Splinter Cell Conviction | X360 پست اول حتمآ خوانده شود

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
خب دیگه ! DA چند سال پیش اومد ؟ تقریبا 2 سال دیگه ؟ اگه قراره توی حتی کوچکترین نکات ازش ضعیفتر باشه ولی توی بعضی نکات دیگه برتر که نمیشه استاندارد ! هرچند ... به نظرم بحث گرافیک رو بذاریم کنار بهتره :D ! چون این یه مورد دیگه حداقل واضحه :D .
من توی اکثر مراحل سعی تمام میذاشتم تا با حالت مخفی کاری رو بازی رو جلو ببرم . باور کن حتی یه مواقعی که شناسایی میشدم خودم میومدم بیرون تا از اولین چکپوینت بازی کنم . چون SC رو بخاطر Stealthـش دوست دارم ! ولی واقعا بعضی از مراحل اجازش رو بهت نمیداد ! ولی سعی میکردم تا حد امکان بازی رو مخفی جلو ببرم !
چی واضحه!؟ یعنی شما میگی گرافیک بازی خوب هم نیست!!؟:confused:
من نمیگم شاهکاره و عالیه و جزء بهترین هاست.فقط میگم افتضاح نیست.برای این بازی خیلی خوب هست.
ولی اگه نظر شماست حرفی ندارم.
به جز مرحله ی عراق(لعنت الله علیه) تو تمام مراحل و جاها بستر مخفی کاری برای آدم مهیا بود.فقط بعضی جاها راحت بود بعضی جاها(مثل White House) خیلی سخت میشد.ولی این نبود که اجازه ی مخفی کاری بهت نده!
خب آره ! به نظرم این بازی اون بازی که انتظار میرفت نبود . ولی خب سینا ما همه میایم اینجا نظراتمون رو درباره بازی میدیم . من اومدم گفتم این بازی خوبی نبود ! حالا شاید گفتم شکی توش نیست . خب این نظرمنه . دلیلی بر اینکه درست باشه نیست . دیدگاه خودم رو داره در مورد بازی منعکس میکنه . بعضی ها مثلا قبول دارند بعضی ها نه !
ببین شهاب نظر شخصی با چیزی رو به عنوان حقیقت بیان کردن خیلی فرق میکنه.مخصوصا توی یک محیط عمومی مثل فروم.تو همون تاپیک امتیازهای اعضای... یکی اومد به طرفداری از Conviction یه چیزی گفت و شما پستشو نقل قول کردیو گفتی"مگه هنوز به بد بودن بازی شک داری"!!! این طور نظرات به اضافه ی اون چیزی که تو بخش اخبار گفتی رو نمیشه نظر شخصی به حساب آورد!شاید واکنش من به اون حرفت بخاطر پیش زمینه ای بوده باشه که از پستات داشتم.
مثلا من از بازی های JRPG متنفرم.اگه بیام بگم FF XIII یه بازی آشغال بود.اینو همه میدونن.شکی هم توش نیست,شاید اولین کسی که بیاد واکنش نشون بده و ازم دلیل بخواد خود تو باشی!!یا یه طرفدار بازی.چون حرفمو جوری زدم که انگار همین هست که من میگم.نوع جملات شما هم مثل همین بود و من اثری از نظر شخصی توش ندیدم.
*البته همین جا اشاره کنم که حق با تو بود.رفتم دیدم,شما از اسمایل استفاده نکردی.من با یکی دیگه اشتباه گرفتم.
البته مسئله فراتر از ایراد جزئیه . چندین بار دیدم . مثلا اون موقع هایی که سم میشینه واقعا انیمیشن تو ذوق میزنه . درثانی خب اگه ما هی بیایم بگیم خب این مورد فقط 2 3 مورد جزئی داره و اینا که جور در نمیاد ! من نمیگم بازی باید کامل باشه اما میگم توی بعضی نکات ضعف داره که حتی بازی های درجه 2 و 3 هم رعایت میکنن ! دیگه اگر قرار باشه یکی از بهترین عناوین یکی از بزرگترین شرکت ها اینطوری ضعف داره که جور در نمیاد ! بعد یه مواقع من تیر میزدم توی پای طرف یه طوری ریکشن نشون میداد که وقتی تیر میزنم توی شونش انجام میده . حتی بعدش هم وقتی تیر زدم توی سرش دوباره همون کارو انجام داد ! بماند که هر دشمن هم باید 10 تیر بهش بزنی تا بمیره :D ( البته در بعضی اوقات )
ولی AI ، دیگه این یه مورد واقعا میتونم بگم خیلی خیلی ضعیف بود ! کلا بازی Stealth باید AI فوق العاده ی داشته باشه . تا یه چالش باشه برای گیمر ! ولی این واقعا ضعیف بود ! تیر میزدی بهشون ولی بجایی که بیاد به سمتت میرفت اونور ! ولی خب یه جاهایی توی همون کاخ سفید من بالا به این لوله ها چسبیده بودم :D ولی یارو تا اومد تق تق تیر میزد به من :D .
اینکه انیمیشن نشستنش تو ذوق شما میزنه که بحثی نیست.تو ذوق خیلی ها هم نمیزنه.
شما به من بگو,AW رو به عنوان یه بازی بزرگ از یه شرکت بزرگ قبول داری یا نه!؟اگه نه که هیچی ولی اگه آره,آیا بازی های درجه ی 2 و 3 ـی نمیشناسی که رزولوشن HD داشته باشن!!!؟مشکل Screen tearing نداشته باشن!!؟پس به خاطر اینکه رزولوشن اش از اونها کمتره و اون مشکلها رو داره باید بگیم به قول شما "جور در نمیاد"دیگه!
در مورد شباهت ری اکشن ها هم قبلا گقتم که بازی باگ داره.یکی از اونها هم همینه.که حتما منظورت این نیست که همیشه اینطوریه دیگه!!؟ چون من هم باهاشون مواجه شدم ولی خیلی کم.
از نظر من AI بازی مخصوصا رو Realistic خیلی خوب و چالش برانگیزه!!
من بیشتر دوست داشتم طوری باشه که توی قبلی ها (یعنی همون Chaos Theory که بازی کردم) بود .
خُب پس شما از اول اشتباه کردی که اومدی طرف این بازی چون از همون اولین تریلر ها و اطلاعات معلوم بود که مثل قبلی ها نیست.
خب درست . بالاخره المان های عامه پسند هم باید توی بازی باشه ! ولی تا به این حد که طرفدار قدیمی از بازی ناراضی بشند ؟ من خودم تمامی SC رو بازی نکردم درست حسابی . پس قائدتا من میرم جزو دسته ای که به گیم پلی قدیمی عادت ندارم و باید از این بازی خوشم میومد !ولی خب حتی من رو نتونست راضی کنه ! چه برسه به طرفداران قدیمی ...
شهاب جان نمیدونم چرا احساس میکنم وقتی داری به یه قسمت از حرفای من جواب میدی,حرفهایی که قبلا زدم رو فراموش میکنی!!! ببین اینجا بحث من و شما از اول این نبود که بازی چرا مثل قبلی ها نیست و طرفدارا رو راضی نکرد و ... شما گفتی Conviction بازی خوبی نیست.این رو هم به عنوان نظر شخصی نگفتی.چندین بار هم روش تاکید کردی.تمام بحث من اینه که راضی نکردن طرفدارهای قدیمی یه چیزه,خوب نبودن بازی یه چیز!!!
مثلا الان Max Payne 3 بیاد مسلما بازی خوبی میشه.شاید خیلی هم عالی بشه(من نمیدونم) ولی اون چیزی که میدونم اینه که طرفدارای قدیمیش(از جمله خودم) که بیشتر از همه به اون اتمسفر Noirِـی که داشت علاقه داشتن رو راضی نمیکنه!که این خیلی با بد بودن بازی فرق میکنه!نمیدونم متوجه منظورم شدی یا نه!؟
نظر من اینه که حتی اگر به بازی از دیدگاه SC نگاه کنیم بازی که اصلا خوب نیست و خیلی هم بده ! و حتی اگرم از دیدگاه یه عنوان متحول شده بهش نگاه کنیم در اون حالتم بازی بازی خوبی نیست ! طوری نیست که بگیم بازی خوبی بود ولی به پای قبلی هاش نمیرسید !
نظرت محترمه.
والا البته من از اسمایل استفاده نکردم . ولی خب توی اون تاپیک هم نظرمم رو گفتم ! همونطور که بالا گفتم اصلاـه اصلا دلیلی بر اینکه حرفم رو باید همه قبول کنن و درست باشه نیست . توی هر تاپیک یه کسایی میان نظراتشون رو میگن دیگه ! اگه قرار باشه همه درست و غلط باشن و ما بخوایم واکنش نشون بدیم که نمیشه ...
بالا هم گفتم اشتباه از من بود.با یه نفر دیگه اشتباه گرفتم.
من هیچ وقت به نظر شخصی کسی تا جایی که حقایق آشکار رو زیر پا نذاره(اصلا منظورم حرفای تو نیست شهاب) واکنشی نشون ندادم.اگه به حرفای تو واکنش نشون دادم,اول به خاطر پیش زمینه ای بود که از حرفات داشتم و دوم هم به خاطر استفاده از همون کلماتی که گفتم بود.
در هر صورت اگه اونها همه نظر شخصیت بود,کاملا قابل احترام هست.من حرفی ندارم.

Apóllōn

کاربر سایت
Apr 5, 2010
2,244
نام
Arash
شاید اگه اون مرحله ی بیخود عراق نبود...الان خیلی از منتقدا دهنشون بسته بود.....
فقط تو همون نقطه از بازی گیر کردن و بقیه ی بازی که نمیگم شاهکار ولی عالی بود رو ندیدین

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
چی واضحه!؟ یعنی شما میگی گرافیک بازی خوب هم نیست!!؟:confused:
من نمیگم شاهکاره و عالیه و جزء بهترین هاست.فقط میگم افتضاح نیست.برای این بازی خیلی خوب هست.
ولی اگه نظر شماست حرفی ندارم.
به جز مرحله ی عراق(لعنت الله علیه) تو تمام مراحل و جاها بستر مخفی کاری برای آدم مهیا بود.فقط بعضی جاها راحت بود بعضی جاها(مثل White House) خیلی سخت میشد.ولی این نبود که اجازه ی مخفی کاری بهت نده!
معلومه که نیست ! خودت میای میگی توی بعضی چیز ها حتی از DA هم ضعیف تره ! بعد بازی که توی بعضی نکات از بازی 3 سال پیش ضعیف تره خوبه ؟ بعدشم من یه سوال دارم . چرا هرچی میشه میگی برای این بازی خوبه !؟ مگه این بازی دست یه تیم 40 نفره Rookie داده شده بود ؟ مگه تا حالا ازش چیزی بیرون نیومده بود !
ببین شهاب نظر شخصی با چیزی رو به عنوان حقیقت بیان کردن خیلی فرق میکنه.مخصوصا توی یک محیط عمومی مثل فروم.تو همون تاپیک امتیازهای اعضای... یکی اومد به طرفداری از Conviction یه چیزی گفت و شما پستشو نقل قول کردیو گفتی"مگه هنوز به بد بودن بازی شک داری"!!! این طور نظرات به اضافه ی اون چیزی که تو بخش اخبار گفتی رو نمیشه نظر شخصی به حساب آورد!شاید واکنش من به اون حرفت بخاطر پیش زمینه ای بوده باشه که از پستات داشتم.
مثلا من از بازی های JRPG متنفرم.اگه بیام بگم FF XIII یه بازی آشغال بود.اینو همه میدونن.شکی هم توش نیست,شاید اولین کسی که بیاد واکنش نشون بده و ازم دلیل بخواد خود تو باشی!!یا یه طرفدار بازی.چون حرفمو جوری زدم که انگار همین هست که من میگم.نوع جملات شما هم مثل همین بود و من اثری از نظر شخصی توش ندیدم.
*البته همین جا اشاره کنم که حق با تو بود.رفتم دیدم,شما از اسمایل استفاده نکردی.من با یکی دیگه اشتباه گرفتم.
خب بد مثالی زدی . من حرفی زدم که خیلی ها خصوصا از طرفداران قدیمی میزنند ! که این بازی جدا و واقعا بازی خوبی نبود ! ولی خب مثالی که شما زدی بازی خوبی بود کسی خوشش نمیاد که از پایه با سبکش مشکل داشته باشه . ولی خب موضوع اینه که SC: C واقعا ضعیف بود !
اینکه انیمیشن نشستنش تو ذوق شما میزنه که بحثی نیست.تو ذوق خیلی ها هم نمیزنه.
شما به من بگو,AW رو به عنوان یه بازی بزرگ از یه شرکت بزرگ قبول داری یا نه!؟اگه نه که هیچی ولی اگه آره,آیا بازی های درجه ی 2 و 3 ـی نمیشناسی که رزولوشن HD داشته باشن!!!؟مشکل Screen tearing نداشته باشن!!؟پس به خاطر اینکه رزولوشن اش از اونها کمتره و اون مشکلها رو داره باید بگیم به قول شما "جور در نمیاد"دیگه!
در مورد شباهت ری اکشن ها هم قبلا گقتم که بازی باگ داره.یکی از اونها هم همینه.که حتما منظورت این نیست که همیشه اینطوریه دیگه!!؟ چون من هم باهاشون مواجه شدم ولی خیلی کم.
از نظر من AI بازی مخصوصا رو Realistic خیلی خوب و چالش برانگیزه!!
خب نمیشه که . بگیم تو کی حال میکنه تو ذوقش بخوره کی نمیکنه ! موضوع اینه که سره هر تیکه میگی که خب بازی این مشکلات رو هم داره ! خب همه ی اینارو بذاری روی هم ببین چی میشه ! اگر یه سری بازی هایی هستن که این جور مشکلات رو دارن خیلی از بازی ها هم هستن ( اعم از معروف تا نچندان معروف ) که این مشکلات رو ندارن . استاندارد ها بالا رفته . پس این یه قانونه که بقیه هم رعایت کنن . نکنن میشه مثل این !
والا برای من که تا یه حدی یکی بود . بار ها شد که تیر میزدم توی پاش ولی طرف ریکشنی که تیر خورده توی شونش رو نشون میداد . یه بارم قشنگ یادمه تیر زدم توی سر طرف ولی خیلی ریلکس و راحت برگشت ! به قولی : laaa laaa lala !
بازم جور در نمیاد ! هی میگیم فلان چیز بازی توی اون مد بده یا خوبه ! خب پس یعنی یوبیسافت تمام تمرکزش روی یه مد خاصی بود دیگه ؟ بعد به نظرت این مشکل نیست ؟!
شهاب جان نمیدونم چرا احساس میکنم وقتی داری به یه قسمت از حرفای من جواب میدی,حرفهایی که قبلا زدم رو فراموش میکنی!!! ببین اینجا بحث من و شما از اول این نبود که بازی چرا مثل قبلی ها نیست و طرفدارا رو راضی نکرد و ... شما گفتی Conviction بازی خوبی نیست.این رو هم به عنوان نظر شخصی نگفتی.چندین بار هم روش تاکید کردی.تمام بحث من اینه که راضی نکردن طرفدارهای قدیمی یه چیزه,خوب نبودن بازی یه چیز!!!
مثلا الان Max Payne 3 بیاد مسلما بازی خوبی میشه.شاید خیلی هم عالی بشه(من نمیدونم) ولی اون چیزی که میدونم اینه که طرفدارای قدیمیش(از جمله خودم) که بیشتر از همه به اون اتمسفر Noirِـی که داشت علاقه داشتن رو راضی نمیکنه!که این خیلی با بد بودن بازی فرق میکنه!نمیدونم متوجه منظورم شدی یا نه!؟
توی حرفای قبلمم گفتم . از نظر که SC بودن که بحثی نیست . ولی حتی در نظر بگیریم که بازی توسط یه تیم کاملا ناشی ( مثلا") و امکانات کم ساخته شده ، بازم بازی خوبی نبود . دلایل کافی هم آوردم . توی هر دلیلم گفتین که خب توی اون مد بهتره یا خب یه سری ایرادات داره و این حرفا !
من هیچ وقت به نظر شخصی کسی تا جایی که حقایق آشکار رو زیر پا نذاره(اصلا منظورم حرفای تو نیست شهاب) واکنشی نشون ندادم.اگه به حرفای تو واکنش نشون دادم,اول به خاطر پیش زمینه ای بود که از حرفات داشتم و دوم هم به خاطر استفاده از همون کلماتی که گفتم بود.
در هر صورت اگه اونها همه نظر شخصیت بود,کاملا قابل احترام هست.من حرفی ندارم.
اگه آدم بخواد به حرف آدما عقیدش رو عوض کنه که ...

من تقریبا برای تک تک حرفام دلیل آوردم . تقریبا اکثرشون مثل گرافیک ضعیف یا AI بد واقعی هستن و دیگه طوری نیست بگیم نظر شخصی بود و فلان !
نامردا اون 86 نفری که توی اون نظرسنجی رای منفی دادن کجان پس :D ؟! دست تنها مارو گذاشتن رفتن :D .

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
متاسفم برای خودم که حتی 2000 تومن دادم این بازی رو خریدم
alanwake رو گفتن میخواسته openword باشه و نشده و این همه طول کشیده
اینو چی؟
1000 رحمت به COD های EA که هر 6 ماه میان ولی بازم با حال هستن
جدا بازیه ظعیفیه از همه لحاظ

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
متاسفم برای خودم که حتی 2000 تومن دادم این بازی رو خریدم
alanwake رو گفتن میخواسته openword باشه و نشده و این همه طول کشیده
اینو چی؟
1000 رحمت به COD های EA که هر 6 ماه میان ولی بازم با حال هستن
جدا بازیه ظعیفیه از همه لحاظ
البته من این بازی رو بازی نکردما ولی چون از قدیم با سم رفیقم:biggrin1: نمیتونم قبول کنم همینطوری بگی از همه لحاظ ضعیفه! حداقل ضعف ها رو مختصرا ذکر میکردی دوست من. چرا میکوبین بازی رو؟
در ضمن COD رو Activision منتشر میکنه و سالی یه دونه:biggrin1:

poorya_l

کاربر سایت
Jun 27, 2007
293
نام
پوریا
نمیتونم قبول کنم همینطوری بگی از همه لحاظ ضعیفه!

من خودم يکی از فن های اين بازی هستم
ولی نميشه از مشکلات ريز و درشت اين نسخه گذشت
کم شدن آلمان های مخفی کاری
فيزيک بسيار بد سم فيشر
داستان بسيار احمقانه
باگ های زياد گرافيکی
و......

واقعاً اين بازی از اون دوران شاهکار به چه دليل به اينجا رسيد؟
اين يک سوالی هست که در حال حاضر بدون جواب هست.
بايد ديد ubi در آينده چکار ميکنه.

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
معلومه که نیست ! خودت میای میگی توی بعضی چیز ها حتی از DA هم ضعیف تره ! بعد بازی که توی بعضی نکات از بازی 3 سال پیش ضعیف تره خوبه ؟ بعدشم من یه سوال دارم . چرا هرچی میشه میگی برای این بازی خوبه !؟ مگه این بازی دست یه تیم 40 نفره Rookie داده شده بود ؟ مگه تا حالا ازش چیزی بیرون نیومده بود !
بیخودی شلوغش نکن.من گفتم تو رزولوشن از DA ضعیفتره.AW هم تو رزولوشن از DA ضعیفتره پس گرافیک AW هم خوب نیست دیگه!!
برای این میگم برای این بازی خوبه چون این بازی هیچ وقت بخاطر گرافیک فضایی معروف و محبوب نشده.چیزی که مثل اینکه شما درک نکردی.البته با توجه به اینکه فقط یک نسخه رو بازی کردی انتظار دیگه ای هم نمیره.
خب بد مثالی زدی . من حرفی زدم که خیلی ها خصوصا از طرفداران قدیمی میزنند ! که این بازی جدا و واقعا بازی خوبی نبود ! ولی خب مثالی که شما زدی بازی خوبی بود کسی خوشش نمیاد که از پایه با سبکش مشکل داشته باشه . ولی خب موضوع اینه که SC: C واقعا ضعیف بود !
مثالم فقط برای این بود که فرق بین نظر شخصی و چیزی رو به عنوان Fact مطرح کردن رو روشن کنم.که مثل اینکه شما بد متوجه شدی.
از طرفداران قدیمی بازی اینجا فقط آرش و کمی هم جواد اومد بازی رو کوبوند و کلی اعتراض کرد.وگرنه طرفدار قدیمی دیگه ای اینجا نگفت بازی "جدا و واقعا بازی خوبی نبود".لطفا حرف دهن ما ها نزار.اگه از طرفدارهای قدیمی کسی اظهار نظر نکرده دلیل نمیشه نظرش اینی باشه که شما میگی.خیلی ها مثل من حال و حوصله ی بحث کردن رو ندارن که نمیان نظر بدن.نمونش همین امین.
بله,به FF که میرسه اون واقعا بازی خوبیه ولی به Conviction که میرسه ... دسته خره!!
خب نمیشه که . بگیم تو کی حال میکنه تو ذوقش بخوره کی نمیکنه !
چرا نمیشه!!؟ این طبیعت هر بازی ای هست.حتی بهترین بازی ها هم یه عده خوششون میاد یه عده نه!این حرف شما با هیچ منطقی سازگار نیست!
موضوع اینه که سره هر تیکه میگی که خب بازی این مشکلات رو هم داره ! خب همه ی اینارو بذاری روی هم ببین چی میشه !
همه ی بازی ها ایرادای جزئی تو تمام بخش هاشون دارن!
گر یه سری بازی هایی هستن که این جور مشکلات رو دارن خیلی از بازی ها هم هستن ( اعم از معروف تا نچندان معروف ) که این مشکلات رو ندارن . استاندارد ها بالا رفته . پس این یه قانونه که بقیه هم رعایت کنن . نکنن میشه مثل این !والا برای من که تا یه حدی یکی بود . بار ها شد که تیر میزدم توی پاش ولی طرف ریکشنی که تیر خورده توی شونش رو نشون میداد . یه بارم قشنگ یادمه تیر زدم توی سر طرف ولی خیلی ریلکس و راحت برگشت ! به قولی : laaa laaa lala !
این مشکلات رو ندارن,عوضش یه سری مشکلات دیگه دارن!استاندارد شما یا استاندارد صنعت بازی!!؟اگه استاندارد شما,که من نظری ندارم.اگه استاندارد صنعت بازی,حتما داشته که از اکثر سایتها نمره ی بخش گرافیک بین 8-9 بوده!(حالا شاید چند تا پایینتر هم داشته باشه)که مشخصا اونها از نظر تکنیکی بهتر از ما میفهمن!
بازم جور در نمیاد ! هی میگیم فلان چیز بازی توی اون مد بده یا خوبه ! خب پس یعنی یوبیسافت تمام تمرکزش روی یه مد خاصی بود دیگه ؟ بعد به نظرت این مشکل نیست ؟!
شما چرا متوجه نیستی!!؟شایدم خودتو میزنی به اون راه!؟یعنی بقیه ی بازی ها هر چی درجه ی سختی بازی بالا میره,هوش مصنوعی بهتر نمیشه!!!!!!!!!؟ خُب اینجا هم به همین صورت.درجات سختی پایینتر واسه کسایی هست که مثل من تا حالا SC بازی نکردن و بلد نیستن و تواناییشون پایین هست.درجات سختی بالاتر هم واسه کسایی هست که توانایی بالایی دارن تو مخفی کاری.اونجا هوش مصنوعی دیگه بهترین حالت خودش رو داره!
توی حرفای قبلمم گفتم . از نظر که SC بودن که بحثی نیست . ولی حتی در نظر بگیریم که بازی توسط یه تیم کاملا ناشی ( مثلا") و امکانات کم ساخته شده ، بازم بازی خوبی نبود . دلایل کافی هم آوردم . توی هر دلیلم گفتین که خب توی اون مد بهتره یا خب یه سری ایرادات داره و این حرفا !
"Splinter cell هست.ولی مثل Splinter cell های قبلی نیست."این توش بحثی نیست.
اول اینکه من هی نگفتم توی اون مود بهتره.فقط سره AI گفتم که یه چیز طبیعی هست.تو همه ی بازی ها همینطوره!! نیست!؟ تو FF(نمیدونم اصلا درجه ی سختی داره یا نه!اگه داره...)تو درجات سختی بالاتر AI دشمنا بهتر نمیشه!!!!!!!!!؟
در مورد "یه سری ایرادات و این حرفا" هم اگه نداشت که من الان با شما سره "خوب بودن" یا "خوب نبودن" بازی بحث نمیکردم که برادر من!! الان داشتیم سره "شاهکار بودن" و نبودنش بحث میکردیم!!
من تقریبا برای تک تک حرفام دلیل آوردم .
دلیل نیاوردی.فقط مثال آوردی!اینکه شونش تو ذوقم میزنه و منو بالای لوله میبینه و تق تق بهم تیر میزنه و بیشتر حرفات(نه همشون) دلیل بد بودن بازی تو اون قسمت ها نیست!
تقریبا اکثرشون مثل گرافیک ضعیف یا AI بد واقعی هستن و دیگه طوری نیست بگیم نظر شخصی بود و فلان !
اگه از اول اینطوری حرف میزدی من اصلا به خودم زحمت این همه تایپ کردن رو هم نمیدادم.

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
البته من این بازی رو بازی نکردما ولی چون از قدیم با سم رفیقم:biggrin1: نمیتونم قبول کنم همینطوری بگی از همه لحاظ ضعیفه! حداقل ضعف ها رو مختصرا ذکر میکردی دوست من. چرا میکوبین بازی رو؟
در ضمن COD رو Activision منتشر میکنه و سالی یه دونه:biggrin1:

اگر بخوایم از لحاظ یه بازی اکشن بهش نگاه کنیم بازی بسیاز ضعیفه اگر بخوایم از لحاظ مخفی کاری نگاه کنیم بازی بسیار ضعیفه کلا بازی بسیار نا امید کننده و ضعیفه.من که اصلا دیگه حال حوصله تموم کردنش رو هم ندارم.

من خودم يکی از فن های اين بازی هستم
ولی نميشه از مشکلات ريز و درشت اين نسخه گذشت
کم شدن آلمان های مخفی کاری
فيزيک بسيار بد سم فيشر
داستان بسيار احمقانه
باگ های زياد گرافيکی
و......

واقعاً اين بازی از اون دوران شاهکار به چه دليل به اينجا رسيد؟
اين يک سوالی هست که در حال حاضر بدون جواب هست.
بايد ديد ubi در آينده چکار ميکنه.

دوسته عزیزم ببین این دوستان و کلی از بچه های دیگه تو صفحاته قبل لپه مطلب رو گفتن
منم مثله شما از طرفدارهای این بازی بودم ، ولی ما یه چیزی میگیم شما یه چیز میشنوید
منم تا امروز که بازی رو شروع نکرده بودم نمیفهمیدم این همه انتقاد برای چیه؟
ولی وقتی بازی رو بازی کردم یه صلوات برای سلامتی EA که فکر میکردم تجاری ترین شرکت هست فرستادم
فقط اینو میگم که تا نبینید این شاهکار رو متوجه نمیشید که ما چی میگیم
در حده سیفون *****ه رو PS1 هم نبود

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
بیخودی شلوغش نکن.من گفتم تو رزولوشن از DA ضعیفتره.AW هم تو رزولوشن از DA ضعیفتره پس گرافیک AW هم خوب نیست دیگه!!
برای این میگم برای این بازی خوبه چون این بازی هیچ وقت بخاطر گرافیک فضایی معروف و محبوب نشده.چیزی که مثل اینکه شما درک نکردی.البته با توجه به اینکه فقط یک نسخه رو بازی کردی انتظار دیگه ای هم نمیره.
بــله ! بازم همون حرف معروف ! کسی نگفت گرافیک فضایی نداشته باشه . یه گرافیک استاندارد با بازی های روز بدن فضایی پیش کش .
مثالم فقط برای این بود که فرق بین نظر شخصی و چیزی رو به عنوان Fact مطرح کردن رو روشن کنم.که مثل اینکه شما بد متوجه شدی.
از طرفداران قدیمی بازی اینجا فقط آرش و کمی هم جواد اومد بازی رو کوبوند و کلی اعتراض کرد.وگرنه
] طرفدار قدیمی دیگه ای اینجا نگفت بازی "جدا و واقعا بازی خوبی نبود".لطفا حرف دهن ما ها نزار.اگه از طرفدارهای قدیمی کسی اظهار نظر نکرده دلیل نمیشه نظرش اینی باشه که شما میگی.خیلی ها مثل من حال و حوصله ی بحث کردن رو ندارن که نمیان نظر بدن.نمونش همین امین.
بله,به FF که میرسه اون واقعا بازی خوبیه ولی به Conviction که میرسه ... دسته خره!!

یعنی بازم متوجه اشتباه مثالت نشدی ؟!؟! خب پس از پایه این بحث اشتباه بود ... یه سوال ! شما خودت FF رو بازی کردی که میای مثالش میزنی ؟! فقط نگو نه که اونوقت شک میزنه بالا ...
چرا نمیشه!!؟ این طبیعت هر بازی ای هست.حتی بهترین بازی ها هم یه عده خوششون میاد یه عده نه!این حرف شما با هیچ منطقی سازگار نیست!
اصولا چیزی با منطق سازگار نیست که واقعیت رو زیر پا بذاره ! مثل گرافیک بسیار متوسط ، AI بد و ... .
همه ی بازی ها ایرادای جزئی تو تمام بخش هاشون دارن!
چند تا ایراد ؟ چند ده تا ایراد ؟ ایرادات جزئی فرق داره ! 2 تا باشه اصلا به چشم نمیاد ! 3 تا باشه اصلا به چشم نمیاد ! اما وقتی یه موقع توی هر نکته N تا ایراد داره دیگه نمیشه ازش گذشت ! لابد اینم میگی که برای این بازی خوب بود ؟!!
این مشکلات رو ندارن,عوضش یه سری مشکلات دیگه دارن!استاندارد شما یا استاندارد صنعت بازی!!؟اگه استاندارد شما,که من نظری ندارم.اگه استاندارد صنعت بازی,حتما داشته که از اکثر سایتها نمره ی بخش گرافیک بین 8-9 بوده!(حالا شاید چند تا پایینتر هم داشته باشه)که مشخصا اونها از نظر تکنیکی بهتر از ما میفهمن!
خوشم میاد خوب منظور آدم رو میفهمی و خوب بلدی بزنی به جاده خاکی . مشخصا هر آدم حتی از نوع معلول ذهنی نمیاد استاندارد های خودش رو قرار بده . استاندارد های الان طوری نیست که بازی ها با بازی های 3 سال و نیم پیش مقایسه بشن . اگه هست پس خواهشا به همون Ps2 پسنده کنید .
شما چرا متوجه نیستی!!؟شایدم خودتو میزنی به اون راه!؟یعنی بقیه ی بازی ها هر چی درجه ی سختی بازی بالا میره,هوش مصنوعی بهتر نمیشه!!!!!!!!!؟ خُب اینجا هم به همین صورت.درجات سختی پایینتر واسه کسایی هست که مثل من تا حالا SC بازی نکردن و بلد نیستن و تواناییشون پایین هست.درجات سختی بالاتر هم واسه کسایی هست که توانایی بالایی دارن تو مخفی کاری.اونجا هوش مصنوعی دیگه بهترین حالت خودش رو داره!
اتفاقا همین نظر رو من در مورد خودتون دارم . موقعی این کار ارزش داره که متعادل باشه . یعنی توی هر درجه یه سختی پارامتر هاش رو داشته باشه . نه اینکه بیان توی نرمال هوش مصنوعی رو ضعیف بذارن و بعد توی Realistic خودشون رو جر بدن تا هوش خوب از آب در بیاد ! شما هی میگین درجات بالا ! پس معذرت میخوام یوبیسافت خیلی غلط کرد درجه سختی نرمال رو قرار داد تا این مدل AI رو توی بازی بذاره .
"Splinter cell هست.ولی مثل Splinter cell های قبلی نیست."این توش بحثی نیست.
اول اینکه من هی نگفتم توی اون مود بهتره.فقط سره AI گفتم که یه چیز طبیعی هست.تو همه ی بازی ها همینطوره!! نیست!؟ تو FF(نمیدونم اصلا درجه ی سختی داره یا نه!اگه داره...)تو درجات سختی بالاتر AI دشمنا بهتر نمیشه!!!!!!!!!؟
در مورد
"یه سری ایرادات و این حرفا" هم اگه نداشت که من الان با شما سره "خوب بودن" یا "خوب نبودن" بازی بحث نمیکردم که برادر من!! الان داشتیم سره "شاهکار بودن" و نبودنش بحث میکردیم!!

دقیقا جواب بالا . موقعی ارزش داره که تعادل داشته باشه . نه اینکه برای یه مد اصلا مایه نذارن و برای یه مد بازی رو سخت کنن .
FF هم چیزی به نام درجه سختی نداره . خواهشا از این به بعد از بازی هایی که بازی کردی مثال بزن .
پس بنابراین میتونیم از فردا بگیم که تمام بازی هایی که یه سری ایراد دارن جزو بازی های خوب محسوب میشن و اونایی که کم دارن شاهکار ! Wanted هم خوبه پس ، Lost Planet 2 هم خوبه ، Dark Void هم خوبه !!!
دلیل نیاوردی.فقط مثال آوردی!اینکه شونش تو ذوقم میزنه و منو بالای لوله میبینه و تق تق بهم تیر میزنه و بیشتر حرفات(نه همشون) دلیل بد بودن بازی تو اون قسمت ها نیست!
اتفاقا مثال ها کاملا بر پایه واقعیت بودن . من نه فن Ps3 هم و نه ضد 360 که بخوام از خودم شر و ور در بیارم ! چون چیزی بهم نمیرسه . بد بودن انیمیشن بازی ، هوش مصنوعی ضعیف ، باگ های عجیب و غریب و اینا پس لطمه به بازی نمیزنه دیگه ؟ عجـــب !
اگه از اول اینطوری حرف میزدی من اصلا به خودم زحمت این همه تایپ کردن رو هم نمیدادم.
آره آره حق با شماست . گرافیک بازی خداست . طوری که یه نسل جلو میزنه و اصلا عین بازی های 3 4 پیش نیست . هوش مصنوعی واقعا با واقعیت مو نمیزنه ! اصلا دشمن ها هم توی بازی مشنگ تشریف ندارن . تیر که بزنی توی پاشون دقیقا عکسالعملی نشون میدن که انگار خورده توی پاشون نه توی سرشون !

بر منکرش لعنــــت !

کلا این ضعف هایی که SC: C داره ماله زمان بازی های PS2 بود فکر کنم . ولی شما که میگین گرافیک خوب بود و AI هم در درجات بالا خوب میشه فکر کنم همون PS2 بهترین گزینه باشه ( هرچند که خودم نفرت خاصی به این نسل دارم . ) .

آخرین ویرایش:

Empty Box

کاربر سایت
May 2, 2009
1,190
نام
محمدرضا
منم بازي رو روي نورمال تموم كردم .

من قبل از اينكه بازي رو شروع كنم انتقاد هارو ديدم يه جورايي اعصابم خورد شد ...

وقتي بازي رو شروع كردم به نظر جالب ميومد صرف نظر از اسطيل زيباي سم !!

ولي با تموم شدن بازي : چند چيز واقعا مذخرف بود: هوش مصنوعي تو بعضي جاها افتضاح بود ! بازي رو درجه نورمال فوق العاده آسون بود ...

داستان بد شروع نشد ولي به نظرم اصلا خوب ادامه پيدا نكرد و اتمامش هم خيلي ساده و مسخره بود ! (البته اون تيكه آخره آخرش كه سم رواسه نجات رفيقش اومد بدك نبود)(نظر شخصي)

تازه به گرافيك و انيميشن و اين چيزا كاري ندارم , گيم پلي هم به نظرم خوب بود (من مشكلي نداشتم باهاش) فقط وقتي از جايي آويزون بوديم من موندم چجوري سم خشاب تفنگ رو عوض ميكرد !!!....

اگه بخوام نسبت به شماره هاي قبلي به خصوص دابل ايجنت كه من باهاش خيلي حال كردم امتياز بدم بيشتر از 6 / 7 نميدم ,

ولي اگه بخوام همين بازي رو مدنظر داشته باشم 8.5 مناسبه به نظرم.

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
بــله ! بازم همون حرف معروف ! کسی نگفت گرافیک فضایی نداشته باشه . یه گرافیک استاندارد با بازی های روز بدن فضایی پیش کش .
حرف معروف!!!؟:eek: یعنی میخوای بگی غیر از اینه!!؟ یعنی شما CT رو به خاطر گرافیکش بازی کردی!!!؟
یعنی بازم متوجه اشتباه مثالت نشدی ؟!؟! خب پس از پایه این بحث اشتباه بود ... یه سوال ! شما خودت FF رو بازی کردی که میای مثالش میزنی ؟! فقط نگو نه که اونوقت شک میزنه بالا ...
داری مغلطه میکنی! FF رو فقط برا این مثال زدم چون میدونستم طرفدار این بازی هستی.گفتم از یه چیزی بزنم که واسط قابل لمس باشه و راحت تر درک کنی!
در رابطه با سوالت هم,خیر.من اصلا FF بازی نکردم.
اصولا چیزی با منطق سازگار نیست که واقعیت رو زیر پا بذاره ! مثل گرافیک بسیار متوسط ، AI بد و ... .
واقعیت رو شما مشخص میکنی!!؟
اگه آره پس بگو که ما از این به بعد به جای امتحان کردن یه بازی و خوندن نقدهاش بیایم و واقعیت رو از زبون شما بشنویم!

چند تا ایراد ؟ چند ده تا ایراد ؟ ایرادات جزئی فرق داره ! 2 تا باشه اصلا به چشم نمیاد ! 3 تا باشه اصلا به چشم نمیاد ! اما وقتی یه موقع توی هر نکته N تا ایراد داره دیگه نمیشه ازش گذشت ! لابد اینم میگی که برای این بازی خوب بود ؟!!
نمیگم برای این بازی خوب بود.میگم ایرادایی که داشت اونقدر مهم نبود که بازی رو از حد خوب پایینتر بیاره!نمیدونم شما دسته بندیتون چطوره!! بازی شاهکار داریم,عالی,خیلی خوب,خوب,متوسط,ضعیف و ... که باز هم میشه ریزتر دسته بندی کرد که من و خیلی های دیگه Conviction رو جزء خیلی خوب دسته بندی میکنیم.شما هر چی دوست داری دسته بندی کن.ولی حق این رو نداری که بیای بگی این بازی ضعیف بود.مگه کسی شک داره و شکی توش نیست و ...!!
خوشم میاد خوب منظور آدم رو میفهمی و خوب بلدی بزنی به جاده خاکی . مشخصا هر آدم حتی از نوع معلول ذهنی نمیاد استاندارد های خودش رو قرار بده . استاندارد های الان طوری نیست که بازی ها با بازی های 3 سال و نیم پیش مقایسه بشن . اگه هست پس خواهشا به همون Ps2 پسنده کنید .
اتفاقا این توئی که داری در این قسمت میپیچونی.خُب مسلما منظورت از بازی 3 سال و نیم پیش DA هست که من باهاش مقایسه کردم!! اون بازی 720P بود.الان استاندارد از 720P بیشتره!!!؟تکسچر هم گفتم بعضا!نه در تمام جاها!
اگه از نظر دیگه ای من بازی سال 2010 رو با بازی 3 سال و نیم پیش مقایسه کردم نشونم بده!
اتفاقا همین نظر رو من در مورد خودتون دارم . موقعی این کار ارزش داره که متعادل باشه . یعنی توی هر درجه یه سختی پارامتر هاش رو داشته باشه . نه اینکه بیان توی نرمال هوش مصنوعی رو ضعیف بذارن و بعد توی Realistic خودشون رو جر بدن تا هوش خوب از آب در بیاد ! شما هی میگین درجات بالا ! پس معذرت میخوام یوبیسافت خیلی غلط کرد درجه سختی نرمال رو قرار داد تا این مدل AI رو توی بازی بذاره .
ممنونم از نظری که در مورد من دارین.
خُب داری حرف غیر منطقی و بعضا خنده دار میزنی.شما یه بازی به من بگو که رو درجه ی سختی Normal هوش مصنوعیش در حد Hard باشه!!!خُب تو همه ی بازی ها همینه!چهارتا کلمه مثل پارامتر میزاری تو جملت ولی توجه نمیکنی که چه حرفی داری میزنی!!از اون SC 1 بگیر(که من اصلا بازیش هم نکردم.فقط تعریفشو شنیدمlol)تا DA که شده مدینه ی فاضله و بهترین بازی سری SC که همه Conviction رو باهاش میسنجن تو درجات سختی پایینتر AI ضعیفتر از درجات سختی بالاتر بود!(البته من نرفتما! فقط بقیه تعریف کردن!)
دقیقا جواب بالا . موقعی ارزش داره که تعادل داشته باشه . نه اینکه برای یه مد اصلا مایه نذارن و برای یه مد بازی رو سخت کنن .
FF هم چیزی به نام درجه سختی نداره . خواهشا از این به بعد از بازی هایی که بازی کردی مثال بزن .
پس بنابراین میتونیم از فردا بگیم که تمام بازی هایی که یه سری ایراد دارن جزو بازی های خوب محسوب میشن و اونایی که کم دارن شاهکار ! Wanted هم خوبه پس ، Lost Planet 2 هم خوبه ، Dark Void هم خوبه !!!
در مورد خط اول که بالا توضیح دادم.
در مورد خط دوم هم بالاترش توضیح دادم.خواستم از چیزی مثال بزنم که واسط قابل لمس باشه.ولی اینکه من FF بازی نکردم تو اصل قضیه تغییری ایجاد نمیکنه.حالا FF نه یه بازی دیگه.اون اتفاق تو اون بازی نمیاُفته!!؟
در مورد خط سوم هم شما هرچی دلت خواست میتونی بگی.میتونی بگی اینها شاهکار هستن.ولی نمیتونی نظرت رو به عنوان حقیقت بیان کنی.فقط من در عجبم بازی ای که میانگین امتیاز نقد هاش میشه 86 تو سبک خودش حتی خوب هم نیست!ولی یکی دیگه که میشه 83 تو سبک خودش بدون شک خیلی خوبه!
اتفاقا مثال ها کاملا بر پایه واقعیت بودن . من نه فن Ps3 هم و نه ضد 360 که بخوام از خودم شر و ور در بیارم ! چون چیزی بهم نمیرسه . بد بودن انیمیشن بازی ، هوش مصنوعی ضعیف ، باگ های عجیب و غریب و اینا پس لطمه به بازی نمیزنه دیگه ؟ عجـــب !
من کجا گفتم به بازی لطمه نمیزنه!!؟ جواب نداری بدی حرف دهن آدم نزار.میگم ایرادهایی که داره در حدی نیست که بازی رو از حد یه بازی حداقل خوب بیاره پایین.همین!
آره آره حق با شماست . گرافیک بازی خداست . طوری که یه نسل جلو میزنه و اصلا عین بازی های 3 4 پیش نیست . هوش مصنوعی واقعا با واقعیت مو نمیزنه ! اصلا دشمن ها هم توی بازی مشنگ تشریف ندارن . تیر که بزنی توی پاشون دقیقا عکسالعملی نشون میدن که انگار خورده توی پاشون نه توی سرشون !

بر منکرش لعنــــت !
حالم واقعا از اینطور جوابهای بچگانه بد میشه! اگه تو فقط یک جمله از من پیدا کردی که اینهارو گفته باشم,من همینجا میام و از شما معذرت خواهی میکنم و میگم Conviction مزخرف ترین بازی این نسل بود!
کلا این ضعف هایی که SC: C داره ماله زمان بازی های PS2 بود فکر کنم . ولی شما که میگین گرافیک خوب بود و AI هم در درجات بالا خوب میشه فکر کنم همون PS2 بهترین گزینه باشه ( هرچند که خودم نفرت خاصی به این نسل دارم . ) .
من آرزو میکردم Splinter cellـی که میخواست بیاد مثل زمان PS2 (سه شماره ی اول) میبود! البته ذکر این نکنه هم ضروریه که من هیچ کدوم از شماره های قبلی رو بازی نکردم! lol

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
کلا آسمون بیاد زمین زمین بره آسمون من هرچی بگم شما یه بحث دیگرو باز میکنی . و از محالات از حرف خودت پایین بیای . خودتم دیدی که همین امروزش چند نفر توی این تاپیک بودن و تا حدودی با من هم نظر بودن . اول میای از FF مثال میزنی در حالی که بعید میدونم حتی تو عمرت از نزدیک دیده باشی . بعد میای میگی که Ai بازی توی درجات بالا خوبه ! بعد میای هی میگی بازی در نوع خودش خوبه و گرافیک ایناش خوبه ( همون قضیه 3 سال و نیم پیش ) و ...
ولی خب بدمصب این تعصب بدچیزیه دیگه ! کاریش نمیشه کرد ! حالا هرچقدرم توی بحث حرفت اشتباه باشه .

موفق باشید .

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
فکر میکنم اکثره بچه های سایت بازیخور باشن
من هم یکیشون که حدوده 20 سال مستمر دارم بازی میکنم از TVGAME تا PS3
ادعایی ندارم ولی حداقل میتونم بفهمم کدوم بازی خوبه کدوم بده و کدوم در حده عنوانش هست یا نه!
که این رو با قاطعیت میگم این بازی نا امیدم کرد و حیف که اینطور شد، چون خیلی دوست دارم این سری رو
بهتره قبول کنیم خرابش کردن

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
کلا آسمون بیاد زمین زمین بره آسمون من هرچی بگم شما یه بحث دیگرو باز میکنی . و از محالات از حرف خودت پایین بیای . خودتم دیدی که همین امروزش چند نفر توی این تاپیک بودن و تا حدودی با من هم نظر بودن . اول میای از FF مثال میزنی در حالی که بعید میدونم حتی تو عمرت از نزدیک دیده باشی . بعد میای میگی که Ai بازی توی درجات بالا خوبه ! بعد میای هی میگی بازی در نوع خودش خوبه و گرافیک ایناش خوبه ( همون قضیه 3 سال و نیم پیش ) و ...
ولی خب بدمصب این تعصب بدچیزیه دیگه ! کاریش نمیشه کرد ! حالا هرچقدرم توی بحث حرفت اشتباه باشه .

موفق باشید .
حالا خوبه ما یک کلام به شما گفتیم حرف و نظر شخصیتو به عنوان حقیقت مطرح نکن,شما این همه بحث رو باز کردی!
به قول خودت اگه بخوام با حرف چار نفر از نظر و حرف خودم برگردم که...
بله.چون امروز 2-3 نفر اومدن و از حرف تو دفاع کردن یعنی حرفت درسته!معنی منطق هم فهمیدیم.
اون مثالی که من زدم نیازی نبود که حتما اون عنوان رو بازی کرده باشم.من خیلی پیچیده توضیح ندادم!هر کس دیگه ای بود میفهمید منظورمو.ولی شما مثل اینکه دوست نداری بفهمی.
در مورد بقیه ی حرفات هم فقط برای خودم متاسفم که این همه وقت صرف تایپ کردن کردم...
در امان خدا...

آخرین ویرایش:

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
متاسفانه من کم سر میزنم و نمیتونم تو بحث شرکت کنم ولی جواب این پستو میدم:
ببین چون من اومدم از Conviction دفاع کردم دلیل نمیشه چشمم رو به روی تمام ایراداش ببندم.
ولی با این حال به سادگی آب خوردن میشه همه چیز رو توجیه کرد!
توجیه برای اون حرفات>>>>>تغییر استایل مخفی کاری
;)
ولی باز با این توجیه هم دلیل نمیشه که اون حرفت درست نباشه.
درسته که استایل مخفی کاری تغییر کرده ولی این دلیل نمیشه زیر و رو شدن بازی رو به این عامل نسبت بدیم چون نمیشه مواردی مثل حذف دید در شب، حذف Thermal، افزایش بخش اکشن بازی و... (که در صفحات قبل به تفصیل گفتم) رو به "تغییر استایل مخفی کاری" نسبت داد.

امیدوارم متوجه منظورم شده باشی سینا.

====
پ.ن: واقعا هنوز نتونستم فلسفه ی وجود Weapon Stash رو در یه بازی Stealth بفهمم!:laughing:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر