بیاد، که با اینکه سه‌بعدیه ولی از Netcode مشابه GGPO استفاده می‌کنه!!!

بچه‌هایی که GGPO بازی می‌کنن می‌دونن مبارزه بدون Delay توی GGPO، چه فرقی با مبارزه با Delay فراوان توی Street Fighter 4 داره. البته تا الان این نوع Netcode فقط برای گیم‌های با گرافیک 2D اومده بود، و الان داریم می‌بینیم که اولین گیم با گرافیک 3D که از GGPO استفاده می‌کنه، گیمی از Nambo-Bandai با نام Dragon Ball Zenkai Battle Royale هست.

منبع خبر

نظر شخصی من اینه که... «Capcom برو بمیر» =d> چون SF4 همچین Netcode ای نداره و MvC3 هم هنوز معلوم نیست که چه‌جوری خواهد بود. دو ماه دیگه میاد و هنوز هیچی نگفتن که چه قراره چه‌جوری باشه. می‌دونیم که MvC2 (روی XBLA و PSN) از سیستم مشابه GGPO استفاده می‌کنه و ملت هم خفن راضی هستن. اما تعجب نمی‌کنم اگه Capcom همین چند روز دیگه بگه «MvC3 از Netcode مشابه SF4، که خیلی هم عالی می‌باشد (قربانِ عمـّه‌مان)، استفاده خواهد کرد پس همه از آن راضی خواهند بود.»

برای من مهم نیست که این گیم Dragon Ball که داره میاد، اصلاً چی هست، اما سوالی که توی ذهنم شکل گرفته... اینه که آیا این موضوع به معنای اینه که گیم‌های بعدی Namco-Bandai هم به همین صورت از سیستم مشابه GGPO استفاده می‌کنن؟ یعنی... «سلام Tekken»؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر