Skyrim با موتوری کاملا جدید ساخته خواهد شد

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,078
Elder-Scrolls-V-Announced.jpg

بعد از معرفی پنجمین شماره از سری The Elder Scrolls با نام Skyrim ، حرف و حدیث های زیادی در رابطه با موتور بازی زده شد. موتور Gamebryo که در بازیهای Fallout 3, Fallout New Vegas و Oblivion استفاده شده بود، برای سال 2011 تاریخ مصرف گذشته به نظر میاد (البته زمان Oblivion عالی بود).

خیلی ها اعتقاد داشتند این موتور برای یک بازی در حد و اندازه های TES قدیمی شده و از این بابت نگران بودند. اما Bethesda در توییتر خود تایید کرد بازی با موتور کاملا جدیدی ساخته می شود تا خیال همه راحت شود! Bethesda این موتور را با کلمه "شگفت انگیز" توصیف کرد.

TES V: Skyrim روز 11 نوامبر 2011 برای PC, X360 و PS3 عرضه خواهد شد.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
یعنی ممکنه با ID THECH 5 ساخته بشه ؟!

من زیاد از این شرکت ها خبر ندارم ولی میدونم که زیر مجموعه ZeniMax هستش ؟

من اینطور که تو اخرین اخبار بخش شایعه شنیده بودم که قراره عنوان بعدی Respawn همون IW سابق بازیشون توسط ID TECH 5 که قراره عنوان RAGE هم باهاش ساخته بشه , که حتی ازشون سوال شد ایا لایسنس موتور ID TECH 5 بفروش میره یا نه ؟

که همین ZeniMax ردش کرد وگفت که امتیاز این موتور فقط برای ZeniMax و عناوینش هست که از این به بعد بازیها با این موتور ساخته میشه از اونجایی که Bethesda هم جزوی از این مجموعه هست به احتمال زیاد همون موتور شگفت انگیزی که ازش یاد میکنن همین ID TECH 5 باشه . شایدم خودشون یه تغییراتی تو موتورشون داده باشن و حتی اسمش را عوضش کنن !

حالا شاید من اشتباه میکنم ولی اگه اینطور باشه چرا از ID THECH 5 استفاده نکنن بهتر از این موتور چی میتوونه باشه برای بازیشون ؟

آخرین ویرایش:

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
من اینطور که تو اخرین اخبار بخش شایعه شنیده بودم که قراره عنوان بعدی Respawn همون IW سابق بازیشون توسط ID TECH 5 که قراره عنوان RAGE هم باهاش ساخته بشه , که حتی ازشون سوال شد ایا لایسنس موتور ID TECH 5 بفروش میره یا نه ؟
تقریبا غیر ممکن هست. زمانی که ZeniMax استودیو id خرید اعلام کرد که این استودیو دیگه موتورش لایسنس نمی کنه و فقط برای مصارف داخلی ( یعنی استودیو های زیر مجموعه ZeniMax ) ازشون استفاده میشه.

Amino-Danger

کاربر سایت
Mar 15, 2009
1,014
نام
Амин
اصولا نباید واسه New Vegas از این موتور استفاده میشـــد ! البته همینطور که توی متن اصلی هم اومده این انجین واسه Oblivion بسیار خوب بود و کیفیت تکسچر های عالی رو بروز داد ولی همینطور که میدونین توی New Vegas تکسچر ها بدجور تو ذوق میزد !
بی صبرانه منتظر Skyrim هستــــــیم !

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,958
نام
آریا
انجین قبلی یکی دو تا مشکل داشت که امیدوارم برطرف بشه. یکی کمرنگ بودنش بود :D نمیدونم چطوری بگم ولی کلآ Oblivion و Fallout 3 کم رنگ بودن ! :D ولی مشکل بزرگتر حرکات مصنوعی آدمها و انیمیشن های نه چندان جالب بود که اگه درست بشه عالیه !

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
تقریبا غیر ممکن هست. زمانی که ZeniMax استودیو id خرید اعلام کرد که این استودیو دیگه موتورش لایسنس نمی کنه و فقط برای مصارف داخلی ( یعنی استودیو های زیر مجموعه ZeniMax ) ازشون استفاده میشه.
تا اونجا که اطلاع دارم اینا زیر مجموعه ZeniMax هستند :

id Software, Bethesda Softworks, Vir2L Studios, Mud Duck Productions, ZeniMax Online Studios, Arkane Studios

کسری اشتباه متوجه شدی اگه دقت کنی من منظورم Bethesda بود که به احتمال خیلی زیاد از id thech 5 برای بازی Skyrim استفاده خواهد کرد . من Respawn را طبق این مثال زدم که طبق اون شایعه که شده بود ZeniMax ردش کرده بود و گفته بود که این موتور فقط در عناوین خودشون استفاده میشه اگه دقت کنی خودم دقیقا تو پستم همینو گفتم .
پس با این حساب چون Bethesda زیر مجموعه ZeniMax هست به احتمال زیاد با موتور بازی ID THECH مورد استفاده در بازی RAGE ساخته میشه .
اگر حدسم درست باشه باید بازی Skyrim را هم جزو مدعی های سال 2011 از بابت گرافیک دونست :d چون بعیده که با وجود چنین موتور توانمندی دست به ساخت و استفاده از موتور دیگه برای بازیشون بزنن ؟!

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
اگر حدسم درست باشه باید بازی Skyrim را هم جزو مدعی های سال 2011 از بابت گرافیک دونست چون بعیده که با وجود چنین موتور توانمندی دست به ساخت و استفاده از موتور دیگه برای بازیشون بزنن ؟!
درست ـه ولی جذابیت این بازی در فاکتورهای دیگه ای غیر از گرافیک ـه. حداقل برای من که طرفدار این سری هستم اینطوره . یعنی حتی اگه قرار بود گرافیکش تغییری نکنه هم برای من مساله خاصی نیست. مهم تغییر سیستم level up و متنوع شدن موجودات ـه که امیدوارم انجام بشه چون سری قبل از این نظر برای من خسته کننده بود. این اژدهایی که نشون دادن رو بفال نیک میگیرم و امیدوارم بازی پر از جک و جونور مختلف باشه.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
انجین قبلی یکی دو تا مشکل داشت که امیدوارم برطرف بشه. یکی کمرنگ بودنش بود :D نمیدونم چطوری بگم ولی کلآ Oblivion و Fallout 3 کم رنگ بودن ! :D ولی مشکل بزرگتر حرکات مصنوعی آدمها و انیمیشن های نه چندان جالب بود که اگه درست بشه عالیه !
ایرادهای عجیب و غریب میگیری. کمرنگ بود اینکه کاری نداره، رنگ مانیتورو زیاد میکردی تا رنگش هم بیشتر بشه.:d

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
ایرادهای عجیب و غریب میگیری. کمرنگ بود اینکه کاری نداره، رنگ مانیتورو زیاد میکردی تا رنگش هم بیشتر بشه.:d

فکر کنم منظور آریا اینه که طیف رنگ کم بود ، یعنی تنوع رنگ ... رنگ مانیتور یا Tv رو زیاد کنی رنگ جدید که تولید نمیکنه ! :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر