SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

humanity

کاربر سایت
Aug 11, 2013
14
دوستان عزیز منم امیدوارم خبری بشه ولی مشکلات این بازی فقط اندینگ اون نبود بخدا ده درصد هم حس متال گیر نداشت این بازی.اگه چپتر ۳ هم اومدو بازم با این یارو الدنگه بودیم چی؟ اگه بازم یه سری مراحل تکراری با کات سینای بی ربط بود چی؟من فقط در یک صورت چپتر ۳ رو میخوام که با سالید اسنیک باشمو دخل این یارو ونوم و درارم

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
اما این‌که به‌نوعی با این Nuclear Disarnament دارن یه صلح و یک‌پارچگی بین گیمرها درست می‌کنن واقعاً دارم به این نتیحه می‌رسم که بالاخره یه خبرهایی می‌شه.
صلح و یکپارچگی نیست این اسمش. مگر چه نتیجه فرهنگی اجنماعی این میتونه سر یه عده محدود بذاره؟ این اسمش کنترل کردن هست، واقعا مسخرست که انقدر حال دادن به خودشون و خودشون رو جدی گرفتند که همچین داستان -از نظر من- مسخره ای رو راه انداختند.

REDEMPTiON313#

کاربر سایت
Nov 26, 2010
569
نام
AAA
دوستان عزیز منم امیدوارم خبری بشه ولی مشکلات این بازی فقط اندینگ اون نبود بخدا ده درصد هم حس متال گیر نداشت این بازی.اگه چپتر ۳ هم اومدو بازم با این یارو الدنگه بودیم چی؟ اگه بازم یه سری مراحل تکراری با کات سینای بی ربط بود چی؟من فقط در یک صورت چپتر ۳ رو میخوام که با سالید اسنیک باشمو دخل این یارو ونوم و درارم

چپتر دو درسته کوتاه بود،ولی مجبور نبودیم که مراحل تکری رو حتما بازی کنیم...
از مشکلات این بازی این بود که سطح توقع فن هاش رو خیلی برده بود بالا...
در کل به نظر من نقاط مثبتش خیلی بیشتر از نقاط ضعفش بود،

درسته آخر بازی به پلیر حس بدی میده،به طوری که من خودم بعد از اندینگ کلا یه جور دیگه به بازی نگاه می کردم و استیل بازیم عوض شده بود ولی دیگه مدیک این قدر آدم داغونی نیست...:|
I cheated death, thanks to you. And thanks to you, I've left my mark. You have too. You've written your own history. You're your own man. I'm Big Boss, and you are too. No... he's the two of us together. Where we are today, we built it. This story, this legend; it's ours. We can change the world, and with it, the future. I am you, and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out... you're Big Boss.
Big Boss

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
what a mess they made when it all were wrong
چپتر 3 کو پس؟این کونامی لعنتی داره چه غلطی می کنه؟
کسی شماره ای چیزی از ابوبکر البغدادی داره؟میخوام یه لطفی در حقم بکنه...
وای وای وای به حال کونامی اگه بعد از نوکلیر دیس ارمامنت چپتر 3 باز نشه.وای به حال کونامی اگه اون تایتل کارد چپتر 3 فقط محض اسکول کردن ما هنوز تو فایل های بازی باشه.
خودم میرم کاری می کنم که رییس کونامی مجبور بشه هاراگیری کنه.سرش خودم قطع می کنم.>:)

A-Rajabi

کاربر سایت
May 26, 2014
136
سلام. یه نکته که شاید کسی بهش دقت نکرده باشه. توی آخر بازی وقتی نشون میده دارند به بیگ باس شوک وارد می کنند و .... تا زنده بمونه ، اونجا بعد از دقیقا MGS : GZ هست ، اونجا بعد از اینی که دکترا می گند که بیمار رفته به کما دکتر یکم نزدیک به دوربین میشه و میگه که یه ترکش به سرش خورده. دیگه مطمئنیم اون بیگ باسه دیگه پس قضیه ی ترکش چیه . مگه طبق آخر بازی ( و کسایی که تحلیل می کنند آخر بازی درسته ) ترکش باید تو سر مدیک باشه و بیگ باس ترکشی نداره. اگرم دقت کنید دقیقا اون ضحنه بعد از ماجرای GZ هست و حتی لباس بیگ باس هم همونه ، پس مطمئنا اون بیگ باسه و دیگه لطفا تحلیلی نکنید که بگید روی سرعتش سریع تا برسونند بیمارستان عملی انجام دادند. یه سوال دیگه : این برداشتن ژن در چه سالی انجام شده ؟ ( می خوام ببینم ژن رو از بیگ باس گرفتن یا از مدیک )

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
سلام. یه نکته که شاید کسی بهش دقت نکرده باشه. توی آخر بازی وقتی نشون میده دارند به بیگ باس شوک وارد می کنند و .... تا زنده بمونه ، اونجا بعد از دقیقا MGS : GZ هست ، اونجا بعد از اینی که دکترا می گند که بیمار رفته به کما دکتر یکم نزدیک به دوربین میشه و میگه که یه ترکش به سرش خورده. دیگه مطمئنیم اون بیگ باسه دیگه پس قضیه ی ترکش چیه . مگه طبق آخر بازی ( و کسایی که تحلیل می کنند آخر بازی درسته ) ترکش باید تو سر مدیک باشه و بیگ باس ترکشی نداره. اگرم دقت کنید دقیقا اون ضحنه بعد از ماجرای GZ هست و حتی لباس بیگ باس هم همونه ، پس مطمئنا اون بیگ باسه و دیگه لطفا تحلیلی نکنید که بگید روی سرعتش سریع تا برسونند بیمارستان عملی انجام دادند. یه سوال دیگه : این برداشتن ژن در چه سالی انجام شده ؟ ( می خوام ببینم ژن رو از بیگ باس گرفتن یا از مدیک )
اونجا 3 تا کاراکتر کنار همدیگه هستن. Miller و Big Boss و مدیک. (که خود ما هستیم و از زاویه دوربین یا چشم مدیک داریم صحنه رو می بینیم) بعد از اینکه دکتر میگه Big Boss به کما رفته، Miller میگه اوضاع اون یکی (مدیک) چطور هست و دکتر به سمت مدیک میاد و میگه یه ترکش توی سرش خورده. (یعنی مدیک نه Big Boss) اون لحظه دقیقاً جایی هست که بازیکن متوجه میشه در تمام این مدت داشته با کاراکتری بازی میکرده که ترکش خورده و Big Boss نبوده. :D بعدش هم جمله معروف نیچه رو میذاره که نظر شخصی من اینه که منظور کوجیما این بوده که این 50،60 ساعت که بازی میکردین و فکر میکردین از همه چیز خبر دارین، جریان چیز دیگه ای بوده و حقیقت این نبوده. بعد هم اسم مأموریت میاد یعنی Truth و سورپرایز بازی مشخص میشه و حقیقت واقعی لو میره.
الآن داشتم دوباره ویدئوی اون تیکه رو می دیدم، جالبه که توی معرفی کاراکترهای مرحله اسم هر دو کاراکتر رو هم مینویسه. :D

کلاً بعضی چیزها بود که زمان بازی بهشون دقت نکرده بودم و بعد از بحث های این تاپیک تازه متوجهشون میشم. از همین مورد گرفته تا دلیل تعجب Volgin بعد از دیدن Venom و رها کردنش بعد از اون همه تعقیب و گریز یا صحبت AI Pod و ...

A-Rajabi

کاربر سایت
May 26, 2014
136
اونجا 3 تا کاراکتر کنار همدیگه هستن. Miller و Big Boss و مدیک. (که خود ما هستیم و از زاویه دوربین یا چشم مدیک داریم صحنه رو می بینیم) بعد از اینکه دکتر میگه Big Boss به کما رفته، Miller میگه اوضاع اون یکی (مدیک) چطور هست و دکتر به سمت مدیک میاد و میگه یه ترکش توی سرش خورده. (یعنی مدیک نه Big Boss) اون لحظه دقیقاً جایی هست که بازیکن متوجه میشه در تمام این مدت داشته با کاراکتری بازی میکرده که ترکش خورده و Big Boss نبوده. :D بعدش هم جمله معروف نیچه رو میذاره که نظر شخصی من اینه که منظور کوجیما این بوده که این 50،60 ساعت که بازی میکردین و فکر میکردین از همه چیز خبر دارین، جریان چیز دیگه ای بوده و حقیقت این نبوده. بعد هم اسم مأموریت میاد یعنی Truth و سورپرایز بازی مشخص میشه و حقیقت واقعی لو میره.
الآن داشتم دوباره ویدئوی اون تیکه رو می دیدم، جالبه که توی معرفی کاراکترهای مرحله اسم هر دو کاراکتر رو هم مینویسه. :D

کلاً بعضی چیزها بود که زمان بازی بهشون دقت نکرده بودم و بعد از بحث های این تاپیک تازه متوجهشون میشم. از همین مورد گرفته تا دلیل تعجب Volgin بعد از دیدن Venom و رها کردنش بعد از اون همه تعقیب و گریز یا صحبت AI Pod و ...
آره راست میگی. دقت نکرده بودم که داریم اون صحنه رو از دید مدیک می دیدیم.
واقعا گیج شدم. منتظر بودم که شاید امروز خبری بشه ولی نشد و کوجیما هم تو مراسم شرکت نکرد. امیدوارم حدود یک ماه دیگه که قرارداد کوجیما با کونامی تموم میشه ، کوجیما سکوتش رو بشکنه. اگر واقعا پایان بازی این طوری باشه ( یعنی تناقض و ... رو بگذاریم کنار و پایانی که دیدیم رو پایان اصلی بازی بدونیم و تئوری هایی مثل شیزوفرنی گرفتن big boss و ... رو همه رو الکی بدونیم. ) ای کاش این بازی ساخته نمی شد یا حتی یه تاخیری چیزی می خورد که حداقلش معلوم بشه چی میشه پایان بازی. یعنی باید قبول کنیم که شخصیت مورد علاقه ی خیلی ها از سال 1995 تا 1972 رفته و با یه قیافه دیگه کنج خونه نشسته. من که دوست ندارم قبول کنم و منتظر می مونم. بالاخره خبری از کوجیما یا کونامی میشه دیگه. اگرم واقعا می خواستند بازی رو پایان باز کنند که مثلا یه سری ها شخصیت اصلی بازی رو همون بیگ باس و یه سری ها مدیک بدونند واقعا گند زدن به کل بازی و کل سری.

- - -ویرایش - - -

یه سوال : کی زیرو از بیگ باس ژن میگیره ؟ قبل از حوادث GZ یا بعد از اون.

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
آره راست میگی. دقت نکرده بودم که داریم اون صحنه رو از دید مدیک می دیدیم.
واقعا گیج شدم. منتظر بودم که شاید امروز خبری بشه ولی نشد و کوجیما هم تو مراسم شرکت نکرد. امیدوارم حدود یک ماه دیگه که قرارداد کوجیما با کونامی تموم میشه ، کوجیما سکوتش رو بشکنه. اگر واقعا پایان بازی این طوری باشه ( یعنی تناقض و ... رو بگذاریم کنار و پایانی که دیدیم رو پایان اصلی بازی بدونیم و تئوری هایی مثل شیزوفرنی گرفتن big boss و ... رو همه رو الکی بدونیم. ) ای کاش این بازی ساخته نمی شد یا حتی یه تاخیری چیزی می خورد که حداقلش معلوم بشه چی میشه پایان بازی. یعنی باید قبول کنیم که شخصیت مورد علاقه ی خیلی ها از سال 1995 تا 1972 رفته و با یه قیافه دیگه کنج خونه نشسته. من که دوست ندارم قبول کنم و منتظر می مونم. بالاخره خبری از کوجیما یا کونامی میشه دیگه. اگرم واقعا می خواستند بازی رو پایان باز کنند که مثلا یه سری ها شخصیت اصلی بازی رو همون بیگ باس و یه سری ها مدیک بدونند واقعا گند زدن به کل بازی و کل سری.

- - -ویرایش - - -

یه سوال : کی زیرو از بیگ باس ژن میگیره ؟ قبل از حوادث GZ یا بعد از اون.

قبل از GZ و PW زیرو کارش رو انجام میده و BB ازش جدا میشه تشکیلات خودش رو راه میندازه

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
دوستان جریان این اپیزود 51 چیه که یه سری کلیپ و کات سین هم ازش تو یوتوب هست؟side op 150 هم جریانش چیه چطوری انلاک میشه؟

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
سلام دوستان. خب من برا آخرین بار ردیت را چک کردم. باید بگم اونجا همه تسلیم شدن. نوکلیر دیس ارمامنت هم شاید هیچ وقت اتفاق نیافته. همه قیدش را زدند. از دوستانی که این چند وقت باهاشون بحث کردم عذر می خواهم. در کمال تاسف باید بگم شما درست می گفتید. متال گیر 5 یه بازی ناقص است. نه مدیک بیگ باس هست نه چپتر 3 در کار هست و نه اتفاقی خواهد افتاد. همه وقتی که گذاشتیم بیهوده بود.
I'M DONE. I GIVE UP.
کار این تاپیک هم تمومه. برید ازین بازی بگذریم. ولی هیچ وقت فراموش نمی کنم که متال گیر سالید 5 most disappointing game of the century بود.
در نهایت باید بگم :
WHAT A MESS WE MADE WHEN IT ALL WERE WRONG

MCMILAN

کاربر سایت
Sep 1, 2011
130
نام
رامین
دوستمون اشاره به صحنه ی بیمارستان کرد تازه یادم اومد
تو این تصویر ما یه شئ شیشه ای تو سر بیگ باس نمیبینیم؟ به بالای قسمت زرد رنگ هم دقت کنین

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
سلام دوستان. خب من برا آخرین بار ردیت را چک کردم. باید بگم اونجا همه تسلیم شدن. نوکلیر دیس ارمامنت هم شاید هیچ وقت اتفاق نیافته. همه قیدش را زدند. از دوستانی که این چند وقت باهاشون بحث کردم عذر می خواهم. در کمال تاسف باید بگم شما درست می گفتید. متال گیر 5 یه بازی ناقص است. نه مدیک بیگ باس هست نه چپتر 3 در کار هست و نه اتفاقی خواهد افتاد. همه وقتی که گذاشتیم بیهوده بود.
I'M DONE. I GIVE UP.
کار این تاپیک هم تمومه. برید ازین بازی بگذریم. ولی هیچ وقت فراموش نمی کنم که متال گیر سالید 5 most disappointing game of the century بود.
در نهایت باید بگم :

:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((:)):((

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
دوستمون اشاره به صحنه ی بیمارستان کرد تازه یادم اومد
تو این تصویر ما یه شئ شیشه ای تو سر بیگ باس نمیبینیم؟ به بالای قسمت زرد رنگ هم دقت کنین

اون مو های باس هست. بابا دیگه ول کنید. خودتان را سر کار نذارید.
رفتار کونامی با کوجیما یه طوری هست که اگه چیزی هم باشه کونامی نمیذاره منتشر بشه.
برید سر زندگیتون و آنقدر خودتون را گول نزنید. Psx هم که امشبه کلی چیز گولاخ معرفی می کنند. ول کنید این بازیو.

- - -ویرایش - - -

ممنون که درکم کردی :d

.:DEMON LORD:.

کاربر سایت
Oct 11, 2007
660
نام
Cipher
I'M DONE. I GIVE UP.
در نهایت باید بگم :
ببینید همونطوری که من قبلا گفتم این تئوری درست کردن ها هم فان هست ولی مشکل اینجاست که بیشتر بهشون دل می بیندیم و اینقدر امید زیاد میشه که با رد شدنش نا امید میشیم و به زمین و زمان لعنت می فرستیم. چیزی دست ما نیست و همش به سازنده های داستان و بازی ربط داره و تنها کاری که میشه کرد اینکه باهاش کنار بیایم.

MCMILAN

کاربر سایت
Sep 1, 2011
130
نام
رامین
@M.A.K LIGHT
من بعد دیدن پایان بازی کلا بیخیالش شدم و حتی ادامه هم ندادم دیگه مراحل فرعی رو
فقط یاد اون صحنه افتادم و قبلا هم تو یه سایتی دیده بودم که می گفت ممکنه شاخ اسنیک در ابتدا همون شئ شیشه ای باشه و تغییر شکلش به رنگ تیره هم برای موقعی بوده که چیزی بهش زدن تا بیشتر ازین نفوذ نکنه (بحث هم مربوط به همون موقع هست کاری به الان ندارم)
در هر صورت مو هم نیست. اشاره هم کردم که به قسمت بالای خط زرد هم دقت کنین

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر