SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

hamedbm

کاربر سایت
Aug 31, 2012
42
نام
حامد
حرف شما متین ولی وقتی یه نفر میاد با ذوق و علاقه چندین صفحه مینویسه و مدام دنبال اخبار بازی هست و کلی وقت و انرژی میذاره لایق یه ذره احترام نیست؟ یا یه نفر دیگه باید بیاد تمام زحمات فرد مورد نظر رو ترول کنه بره؟ خب جوابشم میشه همین

درسته ولی در کل

هرگز نخورد آب زمینی که بلند است ....

با هم دیگه رفیق باشید ... منم به عنوان یه کوچیکتر که 35 سالمه بارها گفتم

هر نظریه ای راجع به این بازی برام خوشاینده .. سعی کنید با مدارک نظری خودتونو قویتر

اثبات کنید نه اینکه هی با تمسخر از هم سوال کنید و جواب هم رو بدید ..

اینکه هر کس هر اراجیفی میده کلمه درستی نیست والا منم پشیمون شدم چند تا پست دادم

تا بیشتر اراجیف نگم ..

راستی این سایت بازی پدیا چقدر مطالبش صحت داره؟ کلا بیوگرافی ونوم اسنیکش خیلی

جالبه..

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
و پاز. پاز نازنین!
پاز نازنین که خاطراتش توهمه و نوار هاش واقعی! ولی نه. صبر کن. نوار های پاز واقعی نیستند! چرا؟ چون تو نوار آخر پاز صراحتا به توهم‌های ونوم اشاره می کند و می گه من توهم هستم و آنچه دیدی فقط یه رویا بود. واو. نکنه پاز علم غیب داشته و میدونسته بعد از مرگش ونوم یا همون مدیک گراند زیروز اونو تو توهماتش می بینه و برای همین براش یه سری نوار میذاره تا از توهم در بیاد. حتما نوار ها را هم میده دست آسلات :))

چرا به ونوم دیگوکسین تزریق شد؟ چون بیگ باسی که از کما بلند شده و درد بدنی داره فقط دنبال تزریق یه چیزی به خودشه تا دردش اروم بشه و بتونه فرار کنه.
و بله صحبت های اسماعیل هم شد دری وری! چقدر راحت! چقدر زیبا!
دروغ به این بزرگی و خیلی شیک بهش میگیم چرت و پرت و نادیده می گیریمش! خیلی هم عالی :))
اون شاخ و دست مصنوعی را خود کوجیما قبل از انتشار بازی گفت با بیگ باس در اینده در تناقض است.
لال بودن ونوم را هم که دلیلش صد در هزار شیزوفرنی هست با تو شوک بودن ونوم سر و تهش را هم میاری؟ مگه گاو ماده حاملست که بره تو شوک و تا آخر عمر تحت تاثیرش باشه؟ :d
راستی اسماعیل انگار لباسش از جنس کولاره. چون چاقو تا دسته تو کتفش فرو میره ولی ازش به قطره خون هم نمیاد!
راستی کوایت چقدر باحاله که به کسی که قصد کشتنش را داشته یه چاقو میزنه،بعد بیخیالش میشه و میره سراغ اون سرباز عملا جسد روی تخت.!

چقدر جالب که تو emblem های بازی دقیقا emblem ای هست به شکل ونوم بدون زخم که روی موتوره. صفحه قبل گذاشتم.اون صد در صد بیگ باس مرحله تروت نیست. چون شاخ داره ولی چشم بندش شبیه چشم بند باسه و با مال ونوم فرق داره.
چرا میلر و آسلات مشکل پیدا می کنند؟ به خاطر دروغ آسلات به میلر و اینکه ذهنیت میلر را الکی نسبت به باس تغییر داد. اون قسمت اوایل بازی اتفاق می افتد و واقعیه.
بقیه سوال ها را هم باس 1988 خیلی خیلی وقت پیش جواب داده بود.
کوچک و بزرگ شدن شاخ صرفا توهم ونومه. به خاطر شیزوفرنی. وقتی کار اشتباهی انجام می دهد میبینه که تبدیل به شیطان شده.
آریا تو صفحه 76 درباره اینه شکسته شده یه چیز نوشتم. بخون.
راستی جمله نیچه را اگه بخواهیم مبتدیانه ترجمه کنیم میشه :
حقایق وجود ندارد. آنجا فقط تفاسیر هست.
خب آنجا کجاست؟ مرحله 46
تفاسیر کی؟ ذهن بیگ باس
ما داریم خودمون را خسته می کنیم.چرا؟ چون بعد از نوکلیر دیس ارمامنت حد اقل یه کات سین هست که پایان GZ وtpp را به هم ربط میده.
آریای عزیز لطفا وقتی دلیل قطعی برای رد تئوری های بقیه نداری، ترول نکن. و خواهشا صفحات قبل را هم بخون.

پ.ن :آقا اصلا هر چی ما می گوییم اراجیف! :d
چرا کونامی که این همه اپدیت برای مشکلات ریز و درشت بازی داده، ظاهر اسماعیل (خون نیومدن از لباسش و داشتن دو چشم) را درست نکرده؟ در حالی که برای ساده ترین چیز ها اپدیت داده. مثلا تایم لاین آخر بازی تغییر کرده. یکم متن بهش اضافه شده و به دو قسمت تقسیم شده.

درضمن آریا من بعید میدونم کوجیما که اینقدر بقیه بازی را پولیش کرده، سهواً ایرادات ظاهر اسماعیل تو پرولوگ (در واقع همون اندینگ) را باقی گذاشته باشه. به خصوص که اولین مرحله بازی هست و بیشتر از بقیه هم بازبینی شده.

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
درسته ولی در کل

هر نظریه ای راجع به این بازی برام خوشاینده .. سعی کنید با مدارک نظری خودتونو قویتر

تا بیشتر اراجیف نگم ..

جالبه..

کلا سایتهایی مثل بازی پدیا ویکی پدیا اینا میان از همون چیزی که بازی نشون داده صحبت میکنن دنبال تئوری و .. نیستن و تا تایید رسمی برای چیزی نیاد مطلبشون تغییری نمیکنه و بازی پدیا خیلی شبیه ویکی پدیا نوشته

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
درسته ولی در کل

تا بیشتر اراجیف نگم ..

جالبه..

اختیار داری. شما بزرگ همه ما هستی. ولی یه مسئله ای است :من از صفحه 24 دارم اینجا پست نی دم. جناب آریا هر ده صفحه اومده یه ترولی کرده و رفته. من به هیچ وجه رو حرف خودم پافشاری نمی کنم و سعی می کنم احترام همه را نگه دارم. ولی ایشون رسما داره به ما می گه :شما دارید زر می زنید (با عرض معذرت از همه دوستان) فقط یه قشر خنده کلفت هم کشیده روش.
و الا تو همین فروم من با کسی بحث کردم که تسلطش رو سری ده برابر جناب اریاست و دیدگاهش کاملاً مخالف منه. در آن واحد احترام من و بقیه را همیشه نگه داشته و با دلیل و منطق از دیدگاهش دفاع کرده. نه با ترول کردن بقیه. به شخصه از بحث با ایشون (.:snake:.) لذت زیادی بردم. چون تا حدودی هم با ایشان اشنام و میدونم که اطلاعات بسیار بالایی دارند.

hamedbm

کاربر سایت
Aug 31, 2012
42
نام
حامد
اختیار داری. شما بزرگ همه ما هستی. ولی یه مسئله ای است :من از صفحه 24 دارم اینجا پست نی دم. جناب آریا هر ده صفحه اومده یه ترولی کرده و رفته. من به هیچ وجه رو حرف خودم پافشاری نمی کنم و سعی می کنم احترام همه را نگه دارم. ولی ایشون رسما داره به ما می گه :شما دارید زر می زنید (با عرض معذرت از همه دوستان) فقط یه قشر خنده کلفت هم کشیده روش.
و الا تو همین فروم من با کسی بحث کردم که تسلطش رو سری ده برابر جناب اریاست و دیدگاهش کاملاً مخالف منه. در آن واحد احترام من و بقیه را همیشه نگه داشته و با دلیل و منطق از دیدگاهش دفاع کرده. نه با ترول کردن بقیه. به شخصه از بحث با ایشون (.:snake:.) لذت زیادی بردم. چون تا حدودی هم با ایشان اشنام و میدونم که اطلاعات بسیار بالایی دارند.

حالا حرف من اینه رفتار ما بیانگر و نشون دهنده شخصیتمون هست .. نه اینکه با تمسخر جواب همو بدیم..

نظریه کلا یه قاعده داره اگه مخالفش نباشه اصن نظریه نیست ..

تاریخ عضویت و تعداد پست های منو ببین .. تا الان چون سوالی نداشتماما بعد از این بازی کلی

علامت سوال میاد تو ذهن آدم..

قبول کنید آدم از بعضی پست هاتون ناراحت میشه ..

یجوری رفاقتی بگذرونید با هم .. مخصوصا که فضای مجازیه و باید برای حفظ شخصیتمون دو برابر تلاش

کنیم چون تو محیط بیرون نیستیم که بگیم تو چه قدر فرق داری با نوشته هات..

همین نوشته ها شخصیت مارو میسازه ..

دوستان شرمنده یکم بحثم بی ربط شد..

Meysam.Kratos

کاربر سایت
May 7, 2011
36
آقای Dinosaur عزیز شما هنوز همون حرف دوماه پیش رو میزنی در حالی که تو چند پست اخیر بحث اصلا سر چیز دیگه ایه اون اسماعیل بدبخت که تو اتاقه یا به بقول شما هاشم بیک زاده و عمه ناتنی پرویز پرستویی و بیگ باس بحث سر خیالی بودنش نیست بلکه موضوع سر اینه که اصلا بیگ باس نیست این آقای هاشم بیک زاده!

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
خیلی وقته اگه صبح ها بیام مادر بیس روی سکو یه بخشی از Command Platform کد تاکر نشسته ولی وقتی دوباره میام اصلا اونجا نیست و به هیچ عنوان هم نمیشه پیداش کرد!
hc6arrpr3hq85bwz26qq.jpg

سرباز هایی که به ونوم میگن هویتت برای ما فرقی نداره رو آنالیز کردم رنک هاشون E,C,B هست(یکی از این سه تا) و من اصلا سرباز زیر A+ ندارم!

REDEMPTiON313#

کاربر سایت
Nov 26, 2010
569
نام
AAA
سرباز هایی که به ونوم میگن هویتت برای ما فرقی نداره رو آنالیز کردم رنک هاشون E,C,B هست(یکی از این سه تا) و من اصلا سرباز زیر A+ ندارم!

این جمله رو دیدم چند بار بچه ها تو صفحات اخیر بهش اشاره کردن،در کل هیچ ربطی به بحث نداره!
بعضی از سربازا میگن:
"Boss,Who Ever You Are,I'll Still Follow You"
خب اینجا منظور اتفاقاتیه که تو ماموریت،
Shining Light Even in Death
میوفته،سربازا میگن با این که اون اتفاقا افتاده و لی تو هنوز رئیس ما هستی...
.
اینکه بچه ها میگن بعد از ماموریت 46 رفتار افراد DD تغییر می کنه،هیچ توجیهی نداره.

آخرین ویرایش:

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
این جمله رو دیدم چند بار بچه ها تو صفحات اخیر بهش اشاره کردن،در کل هیچ ربطی به بحث نداره!
بعضی از سربازا میگن:
"Boss,Who Ever You Are,I'll Still Follow You"
خب اینجا منظور اتفاقاتیه که تو ماموریت،
Shining Light Even in Death
میوفته،سربازا میگن با این که اون اتفاقا افتاده و لی تو هنوز رئیس ما هستی...
.
اینکه بچه ها مگن بعد از ماموریت 46 افراد DD تغییر می کنه،هیچ توجیهی نداره.

میشه ترجمه اون جمله رو اگه من اشتباه میگم شما تصحیح کنی؟
"مهم نیست توی کی هستی من هنوزم زیر دست تو هستم"
دقیقا یعنی چی؟:D
یعنی ونوم هم باشی و بیگ باس نباشی هنوزم رئیس مایی اگه طبق مرحله Shining Light Even In death بریم نباید بگن : Boss,whatever you have done,I'll still fallow you
نمیدونم چطور فکر میکنید ولی جمله سربازا قوت قلبی برای ونومه بعد از اینکه مثلا میفهمه بیگ باس نیست(یا وادارش میکنن اینو قبول کنه)
ببینید بیگ باس بعد از 9 سال از کما بلند میشه و بعد از یک هفته و چند روز XOF به بیمارستان حمله میکنه خب پس احتمال داره بیگ باس قدرتشو بدست آورده باشه ، اما همون اول به یاد مدیک (بهترین سربازش که جونشو بخاطر بیگ باس داد میوفته) ، همچنین به گذشتش فکر میکنه این که باس رو کشت،سرباز های بیگناهی رو کشته، باعث نابودی مادر بیس شده و همینطور اینکه میلر داغون بشه و تعدادی زیادی از سربازاش بمیرن ار جمله مدیک و مهم تز همه کشتن باس که به نوعی مادر بیگ باس هست ، گناه این قضایا اون رو ول نمیکنه و باعث میشه کلا ساکت باشه ، خب آسلات این قضیه رو میفهمه و سعی میکنه باز هم بیگ باس رو دچار گناه کنه ، همونطور که اولین مرحله توی آفریقا (باید بگم توی دو روستا پاراسایت ها پخش شدن و تعدادی از مردم به جز بچه ها(بخاطر اینکه کد تاکر میگه هنوز بلغ نشدن) همون پنج بچه فقط زنده موندن و بقیه هم درحال مرگن ، روستای بالایی توسط یه رود خونه به ده پایینی می رسه و توی اون رودخونه رو پر از نفت کردن تا از مردم از اب نخورن و آلوده نشن اما یه دفعه ماموریتی میرسه که مردم دارن از بی آبی میمیرن و شما باید تزریق نفت رو به رود متوقف کنید و اینکار میکنید با این عمل تمام مردم میمیرن و قطعا آسلات از پاراسایت ها خبر داره چون با سایفر در ارتباطه) بعد از این گناه بزرگ هم دیگه بیگ باس از لحاظ روانی داغون میشه و آسلات سوئ استفاده میکنه از این قضیه و بیگ باس رو مجبور به پذیرش این حقیقت که فرد دیگه ای هست(دروغ محض) میکنه!

آخرین ویرایش:

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
من تا جایی که می‌دونم توی MGS4 ما Outer Haven داشتیم که کشتی لیکوئید بود, بیگ‌باس هم Outer Heaven رو ساخته بود.

Tidus

کاربر سایت
Apr 30, 2008
1,122
خیلی وقته اگه صبح ها بیام مادر بیس روی سکو یه بخشی از Command Platform کد تاکر نشسته ولی وقتی دوباره میام اصلا اونجا نیست و به هیچ عنوان هم نمیشه پیداش کرد!
hc6arrpr3hq85bwz26qq.jpg

منم سر این قضیه درگیر بودم ولی خوب فقط موقع پرواز میبینیش وقتی برمیگردی دیگه نیست ! یکی دیگه از سر کاری های کوجیما :|

Te Quiero 021

کاربر سایت
Apr 16, 2015
145
سلام، من موقعی که ماموریت های جانبی یا همون ساید میشن ها رو که میرم بعضی از این ماموریت ها با اینکه انجام شده و تیکش هم خورده شده جلوش ولی عنوان بعضی از مراحل نوشتش، روشنه و بعضی ها هم که رفتم رنگ نوشتش، تقریبا تاریک یا یه جورایی خاموشه!!! دلیل این ها چیه؟ مثلا بعضی از مراحل گفته میشه که شخصی که های اسکیل هست رو اکستراکت کنم و همین کار رو هم میکنم و تیک مرحله هم میخوره که انجامش دادم، ولی عنوان اون مرحله بعضی موقه ها روشن میمونه!!!!

hamedbm

کاربر سایت
Aug 31, 2012
42
نام
حامد
سلام، من موقعی که ماموریت های جانبی یا همون ساید میشن ها رو که میرم بعضی از این ماموریت ها با اینکه انجام شده و تیکش هم خورده شده جلوش ولی عنوان بعضی از مراحل نوشتش، روشنه و بعضی ها هم که رفتم رنگ نوشتش، تقریبا تاریک یا یه جورایی خاموشه!!! دلیل این ها چیه؟ مثلا بعضی از مراحل گفته میشه که شخصی که های اسکیل هست رو اکستراکت کنم و همین کار رو هم میکنم و تیک مرحله هم میخوره که انجامش دادم، ولی عنوان اون مرحله بعضی موقه ها روشن میمونه!!!!

سلام بعضی ساید میشن ها رو سه بار باید بری gmp هاش فرق میکنه ..

مثل ایزی نرمال و هارد میمونه .. اولین بار 30000 تا دومین بار 60000 تا و سومین بار 90000

تا جی ام پی میده بهت..

- - -ویرایش - - -

من تا جایی که می‌دونم توی MGS4 ما Outer Haven داشتیم که کشتی لیکوئید بود, بیگ‌باس هم Outer Heaven رو ساخته بود.

این کشتی هم جزو متعلقات همون outer heaven اصلی بود..

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
حرف شما متین ولی وقتی یه نفر میاد با ذوق و علاقه چندین صفحه مینویسه و مدام دنبال اخبار بازی هست و کلی وقت و انرژی میذاره لایق یه ذره احترام نیست؟ یا یه نفر دیگه باید بیاد تمام زحمات فرد مورد نظر رو ترول کنه بره؟ خب جوابشم میشه همین
نه واقعا... این تاپیک الان 6 ماه هست که الکی تو لیست آخرین نوشته ها میاد و چیزی به جز اسپم توش نیست. حتی اگر بخوایم اون همه نشونه ی معلوم و مشهود برای دو تا بودن بیگ باس هم نادیده بگیریم و برای این تئوری هایی عجیبی که شما ها دارید روش مانور میدید هم احترام قائل بشیم دیگه واقعا شورش درومده و به یک جوک بی مزه تبدیل شده چون الان 30 صفحست همش داره تکرار میشه با اینکه اصلا این تاپیک موضوعش قرار بود بحث در مورد داستان باشه نه تئوری های بی پایه و اساسی که میشه راجع به تمام بازی ها نوشت! مثلا از کجا معلوم اصلا همه ی اینا آدم فضایی نباشن و خاطرات ما رو عوض نکرده باشن که نفهمیم ونوم همون بیگ باس!:|

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
چنتا نکته هست فکر کنم الان وقتشه که بگم
1-تغییر چهره مدیک : ببینید حتی این قضیه با منطق متال گیر هم جور در نمیاد میدونم متال گیر دنیایی تخیلی داره اما تا این حد اصلا ممکن نیست! برای تغییر چهره (که یکی از سخت ترین عملیات های ممکن جراحی هست) باید سه چهارتا جراح حرفه ای روی صورت شخص کار کنن و البته توی یه اتاق جراحی با وسایل پیشرفته و ظریف
اما توی بازی فقط اون دکتره جلوتون ایستاده و بعد پس از 48 ساعت شما میشید بیگ باس! بدون هیچ تخت جراحی ، تیغی یا هرچیز دیگه مرتبط با تغییر چهره
جای زخم های ونوم ، زخم های کهنه هستن و بخیه های نو نیستن و میتونید به راحتی اونارو تشخیص بدید

2-بعد از سرنگونی ساحلنتروپوس شما بالای سر اسکال فیس میرید و آخر با شلیک به اون انتقام خودتون و میلر رو میگیرید (یک پا و یک دست) اما در کمال تعجب! چهره بیگ باس گراند زیرو پیداش میشه
2x5h17znhb4rq31i0td6.jpg

این صحنه براتون آشنا نیست؟
r61aehjtflwb26l60vzl.jpg

دقیقا همون صحنه آخر GZ هست که میلر دستشو برای باس دراز میکنه.
3-
q5olkxd43x2pdinm0y7b.jpg

آسلات توی نبر در مادربیس مونده! واقعا برای من عجیبه چون شاید اسنیک به کمک احتیاج پیدا می کرد! اما آسلات توی مادربیس هست ، خب یه دلیل بیشتر نمیتونه داشته باشه شاید اگه اسکال فیس آسلات رو می دید اون رو میشناخت و میگفت که خیانتکاره و یا حتی اسکال فیس هم میدونسته باس زنده مونده از حوادث GZ و نقشه سایفر و آسلات اینه که اون رو دچار دو شخصیتی کنن(دلیل من هم این هست انگار بین باس و اسکال فیس تشابهات زیادی هست و یه حس یکی بودن رو دارند چون نه اسکال فیس وقتی فرصت داره اسنیک رو میکشه نه اسنیک اون رو منظورم مرحله Honey Bee و Devil House هست)

و اما در آخر میبینیم سایکو مانتیس ویروس سوم زبان انگلیسی رو به ایلای میده و ناپدید میشه و دقیقا آسلات شاهد این صحنه هست!
h8kpmxy2eot6cq2n9crz.jpg

پس من اصلا تعجب نمیکنم که آسلات کمک کنه ایلای فرار کنه و هویتشو در مقابل اسنیک حفظ کنه و تقریبا برای من یکی حتمیه این دو نفر قرار دادی باهم بستن!
(در عوض فراری دادن ایلای و بدست آوردن نسخه سوم زبان انگلیسی آسلات کمک میکنه تا ساحلنتروپوس دوباره فعال بشه )
چون اگه نوار های مربوط به هیویی رو گوش داده باشید هیویی خیلی روی این مسئله حساسه که این یه کارو نکرده! ممکنه هیویی استرنجلاو رو داخل رو Ai Pod حبس کرده باشه و پسر خودشو روی ساحلنتروپوس استفاده کرده باشه اما خیلی مصمم میگه هیچوقت به DD خیانت نکرده و همونطور هم که میدونید مسئول اعتراف گیری از هیویی اسلات هست

- - -ویرایش - - -

نه واقعا... این تاپیک الان 6 ماه هست که الکی تو لیست آخرین نوشته ها میاد و چیزی به جز اسپم توش نیست. حتی اگر بخوایم اون همه نشونه ی معلوم و مشهود برای دو تا بودن بیگ باس هم نادیده بگیریم و برای این تئوری هایی عجیبی که شما ها دارید روش مانور میدید هم احترام قائل بشیم دیگه واقعا شورش درومده و به یک جوک بی مزه تبدیل شده چون الان 30 صفحست همش داره تکرار میشه با اینکه اصلا این تاپیک موضوعش قرار بود بحث در مورد داستان باشه نه تئوری های بی پایه و اساسی که میشه راجع به تمام بازی ها نوشت! مثلا از کجا معلوم اصلا همه ی اینا آدم فضایی نباشن و خاطرات ما رو عوض نکرده باشن که نفهمیم ونوم همون بیگ باس!:|

اگه یکم احترام قائل می شدید به کاربرا این حرفاتونو پس میگرفتید
اینکه تاپیک اسپم شده باشه فکر نمیکنم ارتباطی به شما داشته باشه انجمن خودش مدیر و ادمین داره و اگه احساس همون چیزی که شما میگید رو کرده باشن تاپیک رو قفل میکنن
من نمیدونم شما بحث راجب داستان رو در چی میبینی!
فکر هم نکنم کسی شمارو مجبور به خوندن پست های اینجا کرده باشه!
برای تمام شواهد دوتا بودن بیگ باس ها این همه دلیل اوردیم باز شما میای میگی یکی نیستن؟:|
پس این نشون میده اصلا چیزی نخوندید از این تاپیک

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Oakenshield
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر